Densen

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Densen

Příspěvek od dadaft » 23 dub 2009 15:38

nákup roku. uvidíme na kolik nakonec půjde. já ten svůj koupil tuším za 3,5t. víš, to je těžké. stejně jako philipsy tyhle staré grundigy jsou vrcholné STEREO. jsou v mnohém jiné než současné dvojkanálové mašiny. hrajou jinak. jsou z časů, kdy důležitější než "zkreslení signálu" bylo "přiblížení se k reálu". neměřily se nějaké pohlupavé signální obdélníky, ale změřily se reálně nástroje a pak se změřil zvuk aparátu. například rychlost nástupů do plné znělosti jednotlivých nástrojů orchestru a pak totéž v podání aparátu. dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, jak velký to je rozdíl. na takové měření ale potřebuješ vybavení, know-how, bezdozvukové komory, tým, zkušenostní analýzy, zázemí atd. dnes utopie. ty krásné časy už jsou pryč. stereo je mrtvé, a já se snažím sehnat z těch dob to nejlepší...
stereo klade důraz na jiné věci. já například chápu, proč se s takovým odporem setkává vlákno o ustavení beden. většina nemá ponětí, o čem mluvím. lokalizace zdánlivých zdrojů je jedno z východisek sterea. dnes zapomenuté. nedivím se boxerovi, že si myslí, že bedny metr od sebe hrajou mono. když jsem připojil Dispre, tak hrály. jednotlivé součásti signálu nejsou svázány se svými zdánlivými zdroji. hraje se na efekt. na pocit prostorovosti. klade se důraz na frekvenční vyrovnanost, ale bez impulsní odezvy je to měření hovna. teď mluvím o akustice interiérů. obyčejný chaos... stereo mašiny umístí a udrží v celistvosti zvuk kytary 3m vedle bedny. je ale potřeba vědět, jak na to. navíc v dnešní hlučné době už tehdejší výkony zesilovačů nestačí. to mi došlo. ten koncák Densen je sám naštěstí vcelku tvárný a dokáže nijak nevylepšit, slovy sterea nezkurvit, co dostane. zdroj je základ sterea. a co soudí o zdroji dnešní doba? to, s jakou přesností a komplexností dokáže třeba cd960 umístit zdánlivé zdroje do imaginární hudební scény, je většině ukradené. nechápou smysl těch slov. hifisté uctívají velkolepý stejnozvuk, absolutní přiblížení realitě, nebo flaškový analog, nebo velkobednovou koncertnost. to je jedno. jedno brdo. ale základ je přece různorodost, rozrůzněnost spojená harmonií. základem je hudba, ne nahrávka nebo zvuk, a o hudbu se mají starat hudebníci a producenti, jenže ti na to vcelku serou, protože lidi už zapomněli, co a jak. a hudba umírá přímo před našima očima...

a za 15 euro jde koupit nejlepší předzesák, který firma grundig dokázala ve své historii vyvinout a vyrobit. většina si myslí, že není tak dobrý, jako se dělají dnes. je to prostě směšné. nic víc. kdyby jenom tušili, co dokáže se sobě rovnými...

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 23 dub 2009 18:45

Dadafte,
co s tím tedy bylo, s SXV..... proč nehrál?....pokud vím, přes sluchátka šel

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 23 dub 2009 20:26

*offtopic*
dadafte, už zase ty pseudotechnické rozklady :?: ...si nedáš pokoj :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 24 dub 2009 03:55

no jo. znáš to. je to strukturovaný text. první tři věty jsou pro BV. čtvrtá je návěsidlo. atd. jsem ještě učedník, ne mistr. ale když se svět zbláznil a hudební telefon roku je dražší než stereozesilovač roku a komerční území se jen hemží podobnými bombami a technici se baví svou technikou místo aby nás laiky pohladili po vláskách a řekli nám něco milého a srozumitelného, nezbývá než přestat brát ohledy na cokoliv a na tomto malém svobodném místě ze sebe udělat *jupi* .

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 24 dub 2009 07:31

Je pro mně naprosto OK když někdo píše své pocity či co jak slyší.

Nechápu ale, proč laik jako dadaft má potřebu psát tak totální a do nebe volající nesmysly, jako napsal např. o impulsní odezvě. Technici často dostávají různé nálepky, ale když neznalý totální laik se pustí do hledání a vysvětlování příčin na odborné půdě, je to OK, že. Takové nesmysly jsem ani od laika amatéra už dlouho nečetl.

Dismembered
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dismembered » 24 dub 2009 07:55

Pane Macura, to je dadaftovým zvykem už velmi dlouho. Má prostě neodolatelnou potřebu vytvářet tyto "melancholicko-technické" texty,
a jelikož si musí své pocity nějak "technicky" zdůvodnit, najde na internetu pár pojmů, které se používají, a náhodně je zakomponuje do textu.
Aspoň tak mi to velmi často připadá :(

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 24 dub 2009 08:54

Neexistuje dokonalý přístroj, každý přístroj má svůj zvuk. Je možné, že to spolu nesedí.
Na prkýnku, bez krabice není Dispre.
Je to simulátor zkreslení. Chytá i řízení letového provozu v Mošnově.

Obrázek

Je mi blízké Tvoje zneužívání technických termínů.
V tom to cítíme stejně. Žádosti o pohlazení uší, které rozumí každý, snažím se o ovládnutí jazyku "ptydepe", abych si pozdvihl sebevědomí.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 24 dub 2009 09:28

Elektronkový předzesilovač Vincent, model 31 Mk, chválí Tomíček.
Cena je vyšší.
Když máš předek, co se ti líbí, je to fajn.
Předzesilovač B-200 je jistota.
B-100 zkusíme.

V každém případě dát Densenu vše pro nejlepší zvuk, je běh na dlouhou trať.
Přesně jak píšeš. Pořád se mi nelíbily Phonary, vinou nevhodné akustiky u Radka a tlačil jsem se do kvalitních regálů.
25t. za stojanové Jamo 430 není málo. Na domácím kině Onkyo to bylo vynikající.
Na B-100 to byl průšvih. Jiná kabeláž než Kimber 4PR, špatně.
B-300 není dokonalý zesilovač. Přesně jak píšeš, je dělaný pro poslech i za cenu ústupků od běžně používaných konstrukcí.
V Densenu dělaný Teac, udělal ústupky a je bezproblémový.
Když zapojím B-100 na kuchyňský zásuvkový okruh, zvuk zmizne. Za studena zkresluje.
Vybíravý na kabely a komponenty. Bez filtrace mi v 40 let starém hliníkovém okruhu zrní. Ne všem bednám vyhovuje, ale to platí všeobecně.
Ani můj samozřejmý aparát, není intuitivním nákupem na první poslech.
Je výsledkem několika let poslouchání a obměn.

Tomíček
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Tomíček » 24 dub 2009 10:01

efičák

Upřesňuji - jedná se o předzesilovač Vincent SA T1.. ;)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 24 dub 2009 10:59

Já ho slyšel u Tomíčka a líbil se mi jak hraje.
Zkusil bych ho místo Dispre...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 24 dub 2009 14:21

Je to hezké.

Obrázek

Bude si to rozumět?
Tubes: 2 x 12AX7, 1 x 12AU7
Vidím to na další kolo malé noční hudby s triodama. Doporučuju rovnou raritní vojenské Tesly, Mullardy...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 24 dub 2009 14:41

to eficak:
to je otázka, jestli si to bude rozumět.
Bez vyzkoušení na to nepřijde...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 25 dub 2009 15:02

Densen vyvinul nový integrovaný zesilovač, B-175.

Spojením předzesilovače B-250 a koncového zesilovače v třídě A, B-330, vznikl jeden komponent, k němuž stačí připojit gramofon, neboť umožňuje dokoupit phono kartu DP.
Ideálním spojením s co nejlepším cd přehrávačem z řady Densen, získáme plynulý, dlouho poslouchatelný zvuk s faktorem "BEAT". Představím si k stojanové Sonus Faber Auditor, čímž dosáhnu uspokojení i při velmi tichém poslechu.
Včerejší tichý poslech, koncového B-300, s vysoko nastaveným klidovým proudem, mě zasytil.
http://www.hifinazory.cz/forum/posting. ... y&f=2&t=12
Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 27 dub 2009 14:35

PMA píše:Je pro mně naprosto OK když někdo píše své pocity či co jak slyší.

Nechápu ale, proč laik jako dadaft má potřebu psát tak totální a do nebe volající nesmysly, jako napsal např. o impulsní odezvě. Technici často dostávají různé nálepky, ale když neznalý totální laik se pustí do hledání a vysvětlování příčin na odborné půdě, je to OK, že. Takové nesmysly jsem ani od laika amatéra už dlouho nečetl.
proč?
protože k čemu je technika, když neslouží svému účelu?

já bych to nebral tak osobně. když jsem začal chodit po hifistech a poslouchat, jak jim to hraje, byl jsem velmi nespokojený. tohle že má být high fidelity? když jsem začal hledat chybu, technici mě ponížili jako bych si já nikdy k nikomu nedovolil. pýcha nejhrubšího zrna. nemáte patent na pravdu. a nebylo to hezké.
na druhou stranu mě technici odvrátili svou paličatostí od bludné cesty...

měření impulsní odezvy místnosti je totální nesmysl? proč?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 27 dub 2009 19:09

dadaft píše: měření impulsní odezvy místnosti je totální nesmysl? proč?
Dej to k jiným vláknům. Díky.

Densen B-300 je jiná kvalita, než B-100. Jeho zvuk je sytý, plný, dynamický a pevnější na basech.
Umí hrát potichu!!!
Chutná mu pasivní předzesilovač B-100.
Vypadají přenádherně. Sluší jim to spolu.
B-100 po jakémkoli transportu zchladne a nehraje.
Jakmile ho vyhřál silnější kamarád B-300, který topí minimálně 40stupňů při tichém poslechu, okamžitě podal vše co umí.
Jak správně napsal BVA, je teplotně závislý.
Je to trochu čerchmant, viď dadafte.

Obrázek

Jeho charakter je natolik svůj, že nutí k doplnění kolekce.
CD B-400plus, mi učarovala.

Obrázek

Obrázek

Na phono počkám po krizi, 26 litrů je pro holoprdelníka otázkou několika let a hypotéky.

Odpovědět