KEF

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: KEF

Příspěvek od agavel » 31 bře 2009 19:31

No, Dadafte hodně štěstí. Mám rád aparáty, o kterých si nikde nepřečtu špatné slovo. Vím, že to nemusí být zárukou spokojenosti u mě doma. Ale určitě mě odrazuje, když na něco slyším téměř jen špatné ohlasy všude možně. Třeby si ty v tom libuješ. Ale nezapomeň! Hlavou zeď neprorazíš. Hej týčr liv dys KEF eloun. Tak já už mlčím a hodně štěstí.
Na druhou stranu ty referenční model za balík mít nebudeš, tak tě to nemusí tolik mrzet, kdyby... A taky může být, že v rámci kategorie, kam míříš, ani smrt nebere a bude to s ostatními bednami nastejno. Rozhodně dej pak vědět, těším se, jak to zase napíšeš.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 31 bře 2009 19:53

ježíšku lidi, vy si pořád myslíte, že hledám bedny!
ale já nehledám bedny - tady tyhle nějaké zcela konkrétní bedny!!! já jedny docela slušné bedny mám - tím myslím bedny, které tady u mě hrajou. mám vcelku čas a pohodu. nehledám spásu, neupínám se k nějaké značce beden, hledám možnosti, principy, systém. kdybych hledal bedny asi bych si naslepo něco neobjednal na internetu ne? to bych snad zašel do špalku a nechal si něco pustit co? ale já potřebuju domů různé čistě modelové a vyhraněné řešení. momentálně mě zajímá bodový zdroj zvuku. frekvenční charekteristiku mám vcelku u prdele. s mým ustavením beden bude i nevyrovnaná bedna pořád 100x lepší než superrovná metr od zdi. nehledám zkreslení, které by hovělo mé nátuře a odezvě poslechovky. hledám odpovědi. a musím si tu bednu koupit, protože když hledám, tak dokud nenajdu. tj. může se stát (ne že by se to teď už nějak často stávalo, ale stát se to může), že ji rozštípu sekerou nebo co já vím zaliju asfaltem...

je to těžké. když jsem třeba mluvil o tom ustavení beden daleko od stěn v hloubi místnosti, tak mnozí si myslí, že je to nesmysl. jenže on není. když se to dobře udělá, tak dvě regálovky prostě hrajou nesrovnatelně, PROPASTNĚ líp než cokoliv u zdi. to neštěstí s efičákem na tom nic nemění. mám u prdele co si myslí posluchači co sem vtrhnou na 10min. někdy odpoledne, když mám bedny s právě vyměněnými střeďáky postavené po montáži vedle sebe někde v poslechovce z litého betonu, sádrokartonu a skla! ty dvě regálovky dokážou v pravý čas a na pravém místě tohle rozmetat. hudba se náhle zjeví přímo a naprudko. hmotná a přitom nezávislá na věcech. a je to naprosto jasné a mimo veškerou pochybnost...... sám jsem si to ještě nedávno neuměl představit.a vím, že se dá dostat ještě dál..... ..... to, jak zkreslujou zesáky a bedny, je ve srovnání s tím, jak zkresluje poslechový prostor v závislosti na svých rozměrech a na umístění beden, prostě malicherné a směšné. to si fakt myslíte, že KEF nebo někdo jiný (dle libosti), se zabývá a živí výrobou katastrof? možná řeknete, že vy už mluvíte zkušeně o nuancích a já neznám ani základy... může být. nic proti.
jen jsem nikde neslyšel důkazy. stejně jako je nikdo ještě neslyšel u mě.

nehledám bedny. tohle není žádná konečná...

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 31 bře 2009 22:17

dadaft píše:nehledám bedny. tohle není žádná konečná...
Aha *sunglases* Že to není žádná konečná je jasné, to bys to nesměl být ty. Ale vysvětlil jsi to vcelku jasně. Jen jsem zvědav, jestli z tvého popisu jejich vlastností nebude zase vyplývat, že je to nej řešení a hraje to líp než cokoliv u zdi. Tak přeju příjemné zkoumání jedné z koncepcí. Snad to soudruzi nezkazí provedením výhybky atp., abys opravdu posuzoval koncepci bodového zvuku a ne kompromisy v provedení. Vůně mandarinek je ale omamná ;)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 02 dub 2009 08:27

bodový zdroj je síla. stereo, které tyhle bedny předvádí, je maximální. přímo pošušňáníčko. radost.
ovšem s tím, že už to mají dobře pořešené, tak to tedy ještě nemají. ani titan, ani SST, ani mandarinky nejsou finitum. zvuk není vůbec špatný. je jak říkal pytel hodně čistý, bez zabarvení, nijak kovový (ale na činelech umí být), a celkově takový řekněme nebojácný. a kefy hrajou opravdu superstereo. ozvučnice by možná snesla plát bitumenu, ale žádný děs, měnič je malý, takže stačí.
myslím, že soudruhům křivdíš agaveli. dobrá práce...
problémy zatím vidím dva:
první takový všeobecnější. léta na uzavřených bednách jen vyvolávají nechápavou otázku - vám ta díra fakt nevadí? ale budiž...
druhý kefovský - v recenzi na vyšší model, co jsem uváděl, fleischmann mluví tuším o tom, že pomyslný prostor nahrávky, který reproduktory tvoří, leze deset čísel před bedny. tak by se to dalo jistě říct.. je to zvláštní pocit. obzvlášt při tak blízkém poslechu, jaký praktikuju já. ty bedny jsou hodně čerstvé, takže uvidíme, ale kdyby zůstal klasicky za bednama, vůbec bych se nezlobil. vypadalo to nadějně, možná ale výšky z výškáče s pulsujícím okolím prostě nejde uhlídat...
možná je jiný model než řady Reference mrhání penězma...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 02 dub 2009 11:59

mimochodem: kef se chlubí, jak je ten jejich výškáč díky blablabla málo směrový. řekl bych plus minus jako supronyl fb815. když si teda představím, že běžně používané výškáče jsou o hodně víc směrové, je mi jasné, proč někdo třeba vnímá vlákno reproduktory: rovnoběžně nebo k posluchači jako nesmysl. zkusil dát reproduktory rovnoběžně, od 1500Hz výš nebylo nic slyšet, tj. dadaft je mačo. pravda je prostá. ;)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 03 dub 2009 16:47

bodový zdroj je síla.
a zahořování je taky síla.
včera to pár hodin hrálo najednou o dost hůř než před tím. pak to začalo hrát o dost líp...
dal jsem si the final cut a byla to fakt nádhera. kousek z mého osobního top ten. ta deska je sklenice křišťálově čisté vody. je to chladivý a lahodný doušek na poušti. a každý aparát, který final cut zvládne, je pro mě bez diskuze referenční. kefy v tichých pasážích dokáží čarovat. watersova perfekcionistická magie a síla, se kterou jde za svými vizemi je prostě naprosto podmanivá. ovšem prudké nástupy pro tuhle desku tak typické, nejsou v podání kef harmonické orgasmy, ale štípou ty bedny na třísky.
no nevím.
vyšší řada XQ zas o moc vyšší není a Reference je už zase pro mě za kopcem...
ale stejně myslím, že na kefy jednou budu vzpomínat v dobrém.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 21 kvě 2009 19:21

.
CONCEPT BLADE

Obrázek

http://www2.kef.com/resources/conceptbl ... ure_en.pdf

na stránkách KEF se objevil Concept Blade. peníze ušetřené na výrobních nákladech přesunem výroby do Číny zřejmě přinášejí první plody. podle slov šéfů měli konstruktéři 3 roky času a ve všem volnou ruku: nemuseli se prý ohlížet na komerční použitelnost, design, nic. jediným kritériem byl zvuk. ( :D , kdo tomu věří ať tam běží, ale i tak...)

Obrázek

... bych řekl, že tohleto bude hrát opravdu dost dobře.

http://www2.kef.com/resources/conceptbl ... _Paper.pdf
bodový zdroj zvuku.
10 generace Uni-Q, totální symetrie, karbonová ozvučnice speciálního tvaru, externí výhybka atd.

Obrázek

zatím je to prototyp a není prodejný, ale vypadá to, že si KEF nestojí špatně: je ve hře a zabydluje se v 21. století...

CONCEPT BLADE
Obrázek

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 25 kvě 2009 17:04

Pětadvacítky basáky, odhadem metr dvacet vysoký, odhadem šedesát kilo těžký, to vypadá na konečné řešení.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 18 kvě 2012 17:15

Mou uvahu zacnu vetou z prvniho prispevku: „Moc se tady o te znacce nemluvi….“

Konecne jsem se dostal k tomu, procist si (pomemrne stare) prispevky v tomhle vlakne a zjistil, ze KEF skutecne neni v CR zrovna preferovanou firmou. Priznavam, ze ani ja jsem ji drive velkou pozornost nevenoval a pouzival spise „osvedcene“ znacky. Zmena nastala teprve ve chvili, kdy jsem zjistil, jaky potencial skryva dobry gramofon a spickova prenoska. Po nekolika mesicich hledani a porovnavani jsem dosel k nazoru, ze se, diky mym „poslechovym navykum“, ktere se v prubehu let posunuly dale, KEFum asi nevyhnu. Pro mou „poslechovku“ (nejakych 22m²) jsem, alespon v teto cenove relaci nic lepsiho neslysel.
V cem jsou KEF tak „jine“ v porovnani s ostatnimi? Myslim, ze je to prvni rade jejich uzasna neutralita, ktera je patrne take hlavnim duvodem, proc se spouste lidi nelibi. Nas sluch za leta poslechu privykl a nekdy se az „zdeformoval“, ruznymi zvukovymi filozofiemi jinych vyrobcu a prechod na KEF je spojen s prehodnocenim dosavadnich poslechovych navyku. To je ma zkusenost. KEF proste nepreferuje zadny hudebni styl, zadne frekvencni pasmo, ani zadny hudebni nastroj. KEF pouze prehraje to, co „do nej leze“ tak, jak to bylo ve studiu zachyceno. Chybi v nahravce basy? Kef je “neprimaluje”, Kef toto manko jen odhali a sdeli. Je uder na cinel cisty a krasne “kovovy”? Kef ho presne tak poda. Snídá vas oblibeny bluesman rad whisky? Jeho hlas z Kefu to prozradi. ;) To same plati i o dynamice (= rozdil mezi nejtissim a nejhlasitejsim mistem nahravky). Kdyz v nahravce dynamika je, Kefum (a tudiz i nasim usim) to neujde. Pokud chybi, zni to “chudokrevne” a pokud je tam komprese, zni to jako “drticka sterku”. Za to ale Kef rozhodne nemuze.
Cely problem v oblibe ci neoblibe teto znacky tedy vidim spise v nevoli mnohych posluchacu smirit se s nekdy az krutou pravdou o nahravce, nebo take (pri pouziti nevhodnych komponentu) jejich neschopnosti pripustit, ze by chyba mohla byt “na druhe strane”. Pri pasujicim zesilovaci, spravnem postaveni a primerene kvalitni nahravce neni Kefum absolutne co vytykat. Koaxialni menic vykouzli prostorovost (trirozmernou!) a detaily v nadbytku a basove membrany vrhnou do mistnosti dostatecnou dynamiku a dokazi vytvorit uzasny “tlak” – dostatek i pro sousedy. *2thumbsup*
V kratkosti jeste k firme same. Zalozil ji v roce 1961 pan Raymond Cook, ktery proslul napriklad vyvojem reproduktoru LS 3/5A, znamejsich spise jako „BBC Monitor“. Bylo by tedy posetile, povazovat takoveho cloveka za „tereva hlusce“. A ani nynejsi vyvojar, Dr. Andrew Watson do teto kategorie rozhodne nepatri. Firma KEF proste po celou dobu sve existence zustava verna sve filozofii, zapocate ulohou studiovych monitoru, ktere proste maji monitorovat kvalitu vznikajici, ci dokoncene nahravky a rozhodne tedy nic prikraslovat nesmi.
To, ze je pripojeni se firmy KEF ke koncernu GP, vyrabejicimu napriklad i tuzkove baterie pouze krokem ekonomickym, ktery na akustiku rozhodne vliv nema, bych mozna ani psat nemusel, nebo?
Ba ani casto opovrzliva konstatovani, ze se reproduktory vyrabi v Cine uz neobstoji. Ty tam jsou doby, kdy bylo mozne vyrobky z Ciny zesmesnovat, dnes odtamtud pochazi od dudliku az po vlak temer vse (jo, jo, Globalizace). Pravda, nekdy to jeste s kvalitou uplne nevychazi, kdyz si ale firma jako KEF kvalitu poruci a take hlida, neni na vysledku co kritizovat.
Me KEF XQ40 jsou zhotoveny ze soucastek vyrobenych v Evrope (v Cine probiha pouze jejich kompletace), a dokonce i kvalita jejich povrchove upravy strci do kapsy i boxy za dvojnasobnou cenu. To jen na okraj.

A heslo na zaver: KEFari vsech zemi - nedejte se! *thumbs up*

ron

Příspěvek od ron » 18 kvě 2012 17:56

Osobne poznám len malé regálovky KEF Q1. Skladal som kedysi kamoške low-budget zostavu a vyšli asi na 5 tisíc. Chvíľu som ich počúval i u seba a v porovnaní s vtedajšími Tannoy dc6T sig obstáli celkom dobre, za tú cenu ma milo prekvapili svojim prejavom aj spracovaním. Na basoch sa mi zdali trocha utiahnutejšie a celkovo mali "svetlejší" prejav, boli to ale nové nerozohrané kúsky. U kámošky hrajú na 700vkovom Denone a i po dvoch rokoch je s nimi spokojná.

Obrázek

jouda

Příspěvek od jouda » 22 kvě 2012 06:55

dadaft píše:KEF

http://www2.kef.com/US
moc se o té značce tady nemluví.
a jelikož s bednama téhle firmy strávím několik (kolik?) příštích chvil, rád bych se o ní dozvěděl něco víc od uživatelů...

zatím začnu zlehka, ale kdybych do toho mohl opravdu naplno šlápnout, stálo by mi na stojanech bezpochyby tohle:
Obrázek
totální nádhera, nemyslíte?

bohužel cena je stejně referenční jako zvuk...

tahle značka má několik unikátních zlepšováku, které se už léta uplatňují nejen u nejvyšších modelů. hlavně tzv. Uni-Q, což je pokus o splnění jednoho z hifi-snů, a to bodového zdroje zvuku. dlouho to nebylo ono, ale ve spojení s SST to konečně vypadá na bingo! jako důkaz snad poslouží nová řada Reference a její hodnocení znalci.

jelikož mě čeká peklo rozehrávání, snad si ho zkrátím příjemným pokecem. máte někdo rádi KEF?
Mam i tyhle bedny doma, kdyby nekoho zajimaly informace ohledne nich ;)

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 01 led 2016 19:54

K oblíbeným LS50kám přibyly další barevné varianty *2thumbsup*
http://www.kef.com/html/en/showroom/fla ... index.html

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 17 bře 2017 15:23

Dnes jsem mel moznost si poslechnout KEF R700. Byl jsem zvedavy na D Appolito reseny 2x stredobas. Poslouchano na yamaze 2000. Udelaly na mne dojen a musim si poopravit mineni jak o yamaze , tam kefu. Velmi prirozeny a transparentni cisty zvuk. Pres ruzne zanry.
Moc se mi KEF posledni dobou libi s jejich aktivnimi nastupci LS 50tek, doufam ze budou na vystave, tak s fantastickou regalovkou Reference 1, ktera sbira jednu vyrobnou recenzi za druhou. Na tu se tesim jeste vic. *palec*

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp » 17 bře 2017 15:48

Aktivna verzia LS50 ma vsade vyborne hodnotenia a v danej "kubature" je v hodnoteni pomeru cena/vykon spickou.
Pripajam linky na cesku a nemecku recenziu:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... 0-wireless
http://www.lowbeats.de/test-kef-ls-50-w ... -aktivbox/

Odpovědět