Elektronky Tesla ECC803S a E83CC

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronky Tesla ECC803S a E83CC

Příspěvek od zdenoeddie »

Robila. Tesla Vrsovice, elektronka RE 40. Nasiel som v analoch v mojom pocitaci :mrgreen:

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

*headbang* a už za komančů tam psali "Made in Czech" *headbang*
To se Ti vůbec nezdá divné ???

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ale ja som na nevyjadroval k tomu obrázku,to som dal len ilustračne zo zmieneného odkazu. Išlo len o to,že 88 sa tu robila,aj ked pod iným označením. Toť vsio.

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nieco pre milovnikov, narodny sperk ;) E88CC v maxi detaile, nasiel som na vyssie zmienovanej stranke, pozor ma to 1,4MB
http://i177.photobucket.com/albums/w214 ... 000pix.jpg

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Ty KT-88 "Made in Czech" jsou určitě Čína. Ačkoliv Češi angličtinu někdy dost lámou, tak takhle negramotně resp. nenapadnutelně uvedená země výroby ukazuje jednoznačně na Čínu.

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Je to Cina, ale niekde som mal v PC aj fotky original CS spominanej RE40. Ospravedlnujem sa renownovi aj ostatnym, ze som ich mohol obrazkom vyssie trochu zmiast.

Tacmud
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tacmud »

"Made in CZECH"....lol, dost jsem se nasmal :D

Nicmene pokud muzu i kousek ze sveho osobniho nazoru k puvodnimu tematu, tak vlastnim jak E83CC a ECC803S od Tesly, ktere pouzivam na phono ke gramofonu a E83CC se mi zda celkove lepsi. ECC803S ma mozna trosku vyraznejsi vysky oproti E83CC, ale to je tak vse. Zbytek projevu je imho horsi. Ale to je ma sestava, muj trosku "znasilneny" phono predzesilovac a hlavne me usi :)

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Renowm:

Děláš v tom bordel: Vzhledem k tomu, že mi rukama prošlo něco přes 14.000ks elektronek a o historii české tak i mezinárodní produkce elektronek se dost zajímám tak vím co se vyrábělo a vyrábí.

Po revoluci do cca roku 1992 se KT88 vyráběli v Tesla Vršovice. V továrně jsem byl pečený vařený nýbrž jsem od nich odebíral pravidelně vysílací elektronky. KT88 měli ve výrobním programu a opravdu se tam dělala pod jménem RE40 nebo tak nějak. Byl jsem se tam ptát asi před dvěma lety zda ji nechtějí zase vyrábět. Tesla Vršovice je komančský podnik s dlouholetou tradicí/výrobou ale to, že se KT88 vyráběla až po revoluci je věc jiná...

Dále. n.p. Tesla Rožnov opravdu vyráběla ECC83, E83CC, ECC803S. Sorry to je prostě fakt. Elektronky mám nakoupené jak z továren, vojenských skladů a od lidí kteří pracovali přímo v továrnách.. Sorry, ale spletl si se.

Mám elektronky jak v průmyslovích krabicích tzv. bonboniéry tak i v kusovém balení. Mám i originální papíry s podpisy a razítky kde jsou záznamy se zkouškami. Dokonce vlastním i dokumenty kdy se v rámci RVHP vyměnovalo zboží/zkušenosti tedy podací listy z pošty z kterých lze vyčíst kam, kdy, co a v jakém množství se mezi závody odesílalo. Mám i prototypové serie elektronek které se nikdy nedostaly do výroby. Musím říct, že to bylo zábavné se tou historií prokousávat a pročítat všechny ty data..

Samozřejmě, falešných lamp na ebay nejdete mnoho...

Pokud se budeme bavit o zvuku elektronek ECC83,81,88,82 tak jednoznačně u elektronek vede: Philips, Telefunken, Siemens, Valvo a jejich partnerské závody. Třeba EI vyráběla pro Philips jen musíte vědět ty správné serie a dobře nakoupit...Možná vas to překvapí možná ne ale Tesla vyráběla pro Philps pár elektronek taky, protže jsme potřebovali valuty, že.... Jen se o tom mlčelo.

Tesla je takový lepší průměr.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to TAB

mimoto, že jsi takový lidový vypravěč, tak ti asi i čtení dělá problémy, jinak bys nemohl přehlédnout můj příspěvek z 11. srpna 2009 kde píši :
E83CC jsem fakt nikdy neviděl.
V katalogu z roku 1966 není, tam je pouze ECC83 a ECC803S, ale v katalogu z roku 1970 už je i E83CC

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Lidový vypravěč? Dobře ty! Já jsem si to přečetl neboj..

Cituji:
E83CC jsem fakt nikdy neviděl.
V katalogu z roku 1966 není, tam je pouze ECC83 a ECC803S, ale v katalogu z roku 1970 už je i E83CC

Jen jsem nepochopil proč jsi začal tvrdit, že to Tesla nikdy nevyráběla což je teda ostuda, protože ECC803S a E83CC byla jejich plagiátorská chlouba (kopie telefunkenu) a hromada se jich vyrobila. Vyprávíš o tom co jednotlivé podniky vyráběli a pak otevřeš katalog a zjistíš, že tam jsou ale nikdy jsi je prý neviděl. Tak nevím mě přijde, že vypravěčem jsi ty když si něco neviděl a tvrdil jsi, že se to nevyrábělo :D

Ale jinak je to asi jedno, to vlákno je staré...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Je známo, z jakého důvodu soudruzi prohodili označení E83CC a ECC803S vzhledem k Telefunkenu?

efendi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efendi »

To by aj mňa zaujímalo. ;)

TAB: A čo tak Mullard?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

efendi: Za svojí praxi i když se to bude zdát divné jsem se s Mullardem v podstatě nesetkal. Mám doma jen jednu ECC82 a usměrňovačky GZ34..Nevylučuji, že je někdy nevyzkouším ale vzhledem k ceně, nedostupnosti mě to moc neláká. Současná produkce Mullard jsou pouze ruské elektronky s tímto nápisem..

efendi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efendi »

Samozrejme mam na mysli povodnu produkciu, nie ruske kopie. Ja som prave porovnaval mullard ecc81 vs rft ecc81 a musim povedat, ze hoci som tomu neveril je to obrovsky rozdiel. rft su naozaj vhodne iba ak do nejakych gitarovych efektov. Neveril by som tomu,ale je to tak. rft su ukricane, upozornuju na jednotlive zvuky v nahravke, ale nie je to pocuvatelne. Stredy su akesi ukricane, maju neprirodzene zafarbenie. Basy su zvyraznene, hucia, vysky su usicane. iMullard su oproti tomu vyrovnane vo vsetkych pasmach, hudba znie prirodzene. Do testu som siel v presvedceni, ze to bude minimalny rozdiel na urovni pocitov, ale toto ma prekvapilo. Ak niekoho bavia elektronky, tak experimentovanie z roznymi znackami mu moze vela priniest, naozaj to nie je iba o pocitoch. Ja som hifi ateista ale toto ma presvedcilo. Inak tie rft mam od Teba. Kupil som ich prave preto, som neveril, ze tam bude pocut nejaku rozdiel. Mullardy mam doma uz dlhsie, kupil som ich za babku.:-) Test som robil na Borbelyho predzosiku.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

však jo. vždyt RFT se nehodí ani do kytarových efektů. To je jako když by jsi poslouchal muziku na WC :D To samé platilo pro celou východní produkci značek RFT, Polam, Telam a Tungsram (V. Německo, Polsko a Madarsko). Pouze některé serie od Polamu které se vyráběli u nás v Tesle jsou slušné (třeba PCL, ECL86).

Nevím co je HiFi ateista ale já si pod HiFi představuji věrnou reprodukci z pořízeného záznamu, zdravý a logický technický pohled na výrobek, dobré zpracování produktu a především potěšení z hudby.

To je možné, že jsi nakoupil u mě. Měl jsem RFT EL34,ECC83,82 a ještě mám 81. Taky to bylo to nejlevnější co jsem nabízel a občas jsem se ptal lidí zda to opravdu chtějí..To že zvuk je tak rozdílný mezi elektronkami je jasné. To je jako s auty. To že každý dělá stejný segment aut neznamená, že všechny budou jezdit stejně..Každá lampa je vyráběna jinou metodou, z jiných materiálů a s jinou pečlivostí a to jsou aktory které logicky zvuk musí ovlivnit.
To není jako u kabelů kde vždy dostávám záchvaty smíchu při hledání zvukových rozdílů a je zajímavé jak se někdo v tom dokáže vyžívat :)

Odpovědět