Lyngdorf

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Lyngdorf

Příspěvek od PítrsPraha »

Co se stane, když do takhle postaveného systému v tomhle prostoru, jeho uspořádáním a materiály, pustíš mono sinus 20 Hz - 20 kHz a sedneš si doprestřed mezi repro u TV? Pokud máš naposloucháno, musí ti to být stejně jasný, jako je to jasný mně.

Signál bude plavat všemožně po místnosti v závislosti na frekvenci. Středy do 800 Hz půjdou slyšitelně ze stran a zespoda, různě poodrážený od nesymetrie sedaček, od podlahy atd. Navíc zřetelně víc zprava, protože pravá dolní bedna je o dost blíž ke středu než levá. Od 800 Hz se zvuk přesune nahoru mezi repro u televize s tím, že hrany televize a nábytku signál poupraví difrakcí a odrazy.

U elementárně správně instalovaného systému se takový sweep ani nehne ze středu mezi repro, působí dojmem bodového zdroje. V dobré akustice navíc s minimálním kolísáním v amplitudě.

Co je správně? Na hififóru by měla být odpověď jednoznačná. A tenhle Lyngdorf (z obrázku "povedené" instalace) je primárně lifestylová záležitost s cílem maximální nenápadnosti za cenu kompromisů ve zvuku. Je to špatně? Ne, proč by mělo? Svou cílovku si to najde. Vždyť jaký úspěch měl třeba opravdu šíleně (a věřím, že hůř než tenhle Lyngdorf) hrající BOSE....
Je ale správné popírat, že v tomhle konkrétním případě obsah (kvalita zvuku) ustoupil formě (nenápadnost, nenáročnost na prostor)? Ani v nejmenším.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Možná, že alba s názvem “mono sinus 20 Hz - 20 kHz” v té instalaci nemají v plánu poslouchat. Ale já tam nebyl.

Pokud se chceš bavit o “uspořádání a materiálech”, opusť vlákno Lyngdorf. Ten na obojí sere už více, než 10 let.

Pokud konzumujeme video/film, což evokuje skoro dvoumetrový display předmětné instalace, tak většinou ne sami - což evokuje sedací souprava kolem dokola, takže není reálné sedět v pomyslném purustickém rohu trojúhelníku.

Signál neplave .... jako fakt ne :-) A už vůbec ne po místnosti :-)

Cítil ses dotčený na téma “vztahovačnost”. Tak proč sis vztáhl mezní horní kmitočet SW 800Hz jako etalon? Proč to děláš? O co ti doopravdy jde? Vždyť ty krabičky od cigaret hrají v pásmu 100-20 000 Hz :-) Je to dost jednoznačný parametr na toto hififorum?

Add vzdálenost z leva či z prava:

Pomiňme zkreslení fotografie (jsem šokován, že tohle vůbec pitváš), ... i u mé instalace jsi z fotky nabyl dojmu, že mám výškáče nejmíň metr nad zemí. Musel jsem tě opravit. Co nevíš, je fakt, že Lyngdorf umí nastavit vzdálenost měničů od poslechového místa u každého reproduktoru a pak upravit časování. To je co?

“elementárně správně instalovaného systému”

.... no a jsme u dogmat, předsudků, naučených teorií.

Ono na foru, kde je digitální zesilovač, spínaný zdroj, korekce akustiky typu DSP, WAV, NAS, FLAG, TIDAL ..... SPROSTÉ SLOVO a každá instalace mimo zavedené klišé “lifestilová sratchka” nemůže to ....... co se tu odehrálo ani dopadnout jinak.

A moc pěkně to kočíruješ. Pardi na tebe budou zítra hrdí.

Lidé jako ty, jsou bohužel zabijáky inovací a především diskusí o nich.

Proto tady nikdy nebude žádný “nával” nových mladých lidí s novými myšlenkami a postupy. Protože jen co otevřou hubu, hned přes ni dostanou.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

"" Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf ""
Tak to je pecka. Typická designovka, snad pro někoho rádoby lahodný a uhlazený pohled, ale přehrát hudbu, či film, raději ne. Nejsem věštec z fotografie, ale tady je to zcela zřejmé - fatálně špatně. Každý kdo má v Hifi něco za sebou, tak ví a Pítrs to popsal správně.
Je neuvěřitelné, že někdo 50+, s hifi, či poslechovými zkušenostmi to nedokáže rozklíčovat. Jedině proto, že o dané problematice toho mnoho neví a vlastní zkušenosti má nulové. Určitě nechci nikoho schazovat, ale reakce na testovací tón v mono, je neuvěřitelná.

"" Co nevíš, je fakt, že Lyngdorf umí nastavit vzdálenost měničů od poslechového místa u každého reproduktoru a pak upravit časování. ""
Velmi progresivní zjištění, ale faktem je, že toto dokáže každý obyčejný receiver za pět peněz a je to bráno jako samozřejmost u každého takového udělátka pro DK.

Chce to více pokory.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Dílčí informace jak pracuje Lyngdorf s vlastními subwoofery.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Oldear píše:
10 úno 2021 22:02
"" Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf ""
Tak to je pecka. Typická designovka, snad pro někoho rádoby lahodný a uhlazený pohled, ale přehrát hudbu, či film, raději ne. Nejsem věštec z fotografie, ale tady je to zcela zřejmé - fatálně špatně. Každý kdo má v Hifi něco za sebou, tak ví a Pítrs to popsal správně.
Je neuvěřitelné, že někdo 50+, s hifi, či poslechovými zkušenostmi to nedokáže rozklíčovat. Jedině proto, že o dané problematice toho mnoho neví a vlastní zkušenosti má nulové. Určitě nechci nikoho schazovat, ale reakce na testovací tón v mono, je neuvěřitelná.

"" Co nevíš, je fakt, že Lyngdorf umí nastavit vzdálenost měničů od poslechového místa u každého reproduktoru a pak upravit časování. ""
Velmi progresivní zjištění, ale faktem je, že toto dokáže každý obyčejný receiver za pět peněz a je to bráno jako samozřejmost u každého takového udělátka pro DK.

Chce to více pokory.
Děkuji největším “hifistům” ČR, kteří nemají zábrany tvrdit, že Lyngdorf je sratchka na úrovni každého receiveru za pět peněz, která oblbuje lidi. To se hned tak nevidí.

Tady se mi asi začne líbit. Tyhle týpky mám na mušce nejraději, ty “pokoro”. Já s tebou husy nepásl.

Takže jak říkáš, pokoru kámo .... před Lyngodrfem!

Líbí?

A teď fakta:
“Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf”

Co na tom není pravda? “Povedená instalace SATELITŮ ....... plus dva subwoofery ......?”

Vám už dočista jeblo že?
Naposledy upravil(a) AlienCZ dne 10 úno 2021 22:18, celkem upraveno 1 x.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

AlienCZ píše:
10 úno 2021 21:40
Proto tady nikdy nebude žádný “nával” nových mladých lidí s novými myšlenkami a postupy. Protože jen co otevřou hubu, hned přes ni dostanou.
Lidi s novými myšlenkami tady jsou vždy vítáni.
Ale postupy v akustice zůstávají, bohužel, stále stejné. A to si je nutné přiznat.
Takže když si tady otevírají hudbu jako ty, nesmějí se divit, že přes ní dostanou. 😉

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Takže odkaz na tu instalaci Lyngdorf nebyla “nová myšlenka”, ale zostuzení místních šéfů? Vysvětlíš mi to?
Ale postupy v akustice zůstávají, bohužel, stále stejné.
Příteli, kdyby byly postupy v akustice stále stejné, nikdy by Lyngdrof a jeho RoomPerfekt nevznikl .... aneb jak říkají tví přátelé “trochu pokory před výsledky slavných”.
Naposledy upravil(a) AlienCZ dne 10 úno 2021 22:23, celkem upraveno 1 x.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Prosím, už sem raději nic nedávej, to jsou další perličky. Přesně jako reklama na prací gel, jak on dokáže, alespoň podle té reklamní grafiky krásně vyhnat ty nečistoty z vláken toho svetru. S těmi suby je to stejné a je to čistokrevné zoufalství. Umístnit suby takto do rohů a na takto hladkých površích, tak to je jasné - typický "hučák-bučák". Neuvěřitelné, jako reklamní fotka a takto tam umístní ty aparáty zcela uzavřené do police? Takto se musí uvařit, jedině, že by měli nějaké speciální vodní chlazení made in ....
Je to zase typická designovka pro oko. Pro mně nepochopitelné, ale jde to mimo mně a tak je mi to jedno. Proti gustu....

Dodatek:
""Děkuji největším “hifistům” ČR, kteří nemají zábrany tvrdit, že Lyngdorf je sratchka na úrovni každého receiveru za pět peněz""

Nic takového jsem nepsal, já psal o nastavení vzdálenosti repro a časování. Ty máš asi i problém se čtením psaného textu.
Je mi Tě líto.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Prosím, už sem raději nic nedávej, to jsou další perličky. Přesně jako reklama na prací gel, jak on dokáže, alespoň podle té reklamní grafiky krásně vyhnat ty nečistoty z vláken toho svetru. S těmi suby je to stejné a je to čistokrevné zoufalství. Umístnit suby takto do rohů a na takto hladkých površích, tak to je jasné - typický "hučák-bučák". Neuvěřitelné, jako reklamní fotka a takto tam umístní ty aparáty zcela uzavřené do police? Takto se musí uvařit, jedině, že by měli nějaké speciální vodní chlazení made in ....
Je to zase typická designovka pro oko. Pro mně nepochopitelné, ale jde to mimo mně a tak je mi to jedno. Proti gustu....
Jasně, Lyngdorf je ve světě hifi něco jako Ariel ve světě praní :-) Ty jedeš dědku :-) A to říká někdo, kdo věří na vlákna v reproduktorovém kabelu :-)

Vono to jde všechno tak okolo tebe, že sis nemohl pomoct co? :-)

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

No bylo by dobré, kdybys sklidnil hormón a používal mírnější výrazivo, když už o Hifi nic nevíš a chceš se tady prezentovat.

BTW: o žádných vláknech v kabelech jsem nikdy nepsal, proč si trapně vymýšlíš?
Naposledy upravil(a) Oldear dne 10 úno 2021 22:30, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

AlienCZ píše:
10 úno 2021 22:07
Dílčí informace jak pracuje Lyngdorf s vlastními subwoofery.
Opravdu ta videa ukazuji, ze se basy podle Lyngdorfu siri v rovine nikoli v prostoru a ze dve zvukove vlny, ktere se potkaji, spolu nijak neinterferuji??? To jsou patrne ty "nove postupy mladych"...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

a takto tam umístní ty aparáty zcela uzavřené do police? Takto se musí uvařit, jedině, že by měli nějaké speciální vodní chlazení made in ....
"Sprosté " slovo - účinnosť.. Každý nemá doma 2 " variče" v Áčku s tepelným "výkonom" 300W naprázdno...Ale "nechci nikoho
schazovat
" ;) ," chce to víc pokory" :roll:
Naposledy upravil(a) BVa dne 10 úno 2021 22:40, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Oldear píše:
10 úno 2021 22:21
Dodatek:
""Děkuji největším “hifistům” ČR, kteří nemají zábrany tvrdit, že Lyngdorf je sratchka na úrovni každého receiveru za pět peněz""

Nic takového jsem nepsal, já psal o nastavení vzdálenosti repro a časování. Ty máš asi i problém se čtením psaného textu.
Je mi Tě líto.
Pokud Lyngdorf respektuješ, jak můžeš zesměšňovat jeho schopnosti ohledně, cituji: “nastavení vzdálenosti repro a časování”.

Tak tě tedy vyzývám, buď konkrétní k banalitě, ze které jste udělali monstrum - viz obrázek instalace Lyngdorf satelity a SW.
——-

Je zcela evidentní, že jste úplně nepříčetní, když se tu byť jen vloží něco, co není v souladu s etalonem vámi nastavených intencí. Tohle není první případ. Nelze přehlédnout, že to tady máte pevně v rukou a cokoliv je mimo vaše dogmata, okamžitě a rozhodně útočíte.

Tak to ne. Tohle musí přestat.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

AlienCZ píše:
10 úno 2021 22:20
Takže odkaz na tu instalaci Lyngdorf nebyla “nová myšlenka”, ale zostuzení místních šéfů? Vysvětlíš mi to?
Ale postupy v akustice zůstávají, bohužel, stále stejné.
Příteli, kdyby byly postupy v akustice stále stejné, nikdy by Lyngdrof a jeho RoomPerfekt nevznikl .... aneb jak říkají tví přátelé “trochu pokory před výsledky slavných”.
Jsem zodpovědný pouze za to, co píšu.
Ne za to, jak to ty chápeš.

P.S.: Nejsem tvůj přítel. Své přátele si pečlivě vybírám. 😉

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

AlienCZ

Ty máš jisté problémy sám se sebou, převracíš názory a nepiš tady o nepříčetnosti a etalonech a taky o nesmyslech. Jinak alespoň mně jsi zcela ukradený i Tvoje "novátorské" postupy. Zajdi si někam do studia, kde mají nainstalované skutečné DK a poslechni si jak to má vypadat, když to někdo umí.
Howg.

Odpovědět