CABASSE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
boxer

Re: CABASSE

Příspěvek od boxer » 31 led 2009 12:38

Dragon

Já jsem přirovnal Megana a BMW bez přesnějšího určení,namátkou.
Ty mě chytáš za slovo a píšeš Passata a 525.
Tedy do mě.
Passat 2.0 TDi bežné výbavy stojí něco kolem 0,7 mega a 525 cca 1x tolik.
Megan stojí kolem 5OO kolíků a BMW (pravda nenapsal jsem jaké,myšleno odpovídající velikostí 3-kové) stojí 1,1 M.Tak jaký rozdíl jsme prosím od sebe?
Takže jsem naspal,že dvojnásobná cena je odpovídající.
Jinak si to můžeš srovnávat s čím chceš.

August a iný

Podívej,ty jsi skutečně jako ted Alien.Otočíš moje slova a ještě se tváříš,jak jsi chytrý.
PŘEČTI SI OD ZAČÁTKU,ŽE JSEM VYCHÁZEL ZE SVÝCH POSLECHOVÝCH ZKUŠENOSTÍ. Že mě jejich (LaSphére) zvuk v jejich super ceně přes 1OO OOO Euro neposadil na prdel je moje věc a já jsem to tak uvedl.Neřekl jsem,že hrály na hovno. Ale vedlejší Nautily,ve velmi podobné místnosti hrály o třídu lépe.A to že prostě u většího nářezu jakoby to nestíhaly udejchat,to nebyl jen můj názor.V Unhošti je má Dvořák výstavně usazeny,precizně nazvučeny,přesto si z nich na prdel opět nesednu.
Odkud máš ty své poslechové zkušenosti,že furt bleješ "jedna paní povídla"?

Uz som pocul vela bedni z roznych kategorii.. JÁ TAKÉ... a aj ked nemam zlate usi, dovolujem si subjektivne vyslovit nazor...JÁ SI S DOVOLENÍ TAKY VYSLOVUJI SVŮJ NÁZOR..... ze nieco ma sancu dobre hrat.. Tiez je pravdou,ze vela velmi dobrych bendi v zlom prostredi zahra uplne katastroficky a cloveku sa az nechce verit ak ich pocuje tak ako to ma zniet....TO JSOU OPRAVDU CENNÉ INFORMACE....... ja som vyslovil svoj nazor ze mozu hrat velmi dobre, ale ty si ich uplne odsudil.....ÚPLNĚ,KDE?..NEPOSADIL JSEM SE NA ZADEK,TO JE VŠE.....ani si ich nepocul v ..optimalnych podmienkach...NO VIDÍŠ,A JÁ BYCH ŘEKL,ŽE JO....pritom mnozstvo ludi co ich uz poculo pisalo o nich velmi pozivne...NO A CO? JEJICH NÁZOR A MŮJ SE NEMUSÍ SHODOVAT.... a neboli to len predajcovia a recenzenti. Za tymi bednami stal urcite velky vyvoj a usilie ludi co su vo svojej oblasti spickou a ja neverim ze vyrobili bednu ktora v optimalnych podmienkach hra ako na vystave v Prahe...OPĚT VZÁCNÁ A CENNÁ RADA....navyse s tak fatalnou chybou ze to nehra basy pretoze nedokazu preliezt tou malou strbinou..TO BYLO HOCHU PŘIROVNÁNÍ,NIKOLIV ŽE NEPROJDOU *taktone*

Takže mladíku. Hovoř za sebe,nenavážej se do mne jen proto,že s tebou nesouhlasím a neobracej slova. Na to jsem opravdu háklivý.
Svoje domněnky si nech. Tobě se líbí a tak to je OK.

agustini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agustini » 31 led 2009 15:48

Takže mladíku. Hovoř za sebe,nenavážej se do mne jen proto,že s tebou nesouhlasím a neobracej slova. Na to jsem opravdu háklivý.
Svoje domněnky si nech. Tobě se líbí a tak to je OK.

..kdo sa tu do teba navaza??.. vzdy som hovoril za seba a nie za teba, alebo kohokolvek ineho..ja som sa vyjadroval k bedniam a popisoval svoj pohlad na vec a posluchovu skusenost..nie k tebe ako tvojej osobe. Ja sa tu nemam potrebu s nikym o nicom hadat. Iba som popisal svoju skusenost a vysvetlil preco si myslim ze tie bedne dokazu zahrat lepsie a som skepticky voci opacnemu pohladu.. Uz som pisal ze mi pripadas ako dost samovytacaci typ.. Ako keby si tu mal potrebu nieco riesit. No ale ja tu taku potrebu nemam a tieto fora zas tak vazne neberiem a preto nemienim pokracovat v takejto diskusii..

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 31 led 2009 16:05

Asi sme sa zasa nepochopili, priateľu keď ty priznáš, že si reprosústavy počul na rozdielnych aparátoch, miestnosti, nahrávok a hlavne času, pripadá mi niečo tvrdiť a porovnávať, ako keby si si teraz prečítal jedno číslo "slávneho" Sterea&Videa. Ja som napísal, že by som si to nedovolil, ale je to tvoj názor. Ďalšia vec je, že tie KARISSIMI si ihneď kúpim ak hrajú lepšie o toľko koľko stoja, lebo čo ja viem v tejto kategórií platí, že aj malé percento zlepšenia je vykúpené 10 - kami až 100 - kami tisíc korún. A to platí a aj platiť bude. Aj keď napr. CD-preh. za 100-tisíc porovnám s preh. za 200-tisíc, počujem väčší rozdiel ako keď porovnám preh. za 300-tisíc s preh. za 400-tisíc. Ale to by malo byť pochopiteľné a logické.

A čo keď ti teraz napíšem, že aj ja som bol pri tom porovnaní resp. počul som ich spoločne zapojené a to isté som zistil ja, že zvuk bol síce lepší ale tak max. 15-20%, ale za 240.000,-Kč (za toľko peňazí si niekto kúpy perfektné sústavy a možno aj celý aparát z druhej ruky) a nedovolím si sem hodiť jednoznačný rezultát, lebo možno v inom spojení by Karissimy odskočili výraznejšie, alebo možno nie.

boxer

Příspěvek od boxer » 31 led 2009 16:19

Dragon

Trochu si protiřečíš.

1) v tejto kategórií platí, že aj malé percento zlepšenia je vykúpené 10 - kami až 100 - kami tisíc korún. A to platí a aj platiť bude.

2) počul som ich spoločne zapojené a to isté som zistil ja, že zvuk bol síce lepší ale tak max. 15-20%, Ty bláho,co pak řešíš? Víš co by jiní za to dali?

Augustini
Ako keby si tu mal potrebu nieco riesit

TY FURT ŘEŠÍŠ.Pokud nechceš reagovat,nemaje argumentů,či proto,že ses v tom sám zapletl a udělal ze sebe trotla,tak neřeš,nepřepínej.
Vytáčej mě Alienové.A ty jsi jeden z nich.

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 31 led 2009 16:32

Ale som aj napísal že 15-20% za 240.000,-Kč, to si prehliadol. Z môjho CD-prehrávača som vydupal zlepšenie cca. 30% (hrubé percentá píšem pre lepšiu orientáciu) a to som zamenil a napevno namontoval nožičky FINITE ELEMENTE - Ceraball universal + resonator taktiež od FINITE ELEMENTE a cena 14.000,-Sk /v tej dobe 10.000,-Čk/. To by som nazval zlepšenie. Nie nech nejem dám rozdiel 20% za 240.000 ... Ináč ak máš záujem choď si to vypočuť, pošlem ti adresu kde, cez email (je to v Čechách) aj ti to tam vybavím a ohlásim ťa.

boxer

Příspěvek od boxer » 31 led 2009 17:03

Dragon

Nechme toho.

Když bedny stojí 300 a vylepším jejich zvuk o 20% za skoro dvojnásob ceny,tak to je u mne kauf jak prase.

Protože ,jak jsi napsal,v této kategorii se platí mnoho K za málo %.
A tady mě to přijde jako dost velký %. Chápeš,co jsem tím vším chtěl říci?

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 31 led 2009 17:27

Ok, veď sme si iba vyjasnili nejaké veci, nič viac nič menej. Ja by som sa s tebou určite nehádal, keby ku tomu došlo, radšej nič neodpíšem (keby ma niekto chcel vyprovokovať). *palec*

agustini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agustini » 31 led 2009 18:22

to boxer:

TY FURT ŘEŠÍŠ.Pokud nechceš reagovat,nemaje argumentů,či proto,že ses v tom sám zapletl a udělal ze sebe trotla,tak neřeš,nepřepínej.
Vytáčej mě Alienové.A ty jsi jeden z nich.

nechcem reagovat, lebo tato debata sa z tvojej strany zvrhava na osobne ataky, akesi dokazovanie si svojej pravdy a pod.. vsetko co som chcel napisat k tejto teme resp. repro som napisal a nemienim tu vypisovat desiatky stran, len preto aby som neustale vysvetloval cim som chcel danej teme prispiet.. Prave taketo reakcie ake mas su pricinou toho, ze vela vlakien a niekedy dokonca aj diskusnych for konci na tom ze sa prejde od konkretnej temy k osobnemu osocovaniu a provokaciam. Ja niesom pre teba ziaden Alien ani CZ ani SK.. do nicoho som sa tu nezaplietol a ani nesnazim nic riesit.. Tvoj sposob komunikacie mi je cudzi a ma daleko od toho co si predstavujem a ocakavam od komunikacie na diskusnych forach vseobecne..taktiez nemienim dalej stracat cas takymto sposobom komunikacie ktory ocividne nikam nevedie..

boxer

Příspěvek od boxer » 31 led 2009 18:36

nechcem reagovat

....ale furt reaguješ.Co si tím chceš dokázat?

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dragon » 01 úno 2009 18:40

Škoda, že sa odbočilo od hlavnej témy a to sú výrobky firmy CABASSE, názor ľudí na ne, hlavne po zvukovej stránke, či dizajnovej a pod. poznatky. :(

Dúfam, že sa to dostane späť na správnu koľaj *palec*

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 01 úno 2009 20:06

Na vystave v Praze hraly La Sphere s nejakym poddimenzovanym Marantzem a kdykoli tam byly nejaky basy nebo spicky, tak se to hroutilo v limitaci a hucelo to a chrcelo; resite picoviny.

boxer

Příspěvek od boxer » 01 úno 2009 20:16

Obrázek
Obrázek

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 02 úno 2009 03:37

Ano, to je ono, to byla pohroma. Nikdo, kdo jsme to slyšeli, jsme nechápali, proč k tomu připojili přístroj, kterej nezvládá dynamický špičky. Usuzovat z toho zvuku tam cokoli o bednách je hloupost.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 02 úno 2009 09:05

Machalík píše:Na vystave v Praze hraly La Sphere s nejakym poddimenzovanym Marantzem a kdykoli tam byly nejaky basy nebo spicky, tak se to hroutilo v limitaci a hucelo to a chrcelo; resite picoviny.
Chlapy to su aktivne bedne, ktore maju svoje vlastne zosiky a to 4 konce M300 a 4 konce REF1000 od Bel Canto, vsetky zosiky presli kompletnymi upravami, takze na Marantzech to urcite nehralo.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 02 úno 2009 11:41

Výrobce Cabasse La Sphere dodává zesilovače za příplatek. Přes digi výhybku je na basové repro zesilovač 1kW, to samé pro středopásmový, na vyšší středy a výšky je použit 2x 300W.
Co a jak použil vystavovatel v Praze už nevím. Snad proto, že mne pro svoji ukřičenost a zkreslení příliš nezaujaly.

Odpovědět