Dynaudio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Dynaudio Owners Club

Příspěvek od slavo_k » 15 dub 2010 09:59

Obrázek
Dynaudio Owners Club
Obrázek
Dynaudio založilo klub majiteľov vlajkových modelov Dynaudio s názvom Dynaudio Owners Club. Platí to pre všetkých majiteľov modelov Evidence Master, Evidence Temptation alebo Consequence Ultimate Edition.
Obrázek
Každý zákazník dostane zložku z kvalitnej prírodnej kože s návodom na obsluhu a členskou kartou. Toto členstvo bude platiť aj spätne pre zákazníkov, ktorí si zakúpili reprosústavy v minulosti. Po obdržaní zložky je potrebné sa zaregistrovať na stránke www.ownersclub.dynaudio.com a vypniť požadované informácie.
Obrázek
Členovia budú mať nasledovné výhody:

-predĺženú záruku až 10 rokov
-odber výročného Dynaudio magazínu
-dostanú pozvánky na Dynaudio udalosti prípadne posluchové testy, prezentácie nových produktov, otvorenie nových posluchových miestností.
-voľnú vstupenku na jednu hifi výstavu ročne podľa vlastného výberu
-prístup na centralizovanú Dynaudio hotline podporu

Prosíme všetkých zákazníkov, ktorí si v minulosti zakúpili produkty Evidence, aby nás kontaktovali.
Obrázek
Všetky Dynaudio produkty tu http://www.ketos.eu/index.php/Dynaudio.html

pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od pompo » 16 dub 2010 15:11

Můj minulý příspěvek k repro DYNAUDIO zdá se vyvolal ohlas,tak se kněmu vracím.Mám pocit,že je tu až kluzko jak tady skalní přívrženci této vzácné modly slintají,jako by obdivovaly krom jiného i jejich cenu.Ale nic proti nikomu jde jen o můj ryze osobní a subjektivní,zato ale celkem vyhraněný názor a proto kdo je vlastníte tak dál raději nečtěte,ti kteří třeba tápou a možná by je chtěly zase naopak čtěte a uvažujte.Takže na úvod nepotřebuji doma další i když krásný nábytek a k hudbě co poslouchám, protože to není metal (taky nic proti) a mé představě o zvuku,jsou nevyhovující.Pokud to mám rozvádět,tak mám rád prezentnější ale především lehčí,světlejší nebo chcete -li živější a možná i mírně barevnější zvuk (což zní docela jednoduše,že?).No ale DY.. co si pamatuji mi tak nikdy nehrály,Zbývající atributy (jako kvalita jedn. kmit.detailnost,prostorovost) a další které si uvědomuji a dokážu popsat asi splňují s větší nebo dostatečnou rezervou.Kromě jejich ceny je však ještě jedna zásadní vlastnost která mi brání o nich vůbec uvažovat.Spolu se zesilovačem totiž považuji bedny za základ přičemž ampl.si nestojí na mém (významovém) žebříčku níže spíš naopak.Najít ten MŮJ am.také není snadné ale abych si nějaký vybral musím ho slyšet.A jsme u toho asi nejhoršího co podle mého názoru zarytý způsob návrhu a charakteru těchto beden způsobuje,Podle mě totiž stírá zvukové rozdíly především (výkonově) slabších zesilovačů.Někteří konstr.zesiků udělají třeba i po letech snažení malý zázrak a dají do těch obvodů málem duši aby jejich dítě zesilovalo vstupní signál v celé své kráse a pompéznosti,do nejmenších detailů,pikantně,lahodně a vznešeně a třeba i tvrdě a nevím jak, to vše ve správném ritmu a gradaci nebo jen zlehounka jak vánek jak je jen potřeba,nebo spíš jak to diktuje kvalitní vstupní signál a lidská hudba co z něj vychází. No a DYNAUDIa to ignorantsky zavrhnou a zahrají po svém.Jenže já když si domů donesu třeba mosf.Accuphase,nějaké ty lampy,nebo jiné řešení tak bych si ty rozdíly taky rád vychutnal a třeba najdu ten svůj svatý grál,nebo budu alespoň vědět co je co ale nedovolím aby mi nějaký Dánský mýtus tyto možnost vzal. Prostě nechci legendami opředený,zlatem zdobený flašinet který stále dokola a po svém omílá jednu cizokrajnou písničku,navíc za ty prachy. A mohu slyšet ze všech stran jak jsou skvělé a může mě každý zvukový guru zatratit a můžete mi spílat že jsem hluchý,blbý.... Ale možná DYNAUDIO jednou vyrobí nějakou velmi(i na naše poměry)levnou bednu s (na jejich poměry)nestoudně šizenou vyhybkou a nebývale vysokou citlivostí která bude jiná a dovolí konečně kvalitnímu zesilovači bez cenové,hmotnostní,výkonnostní či jiné cenzury převzít nad ní kontrolu která mu právem náleží.Až se tak stane a já toho budu ušitým svědkem,tak si ji možná i koupím.Ale jak tak sleduju cvrkot kolem, asi k tomu už nedojde protože třeba jedni (také) severští sousedé (aby to nebylo samé negativum) vyráběji repros. podobného názvu ale se zcela opačým přístupem např.berou při návrhu a konstrukci na vědomí (alespoň to sami tvrdí) že jejich bedny budou hrát lidem doma (takže se namusíte stěhovat do studia,nebo najímat a platit firmu na ůpravu akustiky),jejich citlivost běžně přesahuje 90 decibel,jejich cena je až komická,jejich reproduktory jsou z jiných materiálů,některé i jiného druhu ale zdá se kvalitní,také objevily NDF i když povrch.možná nebude až tak exluzivní a krásný ale jejich zvuk možná ano. A zapomenete na překrásné dýhy a nevzpomenete žádný kult a (jak už to někdo,kdo je slyšel popsal) bedny zmizí a zbyde jen hudba.No (uvidíme) uslyšíme.Vlastencům a našeho milovaného jazyka strážcům se předem omlouvám za ta gramatická zvěrstva a pro kšeftmany mám níže inz.

Vyměním sekundové lepidlo za pětisekundové.zn nestíhám lepit!

merhaut

Příspěvek od merhaut » 16 dub 2010 15:47

To sou plky jak páté beééé...

P.S. Hlavně, že jsou ve správném ritmu (sic!)

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 16 dub 2010 16:32

Za sebe prosím nového přispěvatele aby byl trochu konkrétnější, tohle jsou kecy hifistů v nádražní hospodě....nevíme které reprobedny Dynaudio jsou takové jak jsou popisovány (všechny???). Nevíme kterého výrobce naopak chválí i když podle všeho vychází z PR materiálů.

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 16 dub 2010 17:00

ako som už písal predtým, proti gustu žiaden dišputát (dakedy sa za husáka hovorievalo proti gustovi žiaden dišputát)

doma pocuvam compoundové staré Confidence 5 a už doma nič iné vidieť nechcem, ibaže by som nažgrlil na Consequence UE (alebo predám obe dcéry do turecka?). a vobec to nie je preto ze predavame prave dynaudio (skor sme zacali predavat dynaudio lebo sme sa do neho zahladeli).

nevadí mi že nemajú všetko to čo sa im vo všeobecnosti rado vytýka, hlavne nech husle hrajú ako husle a gitara ako gitara a basa ako obycajna drevena basa. ano som mimo prudu lebo pocuvam zväcsa klasiku, nejaky ten džez a folk zo sveta i z domu, nepocuvam elektroniku ani oblubene elektronicke mixy povodne akustickych nastrojov. ale "mne to nevadi, mne to nevadi" ako sa spieva v znamej pesnicke...

nevadi mi ze si hockto pocuva co xce a kupeje si bedne ake xce. uz to je uzasne v dnesnej dobe ze si ludia vobec bedne kupuju a ze vobec pocuvaju hudbu a aj to nie len cez reprak iPhonu. tak ja sa tesim aj z toho....

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 16 dub 2010 17:29

Pompo:

tak konečně mi někdo otevřel oči, abych otevřel okno, a tím prohodil své Special 25ky:-)

Mám takový dojem, že tě nikdo nenutí, abys DA poslouchal, nebo to máš snad nějak dané příkazem?? :-) Určitě na trhu je řada bedenm které ti z dřevěných houslí udělají elektronický syntezátro, z hlasu to udělají vokodér a další. Určitě najdeš 105dB citlivé bedny, ke kterým ti bude stačit jedna trioda a určitě najdeš dost beden, které místo dýhy můžou mít třebas aligátoří kůži.

Co jsi vlastně svým přípsěvkem chtěl ostatním vyjádřit? Že se ti DA nelíbí? Máš na to vsaté právo. A no to je jedna rada: neposliuchej je a hlavně si je nikdy nekupuj. A máš klid a pokoj.

Ale jestli máš nějaké negativní zkušenosti s DA, tak by sis je měl někde napravit. Např. jak píše Slavo-k - třebas právě u poslechu C5. Jestli tahle bedna s náležitými partnery hraje blbě, tak už pak nevím. Možná těch X tisíc lidí, co je doma mají a modlí se, aby s nimi dožili (ti lidé s těmi bednami, proto píšu měkké i), mají nějakou zásadní vadu zvuku a ty třeba máš to štěstí, že máš lsuch zatím nepoškozený. Ale pravděpodobnost tohoto jevu je limitující někde v dáli k nule.

Já si jedn dovolím napsat, že jsem slyšel opravdu hodně beden od maličkách pidíků přes relativně velké bedny o několik stech kg váhy ale jedno vím, že DA patří k té malé hrstce beden, které si k muzice, co je reprodukovaná přes ně, přibarví opravdu minimum. A z každé cenové kategorie nabízí DA opravdu nejlepší pměr cena-zvuková kvalita. Jen jde o to, co každému sedne. Tobě nesedly. A vvoo tttomm ttto ttoo jjjee :-)

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM » 16 dub 2010 18:50

ktery model je podle vas tedy nejhudebnejsi, co se tyce zivosti a atmosfery ? schvalne si je zajedu poslechnout do olomouce

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 16 dub 2010 18:53

moj strop hudobného neba Dynaudio Consequence Ultimate Edition s dobrým zosíkom aspon 400-600W.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM » 16 dub 2010 19:28

takze bedny pres mega a pul s citlivosti 85 db postavene na hlavu. az jim tedy dorazi, tak to chci slyset http://www.dynaudio.cz/ adekvatni zesilovac by tam k nim snad mit meli

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 16 dub 2010 19:54

AM píše:ktery model je podle vas tedy nejhudebnejsi, co se tyce zivosti a atmosfery ? schvalne si je zajedu poslechnout do olomouce
Veľmi "živé" sú určite tu spomínané Special-25

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 17 dub 2010 01:01

Sorry Zdeny neznám tvé Special 25ky,ani C5 a tipy (modely) co jsem kdysi slyšel si už nepamatuji je to pár let. Zůstal jen výsledný rozpačitý dojem,že nehrály vyloženě dobře žádné a s ničím.Zkoušelo jsme tehdy několik zesiků jak ty říkáš s DA,poslední test.sestavou a završením všeho bylo tehdy naim audio ampl i cd player a výsledek ke všeobecné shodě zvuková katastrofa.Paradoxní a nepochopitelná situace jak jsem už uváděl dříve čím lepší zes.tím horší výsledek.Nic mi po tom není a nebudu to pitvat,ale jen ze zvědavosti jaký ampl.k těm 25 používáš ? A pokud se někdy bavíš srovnáváním různých sestav,nepřipadly ti občas tvé DA v porovnání s jinými repro. jakoby línější?

merhaut

Příspěvek od merhaut » 17 dub 2010 01:18

Neznám, nepamatuju se... a tak si trochu zaplkám...

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 17 dub 2010 01:52

Mih píše:Za sebe prosím nového přispěvatele aby byl trochu konkrétnější, tohle jsou kecy hifistů v nádražní hospodě....nevíme které reprobedny Dynaudio jsou takové jak jsou popisovány (všechny???). Nevíme kterého výrobce naopak chválí i když podle všeho vychází z PR materiálů.
Lituji hoši konkrétnější už to nebude,názor na DA zůstal obecný,novější modely ale mohou být jiné,jako i vaše preference a vnímání hudby.Výrobce jehož název jsem vynechal znám opravdu jen z PR.pokud ho uslyším,popřípadě koupím dám vědět.

PS.oceňuji názor slavo_k. Jeho klid a nadhled svědčí o tom,že buďto dobře ví proč a jak DA poslouchá a nebo je doposud nemá.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 17 dub 2010 05:23

Kdyby jsi přečetl alespoň tohle vlákno od začátku,
věděl by jsi co a kde dělá "kdo má klid a nadhled".
Tvůj příspěvek je o ničem, ale doslova.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 17 dub 2010 07:43

Pompo:

já momentálně hraji na kombinaci: Teac DV50, PassLabs X150/X2 a Special 25. Kabeláž XLR Vincent stříbro a repro Audioquest Gibraltar (original. ne Hong KOng).
Doma mám ještě Bryston 4B-SST/BP25 - ten jsem hrál se Special 25 asi 3 roky, ale Pass jim sedí lépe.
Kdysi před 4 lety jsem měl doma krátce levný Naim Nait 5i a paradoxně, tohle byla velmi dobrá kombinace!
Pak jsem na ně hrál se starým krásným strojem Pioneer A-91D (mrkni na web, abys věděl, o co jde) a to hrálo tak, že mě to taky neuráželo.

Prostě Special 25 jsou bedny, které - dle mých poznatků-hrají dobře s každým slušným zesilovačem, ale některé zesilovače hrají s S25 přeci jen kousek lépe.

Pamatuji, jak jsem S25 porovnával s Contour 1,3mkII, které jsem měl se S25 paralelně doma: C1,3mkII je dle mého skromného názoru jedna z nejuniverzálnějších a nejmalebnějších beden v kategorii kolem 50-70 tisíc - zahraje nádherné barvy, živý projev, výtečný bas s ohledem na koncepci bedny.

Pompo, jánevím, když vezmu všechna svá DA, co jsem v životě měl (focus, Aries, C1,3mkII, Audience 122, a nyní S25), tak všechny se mi líbily - mimo Audience 122, tam to je přeci jen komrpomisněji udělaná bedna a měla své mouchy, i když s ohledem na cenu - pche...

To, že se ti zvuk DA nelíbí, může být (a věřim, že JE) vyvolané i kvalitou nahrávek. Mám řadu CD, která mě pri poslechu na S25 vyloženě ****, ale co už nadělám, když jného není. A ještě jedna věc. Nelze počítat s tím že 20cm basák sice, ale v 13 l ozvučnici, ti zahraje Metallic v plné úrovni, či kostelní varhany. K tomu jsou jiná monstra za řadu melounů a i to je opruz. Zato normální žánry ( a ne excesy) S25 či i jiné DA zahrají s krásou a noblesou (na S25 obdivuji pořád a denně nádherný detilní projev, víš o všem, co je na CD nahrané, živý a neunavující zvuk).

Jen jedno jsem zapmněl ještě sdělit, nepokoušej se DA přesvědčit k dobrému podání zvuku v místnosti, která není pořádně zatlumená, radší dost pořádně zatlumená. Pak můžeš nabýt dojmu, že DA jen vřeští a nic víc nesvedou. Bohužel, to si právě myslím, že bude příčinou zklamání u mnoha těch, so je chtěli pořídit a narazili na problém s místností. A přitom stačí zatlumit zvuk je jako lusk.

Odpovědět