Federmann

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Federmann

Příspěvek od BVa » 30 říj 2017 16:31

2 Oldear
kolik z výše uvedených diskutujících toto vůbec vyzkoušelo, nebo tady jen teoreticky blábolí?
Nebudeš veriť, ale niektorí si to dokonca aj prakticky (meraním..)v priebehu viac ako 25 rokov overili..
Ak sa počuteľne mení zvuk (teda aj prenosové vlastnosti) v čase, je to konštrukčný nedostatok, nie známka kvality, aj keď sa to (určitá "signatúra") niekomu páči. Ale zosilňovač nie je efektový procesor ;) . Typické príklady sú mnohé "kultovné" značky s typickým zvukom (=pridané-skreslenia, ktoré sa v čase "prelaďujú"). Stačí si pozrieť testy na Stereophile a porovnať komentáre "sluchárov" s komentármi technika Atkisona po meraniach pri takýchto prístrojoch.

crommelin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crommelin » 01 lis 2017 18:49

Když jsem uviděl téma Feďa, málem mě omylo, že zase tady bude s.prof.ing.doc. opět radit a oponovat, pak opravovat a vytáčet se a mazat a vůbec.

Ale úspěšně to rozpoutal Pompo a až to zase frčí.

Pokud se změní po pár desítkách vteřin zvuk ze zesilovače (a není to lampáč), tak buď byl v mrazáku a musí si srovnat parametry o něco déle, nebo zahříváním vlastního sebe ohřeje místnost o stupeň (třeba) a posluchači je příjemněji. U Ačkových zesilovačů si dovedu tu chvilku představit o něco málo déle.

Ohledně těch předkapel a zahřívání aparátu. Za prvé je jasné, že nazvučit, vyzkoušet, namixovat, nasvětlit koncert normální kapely (tedy ne harmonika, kontrabas a housle-třeba) něco trvá. A skoro vždy se stane nějakej průšvih. Ulomený konektor atdatd. No a když je vše hotovo, tak zvukař stáhne šavle a nechá to být, aby to měl připravený. Není to auto, co se musí dostat do pracovní teploty. Nic se tam netočí. Až na nějaká světla či co.
A předkapela, v těch velkých koncertech, možná si někdo všiml, hraje na úplně jinej aparát než hlavní kapela. Důvody snad netřeba.

Někdy si připadám jako u bláznů. Proč proBůh děláte z hifi něco nadpozemského a strašně citlivého a magií obestřeno.

Všimli jste si, že zvýšený tón "a" (ais) nejlép zní dva dny po úplňku večer a (es) o den později?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 02 lis 2017 17:01

Ne nevšiml jsem si toho,ale u mě jsem si všiml,že po zapnutí aparátu hraje jinak než po třeba dvou hodinách poslechu(a vypití 6 piv) :D
Asi to bude tím Áčkovým zesilovačem ;)

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 02 lis 2017 18:28

BVa píše:
29 říj 2017 07:13
2 pompo
Je to nezmysel a vada konštrukcie, ak zosilňovač (okrem lampového..) hrá 10 sekúnd po zapnutí skutočne počuteľne inak, ako po 10 minútach alebo 10 hodinách. Je to technický fakt a realita. Je to len o ustálení a stabilite pracovných bodov súčiastok. Ak cestujú s časom a teplotou, tak je to vada. A nie je to na laickú diskusiu bez technického backgroundu , ale čiste technický a fyzikálny fakt. Bez ohľadu na povery a vymývanie mozgov marketingom ("zahorovanie" - ale uší a hlavy) v "High-Ende".
O reálnych vlastnostiach hovoria merania a fakty, nie impresie ("viděl ,možná spíše slyšel hrát ampl."). Asi tak..
Ano máte samozřejmě pravdu ,především v tomto :

Je to len o ustálení a stabilite pracovných bodov súčiastok

A o tom to celé je ,ale nic jiného jsem ani netvrdil . A než k tomuto ustálení dojde - zvuk je hrubý ,plochý bez dynamiky (NA nebo kdo - to popsat dobře) ,až postupem několika minut se to zlepšuje . Mám už 3-tí (z toho jeden byl lamp.T.A.C.) zesilovač který potřebuje na toto ustálení parametrů cca. 5 min. Doporučuje to sám výrobce (předpokládám že ví o čem v návodu píše a co postavil) ,bere se na to ohled v recenzích a testech ,popisuje to mnoho vlastníků nejr. amp. Neříkám že jsem z toho nadšený ,z vašeho hlediska je to konstrukční vada ,z mého také (jen proti těm jiným existujícím vadám mnoha jiných zes. zanedbatelná. U mého zesu je to možná blízkost Á-čka u jiných např uvedený densen - nevím jistě ale je takových amp. kopa a ano možná jsou všechny konstrukčně vadné (když chcete být puntičkář). Toť vše na následné nabalené keci různých blbínků (o ničem) nebudu ani reagovat.

PS. vašich 10 sekund je velmi málo. některým přístrojům to může zabrat i 10 min. a není to žádná imprese ,některé přístroje v tomto stavu (těsně po zapnutí byly i měřené) ,někde na sítí jsem shlédl i videjko oscilu.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 02 lis 2017 19:10

Ak je prístroj korektne urobený (teplotné kompenzácie, stabilizácia pracovných bodov..), tak 10 sekúnd stačí. To , že nie je plne zohriaty neznamená , že elektrické vlastnosti by nemali byť v poriadku, od toho sú tie teplotné kompenzácie.
Ak mu to trvá 5 a viac minút, je to konštrukčná vada, bez ohľadu na to, ako to výrobca vysvetľuje. Je jasné, že nenapíše, že lepšie to nevie..

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 02 lis 2017 20:37

Takže to chování zesilovače u mě je tedy v pořádku ;) Nemá moje spotřeba piva při poslechu nic společného s konstrukcí zesilovače?To mi spadl kámen ze srdce,ne že bych přestal při poslechu pít,ale už jsem zvažoval koupi nového zesilovače bez konstrukční vady a dle popisu by to asi nebylo jednoduché,bo vlastně všechny tu vadu mají.Uf,tak to si dám ještě jedno ;)

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 02 lis 2017 20:44

:P :-) :D

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 02 lis 2017 21:48

Terahera jede. Někdo asi roštuje Tidal s pěknou dávkou hifivoltů :D.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 02 lis 2017 21:56

;) Ale taky to nemám jednoduchý,teď,u sedmého je vršek na levé straně trochu vyhly :shock: Asi budu muset otočit celého lahvace o 60 stupňů doprava,takže možná deset až patnáct sekund zdržení,než přijde můj požitek takže konstrukční vada,ale mě to nevadí,já těch pár chvil navíc obětuji abych dosáhl svého vytouženého požitku ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 03 lis 2017 06:58

Nemá moje spotřeba piva při poslechu nic společného s konstrukcí zesilovače?
To nie, ale môže mať niečo spoločné s pečeňou (játra) a možno aj s inými "orgánmi". Po 6 pivách ani nepoznáš, či je zosilňovač zapnutý :)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 03 lis 2017 21:16

Jak kdo, elektronky dostavaji po teto davce zvuk Telefunken :-p

Odpovědět