Harman Karda AVR 171

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
reniha
Kontaktovat uživatele:

Harman Karda AVR 171

Příspěvek od reniha » 23 led 2014 14:47

Zdravím chci se zeptat co říkáte na sestavu Av receiveru Harman Kardon AVR 171 a k tomu JBL ES 80,myslíte že to je dobrá kombinace nebo ne.Všem moc děkuji za názory.

reniha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Karda AVR 171

Příspěvek od reniha » 27 led 2014 05:20

Omlouvám se ale asi jsem to napsal špatně,kupuji si nový reciever a tak jsem se chtěl zeptat jestli je Harman dobrá volba,poslech bude 60% hudba a 40% film bedny JBL ES 80.Děkuji

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 27 led 2014 13:57

Možná nebudu ten z nejpovolanějších, ale když se ti nikdo neozývá, nastíním alespoň svůj, podotýkám neobjektivní, názor. Pokud budeš kupovat receiver za 15 tisíc, kup nějaký vyšší model z druhé ruky a dosáhneš na receivery v původní ceně třeba 40 tisíc, což může být pro tebe třeba i finální řešení. Tyto vyšší modely už hrajou docela slušně i ve stereu, což ty nižší neumí moc dobře. K dobrému receiveru navíc můžeš připojit do budoucna koncový zesilovač a stereo dost vylepšit. Kvalitní centrála je prostě základ. Tam bych nešetřil ani trochu. Rozdíly jsou masivní a každá tisícovka je znát. Yamaha, Onkyo a asi i Denon, Marantz (?)...
JBL jsem už léta neslyšel, nikdy mne moc nebavily, ale mají své fanoušky (i zde na fóru). Opět bych ale šel do vyšších modelů repro z druhé ruky. Utratíš téměř stejné peníze a budeš na tom se zvukem mnohem líp. Sleduj zde sekci prodej, určitě spoustu věcí objevíš, minimálně dobré repro. Na hifionline, nebo rothaudio taky jsou věci...

reniha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Kardon AVR 171

Příspěvek od reniha » 27 led 2014 21:54

Díky za odpověď,jde mi o to jestli ten HK je kvalitní stroj.Nejsem audiofil ale takový normální posluchač muziky,hlavně rock.Chtěl bych to zároveň na sledování filmů,ale to jen zřídka.Bylo mi to doporučeno v jednom hifi obchodě.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 27 led 2014 22:15

Podle svých "parametrů" nemusíš přehánět. Pokud to chceš na běžné užití a ne pitvání se ve zvuku, kup si, co se ti bude líbit. Spíše bych vyžadoval možnost přepnutí na bi-amping a solidní výkon alespoň 100 W/8 ohm na kanál. Pokud bys řešil i bedny s tímto zapojením, mohlo by to být znát a s většíma bednama bys nemusel řešit ani subwoofer.
Tak klidný nákup a spokojený poslech ;)

http://www.whathifi.com/review/harman-kardon-avr-171

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 28 led 2014 10:45

Co třeba toto "dělo"? To bys měl asi do konce života už vystaráno.... :mrgreen: http://www.rothaudio.eu/hifibazar/index ... uct_id=140
Je to za pár šupů a ze zkušenosti vím, že HDMI člověk v podstatě vůbec u AVR nepotřebuje. Mám doma něco velmi podobného. Podotýkám, že zadaný parametr 15000 kč je splněn. Je to na osobním zvážení... *2thumbsup*

reniha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reniha » 28 led 2014 15:29

Děkuji vám za odpovědi a názory. :P A myslíte že ty bedny JBL ES 80 budou slabé,nebo na ten můj poslech dostačující.Myslíte že bude potřeba subwofer.Centr si dokoupím.Díky

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 29 led 2014 09:08

Při citlivosti 90 db a doporučeném výkonu zesilovače 200 W na kanál slabé nebudou do žádného standartního interiéru. Mohl sis koupit celý set pro DK, pokud je ještě někde v prodeji, nepátral jsem.

Při dvou 170 mm basových reproduktorech sub není potřeba, pokud neholduješ přebasovanému zvuku.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 29 led 2014 11:56

drfish píše:Co třeba toto "dělo"? To bys měl asi do konce života už vystaráno.... :mrgreen: http://www.rothaudio.eu/hifibazar/index ... uct_id=140
Je to za pár šupů a ze zkušenosti vím, že HDMI člověk v podstatě vůbec u AVR nepotřebuje. Mám doma něco velmi podobného. Podotýkám, že zadaný parametr 15000 kč je splněn. Je to na osobním zvážení... *2thumbsup*
Dovolím si s Tebou nesouhlasit. Pokud máš BRD přehrávač, tak nejlepší přenos zvuku je jistě přes HDMI. Dá se samozřejmě použít DA převodník v přehrávači, ale vyjde to poněkud dráž - potřebuješ 7 signálových kabelů a je otázka kvality DA předovníku v přehávači, protože právě v tomhle AVR je jistě hooodně dobrý.

reniha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reniha » 29 led 2014 20:03

Dík za odpověď,budu si dokupovat jenom centr,zadní bedny se mi nechcou tahat kvůli kabelům,neměl bych je kde schovat.Kdysi jsem měl celé DK od Sony a ty zadní bedny jsem používal jenom sporadicky.Spíše budu využívat na hudbu,poslouchám heavy metal,rock.Tak doufám že to bude ok.Jinak moc děkuji za postřehy.Jsem rád že jsem našel takové forum *hura*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 29 led 2014 20:40

lidumil:
já s výhodami HDMI souhlasím, ale když ho receiver nemá, nedá se nic dělat. Viz můj případ a případ i tohoto Marantze. Chtěl jsem vlastně říct, že to není taková tragédie (absence HDMI)a ten Marantz se v každém případě vyplatí i bez HDMI. V nejhorším, když v BD bude špatný audiovýstup, lze užít downmix na DD a DTS přes digitál. Taky jsem to tak nějakou dobu používal, než jsem našetřil na lepší přehrávač...

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 30 led 2014 10:39

To chápu, jen je škoda nevyužít plného zvuku BRD, protože rozdíl mezi DTS a DTS HD MA je obrovský - mám to naposlouchané, mám totiž některé tituly jak DVD tak BRD.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 30 led 2014 15:19

lidumil:
To je jasné, vím to taky, ale myslím si, že obecně vzato, by i obyčejné DTS z toho Marantze mělo hrát (pokud zbytek řetězce dovolí) líp než DTS-MA z toho Kardonu. A nějaké to BD Oppo či CA s dekodérem se za dva tři roky sežene za slušné peníze z druhé ruky, a může to valit V HD formátu až se hory zelenají... ;) ...
A bude to super kino a ne jen průměr...a v podstatě za velmi rozumný ( :?: ) peníz...prostě to poskytuje možnost dalšího rozvoje... ;)

Fifino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifino » 07 úno 2014 11:54

Na tvůj žánr bych volil tohle:

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... nad-t-753/

Jak píše drfish, HDMI vůbec nepotřebuješ..

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1626

Celkově to pořídíš za 12300 Kč *sunglases* a zvukově ten Harman na tohle zcela jistě nedosáhne. ;)

reniha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reniha » 08 úno 2014 06:52

Bohužel už mám objednaný ten HK,tak doufám že jsem neudělal chybu.

Odpovědět