Gryphon Audio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: Gryphon Audio

Příspěvek od agavel »

Zbytečné psát, chtělo by to slyšet. Za tu dobu, co o firmě vím, se mi to myslím ještě nepodařilo.
Vzhledově musím přiznat, že highend rozeznávám, ale nelíbí se mi. Snad ty bedny by mohly být vzhledově zajímavé v reálu.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Slyšel jsem na odpovídajícím repro Gryphon Diablo. Hraje to dobře, ale za ty prachy... taková předražená mrcha - ale co z High-endu není? Jedině sehnat starší.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

P.S. Ten Diablo jsem slyšel s CD Gryphon Mikado a repro Cabasse Karissima, celkem cca 1,4Mega. Uf!
Diablo jsme střídali s Audionetem SAM V2 a rozdíl? Finančně velký, zvukově minimální.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Chce to slyšet Gryphona komplet - u Marka Kubíka v Kromclu. Ve verzi s těmi 2 pásmy Gryphon Zvuk mého gusta: velký monitor, lupa, pohoda, basy nezahlušují středy.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Merhaut - repro je určitě důležité a možná nejdůležitější v celém řetězci. Která 2-pásma myslíš? Já našel jedině 3 a 4pásma.

boxer

Příspěvek od boxer »

Asi tyto.

http://www.gryphon-audio.dk/files/classics/cantata.pdf

Obrázek
Type: Two-way sealed box with
integral stand and active
Q compensation.
Drive Units –
Tweeter: 25mm doped
fabric dome
Bass-mid: 2x 125mm fibre-glass
cone
Bandwidth: 20Hz – 20kHz (in room)
Efficiency: 90dB
Impedance: 3.4 Ohms min,
7.8 Ohms max.
Dimensions (WxHxD):
Cantata: 380 x 1180 x 430mm
Q Controller: 480 x 140 x 380mm
Weights –
Cantata: 75kg each
Q Controller: 13kg
System Price: £12300
Naposledy upravil(a) boxer dne 20 srp 2008 14:06, celkem upraveno 1 x.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Ano, to jsou ony ...

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

K tym boxom - aj ked by boli nastriekane zlatou farbou, ta cena je neadekvatna...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Chce to slyšet. Celý highend je "neadekvatny" :-)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tony píše:K tym boxom - aj ked by boli nastriekane zlatou farbou, ta cena je neadekvatna...
Jak tohle můžeš tvrdit?Vždyť o tom nevíš vůbec nic a ani nevíš,jak a kolik takový vývoj může trvat a stát.Tohleto je velice úsměvné.Já si o těhle výkřicích myslím svoje a nebudu ti je radši psát.Nebylo by to hezké a mohl bych dostat banán. :lol: :mrgreen:

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Griphon zastupuje (alebo zastupoval) na SK jeden "nemenovaný" ;) výrobca aktívnych reprosústav a keď griphoňáci pred výstavou v BA počuli svoje Cantaty s ich 2p stlpikmi, tak padlo rozhodnutie nevystavovať. Nie, že by hrali zle, no nie za tú cenu. Na SK sa predávajú za 800 000,- a na to jednoducho nemajú. V tomto prípade sa platí samozrejme aj za design, no v tomto prípade je to aj na môj vkus drahý príplatok

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

Pasul, ja som tie boxy pocul, a nie jednekrat, dokonca na roznych miestach a aparaturach. Skratka na zaklade mojich vnemoch a aj dlhorocnych skusenosti si myslim, ze ta cena je hodne prehnana a za cca polovicnu cenu sa daju kupit ovela lepsie a vsestrannejsie boxy.
p.s.
ale ber to len ako moj subjektivny nazor:-)

Odpovědět