Clearaudio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Clearaudio

Příspěvek od samoT »

Moc sem toho u nás o této značce nenašel. Čím to? Příliš vysoká cena? Máte někdo zkušenosti s jejich "levnějšími" gramofony. Konkrétně s modely Emotion a Concept? Je jejich cena úměrná kvalitě, nebo je lepší investicí konkurence? Moc se mi líbí jejich vzhled a hlavně raménko Satisfy ze dřeva.

Obrázek

Jaké je magnetické bezdotykové uložení raménka u modelu Concept?

Obrázek

Díky.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Clearaudio

Příspěvek od efičák »

V Mnichově mě Concept zaujal, to ramínko s magnetickým uložením je výborný nápad.
Celkově je Concept včetně dobré MM přenosky velmi podařený gramec, kromě použitého subtalíře s pohonem řemínkem.

Je mi líto, že "mateřský" Pro-Ject má 6 PerspeX o tolik dražší a ještě bez přenosky.
Ovšem akryl je náročný a drahý a konstrukce je přece jen složitější.

Jen v Německu se prodává P-J Xperience s ramínkem EVO 9" a přenoskou Ortofon 2M Bronze. A to je výborná kombinace, jak mám možnost poslouchat.

MC LO ClearAudio Sigma mě velmi překvapila a až dodám pořádné phono, plně využiju potenciálu kvalitních desek v mé sbírce.
Obrázek

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Díky Aleši za reakci.

Zvládne raménko Conceptu i nějakou MC přenosku? Např. Sumiko BP n.2 nebo BP Special Evo III?

Ta nabídka P-J Experience s ramínkem EVO 9" mě mrzí. Je možné, že za rok, za dva dorazí i k nám?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Concept má namontovanou velmi dobrou přenosku, neměnil bych zbytečně zaplacenou, dokud si nejsi jist, že právě Sumiko je ta nejlepší pro Tebe.

MC HO určitě ano.
MC LO bych tam nedával, i ty levné hrají mnohem lépe na těžších, méně kompromisních gramcích.

Mám Sumiko EVO III. a je to má milovaná.
Nenáročná na phono a přestože gramec ještě není na polici pevně připevněné na zdi, nedává mi to tolik najevo, jako MC LO Sigma.
Té rack vadil tolik, že hrála na Holbornu položeném na zem.

Obrázek

Xperience jde koupit samostatně a 2M Bronze taky.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

já bych se nebál ani low out MC.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

2MBronze je mňamka, zdravím Efíka a děkuji mu za neustálou podporu analogu...

Jistou obdobu dělám já ve vláknách fotografů a kopu za film :)

Odpovědět