Denon

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon

Příspěvek od Rowing » 29 dub 2008 22:02

Pánové vím o tom :)
Upgrade je v plánu, ale postupně, zatím hledám, uvidíme jak to dopadne. Možná to ale nebude Denon. Zatím jsem se 700vkou spokojen, nehraje to zase tak špatně :-P

Podotýkám, že když jsem vybíral, tak pro mé uši porazila Denon 700-vka zesilovač plus CD tyto stroje, které jsem slyšel HK 970 i Marantz 4000-6000 řadu. Marantz kombo 7001 jsem již neposlouchal, protože bylo cenově výše - na úrovni Denonu 1500.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 09 dub 2009 20:37

Tohle by si měl nějakej zarytej Denoňák koupit, slušelo by se to. Skoro se to nevyskytuje.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... SS:DE:1123

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 09 dub 2009 20:48

........... a pokud se to vyskytuje, tak se to prodává spíše za 5000 Euro a více.

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy » 10 dub 2009 14:14

Machalik

To jsou krasne masinky. *thumbs up* Se divim, ze se takove veci prodavaji i v evrope.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 10 dub 2009 14:19

Machalík píše:Tohle by si měl nějakej zarytej Denoňák koupit, slušelo by se to. Skoro se to nevyskytuje.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... SS:DE:1123
To by si hlavně rychle měl koupit někdo, kdo na to má. Všechny info o tomto zázračném legendárním kousku jsou na http://www.thevintageknob.org/. Ze zlaté doby a postavený bez kompromisů. Smetana ve Vintage. Cena tomu bohužel odpovídá a to je ještě potřeba nějaký odpovídající předzes.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 02 čer 2009 21:40

Na některé novější sacd přehrávače Denon jsou recenze v polském High Fidelity. A nevedou si tam vůbec špatně, podle W. Paculy je např. Dcd-1500Ae fenomenální sacd přehrávač, hodně se podle něj povedl i Dcd-Cx3 (výrobek roku). I recenze na Dcd-2000Ae vyzněla příznivě.
Podle toho, co jsem četl, mají být přehrávače Denon ve svých třídách slušné výrobky. Sám dobře znám Dcd-2000Ae, je to dobrý cd přehrávač (ale není to úplně ono) a výborný sacd přehrávač. Napájení dvojkonverzním záložním zdrojem mu velmi prospělo, stejně jako síťový kabel, rád bych taky ještě zkusil Cerabally.
Pro úplnost ještě dodám, že Dcd-2000Ae se ocitnul na stránkách Audiodromu v kategorii přístrojů, co nezaujaly. Ale i tak si myslím, že pokud je prioritou sacd, tak s přehrávači Denon (mimochodem podle mě vypadají fakt dobře) může člověk při výběru počítat.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Zážitek s blue ray DENON DVD 3800BD

Příspěvek od lachim » 11 čer 2009 09:12

Včera jsem měl možnost slyšet a vidět zapojený blue ray přehrávač Denon.
Stojí sice 50.000 Kč, ale ten obraz.... nádhera!!.
Byli jsme s Pytlem na návštěvě a oba (že, Mirku?) nadšeni obrazem i zvukem.
Nechali jsem si pustit i DVD placku D. Gilmour v Al.R.H.
Oba máme tento konzert nakoukaný.
A ten obraz byl prostě úžasný i ze "staré" dvd stopy.
Tenhle Blue Ray Hráč prostě stojí za "prozkoumání". Ten HD formát zvuku....to je prostě zase někde jinde....
..ač zesilovačem byl jen Denon AVR2809.
Cena přehrávače je sice nelidová, ale ten obraz by "sebral" každého.
Zajímalo by mě zvukové srovnání s mojim DVD AUDIONET VIP G2.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 11 čer 2009 11:55

Jo, jo, Denon umí. A jde mu to i ve stereu. Od té chvíle, co jsem včera konečně v klidu slyšel svého Denonka s pořádným síťovým kabelem (Krautwire Omega), je můj názor ještě mnohem pozitivnější. A to nejen v sacd, ale také v cd režimu, kde prakticky zmizely mé dosavadní výhrady. Za popírání vlivu síťových kabelů by se měly dávat pokuty :D , v mém případě to bylo, jako bych si pořídil od Denonu vyšší model.
Jsem velmi zvědavý na přínos dalšího síťového kabelu v sestavě a použití Ceraballů. Každopádně podceňování Denonu mi po včerejšku přijde velmi úsměvné.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 11 čer 2009 13:27

Včera jsem byl na návštěvě u Lachima nejdříve na stereo poslech a test ( napíši v jeho vláknu ) a potom moje zvědavost jakpak mu hraje Blue Ray, obraz mě dostal , neskutečný detail,fakt špička, perfektní obraz a zvuk. A jak si poradí s přepočítáním na 1080P u DVD -- mám koncert Gilmoura nakoukaný, ale takový obrázek moje 2930 nevykouzlý. Asi časem půjdu také do BR, ano ten obraz a zvuk za to stojí, a titulů na BR je už jak máku a i v půjčovnách je jich dostatek. Myslím Michale velmi vydařený kup *palec*

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 11 čer 2009 13:45

Denon-DVD-3800BD

Obrázek

http://www.whathifi.com/Review/Denon-DVD-3800BD/

Lachim

Zkoušel si prosím pod ten Denon Cerabally? Můj Denon předpokládám bude mít podobnou konstrukci i nožky, tak by mě zajímalo, jak moc se to projeví...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 11 čer 2009 15:26

petrJ

nezkoušel.
mnou opěvovaný přehrávač nebyl můj. mirek to pomotal.

osobně bych si ale pod přehrávač za 50t ceraball určitě dal.
na mém audionet vip g2 i denon 1930 to přínos má.
na denonu 3800BP to vyzkouším při další příležitosti.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 12 čer 2009 00:46

Lachim

Díky za info. Stejně je to div: Denon nebo Audionet dělají různé složité konstrukce, které by měly zajistit odolnost vůči vibracím, a přesto stojí za to dát pod ně Cerabally... Asi by to bylo na samostatné téma: co výrobce nedotáhnul do konce a jak velký mají ty či ony výrobky potenciál, kam se s nimi jde až dostat.
Peer mi razí cestu *thumbs up* . Já už jen jdu na jistotu po věcech, které se univerzálně osvědčily. Někdy určitě napíši recenzi, jak daleko ty různé vylepšováky ještě posunuly zvuk mé sestavy. První bod cesty, první kvalitní síťový kabel, měl vliv ohromný.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 12 čer 2009 08:41

petrj

také se mi ovděčily ty různé šňůry, nožičky, kabely....
já věřím. a neodvolám.
i k k prostému kinu denon (pro chudé) mám supra kabely a cerabally
:-)

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 12 čer 2009 09:29

lachim píše:také se mi ovděčily ty různé šňůry, nožičky, kabely....
já věřím. a neodvolám.
U Tebe to ale právě není víra. Věří technici a skeptici. Že tyhle věci nemohou mít vliv. Že je lepší pořídit raději lepší komponent, protože na ten by tyhle věci neměly vliv. Že slepý test něco dokazuje. Že jejich znalosti stačí k tomu, aby mohli předem určit, co může fungovat a co ne. Že z fyzikálního hlediska je to nesmysl. Atd.

Už dávno pro mě ty různé víry a přesvědčení nemají žádnou užitečnou informační hodnotu. Zajímají mě zkušenosti lidí, co mají kvalitní aparát s vysokým rozlišením. Dívám se např. na složení domácích sestav recenzentů a lidí z fóra, na to, za co sami utratí vlastní peníze, na co kladou důraz, co se jim osvědčilo. Všem takovým díky *thumbs up* , ušetří mi peníze, kterými bych dláždil slepé uličky a dostanu se díky nim k věcem, které mají penězy nezaplatitelný přínos.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 12 čer 2009 09:45

Ten Denon DVD přehrávač je 3800 BD. V Němcích na něm dělají ještě tuning (fi CINEMIKE) za 1350€ (základ) nebo ještě za 2050€. V testu jim vyšel vynikající zvuk (srovnávali právě s Audionetem G2) a vylepšené barevné podání. Je to ale palba...

Odpovědět