Aurum Cantus

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od whisp » 28 kvě 2016 22:45

Velka vdaka aj Tebe za hodnotny prispevok.

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 01 črc 2016 13:59

Rád bych upozornil na velmi dobrý poměr výkon/cena u modelu V8F, osazený v CZ/SK provedení (z Melissi) 8-ohmovým basovým reproduktorem. Reálně v místnosti naměřen pokles 3dB na cca.28Hz.
Velmi precizně zpracovaná skříň, zejména v dýze wallnut, je pro mé oko potěšením, na svoji kategorii zcela netečná k vibracím, obsahuje 8 palcový basák s magnetem o pr.17cm, jeden z nejlepších střeďáků od AC a podle mého názoru TOP výškáč od AC - G1. Jejich naladění je natolik neutrální, že barvy nástrojů a lidské hlasy jsou při dobrém krmení velmi organické. Reprosoustavy umí velký dýchající prostor a při správných nahrávkách umí zmizet ze zvukového pole, které se rozprostírá mnohdy za hranicí 180st.
Pokud jim dáte dostatek prostoru k vyjádření, rozhodně Vás nezklamou. Přesné, rychlé, prostorové, ale přitom neanalitické, prostě krásný hladký a detailní oraganický projev.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 02 črc 2016 21:23

Pokles 3 dB na 28 Hz v JAKÉ místnosti?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 03 črc 2016 23:51

Chtěl bych se nenápadně vetřít do tohoto vlákna.Mam Melody 103,naprosta spokojenost,podeli se i ostatní vlastníci o své zkušenosti?Pro mě po několika obměnách repro naprosto fenomenální v této cenové kategorii

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 10 srp 2016 22:31

Jaký máš zbytek řětězce? Uvažuji o nějakých kompaktních sloupcích do obýváku a zatím mi nejvíce padly do oka právě M103 a Xavian Piccola. První jmenované jsem ještě neslyšel.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 11 srp 2016 02:52

Asi by bylo nejlepší je slyšet,vem zesak,prehravac,kabely a dojed ke mně ;) ,a pro porovnání mužem skusit i piccoly,bydlim vedle hifistudia,tam je maji ;)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 11 srp 2016 15:49

Děkuji za pozvání, které rád přijímám! Piccola jsem již ve studiu slyšel s integráčem Primáre a také v domácím prostředí na dvou dělených sestavách zdejšího člena a tyto sloupky si zaslouží daleko dražší krmení než je jejich pořizovací cena *palec*.

Horal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horal » 13 srp 2016 13:43

Aurum Cantus M103 jsem vlastnil a nyní k větší spokojenosti Xavian Piccola.
M103 jsou na první poslech lákavější a na rock ok.
Xavian Poccola má lepší propojení pásem a akustika jim sluší daleko lépe.
Ono to není o tom co je lepší,ale co komu víc sedne.
Piccola jsou náročnější na zesík.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 13 srp 2016 13:56

Jo,jo je to tak,záleží jak si sednou se zbytkem sestavy a na zvukových preferencích posluchače,každý to má rád jinak :) .Jsem zvědavý,jak budou hrát na Classé CAP151 od uživatele Koudy,se kterým jsme se domluvily u mě na poslech

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 13 srp 2016 22:52

Take jsem zvedavy,jak se Classe popasuje s 80W v "A" tride. Piccola jsem slysel s Primare I32 a po prepojovani na ruznych zesilovacich a reprosoustavach jsem uz nechtel v hifistudiu uz nic jine poslouchat v teto cenove relaci *thumbs up* .Pak jsem slysel tyto utle 2pasmovky na delenci Luxman C02/M02, a dale hypa1 s Marsh 200. Oboji pekne sladene a predurceno pro univerzalni neunavny poslech,ale samozrejme kazda reprosoustava zahraje neco lepe neco vice s kompromisem.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 13 dub 2017 22:03

Tak se příležitost sešla s náhodou a už mi hrají doma Aurum Cantus V3M Rosewood a můžu také říct, že jsem hrdý majitel této značky. Regálovky pohání elektronkový Yaqin MC100B a min. pro mě je to balzám pro uši a jak pronesl člen fóra terahera, jak si osvojíš páskáče AC není cesty zpět. Už teď vím, že když bude příležitost a bude stát dům, tak je bude ozvučovat AC.
Ještě mě čeká dlouhá cesta vyšperkovat sestavu co se týče kabeláže ad., ale budoucím majitelům doporučijo alespoň (!) 1m odstup od zadní/boční stěny, pokud si je chtějí vychutnat čistý poslech bez zacpaných basseflexů a zvýrazněných basů. Žádný překotný objev, spíš osobní zkušenost a také dotazy některých členů co je chtěli cpát do omezených prostor. Tyto repro si to zaslouží, protože to co si nechají líbít a předvádí s přibývajícím volume je více než chválihodné. smekám před žlutoarmějci. Nezbývá než zvolat ......ACčkáři všech proletariátu spojte se! *2thumbsup*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 13 dub 2017 22:53

Jsem rád,že se ti AC líbí a že jsi nešel jinou cestou ;) Však se ti už toho doma cosi prostridalo,zbytečně se to pak prodražuje,prodávat furt něco ze stratou,i když,tím si asi musí projít každý,ani já nejsem vyjimka :D AC umí parádně zahrát,ale nenechaji se ojebat,takže kabliky,napájení, rozmístění a krmení a je vystaráno.U mě,aspoň co se repro týče,tak snad konečná ;) A za tvrzením,co se paskacu od AC týče,si stojím,není cesty zpět :D Hlavně ať to hraje,a s přibývajícím laděním čím dál líp *thumbs up*

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 13 dub 2017 23:08

Ono to spíš mělo vývoj alá střela v mém podání :lol: , kdy jsem počítal jen se sluchátkovým poslechem (také lampovým :P), a pak mě nakopla hláška pořiď si sestavu dokud je čas a prostředky, pak se bude točit vše jen kolem dítěte :D. No a zvrhlo se to v tandem elektronkového krmení s bytelnými regálovkami v klavírním laku. Nejlepší je, že jsem měl strach z "nedospělosti" zvuku po rozloučení s 60kg 3pásmy a nic takové nenastalo! Vše si tak sedlo v akustisky neodladěném prostoru, že musím znovu smeknout před prací AC *palec*.

Odpovědět