Bowers & Wilkins

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Rado
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Rado » 20 lis 2013 22:35

Pěkné video výroby DIY B&W 800...Už jen ta vůle a chuť toto udělat...a ještě mít takové technické zázemí.
http://www.youtube.com/watch?v=Re7rfVk-bHA

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 20 pro 2013 11:27

Technická otázečka. Zezadu je na Nautilech šroub držící středový reproduktor. Rád bych se zeptal jak moc má být utažený, jelikož můj je volný a mám pocit, že to má co dělat s napnutím kaloty střeďáku. Nebo jsem zcela mimo mísu? Dík
Hledal jsem po internetu ale moc jsem o tom nenašel... u Bowersů ani ťuk

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 20 pro 2013 11:48

Však jste byli u voleb.A kolik individui kapitalistických je zde na foru,zkoumal to kdo, jsou mezi námi ti lumpové.hifisti?

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 20 pro 2013 12:40

@ drfish:
Nasel jsem neco malo na jednom nemeckem foru a doufam, ze ti to pomuze dal:
(Je to odpoved B&W Swiss jednomu nemeckemu hifistovi, z roku 2004)

a) Der optimale MT-Anpressdruck wird im Werk eingestellt und solange niemand an der Schraube dreht ist auch keine weitere Einstellung notwendig.

b) Wurde an der Schraube gedreht, oder die Lautsprecher ohne Transportsicherung transportiert wird eine Nachjustierung notwendig. Hierzu ist eine Portion Erfahrung notwendig, da keine Drehmomentschlüssel/Werte verfügbar sind.

Als Faustregel gilt:
Leichter Anpressdruck, den Sie am besten mit einer 1-Franken-Münze erzeugen. Auf keinen Fall satt festziehen, die Schraube darf sich andrerseits auch nicht ohne - Kraftaufwand bewegen lassen. Somit lässt sich die Schraube, wenn sie sich in der richtigen Position befindet mit einem leichten Kraftaufwand in beide Richtungen drehen.

Durch den Gebrauch über eine längere Zeit ist es möglich, dass sich die Chassis-Schrauben an Bass und MT leicht lockern. Die Basschassis können sie mit einem Inbusschlüssel satt nachziehen und den MT wie oben beschreiben kontrollieren, respektive nachziehen. Mann kann auch beim MT die Position des Scharubenschlitzes markieren und so Abweichungen über die Zeit feststellen.

Tady mas preklad:

a) Optimalni pritlak steredoveho reproduktoru je z tovarny nastaven a pokud se sroubem nikdo netocil, neni zadne dalsi nastaveni nutne.

b) Pokud s timto sroubem bylo otaceno, nebo byly reproduktory prepravovany bez transportni pojistky, je nutne provest justaz. K tomu je potreba porce zkusenosti, protoze zadne pevne hodnoty jako u momentoveho klice neexistuji.

Jako pravidlo plati:
Lehky pritlak, ktery nastavite nejlepe za pomoci 1 frankove mince ( zajdi si do banky :lol: ). V zadnem pripade “syte” (na fest) dotahnout, na druhou stranu se ale sroub nesmi bez pouziti sily volne pohybovat. Pokud je sroub ve spravne pozici, je mozno jim, za pouziti lehke sily, pohnout obema smery.

Je mozne, ze se, behem nekolikaleho pouzivani, srouby na basech a stredech mirne uvolni. Basova chassis muzete utahnout pevne, za pomoci inbusoveho klice a stredovy menic tak, jak bylo vyse popsano, prekontrolovat, nebo “dotahnout”. Je take mozne pozici zarezu sroubu stredoveho reproduktoru oznacit a tak eventualni zmeny jeho pozice zjistit.

Cest praci.... :D

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 20 pro 2013 12:58

Jeste dodatek c.1/a:

Casopis Hifi-Records z roku 2009 doporucuje nasledovne nastaveni:

Stredove reproduktory dotahnout jen tak pevne, az se, pri lehkem poklepu konecky prstu na stredovy kryt repro “phase plug” (ne na spici ale ze strany), ozyva hluboký dutý tón.
(Tam ale bohuzel neuvadeji hodnotu pouzite mince :D )

Staci? Vic jsem nenasel...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 20 pro 2013 13:01

Díky moc. Jde o to, že člověk při odstraňování transportního šroubu vyšroubuje i ten pod ním a pak neví jak moc ho utáhnout zpátky. To jako překvapí, když to člověk vyšroubuje celý, oba šrouby najednou... :mrgreen:
Na anglickém fóru psali dotáhnout až k mírnému odporu a pak 1/4 otáčky. Tak plus mínus asi dotáhnout k lehkému odporu.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 20 pro 2013 13:48

Ty jsi je koupil nove? U autorizovaneho obchodnika?

Nebo pouzite?

Pokud pouzite,, tak tomu "DIY" rozumim, pokud ale nove, mel by ti je obchodnik nejen dopravit, ale i umistit a "doladit".

Alespon "na zapad od Aše" je to bezna praxe. :)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 20 pro 2013 14:33

Na východ od Aše je to tak, že dostanu o co si řeknu. A já si neřekl.. :mrgreen:

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 20 pro 2013 16:12

No to je taky fakt. Co by clovek za ty prachy jeste nechtel, ze?!
A kdyz jeste ke vsemu plati "jenom" korunama! :P

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 20 pro 2013 18:27

Mně se to jeví spíše jako chyba výrobce - jelikož se jedná o prvek, kterým lze snadno pohnout během přepravy nebo při manipulaci s bednou, je na výrobci, aby buďto tento šroub napevno zafixoval nebo aby v návodu jasně uvedl, k čemu tento prvek slouží a jak jej nastavit.

Někteří výrobci tzv. high-end hifi zařízení mi někdy připadají jako arogantní pitomci.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 20 pro 2013 20:33

No je fakt, že to uvolnění přepravní matice není vůbec v návodu, takže věřím, že si toho může i někdo nevšimnout a nechat zašroubované a zajištěné. ;) Já jsem se na zadní stranu podíval a v anglickém jazyce se dočetl. Odňal a s maticí šel i vnitřní adjustační šroub. A bylo veselo :mrgreen:

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 22 pro 2013 16:39

Takže to nikdo z vás nikdy neseřizoval? Žádná osobní zkušenost?

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy » 22 pro 2013 17:02

Teď jsem koukal na svoje 803D a na každé je ten šroub v jiné pozici, ale když jsem zkusil oběma pohnout, tak to za vynaložení lehké síly šlo oběma směry zhruba stejnou silou. Takže rada utáhnout do lehkého odporu je asi použitelná. Nebo zkus zavolat do Eurostaru, třeba ti nějak kvalifikovaně poradí.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 22 pro 2013 20:02

;) B&W robí už aj veľké slúchadlá: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... ns-p7.html

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 22 pro 2013 20:22

Oggy píše:Teď jsem koukal na svoje 803D a na každé je ten šroub v jiné pozici, ale když jsem zkusil oběma pohnout, tak to za vynaložení lehké síly šlo oběma směry zhruba stejnou silou. Takže rada utáhnout do lehkého odporu je asi použitelná. Nebo zkus zavolat do Eurostaru, třeba ti nějak kvalifikovaně poradí.
To je ako s kolesovými skrutkami, utiahneš ich momentovým kľúčom povedzme na 110Nm a výsledne bude každá inak natočená.

Odpovědět