AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AYON

Příspěvek od Jiri »

Také gratuluji k upgrade zdroje a přeji ať radost z nového zvuku vydrží. *thumbs up*

Docela mě překvapilo, že jsi šel do takové koupě bez porovnání s konkurenčními přehrávači z kategorie bazar kolem 150tis. To, že Ayon CD35 bude skok proti zvuku DACu/přehrávači za 50tis je celkem jasné.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

K tomu mě vedly dva důvody: za prvý takových přístrojů v nabídkách zrovna moc není (ve vzdálenosti na jízdu autem tam a zpět v jeden den a k poslechu) a za druhý Ayon jsem různě slyšel několikrát a mám už ho hodně dlouho na svém "long term wish listu" :-). Jeho charakter mi prostě lahodí, chytnul mě za srdce.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Pítrsi, zkoušel jsi porovnat upsampling všeho do DSD128 / 256 před odesláním do RME vs Ayon?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Jen by mě zajímalo, jak velký efekt tekutosti a plastičnosti způsobuje tahle matematická operace a jak velký ta lampa v zesilovací cestě.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

PítrsPraha skus vymeniť v nom poistky. :D Bude ešte lepšie hrať , počul som AYON DAC tuším Stratos v Brne cca 2 či 3 roky dozadu a ako v nom známi vymenil 6 poistiek, (ale za 700€) hralo to super. *2thumbsup*
Na Focal Micro Utopie (potom aj malé Diablo použiva(l) ) a predzosik z Ayon na koncák Accuphase A 50.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Co se vykaslat na pojistky a nacpat tam zlate draty o prumeru 50centovych retezu :D?
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

A budou Koudy ty řetězy skutečně fungovat (myslím jako pojistky) a nebo jenom hrát jako Paganini 😁. Že by pánové z AYON nevěděli co dát do svorek pro pojistky se mi nezdá 😕.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Budou prenaset elektrony z elektrarny pres domovni rozvadec az k usim posluchace bez "rusivych vlivu" a o to tu bezi..... prosim lobotomii a vypolstrovanou cimru v cene :D
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

koudy42 píše:
09 srp 2019 21:02
Co se vykaslat na pojistky a nacpat tam zlate draty o prumeru 50centovych retezu :D?
Ja mám vyskušane rozne POISTKY ,to čo si posmech robíš a odporučaš je proti ochrannej funkcii čo poistka má. Takže nie....*taktone*

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Strejdin píše:
09 srp 2019 22:19
A budou Koudy ty řetězy skutečně fungovat (myslím jako pojistky) a nebo jenom hrát jako Paganini 😁. Že by pánové z AYON nevěděli co dát do svorek pro pojistky se mi nezdá 😕.
Každá kvalitná poistka "ináč mení vnímanie zvuku " a su od cca 1€/ks po 280€/ks tak kdo chce sám si ich može kupiť aké len chce a potom skušať. Poznám len jedného výrobcu prístrojov čo aj poistky má v ponuke.
Poistky su ako tuning na aute či motorke. :P 8-)

Píšte ku téme o Ayon. Dakujem.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jimmi-jako jiz obvykle. Prave jsi prijel trabantem pred autosalon Ferrari,vesel dovnitř a zacal se neurvale dobývat do jednoho z vystavených modelů. Pote cos radne ohmatal interier spinavýma prackama,jal ses atakovat sediciho prodejce,jehoz spona v kravatě byla trikrat dražší nez tvuj ohoz od hlavy k patě,nemistnymi poznamkami o tom,ze palubku mohli udelat za ty prachy z lepsiho materialu a ze volant minuleho modelu ti v ruce sedel lépe. No a prodejce jenom zíral......s otevřenou pusou. Když jsi odjel,zustal po tobe na parkovisti jeste hodne dlouhou dobu obrovský smrad!!!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

RedBaron píše:
09 srp 2019 12:30
Pítrsi, zkoušel jsi porovnat upsampling všeho do DSD128 / 256 před odesláním do RME vs Ayon?
Nezkoušel, nemám jak ;). Ale z dosavadního poslechu je patrný, že upsampling v Ayonu nijak nemění charakter zvuku jako takový (tu barevnost), jen všeho trochu ještě přidá. Barevnost zůstává stejná bez ohledu na to, jestli je upsampling zapnutý nebo není.

Celkově je to pro mě úplně nový zvuk. Není to o tom, že by zvuk jako celek měl nějaké jednotné zabarvení (= jako fotka laděná do teplých barev), ale spíš jsou přirozené barvy nástrojů podané výrazněji, ať je jejich barva jakákoliv, teplá či chladná (= jako více barevně saturovaná fotka).

Při objektívnom meraní by Ayon nejspíš s RME prohrál. To, jakým způsobem ale podává lidský hlas, akustické nástroje, symfoňák, je pro mé uši mnohem blíž jejich reálnému zvuku. A nejde jen o témbr. Proti RME má Ayon zvuk přesněji vytesaný a zároveň uvolněnější, což jsou atributy, který pro mě dosud šly přesně proti sobě. Přesně tak to bylo u SACD Denon vs RME. RME přesný doknale vytesaný zvuk, technicky špičkový, skvěle podávající detaily. A Denon uvolněnější, ne tak přesně definovaný, ale muzikálnější, zaměřený spíš na celek. Proto jsem se mezi nima nemohl rozhodnout. Oboje má něco do sebe. A Ayon si bere to nejlepší z obého a posouvá na vyšší úroveň. Nikdy bych neřekl, jak moc udělá špičkový přehrávač. Je to pro mě velké poznání.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Poznanie by bolo napáliť (požičaťsi) si testovacie CD, dať do AYONu a zmerať s použitím RME čo za "tekutý zvuk" toho prehrávača ide z analógového výstupu.. Toto výrobca nikdy nezverejnil, ani neexistuje žiadna recenzia s meraním.
BVaudio, výroba a predaj

sekal

Příspěvek od sekal »

Nějaké měření k dispozici je:
Ayon CD-35.png

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pitrsi, jsi zradce ! :?