Densen

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Densen

Příspěvek od dadaft »

s tím chladičem to moc nechápu - Densen nemá žádné žebra, chladičem je celokovový "obal" zesáku.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

No, neberte mě vůbec vážně. Hodně spoléhám na svou intuici. Zprávy z tisku beru s velkou rezervou. Přestože nejsem soutěživej typ, tak tady bych si klidně vsadil. Něco mi tu nesedí. Řekl bych, že nejblíže je dadaft:
nějaký nedoceněný génius z firmy začal prát špinavé prádlo na veřejnosti.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

1+1=3. Sice špatně, zato rychle.
Pentium 90, to už tady bylo, taky to nakonec neprošlo :o

Nedoceněný génius si na to vzal nezávislého soudního znalce v oboru. Měření tohoto ražení bývají průkazná. Pokud v tom bylo něco osobního (nikdo nevíme), pak to od něj není moc etické, ale ta blamáž od Densenu je etická ještě méně.

To neznamená, že se projev Densenu nemůže líbit a že je to nějak ojebané, amplifikace NAIM je toho živoucí ukázkou, jak lze z negativa udělat kult. NAIM ale pokud vím nekecá o svých výkonech a zkresleních.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Nedocenený génius.. Meranie v Stereoplay (kde je všetko vidieť) je čo? Výmysel?
BVaudio, výroba a predaj

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

nic víc mě nezajímá...
Toto ten prístup presne vystihuje
Don´t try to confuse me with facts, I´ve already made my opinion
;)
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

si děláš legraci? měřit se dá na tisíc způsobů...

kvůli tomu jsem psal o tom, že densen má jako chladič svůj obal. představ si, že si uděláš takovou průkaznou testovací sestavičku. monobloky, na to předzesák a nahoru cdčko. nachvíli to pěkně osolíš.

a zavaříš to. o tom nepochybuju.

zvolit šasi jako chladič umožnilo densenu dosáhnout toho slim-designu. čistě obchodní tah, který teď přinesl problémy. já sám jsem rychle poznal, že zesák musí stát úplně volně.
v tom případě se zahřeje, ale nepřehřívá.

ale mám stereokoncák B-300. stará densenovská škola. podle toho, co jsem slyšel, nové denseny hrajou jinak. takže za ty monobloky B-350 mluvit nemůžu...

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Slyšel jsem od různých technicky zaměřených lidí co měli zkušenosti s výrobky firmy densen zhruba tuto větu "Ono to na nenáročnej poslech s gramcem stačí"
Ale každý máme jiné preference a třeba od majitelů densenů jsem slyšel zase jen chválu. Ten kdo si ho nebude chtít koupit si ho stejně nekoupí a ten kdo po něm bude toužit, tak se nebude zabývat měřením (které zrovna není nic moc).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike píše:Slyšel jsem od různých technicky zaměřených lidí co měli zkušenosti s výrobky firmy densen zhruba tuto větu "Ono to na nenáročnej poslech s gramcem stačí"
si mě zase jednou pobavil. 8-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Dadaft, merať sa dá len dvomi spôsobmi, objektívne a správne alebo zle a sfalšovane. Nič medzi tým...
densen má jako chladič svůj obal
Má,lenže to nefunguje, pretože teplo je nutné odvádzať dosť ďaleko a cez tenký "obal" to nejde. Ale to je jedno, máš ten zvuk rád, užívaj si..
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jistě, užívám si.

máš pravdu. když na densena něco postavím, obzvlášť něco, co samo vydává teplo, tak se přehřeje a začne zkreslovat - je to objektivní. a o tom je v podstatě i ta žaloba - proč by si běžný uživatel nemohl na zesilovač postavit předzesák nebo cdečko? nebo ho umístit do stísněného regálu. může. a zesák by kvůli toho opravdu neměl začít ztrácet své deklarované parametry. je to žaloba na ochranu zákazníka a zřejmě je oprávněná.
a je to důsledek snahy, aby byl přístroj jiný, než má konkurence.

přesto jsem přesvědčený, že volně stojící koncák se nepřehřeje.

a z hlediska hifi mi nabízí hodně, abych si tuhle věc pohlídal.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

dadaft, tých problémov je viac, sú to aj zjavné lži v propagačných materiáloch, teda klamanie zákazníka, napr. 40W v Áčku, údajne 6W v A triede výstup CD a preampy????, údaj skreslenia 0,05% platí pre 1W, udávajú že pre plný výkon (tam je to 1-3%), údajne "patentované" zapojenie, žiadny patent neexistuje, pretože nie je o čom, zapojenie bez NFB (je to moderné, nie?), pritom tam je, len blbo použitá... Stačí?
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

že by se Sillesen fakt zbláznil a zatáhl s vidinou růstu svou nevelkou ale zavedenou firmu do totálních sraček?
že by začal falšovat?
to by byl smutný příběh...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Kolik tomu Silesenovi je? Vyvíjí nové věci osobně? Ono je otázka, do jaké míry ty lži vymýšlí on nebo marketingové oddělení. A když přijde zákazník a řekne, že nechce žádné Béčko, tak mu holt nabídnou Áčko. Co jiného? Jak se přehřívání projevuje na zvuku?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

petrL píše:A když přijde zákazník a řekne, že nechce žádné Béčko, tak mu holt nabídnou Áčko.
:lol:
tak to dneska holt chodí...
já bych počkal na výsledek soudu. zatím jsme slyšeli pouze jednu stranu.
petrL píše:Jak se přehřívání projevuje na zvuku?
to nevím, nemám ho na smažení topinek. ale vím, jak se projevuje ta "blbě zapojená NFB" - lahůdkově. vynikajícně.
:mrgreen:

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

dadaft píše:s tím chladičem to moc nechápu - Densen nemá žádné žebra, chladičem je celokovový "obal" zesáku.
Ale to u skříně na fotce, kterou jsem ukázal, platí taky, jenže drtivou většinu odvedou zmíněné žebrované chladiče na bocích, a podstatně méně např. čelní panel o tloušťce 10 mm :) .

Opět - u odvodu tepla platí jen a jen fyzikální zákony, ne víra ani sympatie ke značce.

Odpovědět