Myryad

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: Myryad

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 09:55

vadik píše:Zatim se mi zvuk MCD-600 moc libi. Pokud bude pro me ucho o dost lepsi nez VRDS-25 mozna si ho i necham ale jak pise Agavel, VRDS-25 je skvely stroj pro upgrade takze jeste nevim...
pokud bych se rozhodl pro Myryad asi bych k nemu poridil i kombinaci predzesilovace MP-100 a koncoveho zesilovace MA-240. Pokud s tim ma nekdo zkusenosti, napiste, protoze Myryada jsem poznal diky MCD-600.
Dávej pozor na tu kombinaci. Měl ji doma doma jeden známý a byl to počátek jeho nekonečné anabáze, která skončila rezignací a koupí vysněné značky naslepo, u které prý hodlá zůstat. Měl MCD500 ze zesilovačem od Myryadu (typ můžu zjistit) a bedny Shan 540. Nejdřív CD, pak zesilovač. Zesilovač byla výměna za NAD a prý to zvuk úplně zabilo. Nevhodné kombinace, to je velké téma hifi.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 10:01

To Agavel:

zjisti to prosim. To mi prijde zvlastni. Clovek by rekl, ze komponenty od jedne stejne znacky by meli hrat dobre (vyrobce by to mel vyladit uz pri vyvoji)...

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 10:08

hledam informace o Myryadu a narazil jsem na prispevek jednoho cloveka z Australie:

"...Moc jsem tenkrat nedelal nejaky rozsirny vyskum jak je mim zvykem ale vlastnil jsem MYRYAD MA 240 zesilovace (ktere mimochodem povazuji za super v jejich cene a tride) podival jsem se co maji za CD playery meli MCD 200 a taky MCD600 tak jsem si je nechal poslad ze SYDNEY mel jsem je doma 1 tyden a nechal jsem si MCD 600 nebyl az tak velky rozdil ale prece jenom byl lepsi i kdyz za dvounasobnou cenu.Mam ho uz 3 roky a hraje kazdy den nepretrzite hraje vse hraje dobre mozna trochu slabsi na basech ale zato velice detailni takze spokojen..."

podle tohoto prispevku bych rekl, ze s zesilovacem byl spokojen... a proto si koupil MCD-600...

Hifi to je mystika ;)

P.S. VRDS-25 asi uz budu mit dnes :)

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 10:14

vadik píše:hledam informace o Myryadu a narazil jsem na prispevek jednoho cloveka z Australie:

"...Moc jsem tenkrat nedelal nejaky rozsirny vyskum jak je mim zvykem ale vlastnil jsem MYRYAD MA 240 zesilovace (ktere mimochodem povazuji za super v jejich cene a tride) podival jsem se co maji za CD playery meli MCD 200 a taky MCD600 tak jsem si je nechal poslad ze SYDNEY mel jsem je doma 1 tyden a nechal jsem si MCD 600 nebyl az tak velky rozdil ale prece jenom byl lepsi i kdyz za dvounasobnou cenu.Mam ho uz 3 roky a hraje kazdy den nepretrzite hraje vse hraje dobre mozna trochu slabsi na basech ale zato velice detailni takze spokojen..." a "...Co se tyce Zesilovacu na 100% vim ze stara serie M byla pro me lepsi nez nova MMX jelikoz jsem je mel oboje. ..."

podle tohoto prispevku bych rekl, ze s zesilovacem byl spokojen... a proto si koupil MCD-600...

Hifi to je mystika ;)

P.S. VRDS-25 asi uz budu mit dnes :)

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 11:12

Takže ten zesilovač byl MI240, integrovaný. Zřejmě se jednalo o nevhodnou kombinaci k Shanům, bylo to propojené kabeláží Nordost. Co se mu nelíbilo? Prý byl zvuk najednou přehnaně technický, studený. Myryad jako zesák oceňoval z hlediska dynamiky, takže to má asi dobře pořešené napájecí zdroje. Jeho současná sestava jsou McIntosh a Sonusy, takže je jasné, jaké jsou jeho preference. Může být ale mnoho důvodů, proč mu to doma nehrálo.
Pokud bys chtěl jít do děleného, tak tady http://cgi.ebay.co.uk/myryad-ma240-powe ... .m20.l1116 je zajímavý koncák, šel by ti barvou. Ty černé Myryady se strašně blbě shání, tak bych být tebou případně neváhal.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 11:23

agavel píše:Takže ten zesilovač byl MI240, integrovaný. Zřejmě se jednalo o nevhodnou kombinaci k Shanům, bylo to propojené kabeláží Nordost. Co se mu nelíbilo? Prý byl zvuk najednou přehnaně technický, studený. Myryad jako zesák oceňoval z hlediska dynamiky, takže to má asi dobře pořešené napájecí zdroje. Jeho současná sestava jsou McIntosh a Sonusy, takže je jasné, jaké jsou jeho preference. Může být ale mnoho důvodů, proč mu to doma nehrálo.
Pokud bys chtěl jít do děleného, tak tady http://cgi.ebay.co.uk/myryad-ma240-powe ... .m20.l1116 je zajímavý koncák, šel by ti barvou. Ty černé Myryady se strašně blbě shání, tak bych být tebou případně neváhal.
To agavel:

Diky moc za info! Tak takhle to je? :) Ted uz tomu rozumim. Pak bych se toho Myryada zesilovace nebal. Na "technicky, studeny" zvuk jsem byl zvykly u TEACu. Diky za tip na nakup ale kdyz se rozhodnu pro Myryad, tak mam v zaloze jednoho prodejce z Holandska, ktery ma oba pristroje: MP-100 a MA-2400 v cerne barve, original DO, navody, dokonce i krabice.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 11:34

V Holandsku toho je člověče taky mraky. Kolikrát koukám, co se vynoří. Mají to většinou ve velmi pěkném stavu. A když to máš takto, tak proč ne. Vyčkej ale, jak dopadne srovnání. Jestli je ten TEAC, co ti má přijít s X na konci označení, tak bych pro tebe pak možná i našel potencionálního zájemce.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 11:42

agavel píše:V Holandsku toho je člověče taky mraky. Kolikrát koukám, co se vynoří. Mají to většinou ve velmi pěkném stavu. A když to máš takto, tak proč ne. Vyčkej ale, jak dopadne srovnání. Jestli je ten TEAC, co ti má přijít s X na konci označení, tak bych pro tebe pak možná i našel potencionálního zájemce.
dnes-zitra budu srovnavat a rozhodovat se. Dam vedet. Tento VRDS-25 je bez X na konci. VRDS-25X oproti VRDS-25 ma navic digitalni vstup. Pokud nepotrebujes to jako DAC, je jedno jestli mas VRDS-25 nebo VRDS-25X.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 11:49

Jedno nejedno, znáš hifisty. Když si někdo veme do hlavy, že 25 nehraje a 25x ano, pak přes to nejede vlak. On tvrdil, že pro něj je zajímavý jedině X. Zatím je to ale šumák, ty uslyšíš. Jen myslím, že by bylo zajímavé si to poslechnout i na větších soustavách, abys také slyšel, jak to zahraje spodek. Jsou ta tvé Ushery regálovky, ne?

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 25 srp 2008 12:20

agavel píše:Jedno nejedno, znáš hifisty. Když si někdo veme do hlavy, že 25 nehraje a 25x ano, pak přes to nejede vlak. On tvrdil, že pro něj je zajímavý jedině X. Zatím je to ale šumák, ty uslyšíš. Jen myslím, že by bylo zajímavé si to poslechnout i na větších soustavách, abys také slyšel, jak to zahraje spodek. Jsou ta tvé Ushery regálovky, ne?
25X nemuze hrat lip nez 25 :lol: jsou prakticky identicke. VRDS-25X se lisi opravdu tim, ze jej muzes pouzit i jako DAC. Pokud teda Tvuj znamy neslysel nejakou modifikovanou 25Xku.
S vetsimi soustavami to bude asi problem, jedine zajet do Xavianu a pujcit si nejake sloupy ale tam ted maji dovolenou. Domlouval jsem se s Barlettou na poslech na konec pristiho tydne. Pokud rozdil nebude jednoznacny, mozna pockam na rozhodnuti na konec pristiho tydne nebo si necham TEACa ;)

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 12:47

Pokud Teac není sračka, což asi není, tak rozdíl nebude jednoznačný. Je to moje přesvědčení, že jednoznačné rozdíly se odehrávají v jiné kategorii, případně jsou výsledkem nevhodné kombinace přístrojů, beden a poslechové místnosti.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 25 srp 2008 15:26

Pokud se nebude testovat na solidních 3 pásmovkách nebude to až tak markantní. Můj odhad je, že Myryad bude takový plastičtější, vzdušnější. Nejde v basech možná až tak dolů, ale bas je přesnější, barevnější a čitelnější. Celkově je takový "muzikální" v dobrém slova smyslu.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 27 srp 2008 15:13

Prvni dojmy ze srovnani MCD-600 s VRDS-25.

Prosim, berte v potaz to, ze jsem na to nemel dostatek casu. Nestihl jsem si poslechnout vsechny skladby, na kterych jsem to chtel porovnavat. Kazdopadne i to malo stacilo na to, abych zjistil prvni rozdily.

Pouzita aparatura:

- zesilovac Denon AVC-11SR ( sveho TEACa A-BX10 mam pijceneho kamaradovi) - proto vysledek nema vliv na moje konecne rozhodnuti ktery CD prehravac si ponecham. Musim to slyset jeste i s A-BX10.
- reprobedny Usher S-520 II
- reprokabely Supra PLY 3.4/S (stineny)
- propojovaci kabely Btech stereo analogue audio interconnect (stineny)
- sitove kabely Belkin (stinene)

Jako prvni a hned slysitelny rozdil byl v basech. MCD-600 jich melo mnohem vic. VRDS-25 jich melo mene ale zato byli lepe prokreslene.
Vysky a stredy na prvni poslech zadny velky rozdil. Rekl bych, ze VRDS-25 je vice sykavejsi.
Zatim nemuzu rozebirat do podrobna veskere deaily a malickosti. Napisu tedy zatim jen celkovy dojem.

Zvuk VRDS-25 je vice prokresleny i kdyz mozna trochu mene detailnejsi nez MCD-600. VRDS-25 zni tak presne, ciste, technicky, digitalne az mozna prilis sterilne. Zdalo se mi taky, ze VRDS-25 az moc cinka na vyskach ale tomu mozna taky napomaha Denon... Proste TEAC neprekvapil, znel presne tak, jak jsem ocekaval. Jinak, nez jsem to slysel u Pytla ale to je logicke pri pouziti jine aparatury.

MCD-600 byl otevrenejsi, bohatsi na detaily, sel hoodne do hloubky, az jsem se bal o svoje malinke bedynky. Predpoklad Borka ohledne basu byl nakonec opacny, v tomto smeru jednoznacne vitezil Myryad. Zaroven zvuk MCD-600 byl opravdu vzdusnejsi a barevnejsi. Melo to proste stavu!!! To je ono! Muzikalnost. Libilo se mi to. Zacinam tomu prichazet na chut. Je to skvele povedeny kompromis mezi cistokrevnym technickym cistym digitalnim a sametove sladkym analogovym zvukem. MCD-600 se posloucha velmi prijemne. Diky tomuto prehravaci poznavam co je skutecna muzikalnost a kdo vi, treba jednou skoncim jen u gramofonu a u nejakeho lampoveho zesilovace :)

To Pytel: Mirku, jestli to ctes, pamatujes si jak jsme si rikali, ze moje Ushery nemaji stavu? Jak jsem u tebe pustil AC/DC a hned jsem to musel vypnout? Ted jsem je pustil znova a nestacil jsem zirat. Nechtelo se mi toto CD vyndat z prehravace. Bohuzel jsem musel jit pryc... Melo to stavu az se mi nechtelo verit, se to hrajou regalovky.

Takze toto jsou moje prvni dojmy. Jsem zvedavy jak to bude hrat s A-BX10. Ale zatim vede Myryad. TEAC VRDS-25 ma velkou vyhodu v tom, ze ma perfektni transport a je jeden z nejvyhledavanejsich prehravacu pro tuning. Cetl jsem spoustu clanku o tom, co vsechno se da s nim provadet. V Nemecku jsou minimalne pet firem, zabyvajici se tuningem prevazne VRDS-25. Dve z nich uz mi odpovedeli. Za 14.000kc se da predelat k nepoznani. Pytel muze potvrdit. On slysel modifikovany VRDS-25 na vlastni usi. Pry neskutecny rozdil oproti seriove VRDS-25. V casopisu Stereo z roku 1999 je popsan tuning na 5 strankach. Nakonec je z nej asi 40kg mamut s externim zdrojem :shock:

Takze porad nevim ktery prehravac si nechat. Mit zbytecne penize, necham si VRDS-25 a necham si ho vylepsit. Pri dane financni situaci nejspis si necham Myryada.

Zadny z techto prehravacu neni horsi nez ten druhy. Jen mojim usim ted vic lahodi Myryad. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Do ted jsem nedal dopustit na zvuk VRDS ale asi se zacinam propadavat analogovejsimu zvuku...

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 27 srp 2008 16:21

chacháá, to je pořád honba za symetrikou a nakonec, je to jinak. Zkoušel jsem na kamarádovi MCD500 spolu s dalšími velmi považovanými playery, řekl, že by si vybral Myryad, zněl mu nejpříjemněji.
Uvidíš ještě jak si bude rozumět se zesilovačem od Teacu, tam to může vycházet jinak.

P.S. Pro mne překvapení pouze v tom, že Myryad má více basů než Teac. Možná tady bude rozdíl oproti MCD500. Oproti několika přehrávačům, které jsem pro srovnání zkoušel, mi připadlo, že Myryad zahrál basy jen tam kde skutečně jsou a nepřidával.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 27 srp 2008 16:32

A slyšel jsi i jejich zesáky? Hoď sem nějaké info a případně i s čím to bylo zapojené (bedny, kabely).

Odpovědět