Bowers & Wilkins

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od pompo » 09 dub 2010 13:00

eficak píše:Jako bývalý majitel 602 bych se vyhnu levným modelům Bowers & Wilkins.
Hliník a kevlar je nesourodá dvojice. Dělalo to sladké středy a tvrdé výšky.
A to je v dlouhodobém poslechu rušivé.
Když na sebe něco strhává pozornost od poslechu muziky, je to blbě.
Jako audiofila mně neberte vážně. Jsem senzitivní...

Mám rád papír, polypropylén, hedvábí a pásek.

Stotisícové modely, to je jiná.
Rad_hifi Bowers & Wilkins 800 D.
Smekám před jejich projevem. Gramofon Thorens 550, Ortofon Jubilee, Audio Research Phono 5 a monobloky Classe s nimi....
Referenční a pro mé slechy lahoda, i když nezaplatitelná.
Mám radost když sestava dopadne tak nádherně.
Pak je strach, vrátit se domů. Naštěstí mi to teď břinká velmi hezky.

Proč mi nesedly šneky na aktivech Audionet nevím. Psychosomatický kov dýchl pachutí zubních plomb na sykavkách a barvách hlasů zpěváků.
Uznávám, že se to ostatním může líbit.

Na tom asi něco bude měl jsem svého času CDM 1-čky nebo jak se to jmenovalo se strědobasem max.spokojenost ale na vyšších frekv. nějaký zádrhel kam teď? Nehledám absolutní pravdu jen detailní,barevný,muzikální,prostorový a vzdušný zvuk.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 12 dub 2010 10:27

amon26 píše:Zdravím všetkých. Preruším vašu diskusiu o 800-vkovej rade.
Som totiž vlastníkom Bowers & Wilkins 685 a musím dodať že spokojným. Tvoria spodok produktovej línie, na druhej strane, do relatívne malej, dobre zatlmenej miestnosti mi sadli výborne. Skrátka si myslím, že pomer ceny a úžitkovej hodnoty je vynikajúci aj napriek výrobe v Číne.
Kamoš, samozřejmě že jsi spokojený vždyť jsou za babku. Navíc umožní i méně výkonným a relativně levným zesilovačům hrát jak umí,pokud umí.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch » 13 dub 2010 13:31

pompo píše:Kamoš, samozřejmě že jsi spokojený vždyť jsou za babku. Navíc umožní i méně výkonným a relativně levným zesilovačům hrát jak umí,pokud umí.
Opravdu ?Myslel jsem,že právě potřebují celkem silnější krmení aby hrály dobře.Podle mě hrajou moc pěkně,ostatně vubec zvukový projev B+W mi vyhovuje,ale právě uváděná potřeba silnějšího zesilovače mě zabránila nad nimi přemýšlet.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 17 dub 2010 17:02

Opravdu ?Myslel jsem,že právě potřebují celkem silnější krmení aby hrály dobře.Podle mě hrajou moc pěkně,ostatně vubec zvukový projev B+W mi vyhovuje,ale právě uváděná potřeba silnějšího zesilovače mě zabránila nad nimi přemýšlet.
Ne, ten pocit jsem nikdy neměl moje amply byly až na vyjímky levné integráče nejlepší pro mě byl jednoznačně arcam alfa 5 snad jen 50 W /8 Ohm. Pro můj hud.vkus asi díky tit.kalot.výškáčů nakonec letěly.Naproti tomu jejich středové a středobasové kevlary je přesně to co rád slyším a osobně považuji za nej.Nějak se mi z toho do hlavy podvědomě vkrádá myšlenka přímé úměrnosti: menší a tvrdší membr.= menší a snad analytičtější ale méně příjemný projev. Ale co já vím.Záhadou zůstávé řada matrix stejná kalota a zvuk výšek výrazně jiný? Každopádně koupě malých regálů kolem10 000 v takovám provedení jak dělají nyní,pokud nechceš výrazně lepší,bo jiné výšky tak jo.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM » 17 dub 2010 17:23

pompo píše:Nehledám absolutní pravdu jen detailní,barevný,muzikální,prostorový a vzdušný zvuk.
zkus wlm la scala, ma vsechny tyto atributy, kdyby mohla tak by snad i tancila jak z toho jde krasne zivy a dynamicky zvuk. pristi tyden si je dam do pracovny. hlavne nedej na recenzi v hifivoice, pokud o ni napsali tohle tak bud neumi zapojit bednu se spodnim basreflexem nebo jsou totalni hlusi.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 30 dub 2010 08:52

Neblbni...jasne ze to nie je B&W...

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie » 30 dub 2010 13:06

Ano, je mi jasné ,že to není B&W ,ale jde mi o to ,že podobnost není čistě náhodná :evil:
Divím se ,že to nějak razantněji neřeší.
Je to ukradený design to mi nikdo nevymluví !!!

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 30 dub 2010 14:09

jirie píše:Ano, je mi jasné ,že to není B&W ,ale jde mi o to ,že podobnost není čistě náhodná :evil:
Divím se ,že to nějak razantněji neřeší.
Je to ukradený design to mi nikdo nevymluví !!!
Zvykaj si, čina nás prevalcuje....nie je im nič svate, kopíruju a budú kopírovat, pokial im to ludia budú kupovatu . U mna už maju totálny utrum...
..aj kúpou Vincenta to podporíš, kecy ako vyvoj v nemecku už na mna neplatia...v hifi sa to ešte dá, ale průser je ked chceś niečo kúpit do PC alebo mobil...

elp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elp » 02 kvě 2010 22:09

Čo sa týka firmy BW tak s určitosťou sa mnohé ich produkty zapísali do „ HIFI Dvorany Slávy“. Pre mňa to boli modely ako napr. DM 302, CDM 1,P6, Emphasis, CDM 1SE CDM 7 CDM 7SE , Matrix 8OO, 801, 805 a samozrejme famózne Nautilus . A týmto sa pomaly zoznam mne blízkych modelov končí.
Musím poznamenať že reprosústavy BW som predával cca 10 rokov a cca od roku 1995 do 2005 som sa stretol s úplne celou produkciou tejto firmy a mal so to šťastie navštíviť aj výrobu a školiace stredisko vo Worthingu , kde sa mimochodom v tej dobe vyrábali aj meniče pre vtedajšiu sériu 6OO . Vtedy ešte žiadna CINA.
Za tých par rokov môžem s určitosťou poznamenať že sa postupne menil aj charakter zvuku modelov BW a to samozrejme prezentujem SUBJEKTÍVNY názor a to k horšiemu . Ten kto má naozaj dobre a na dobre zladenom aparáte napočúvané napr. Matrix 801 určíte vie o čom hovorím.
Zvukový prejav sa s odstupom času stal pri väčšine modelov oveľa akčnejší, prezentnejší …….. nepripomína Vám to aj napr. kam sa časom dostali CD bežnej produkcie / REMASTRE ??? /.
Že by nová téma a to nielen o BW. Ako časom zmenil zvuk u ostatných výrobcov reprosústav a v neposlednej rade aj elektroniky ako takej? Je „akčný „ zvuk nejakou chorobou ktorá chvalabohu nepostihla zatiaľ všetkých výrobcov.

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti » 04 čer 2011 22:56

Reseni zvukove reprodukce pro miliardarske lodi od B&W
http://translate.google.com/translate?j ... ryachts%2F Prelozenov v translatoru

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 27 črc 2012 18:52

Trochu oživím vlákno o BW.

Dostal jsem nápad, že popustím svému kntu trošku žilou a vyměním svém současné BW Matrixy 801mkII za něco maldšího - a doufám, že o kuosek lepšího. proč o kousek? No, protože staré dobré Matrixy 801 umí i dnes zahrát hodně muziky a za málo peněz. kombinace dnes ne příliš obvyklá.

Tak jsem začal zvažovat, co by to mělo být - až jsem dospěl k názoru, že bych se opět začal ubírat směrem 802D (tak, jak jsem naznačil již tuším loni nebo předloni, když jsem navštívil jistého velkého hifistu z blízkosti Olomouce, jenž vlastnil právě 802D doma).
Takže jsem založil vlákno s dotazem, jestli někdo o něčem neví, kromě obvyklých inzertních serverů. Protože se nenašlo nic, co by stálo za rychlý nákup, vyrazil jsem do Brna k poslechu 802Diamondů. Jsou to ty z www.hifionline.cz.

Po dohodě s prodejcem jsem tedy dojle v parném dni do studia s pár cédéčky s tím, že si osvěžím zvuk nejnovějších modelů. Sestava byla trochu nevyvážená, protože jako zdroj sloužil model Denon SACD 2000 a předzesliovač byl taktéž jakýsi integráč v konfiguraci pre-out. Monobloky Classé (typ neznám) to zakončily.

Jde o bedny v černém klavírním laku, takže vypadají vskutku velice přitažlivě. Nebát přiznaného naraženého rohu na jedné z beden ve spodní partii, byly opravdu v top stavu. Ale co naplat.

A nyní ke zvuku:

Zvuk je hodně podobný mým Matrixům. Podobný svojí barvou. Jinak ve středním avýškovém pásmu je znát ca 15 let vývoje a zvuk oplývá přemírou informací a nejjemnějších detailů. Zatímco u starých Matrixů je středovýškové pásmo reprodukováno jakoby z pozadí (ale rozhodně není zastřené nebo bez detailů), tak 802D svoji scénu rozprostírají před pomyslnou spojnicí mezi oběma bednami. V oblasti nižších středů je také více informací a na mých CD, které znám opravdu notu po notě nazpamět, jsem i v této nevyvážené konfiguraci začal objevovat dosud utajené informace. U výšek bych neměl výhrad vůbec, ale nevím, čím to bylo, občas jsem zaslecnul sykavky, které u mě doma neslyším a nepamatuji se, že byc´h je slyšel i jinde. Těžko říct, co bylo příčino. Nicméně, vysoké pásmo, tak jako střední, je opravdu nabité detaily a průzračností. V těchto pasážích bych si opravdu polepšil co do objemu informací a lehkosti prezentace zvuku.
Basové pásmo je však takový menší otazník. V Matrixech hraje 12´´ měnič, kdežto v 802D hrají dva 8´´ měniče. Sice doba ve vývoji jasně ukazuje, že technologie je opravdu dál, ale přeci jen - fyzika se tak obelstít nedá. Zatímco doma mi mé bedny zahrají "velebný" bas, tak zde, u 802D, jsem občas zažíval pocity, jako když "to" není úplně tak to pravé ořechové. Ne, že by basu bylo málo, to ne, byl hluboký a ostrý, ale jaksi mu občas chyběla taková ta majestátnost (nezaměnovat s nějakým duněním, to Matrixy opravdu nedělají). Tento jev trochu zbrzdil mé absolutní nadšení, protože ty středovýšky jsou prostě jasně lepší, ale muzika přeci není jen o nich. Já, jakožto odchovanec rocku, rád cítím pořádný bas v těch velmu hlubokých pasážích, nicméně zvukové či spíše frekvenční vyvážení zvuku 802D je posunuto více nahoru. A to by mohlo možná - říkám možná - vadit.

Jenže, těžko dělat závěry, když posloucháte bedny v cizím prostředí na jiném aparátu a nemáte možnost bezprostředního srovnání.

Každopádně, tyhle 802Diamondy jsou opravdu výtečné bedny, o tom není nejmenších pochyb. Ovšem, rozhodntuí je takové, že zatím posečkám u svých Matrixů a to z důvodu, že mám rozjednán srovnávací poslech jednoho top modelu od jistého českého výrobce, který je osazen 15´´ basovým měničem a jednak, že za cenu, která je požadována za ony Diamondy, lze již vybírat z vícero jiných soustav.

Říkám si, že bych pořídil starší 802D (tedy ne model Dioamond),se stářím kolem 1,5 roku za slušnou cenu, ale je to opět to ale... Jaký by byl bas u mě doma? Nerad bych se zřeknul toho majestátního hlubokého basu Matrixů, i když vím, že opět ve středovýškové sekci jsou i 802D jasně lepší. Zajímalo by mě, jaký by byl opravdu rozdíl přibezprostředním porovnání 802D a 802Diamond. Zdali by byl adekvátní tomu rozdílu více než 100.000Kč mezi 802D a Diamond.

Myslím, že jsem zahlédnul někde 802D na vedlejším foru (odkud jsem byl dočasně vykázán:-) , ale třebas se i zde najde někdo, kdo dokáže o 802D podiskutovat na základě svých zkušeností. Vím, že moc jich tu mezi námi nebude...

I tak, bylo to zajímavé poznání a mám v hlavě otazník, kudy dál.

anawak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawak » 27 črc 2012 21:33

to zdeny:

neviem ci moje nasledujuce slova prijmes ale ja som pocul oba modely 802D aj 802 Diamond vedla seba niekolkokrat a na niekolkych zosilovacoch. A podla mna su to dve absolutne rozdielne bedne.
802D bola taka rozvlacna, prilis makka s niekedy ostrymi vyskami a celkovy prejav bol sice na vysokej urovni ale v porovnnai s novymi 802 Diamond to bolo teke nejake "za oponou".

Narozdiel od 802D ma nova 802 Diamond , velmi vyrovnany prejav v celom pasme. Basak (vdaka novej konstrukcii) uz nie je taky rozmazany a je velmi presny, dynamicky a uderny. V 802 Diamond nevycnieva nic, ani stredy ani vysky ani basy. Je to velmi homogenna bedna, ktora potesi ci uz pri rockovej, metalovej, klasickej alebo bluesovej hudbe. S jazzom, priznam bez mucenia, je to trosku problem a chyba im tam akasi taka ta detailnost, ako ma napriklad Dynaudio C4, ale v podstate uhra aj tento zaner bez hamby.

Podla mna je ale pruser tuto bednu kombinovat z: McIntoshom (nehralo to vobec dobre), Classe ( ani toto sa mi nepacilo),

Vyborne si sadli s (v nizsej lige) s Electrocompanietom a vo vyssej lige s Audio Research(to bolo excelentne) , s passom ( excelentne) s Jeff Rowlandom (excelentne) a s monoblokmi od Accuphase (to bola tiez vynikajuca (ale aj velmi draha) kombinacia). Kazdy zo zvukov mal samozrejme svoje nuance.
nedavno sme to pocuvali na CAMBRIDGE AUDIO a tam model 802D prehraly (a boli o dost lepsie) ELACy . 802 Diamond sme este s ELACom neporovnavali ale chystame sa na to. Tak uvidime.....

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 28 črc 2012 06:21

Ba naopak, jsem rád, že jsi napsal svoji osobní zkušenost.
Já jsem neměl tu možnost, abych slyšel oba modely bezprostředně vedle sebe.

Ale chápu to trochu jinak. Já potřebuji jít z 15 let staré bedny někam výš za ještě přijatelný peníz. A tady si myslím, že 802D svoji roli splní. Také chápu, že 802Diamond budou ještě lepší - musejí být, protože je to zase vylepšená verze - a také podsttaně dražší.

Je to jako s uaty. pro člověka, kdomjezdil v Oktávce, je přesednutí do Subaru s pouhým 2litrem takový lehčí šok. Ale existují i modely Subaru s přeplňovaným 2,5litrem - a to je nářez. Já jsem nyní v tom stadiu 2litra (ale s 2,5 turbem jsem už měl tu čest). Je to o tom, jak hodně chchi vyprázdnit kaspu a co jsem ochoten zkousnout.

Samosebou, Diamondy bych mohl, ale jaksi se obávám, že v sobě nenajdu tu sílu vydat za ně takové peníze. Tady mám určité morální zábrany a snažím se sám sobě dokázat, že i ten dvoulitr bude odbrý:-)

Z tvého psaní jsem měl trochu dojem, že 802D nehrají dobře. Ale to tak může vypadat pouze při přímé konfrontaci s 802Diamnod. Při porovnání 802D vs. Matrix 801 se domnívám, že bych se mhl cítit jako při přesednutí z té Oktávky do onoho Subaru s 2litrem:-) I s vědomím, že existuje ještě ten 2,5 turbo. Mezi nimi je totiž také takový cenový rozdíl, ale vše je jen kompromis cena vs. UH.

V noci jsem pročetl ještě web a dočetl jsem se, že i původní model 802D z roku 1998 (mj. testoval ho pan Láb v dávném periodiku HiFi) hrál velmi dobře a novější evoluce 802D s novými basovými měniči (nikoli jž papírovými), hraje zase o velký kus lépe. Nikde jsem se ale nedočetl, v čem se liši basové měniče 802D a Diamond. Výškáče mají stejnou membránu i konstrukci ozvučnice, ale pravděpodobně jiný magnet. Nikde nic detailního není.
Víš něco bližšího o použitých měničích v obou typech?

Odpovědět