MBL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

MBL

Příspěvek od Zappadaddy »

Toto byl asi vrchol mnichovské výstavy.Byl jsem v šoku s toho zvuku,asi to nejlepší co jsem slyšel.Rád bych to opět slyšel,abych věděl jak si stojím se zvukem současné domácí sestavy,která tedy stojí zlomek této famozní MBL sestavy.
Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: MBL

Příspěvek od efičák »

Líbil se mi zvuk.
Na výstavu to bylo výborné.

Klíček ke spokojenosti je - nesrovnávat.

Design jak školní pomůcky do fyziky. Alva Edison a Nicola Tesla...

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

Na túto značku som počul veľa chvály, ale nikdy som to nepočul hrať.
Možno tento rok v Prahe? ;)
Koncáky majú krásny dizajn *thumbs up*

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

Jo , tato firma dělá krásné věci, i když vzhled jejich reprosoustav je , jak to jen napsat, zvláštní.
Zde přikládám pěkné video:
http://www.youtube.com/watch?v=EN0fkNp4WLs

Davi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davi »

Díky za video. Zajímavé. Působí to naprosto luxusně a trochu monstrózně pro mě. Ale líbí se hodně.

Myslím že v Praze nebudou vystavovat. Ani samotná značka, ani zdejší prodejce se neúčastní.

boxer

Příspěvek od boxer »

Včera jsem využil s kolegáčkem Mirkem (PytlemKabelem) možnost poslechu top modelů TOP firmy MBL ve studiu OaZ.

1)
Nejprve jsme byli v 1. poslechové místnosti se rozposlouchat na přístrojích řady Corona.
Bedny 126, CD C31, pre C11,stereokonec C21, a nezapojený integráč C51.ProdrátováníKraut a QED (nebo tak nějak)
Bedny bohužel v černé,zbytek v luxusní,bílé se stříbrným dekorem,sváteční a nadčasové. Provedení naprosto luxusní šperk. Již u této kategorie si uvědomíte,zač svý chcechtáky utrácíte. Narozdíl od hnusnejch,černě postříkanejch krabic s vydlabaným a hnusně prodrátovaným vnitřkem , ale " s tím originálním a správným ostrovním zvukem".
Nepříjemné překvapení,CD má místo šuplíku či horního "plnění" štěrbinu jako v autě. Pro mne nezkousnutelné.
Omlouvám se za hnusný fotky s hnusnýho mobilu.
Obrázek
Překvapený Mirek. Nač ukazuje?
Obrázek
Drahé přístroje připojené na nejobyčejnějšího psa a Hellboyekabílky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

2)
V další místnosti na lepší poslech byly bedny,co měl doma Michal (Lachim) tedy MBL 101 E MK II. Ovšem opět v luxusní nadčasové bílé barvě. Komponenty v černé barvě se zlatýmy "prýmky" z řady Noble Line.
CD 1521A, D/A 1511F, pre 5011, a veliké ,bílé, těžké,nádherné,se zlatou výzdobou 9008 A monobloky.
Obrázek
Ten v prostředku černej byl "navíc" do počtu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

V obou místnostech vadily basy. Byly houkavé,výrazné,převyšující zbytek. Vše dáno na vinu místnosti. Poslouchány různé CD, Keb´Mo,P.Gabriel,P.Floydi,B.B.King s E. Claptonem,jakási černoška s jazzwolrd,....
Výšky a středy dle mého výborné.
Provedení komponentů opět na vysoké úrovni.

boxer

Příspěvek od boxer »

3)

TOP. Minule byly v této místnosti ala kino poslouchány výše uvedené bedýnky.

Nyní tam stály referenční (černé) 101 X-treme s basovou samostanou bedýnkou.Komponenty byly opět v nádherné bílé,nyní se zlatými prýmky, z nejvyšší řady Reference.

(Bohužel) jako pohon byl "jen " CD transport 1621A .(SACD již není v nabídce. Škoda,nemohli jsme porovnat CD/SACD)
D/A 1611F,
pre 1610 E,(ten se mi na obrázcích doposud moc nelíbil,nedrží ani stejnej styling,ale z blízka je to něco s velkým N.
monobloky = famózně vypadající 9011. Když je vidíte z metru,uvědomíte si jejich velikost. Jsou jako když u Šrolla uříznete nožičky,postavíte ho naštorc a dáte jich za sebou tak 6 ks.
Obrázek
Poslech byl na stejnejch plackách. Pak přišly na řadu i Dvořák,Smetana,Bejthóven,...
Tato sestava dá bohužel okamžitě najevo, jak to je ve skutečnosti s plackama,o kterých jste si doteď mysleli,že jsou dobré. Bohužel je to dost tristní s porovnáním s dobře nahranou vážností.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Pro porovnání byl puštěn gramofon Clearaudio,s přenoskou BenzMicro a phono Clearaudio ,páč předzes MBL neměl phonokartu.

No nebylo to ono,zvuk byl proti dobrýmu CD nic moc. Ale je fakt,že cenově je CD jinde.

Na závěr přišel pán v heyvymetalovým oblečení a pustil tam nově příchozím architektům - posluchačům Pink Floydy - Hey You z The Wall s lehce silnějším :D volume.
No bylo to jako na menším koncertě. Hudebníci získaly naturalvelikost, kopák byl opravdu metr v průměru.

No a jako bonus byla puštěna palba od AC/DC z CD The Razor's Edge,skladba Thunderstruck.
A v koncertní hlasitosti.

Bylo to,jako když v BMW 7 přišlápnete 1-2-3 a zatlačí vás to do sedadla jak v raketě.Neskutečný. Pochopil jsem brněnskou kliku. ;)

Nicméně z druhé strany,mít doma v patřičné místnosti toto zařízení za cca 9 000 000 Kč, tak na takový koncertní legrácky by mě stačilo nějaký slušný PA za zlomek ceny. Protože v tý hlasitosti už nejde o žádnej poslech drobnokresby, mikro a makro dynamiky. To byl už jen dynamit. *sunglases*

Děkujeme oba panu Palanovi za umožnění poslechu. Bylo to moc príma.
Obrázek

Obrázek

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Ano bylo prima slyšet tři sestavy od MBL. Ta top v ceně hezkého baračku -- vyborný zvuk, top desing a výborné zpracování. Hodně vybíravá na vložené CD, špatně nahraná placka to dá hodně znát.

Trochu škoda gramofonu, byl zapojen na neadvekátním phonu zesilovači což degradovalo zvuk pouštěné LP Led Z.

Trochu mě osobně zarazila sitová kabeláž, u sestavy Corona ( krasný bílý desing a modrý dislej -- cena za kus cca. 175.000,- ) pouze plastový pes s vypínačem a supra kabel 3 x 2.5 , od psa kabely pro PC ). u vrcholné sestavy sice kabely sitové Kraut , ale sitový pes Supra, který doporučuji k DK nebo k max. střední lize. Určitě tyto sestavy by si zasloužily uplně jiné ošetření sitě, a zvuk by se dostal ještě do jiní sféry.

Repro kabeláž Kraut -- bez komentáře.

Děkuji také za možnost poslechu.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Mně osobně připadá tento druh hifi poněkud pompézní :D

Odpovědět