NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od dadaft » 10 zář 2018 13:22

Fidji99 - zajímavé postřehy. Musím říct, že jsem měl vždy raději 3-pásma s menším střeďákem 5 až 10 cm, které dělily někde mezi 800-900Hz a 4-5kHz (třeba moje Philips FB815, nebo NHT C-3, nebo teď ty nové superbedny od Velkého Boba s 5cm titánovou kopulkou), než ty klasické s 15cm střeďákem a děličkou právě někde kolem 200-300Hz. Takže už možná vím proč, také mám klavírní hudbu velmi rád...

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 14 zář 2018 13:08

2 dadaft
taky mě dostává jak si jsou zde někteŕí všeználci skálopevně jisti dokonce i tím jak dobrý zesilovač a jak vélké a kvalitní bedny jsi už slyšel nebo ne. *headbang* Nepochybuji že jsi prošel mnoho audiostudií ,nějaké ty výstavy a narazil na spoustu kvalitních sestav u pŕátel atd. tak jako většina z nás. Jen patologicky nabubŕelé ego nenormálního jedince můźe automaticky oplývat nezlomnou jistotou že jeho vlastní poznatky a zkušenosti zásadně převyšují ty tvé. Je pŕíznačné a pro tebe fajn,źe ti tu jak se zdá neoponuje nikdo kdo ten amp. vlastnil a třeba prodal protože mu zvukově nevyhovoval a nedokáže popsat jeho zvuková (nebo jiná) negativa - jako ty uvádíš jeho pozitiva. Co chci říct je - pokud bych ti chtět já u toho digi NAD oponovat, musel bych ho nejdříve párkrát na něčem slyšet abych alespoň věděl o čem je řeč ,ALE k tomu tu nedošlo. je zvláštní že když se jim tu s nadšením pokoušíš ten přístroj který jsi poznal alespoň popisem přiblížit ,tak namísto dotazů nebo porovnání s jinými zkušenostmi tu někdo zase začne zpochybňovat NE ten pŕístroj ale samotnou tvou způsobilost něco příčetně hodnotit ! *thumbs down* A to nejlepší na konec pokud by jsi náhodou nebyl kliďas (coź ty jsi) :D a skočil na tu pastičku tj. zareagoval nějak podrážděně na tuto zkriplenou KRYPTO AGRESI budeš pak paradoxně dotyčným individuem nařčen z toho to co tu sám opakovaně předvádí a sice z napadání v osobní rovině.

PS. tvoje hodnocení ať už hudby nebo přístrojů vždy rád čtu obsahují to co tu nejvíc chybí - radost z poslechu a nadšení z dobrých aparátů.A v neposlední řadě motiv tvého psaní zde je naprosto zřejmý a čistější než nahrávky chesky records.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 14 zář 2018 13:41

Hezký proslov. Představil jsem si na chvili zive, že takhle hladis po dusi mne a my kabely.. *hura*

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 14 zář 2018 16:12

2-krichtax
A proč ne jsem sice v jádru kabeloskeptik ALE ne zcela ortodoxní, vždy existuje možnost že jsem neviděl a neslyšel co bych měl a můj kabelo-inertní zes. jeden nebo druhý vezme za vděk něčemu z tvé ,pytlovi ,nebo někoho dalšího dílny. Nemám problém potom nekriticky Velebit. :-) Navíc tvé snahy a vystupování zde nenesou žádnou pachuť nesmyslné agrese a toxicity ,takže tím spíše - no problém. V sz. event. víc. Zdař.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 15 zář 2018 15:39

Nad je podle mne moc svérázný zesilovač, pokud chce někdo zkoumat vliv kabelů, měl by si pořídit něco, co neovlivňuje samo téměř nijak zvuk, například Primare jsou v tomhle ohledu výborné. Dobře se mi osvědčily na porovnávání repro, právě proto, že mají minimální vlastní charater se pak dají dobře porovnávat ostatní komponenty sestavy.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 zář 2018 14:47

Pompo -- díky, zas tak moc těch audiostudií a hifistických srazů sice nebylo, nicméně nějaké ano.
Pro mě zásadní zkušenost byla, když jsem v půlce 90. let něco nahrával pro ČRo Ostrava. To jak brutálně jim to hrálo ve studiu za mixpultem byl můj nejhlubší hifi zážitek v životě.
A k tomuhle zvuku se po bloudění zase vracím - mě opravdu nezajímají sloupy poslouchané ze čtyř metrů. Nikomu to neberu, ale pro mě to prostě není. Chci se koupat v přímém zvuku. ;)

Pokud jde o ty nové NADy, jsou zkrátka dobré -- neutrální co do barvy, analogově tekuté zvukem, ve srovnání se stejnou cenovkou AB neuvěřitelně dynamické, s dobrou kontrolou beden a skvělým timingem. Klavír nebo bicí jsou lahůdka. Prostě takový ten zvuk digitálů, který se objevil po Putzeysově inovaci se zpětnou vazbou, a který je tak zábavný na poslech.
Z mého pohledu je to zcela dostatečná kvalita.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 16 zář 2018 15:50

Každý to slyšíme jinak a každý máme jiný vkus.Mne třeba zaskočilo porovnání NADa 368 s Yamahou RN803D což je stereo receiver.Dva uživatelé napsali že Yamaha má lepší zvuk než NAD.Nad prý je zahuhlaný ,má suchý zvuk v porovnání s Yamahou.
No powiem Ci ze nad 368 jest jakby zamulony z kolei w ogóle wrażenia na mnie nie zrobił. Natomiast yamaha na prawdę ok, wysokie tony bardzo wyraźne, średnie troche słabsze ale poprawne basy wg mnie całkiem mocne no dla mnie wystarczające. No i przede wszystkim czuć że wzmacniacz jest mocny. Moze to kwestia kolumn? albo rodzaju muzyki?

A tak jak słuchasz metalicy to faktycznie zupełnie co innego. Ja lubię np Dire Straits, Chris Rea, Phil Colins, uwielbiam scenę, dokładność, precyzje dźwięku. Nie musi mi rąbać basem, lubię czuć ze muzycy są blisko przed słuchającym.
Ja też dziś słuchałem yamahy 803 i nada368. dla mnie bardzo żywe granie lepsze od Nada. Słuchałem na B&W 683. Na mnie Yamaha zrobiła super wrażenie.
Prostě bez poslechu se bojím koupit a to se rozhoduji právě mezi těmito dvěma.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston » 16 zář 2018 18:31

Moje zkušenosti s NADy je přesně taková. Nabasovaný, zahuhlaný zvuk bez jiskry na středech a výškách.
Poslední NADy cca pět let zpět jsem však již neslyšel.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 16 zář 2018 18:40

presny zvuk v teto kategorii nehledejte u zadne znacky

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 16 zář 2018 19:03

Tak někomu tato kategorie k spokojenosti dostačuje.Nehledě na to,že u této kategorie jsou celkem rozdíly v kvalitě zvuku.Proto je potřeba dobře vybrat,nejlépe poslechem před koupí.U té Yamahy je skvělá konektivita oproti konkurenci.A pokud je zvukově lepší než ten NAD tak není co řešit.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 16 zář 2018 19:18

Celkem věřím ,že ten kombajn Yamaha za 22 k bude lepší než dražší čistokrevnej zesík NAD.
Zajdu na poslech
Tato recenze to celkem potvrzuje + komentáře těch lidí na Polském foru:
https://www.hfc.com.pl/test/3049,yamaha-r-n803d.html

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 16 zář 2018 20:29

Já sem pár Yamah slyšel a-s501/701 a přijde mi to zvuku NAD hodně podobné.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 16 zář 2018 20:43

Ty nove nady ve tride d budou mit urcite trochu odlisny projev nez nad vseobecne. Ale neutralni nebudou zvukove urcite. Porad sazim na zvuk trochu dokulata,urcite barevny a hodne do hezka prijemny. Sam mam marantze(ten je tomu hodne blizko) a yamahu,ktera je oproti nemu urcite neutralni,pro nekoho treba i neprijemně.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 30 zář 2018 22:47

Za hodinu bude venku jedna zajímavá NAD/Bluesound novinka:-)

Odpovědět