Lyngdorf

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
mumu
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf

Příspěvek od mumu »

Počul si to? 😁 Musí to byť nádherné sado- maso, povedené 👌

Michel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michel »

to AlienCZ
K té povedené instalci. Povedenou z pohledu lifestylového dámského časopisu by mohla být. Ovšem z hlediska muziky, akustiky atd., je to spíše naopak. Výškové repro by mělo být přibližně ve výšce uší posluchače a ve výšce očí by měl být střed TV.
Lyngdorf mám rád, dlouho jsem ho používal, zvláště jeho vyšší modely, viz mé příspěvky. Ale to, čemu dnes Lyngdorf říká reprosoustavy, nemá s kvalitním zvukem nic společného. Už jsem to chtěl uvézt dříve. Jestliže uvádíte, že nerozeznáte rozdíl v kabelech, napájení atd.
Díval jsem se na aktuální firemní stránky, abych našel to kouzlo, jak to Lyngdorf dělá. A myslím, že jsem ho našel v podobě reprosoustav.
Ty jednoduše na lepší reprodukci nemají a tím jsou mnohé problémy bezpředmětné. To je celé, tak je to jednoduché.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Michale (mumu). Nebylo by vhodné si o Lyngdorfu nejdříve něco přečíst a když budete mít štěstí, třeba i něco vyzkoušet?

Lyngdorf umí dělit SW pásmo až k 800Hz směrem nahoru, takže dělá z kombinace satelit + SW povedený třípásmový set, zde krásně ve stereu (2x SW). Navíc dokonale spojený s akustikou místnosti díky RoomPerfekt, který umí své vlastní repro v souvislosti s akustikou pásmově "naladit" už v zesilovači.

"Miluji" hifistické obrázkáře.

Kouknou na obrázek, kde vidí prvně v životě nějaké zařízení a přesně vědí, jak "to" hraje a na co "to" má. Oproti takovým je vlastník výrobků zobrazené firmy naprostý nekňuba, co nemůže nic vědět.

Ale jinak je fakt hrozně fajn, že už ses alespoň na stránky Lyngdorf kouknul. Palec nahoru.

Takže zbývá otázka, proč sem do Lynfdorf sekce vůbec lezete. Tady to fakt není pro vás.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Michel píše:
10 úno 2021 15:34
Výškové repro by mělo být přibližně ve výšce uší posluchače a ve výšce očí by měl být střed TV.
Na snímku je celkem zřejmé, že satelity ve výšce uší jsou. Výška displeje nemá se zvukem (jeho kvalitou) nic společného.
Jestliže uvádíte, že nerozeznáte rozdíl v kabelech, napájení atd.
To je celkem známá vlastnost TDAI technologie Lyngdorfu, že je prostě proti tradičnímu voodoo kabelismu prostě imunní.
Díval jsem se na aktuální firemní stránky, abych našel to kouzlo, jak to Lyngdorf dělá. A myslím, že jsem ho našel v podobě reprosoustav.
Ty jednoduše na lepší reprodukci nemají a tím jsou mnohé problémy bezpředmětné. To je celé, tak je to jednoduché.
Tady už ale vážně plácáš nesmysly. O jakém kouzlu Lyngdorfu to mluvíš? Oni dělají nějakou tajemnou vesmírnou technologii? Dále, drtivá větina všech veřejných testů a prověrek zesilovačů Lyngdorf je dělaná na "klasických" reprosoustavách, takže by určitě testeři okamžitě přišli na to, že Lyngdorf žádná kouzla nekouzlí.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

AlienCZ píše:
10 úno 2021 14:18
Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf:
Povedena z jakyho pohledu? Z pohledu pozadavku na kvalitni reprodukci je tam snad vsechno spatne.

A pokud jsou ty pidibedynky na zemi opravdu nastaveny na rozsah az do 800 Hz, tak bude zvuk totalni katastrofa. Cast stredu odehrajou ty krabicky od cigaret vedle TV, druhou cast ty bedynecky na zemi. Vysledek? Zvuk rozsypanej frekvencne, casove, prostorove, s hromadou odrazu, fazovych posunu...

RoomPerfect v tomhle ze sve podstaty pomuze je mininalne.

To je opravdu jen lifestyle, na forum o hifi tohle nepatri.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A otazka do plena:

Cim konkretne se lisi analogovy signal na vystupnich reprosvorkach Lingdorfu od analogoveho signalu na vystupnich reprosvorkach jineho zesilovace, ze tim rozdilem udajne eliminuje vliv materialu, kontrukce, stineni atd. pripojenych reprokabelu?

Muj soukromy tip je, ze nicim a ze rozdily v reprokabelech zamaskujou ty bedynky.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

PítrsPraha píše:
10 úno 2021 18:45
AlienCZ píše:
10 úno 2021 14:18
Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf:
Povedena z jakyho pohledu? Z pohledu pozadavku na kvalitni reprodukci je tam snad vsechno spatne.

A pokud jsou ty pidibedynky na zemi opravdu nastaveny na rozsah az do 800 Hz, tak bude zvuk totalni katastrofa. Cast stredu odehrajou ty krabicky od cigaret vedle TV, druhou cast ty bedynecky na zemi. Vysledek? Zvuk rozsypanej frekvencne, casove, prostorove, s hromadou odrazu, fazovych posunu...

RoomPerfect v tomhle ze sve podstaty pomuze je mininalne.

To je opravdu jen lifestyle, na forum o hifi tohle nepatri.
Proč je spekulováno jak to hraje a to až na úroveň jak je tam nastavený dělící kmitočet, fázový posun, časování ....? To už jste se dočista z toho obrázku pomátli? Výšky a část středů odehrají krabičky od cigaret. No a? Copak je potřeba na vyšší středy 100 litrové bedny? On si to Lyngdorf totiž pěkně změří a pak si to pěkně rozdělí, načasuje, zprostoruje, zfázuje a pod. A nejen proto, že precizně zná elektroniku i charakteristiku svých vlastních beden a akustické možnosti daného prostoru, takže přesně ví co je potřeba do nich “dávat”.

To jsou možnosti i postupy, které žádná vaše aparatura nezná, ani ta tvoje, tudíž to nezná ani vaše předsudky zakomplexované vědomí.

Co kdybyste prostě téma Lyngdorf vynechali, protože tenhle koncept neposkytuje nic, čemu věříte ....?

Šlo by to?

A teď k poslední větě: “tohle na hififorum nepatří”.

To je doufám jen jako žert, který se ale moc nepovedl. Nebo tu opravdu existují vyvolenými určené hranice, o čem se tu zmiňovat lze a o čem ne? Toto sdělení považuji takřka za totální nabubřelost až domýšlivost.

Instalace Lyngdorf nepatří do sekce Lyngdorf .... no to mě POSER! Co se to tu děje?

.... a začínám si matně vzpomínat, že se tu za těch 10 let co jsem odsud odešel vůbec nic nezměnilo, lifestile!

Hlavně že sem patří, jestli hedvábný oplet optického kabelu zakulatí basy nahoru, nebo dolů.
*headbang*

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

PítrsPraha píše:
10 úno 2021 18:53
A otazka do plena:
Muj soukromy tip je, ze nicim a ze rozdily v reprokabelech zamaskujou ty bedynky.
Jasně, on Lyngdorfa nikdo nikdy nepřipojil k jiným bednám, než k těm, co začal Lyngdorf vyrábět vloni :-) *headbang*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Za me je skoda, ze reagujes takhke podrazdene, dotcene a utocne bez spetky racionalni argumentace.

Ano, pokud ma bedna rozdelene stredy, tedy pro usi nejcitlivejsi pasmo, takovym zpusobem, ze cast stredu hraje bedynka na zdi a druhou cast stredu jina bedynka umistena mimo jakoukoliv osu kdesi u zeme, tak to proste nikdy nebude hrat dobre. A mas pravdu, tohle moje bedny nastesti doopravdy neumi.

Obecne konstatovani ohledne nesmyslnosti takoveho reseni pro hifi zvuk si beres zbytecne a uplne nesmyslne osobne.

Jestli se neco za 10 let nezmenilo, je to neschopnost nekterych diskutovat vecne, bez vztahovacnosti a ublizenectvi.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

AlienCZ píše:
10 úno 2021 19:18
PítrsPraha píše:
10 úno 2021 18:53
A otazka do plena:
Jasně, on Lyngdorfa nikdo nikdy nepřipojil k jiným bednám, než k těm, co začal Lyngdorf vyrábět vloni :-) *headbang*
Tahle hloupa reakce jen potvrzuje, co pisu vyse. Jen jsem se zeptal a napsal svuj nazor. Misto fakticke odpovedi saskovani.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Tahle hloupa reakce jen potvrzuje, co pisu vyse. Jen jsem se zeptal a napsal svuj nazor. Misto fakticke odpovedi saskovani.
No to určitě *headbang* Tak snadno si své názory ve fakta nepřetavíš.

Podívej, pokud věříš, že reprokabely za 120 tisíc hrají lépe, než reprokabely za 60 tisíc, proč máš takový odpor proti “Lyngdorf voodoo”, které je na rozdíl od těch kabelů technicky a konstrukčně popsatelné a za ta léta v éteru i celkem známé?

Hloupá reakce byla ta tvoje na tu Lyngdorf instalaci v Cinema Studiu se sdělením, že to sem nepatří.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

PítrsPraha píše:
10 úno 2021 19:32
Za me je skoda, ze reagujes takhke podrazdene, dotcene a utocne bez spetky racionalni argumentace.

Ano, pokud ma bedna rozdelene stredy, tedy pro usi nejcitlivejsi pasmo, takovym zpusobem, ze cast stredu hraje bedynka na zdi a druhou cast stredu jina bedynka umistena mimo jakoukoliv osu kdesi u zeme, tak to proste nikdy nebude hrat dobre. A mas pravdu, tohle moje bedny nastesti doopravdy neumi.

Obecne konstatovani ohledne nesmyslnosti takoveho reseni pro hifi zvuk si beres zbytecne a uplne nesmyslne osobne.

Jestli se neco za 10 let nezmenilo, je to neschopnost nekterych diskutovat vecne, bez vztahovacnosti a ublizenectvi.
Další perla. Ty sem vtrhneš s posměchem, despektem a povýšeností, ale já jsme ten špatný a dotčeny :-) Tohle je vážně etalon každé internetové diskuse :-)

V každých bednách je nějaká ta výhybka, která nějak dělí kmitočty na jednotlivé reproduktory. V tradiční konstrukci do ní zesilovač pere všechno co umí a bedna si s tím buď poradí nebo neporadí. A rozhodně neplatí bonmot, že jsi rád, že cosi tvoje bedna neumí. To, o čem bylo hovořeno, neumí žádná bedna, to totiž umí jen ten zesilovač.

A realita je, že žádný klasický zesilovač bedny do kterých hraje prostě nezná. Bohužel. To je další nezvratný fakt.

Proto také existuje celoživotní sportovní disciplína většiny hifistů “hledání beden a zesilovače”, které si k sobě sednou, což je obvykle snadno řešitelné jen tak, že se prostě koupí to nejdražší co se dá a pak se třeba machruje na fórech jako je tohle. Protože tam to prostě hrát musí, to je jasný.

Všichni ostatní, kteří na takové řešení nemají prostředky, nebo prostory, nebo zbytek členů rodiny, nebo jdou jinou cestou, jsou pak diskusní outsideři. A netvrď mi, že to není pravda. Nejsem tu ani první den a po zemi už půlstoletí také šlapu.

Tak ahoj a dej Lyngdorf instalacím svátek. Žádnou jsi nikdy neslyšel a to je myslím hlavní důvod držet ruce od kláves, když se v sekci Lyngdorf nějaká objeví.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

AlienCZ píše:pokud věříš, že reprokabely za 120 tisíc hrají lépe, než reprokabely za 60 tisíc
...a pokračuješ čistočistým výmyslem, který jsem nikde nenapsal a který je navíc v přímém rozporu s tím, co jsem tady kdy o reprokabelech ze své zkušenosti uvedl... To už je čistý trolling doprovázený rozkazováním, kdo kam má nebo nemá psát... Rychle jsi urputnost přetavil ve fanatismus. Jen ty sám víš, proč ses rozhodl se tady prezentovat takhle.

Tobě osobně jsem nenapsal nic špatného. Tvá reakce: divoký osobní hejt bez jediného argumentu.

A ohledně toho lifestyle nesmyslu... Důvody, proč TAKHLE nainstalovaný systém satelitů a středobasových bedýnek nemůže nikdy hrát dobře, jsem popsal. Takhle prostorově rozdělit pořád poměrně silně směrový frekvenční pásmo nižších středů od vyšších středů a výšek je cesta přesně opačným směrem, než kudy vede cesta dobrýho zvuku. S tím žádný SW nic nenadělá. Možná někomu vyhovuje, že třeba vyšší tóny klavíru mu hrají ze středu ve výšce uší a nižší ze stran od země, patřičně rozplizlé odrazy od holé tvrdé podlahy, ale to s hifi v čistě faktické rovině nemá společného zhola nic.

Přiznej si, že nemáš jediný technický argument pro rozdělení beden na středech a umístění středobasové části prostorově úplně jinam než středovýškové. Že jediný důvod, proč to obhajuješ, je nápis Lyngdorf. Mluvím čistě o bednách, ne o jejich sladění se zesilovačem.

Koupil sis slušný zesilovač, průměrné bedny a máš pocit, že DÍKY tomu víš vše. Ale jsi na úplném začátku poznání. Držím ti palce (upřímně), aby ses co nejdřív vycentroval a za čas, až si naposloucháš hromadu různých komponent, se těmhle svým příspěvkům se studem jen pousmál. To bude dobré znamení. Ale jsem skeptický.

Jestli je ti fakt padesát a neumíš rozdělit faktickou diskusi nad kusama kovu a plastu od osobního napadání podpořenýho vymýšlením si (viz citace výše), pak potěš noha.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

:-)

Takhle končí každá diskuse se samopasovaným hifiguruem. Aniž by cokoliv věděl o konkrétním produktu, nedej bože to slyšel (překvap mě a alespoň zalži “slyšel”), ví přesně, že je to průměr a že jediná správná cesta je to vyměnit (asi za nějakou tu klasiku zvící kusu nábyku s kabely jako trubky na vodu a elektrárnou k tomu) a to zcela mimo úvodní téma, aneb obrat do osobní roviny. Kam se poděla normální pohoda z poslouchání hudby co?

Jaký začátek poznání? O čem to mluvíš? Já si už poznáními tvého druhu prošel a děkuji (naposlouchal hromadu komponent - to dnes už prostě považuji za menší masochizmus, no, spíš maxi vopruz). Je to vaše. Tuhle “zábavu” nejen, že nikomu nepřeji, fakticky totiž nemá konce .... a nemám nejmenší chuť se k ní jakkoliv vracet.

Snad už teď pochopíš, že tvůj pohled a můj pohled na konzumaci hudby je každý úplně z jiného světa. To samo o sobě je v pořádku. Trapný to je, když se začne vykřikovat která metóda je ta jediná správná. Mě je ta vaše u zadku, jen tvrdím, že nemáte právo diktovat rozsahy co je a není hifi a o čem se tu zmiňovat může a nemůže.

Jako sorry, ale veřejně tvrdit, že Lyngdorf neví co dělá a že klidně začne vyrábět šuntový repráky a sestavy jen tak z plezíru a klidně si nechá znemožnit své špičkové renomé .... to ani neumím pojmenovat .... to musí být nějaký komplex.

A začalo to tak nevinně:

“Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf”

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Nikdo tady přece netvrdí, že Lyngdorf neví co dělá.
Ale takhle povedená instalace určitě nevypadá.
(A je úplně jedno, od které firmy. 😉

Odpovědět