CABASSE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: CABASSE

Příspěvek od palipol » 28 led 2009 20:28

NA píše:To Dragon
Dnes jsem na jednom domě viděl nastříkaný nápis "vše souvisí se vším" nemám co dodat, a ke CABASSE už vůbec ne.

To Palipol
mam rád lidi v pohodě co jsou nad věcí, patříš k takovým, až budeš letos v Praze přijď za mnou, rád Tě poznám.
Na tomto fóre by malo platiť "každý súvisí s každým". V pohode nie som, ale budem ak to u mňa bude vyzerať takto:

Obrázek

Pokecáme pozdejšie. Sorry za OT *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 28 led 2009 21:38

Na tomto fóre by malo platiť "každý súvisí s každým". V pohode nie som, ale budem ak to u mňa bude vyzerať takto...

Diplomatické služby Slovenska musí nabídnout křeslo Tobě, Paľo.
Souvisím s tebou a podporuji Tě! *thumbs up*

Cabasse Carrisima stály ve studiu a strašily svou velikostí a cenou.
V kapse směšných 50t. Koukám spíše po bazarových Dynaudiích 1.1. K nim třeba Thule a dodnes to mohlo hrát O.K.
Fusatý fiškus mě donutil si je poslechnout s čínským áčkem Advance Acoustic, který se mi snažil prodat. *thumbs down*
Strašný průšvih. Deky a houně huhňaly a tupé tupělo z čela v podobě slavných basů Dudkem vycizelovaných jako: "hovnem o stan".
Koukám zděšeně na muže, jehož jsem si instaloval do pozice svého poradce a pána své peněženky.
Směs zklamání, rozladění a smutku ze ztráty iluze o muži na pravém místě, zaplavily mé křehké psyché.
Řkouce "bedny se urazily", zapojil obchodník s instinktem lovce Gryphon Diablo.
Sférický zvuk vybalancovaně hudební a současně informativní, zaplnil pokoj tvoříce z něj malé hudební divadlo a já seděl v 2. řadě sedadel. Interpret se nadechl a rozvibroval svalstvo hlasivek, mikrofon zasažený proudem plicnic, zatlačil na mé bubínky a posléze hlemýždě v mé bioakustické soustavě. Bylo to tam!

Co je mi to platné, holoprdelníkovi s hnojačkama...
Zdravím Pašůla. :lol:

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 28 led 2009 21:43

Zdravím Efičáka. Podívej na můj podpis. Jsem na tom hůře než ty. :D

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 28 led 2009 22:00

pasul píše:Zdravím Efičáka. Podívej na můj podpis. Jsem na tom hůře než ty. :D
Tos jako koupil celou linku na mikrosystémy v Taiwanu? :|

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 29 led 2009 00:15

Iroise 500 jsem měl to potěšení také poslouchat. Bohužel již nevím na jakém železe to bylo...
Zvuk byl opravdu parádní... *thumbs up*
Je potřeba to poslechnout na něčem s čím si to rozumí. Pokud si to nesedne se zbytkem řetězce, tak to nedokáže ukázat, co umí. Pak jsou kolem toho na fórech pěkné kecy... *thumbs down*

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 29 led 2009 07:52

Som na nete pohladal a tu je recenzia na IROISE 500:

http://www.volny.cz/vostry/cabasse_iroise.htm#local

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 29 led 2009 09:17

Mám zkušenost se staršími modely. Vyžadovaly k sobě skutečně kvalitní, tedy i dražší železo, nehrály se vším. Výborná kombinace byla s elektronkovým Audiomatem. Byl docela problem je sladit, už si přesně nepamatuji s čím vším byly zkoušeny... Připadlo mi jakoby objevovaly nedostatky v řetězci. Novější řady už byly v tomto ohledu daleko kompromisnější. Když jsem Cabasse kdysi probíral s jedním majitelem studia, řekl, že je přestal prodávat, protože kromě dvou přístrojů nenašel levnější železo s kterým by mu to hrálo. S novějšími modely už příliš zkušeností nemám, ale asi se chovají jinak, stačí jim i Pincek i když s Luxmanem to bylo lepší ;)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 29 led 2009 12:52

to lubos:
pěkně popsaný test reproduktorových soustav Iroise... *thumbs up*

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 29 led 2009 16:24

Kto počul CABASSE - Iroise 500 a samozrejme poriadne zapojené, tak musí stou recenziou iba súhlasiť ... prejav je na danú cenovú kategóriu špičkový *palec*

Počul niekto KARY?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Technical Specifications

Position- floorstanding

Ways- 4

Drivers complement- 1 x 21 cm ( 8" ) 3-way coaxial, TC22 1 x 30 cm ( 12" ) 30M22

Sensitivity 1W/1m- 93.5 dB

Cross-over points- 100 - 600 - 3,800 hz

Frequency response- 35 - 22,000 Hz

Nominal impedance- 8 ohms

Minimum impedance- 3.2 ohms

Power handling- 200 W

Peak power- 1 400 W

Dimensions (H x W x D)- 140 x 38 x 54 cm -- 55" x 15" x 21.3"

Weight- 39 kg

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 29 led 2009 16:55

Má je oficiální dovozce v nabídce?

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 29 led 2009 17:12

Mal, v roku 2006 skončila výroba, takže už ich len do predáva, KARA bola nahradená modelom KARISSIMA, aj keď podľa výrobcu nedošlo k evolúcií modelu ale revolúcií, takže cena sa dosť zdvihla. Ja som počul Kary na výstave a obdobné modely od konkurencie v tejto cenovej hladine sa akosi nechytali ... 8-)

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 29 led 2009 17:46

Karissima je technicky dále, přepracované repra "v oku", jiný typ basového reproduktoru, také celková váha vzrostla téměř na dvojnásobek při stejných rozměrech skříně, obdobně jako cena. :P

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 29 led 2009 18:16

No tak k tomu niečo napíšem ... váha - majú podstavec zo žuly čo pridáva boxu dosť na váhe. Taktiež meniče sú z tých istých materiálov, udajne je tento materiál ešte upravený a lepší + majú silnejší magnet. Karissima má tri malé basreflex-i, ktoré sú nad sebou s prednej štrbine + ďalší ktorý vyžaruje do zeme /do žulového podstavca/. Mám poznatky od človeka čo mal tieto sústavy pri sebe a počul ich na jednej aparatúre ... jeho odpoveď bola, že cena na Karissime je premrštená. Karissima bola lepšia ale nie o veľa a dokonca - na výškach a stredoch nespozoroval žiadny nárast ktorý by mohol nazvať zlepšenie. Na basoch bolo cítiť väčší objem ale nie presnosť. Najväčší rozdiel zistil na veľkosti scény, tam bol rozdiel ale tiež to nazval - minimálny, Keď samozrejme zoberie do úvahy 350.000,-Kč za KARA a 590.000,-Kč za KARISSIMA.

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 29 led 2009 18:25

Samozrejme, že som tým nechcel povedať, že KARA je rovnaká, KARISSIMA je lepšia ale zlepšenie je minimálne a za 240.000,-Kč. Ale je to pekná sústava. Ozaj ešte má jednu veľkú výhodu, guľa sa dá natáčať ako poslucháč potrebuje, nemusí pri nastavení hýbať celou sústavou ... 70 kg to je výhoda *thumbs up*

boxer

Příspěvek od boxer » 29 led 2009 19:04

Ad Kara versus Karissima

Opravdu jsem si s chutí přečetl porovnání obou bedýnek. :shock: *taktone*

No,já si myslím svý a kdo umí číst a vyzná se trochu v grafech a v konstrukci, má možnost porovnání.Tam jsou fakta a ne domněnky.
Mimochodem Kary šly kolem 8O Hz k 2 Ohmům.

http://www.cabasse.com/medias/download/ ... 008-de.pdf
http://www.cabasse.com/medias/download/ ... 002-fr.pdf

Odpovědět