Audio Research

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od slavo_k » 30 zář 2009 15:52

Ceny lamp priamo od ARC sú 72EUR/ks

Na 6N30 určite dajte EAT Cool Dampre po 20EUR/ks - výborná investícia

K ARC ako značke teraz odhliadnuc od toho že ju importujem a predávam asi toľko, že kto nezažil neuverí, kto zažil nezabudne, alebo ako to povedal jeden moj kamarat raz pri víne (vlastniaci niekolko skvelých kúskov ARC (okrem ineho aj tie konce s 36ks napárovaných EAT KT88 Diamond elektrónok (250EUR/ks))):

kdyz tak brouzdám po netu a vidim ty ceny vsech tech veci co tu uz byli na porovnani, ono to ARC je vlastne jeste levne...

ARC je legendou a dufam ze este dlho legendou zostane.

nerobi ziadnu reklamu, netlaci ziadne prospekty, novy model vyusti iba vtedy ked je ovela lepsi ako stary (vid REF3 vs REF5) akykolvek model (hoci aj 30 rokov stary) vam su schopni obnovit do povodneho stavu pri predaji vratane predneho panelu (tj skladuje kompletne portfolio dielov).

Kazda legenda je ospevovana aj hanena. zivot je taky.

okej okej zas som sa dal uniest... mam to v chorobopise: arc pozitív. vraj to je neliecitelne :-)

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 30 zář 2009 15:56

ak sa bavime o REF610T tak tam musia byt koncove lampy sparovane (16ks). nie je tam ziadny autobias ako napr. u PrimaLuna

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 30 zář 2009 16:22

Mě se AR líbí jak designově, tak zvukově.
Bohužel na ty vrcholné skvosty nemám... :(

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 30 zář 2009 16:35

pekne. cestny pristup..

ja by som asi tiez nemal keby som sa tym nezivil, alebo prave naopak mal??? neviem.

odporucam jazdenky. zvukovo sa vacsinou vobec nelisia od noveho kusu, iba ak generacne. ja pouzivam tiez jazdenky a mooc velka spokojnost.

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 30 zář 2009 16:36

Ta cena je možná vysoká, ale dobře se podívejte, kolik stojí jiné značky a co za to nabízí. Třeba mark Levinson. je ještě o dost dražší a zvukově mnohem horší. Vnitřní provedení je také neporovnatelné. V přístrojích A. R. je vidět kus poctivé ruční práce, plošňáky jsou skoro nezničitelné. Na aparátech, které uvnitř vypadají podobně "krásně", jako třeba počítač, nebo mobil, nevidím, na rozdíl od jiných (NA), nic zvláštního.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 30 zář 2009 16:47

A hele, dotyčný je ve střehu :-)

Je to tak, je to hezký kus železa. Pravda, ne každého to může oslovit, ale to je už tak.

rad_hifi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rad_hifi » 30 zář 2009 22:37

To Renown.
Chlape, lépe bych to nenapsal.

U této značky vím, že už nemám co dál řešit. A šťouraly neřeším.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 30 zář 2009 23:00

to rad_hifi :
To Renown.
Chlape, lépe bych to nenapsal.
Já vím, proto jsem to napsal za Tebe :-) ;)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 01 říj 2009 09:12

c_one píše:k tem elektronkam jeste, vychazim z toho, ze treba u MC2000 musi byt sparovane - je jich 8. U kytarovych zesilovacu taky, takze nevidim moc duvod, proc by tomu melo byt u monobloku jinak. Kdyz by to bylo Class A zapojeni, tak pokud vim stejne byt musi.
Kdyz se elektronky paruji, tak jde cena s kazdou dalsi nahoru, neco jineho je sparovat 4,8 nebo 16 flasek. Kdyz to ma hrat opravdu na 100%, musi byt pomerne peclive vybrane. Na druhou stranu ten, kdo si koupi zesilovac tohohle druhu, to snad tolik resit nebude.
Běžně se páruje testerem jenom podle jednoho určitého pracovního bodu, což u výkonových lamp nemusí moc znamenat, a zvolený prac. bod s velkou pravděpodobností bude v konkrétním zesilovači jinde. Takhle to dělají všichni obyčejní prodejci lamp. Pokud páruje výrobce, může aspoň zvolit typický prac. bod. Jestli to párují podle celých charakteristik, tak to může stát cokoliv a u 16 lamp - hodně štěstí. Ale nejspíš stačí 8 ne úplně stejných párů, rozumnej konstruktér s rozptylem parametrů počítá, zajistí štelování. A AR má předpokládám dost peněz na dobré konstruktéry (stejně jako Microsoft ;-) ).

c_one
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c_one » 01 říj 2009 09:28

Jj, prave ze ona firma se zabyva vyberem flasek pro TopEnd, vyhradne do zamori. Vzhledem k tem cenam si myslim, ze to promeruji komplet.
Zas tak do toho promerovani nevidim, ale rict si 5000 za pár je přecjen docela dost...

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 01 říj 2009 09:36

Syčáku, jen jsi mě nepochopil, nevím teda upřímně proč, psal jsem naprosto jasně.
Nepsal jsem nic o provedení, to sis to spletl - PMA psal o provedení jako před 30 lety.

Já zmínil, že na těch fotkách vnitřků preampů nevidím to co by ospravedlňovalo tu brutální cenu, za kterou získáš mimochodem od jiných také amerických firem špičkový předek a velké monobloky a ještě zbude na nějakou tu kabeláž!
A také jsem psal, že AR s těma laškovníma cenama není na trhu sám.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 01 říj 2009 10:02

slavo_k píše: Na 6N30 určite dajte EAT Cool Dampre po 20EUR/ks - výborná investícia
Máš zkušenosti s různými značkami 6N30P? Prodává se -DR, která je podstatně dražší než třeba Sovtek. Teda vlastně DR už mám, ale zesilovač poslouchám teprve krátce a zatím se Sovtekama. A jiný varianty?

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 01 říj 2009 11:07

DR som nemal možnosť počuť :-(

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 01 říj 2009 11:43

NA
Zrovna u Tebe bych nečekal, že se budeš pozastavovat nad cenou. Ve srovnání s jinými obory jsou ceny hifi nesmyslné, všichni to víme a nemá smysl to pořád dokola řešit. AR je v branži špička a v porovnání s konkurencí má ceny příznivé. Jestli znáš nějakou firmu, která za cenu REF 5 nabízí v podobné kvalitě předek i s monobloky, chci ji znát taky a hned si tu sestavu koupím. Sám o ničem takovém nevím.

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 01 říj 2009 11:51

NA
Ono to možná vypadá, že ty AR z inzerce nikdo nechce, ale nenech se mýlit. Tu stříbrnou sestavu SP 15 + D 400 jsem prodal tento týden, takže celkem se prodaly tři koncáky a dva předky. Zdá se Ti to špatné?

Odpovědět