NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od dadaft »

Vybliz -- já ty starší NADy neznám, ale pokud vím, vždy se o nich říkalo, že jsou dost nabasované, tzv. posazené víc do temna. Ty nové ne a upřímně - jsi jediný, koho jsem slyšel si na basy ztěžovat. Ve všech recenzích jsou chválené a mně osobně příjdou taky super - moje regály subbasy nemají, ale ty Cantony hrály pěkně od spodu a paráda - možná míň objemu, zato dokonalá kontrola...
Podle mě se na to velmi rychle zvyká a cesta zpátky vede opravdu jen přes hodně silné ABčka, jak říká Kocmeister,,,,,,,,,,,,,, ale lidi jsou různí, neberu ti tvůj názor.

Kocmeister -- u té mojí D3020 bych ještě o nějakých stejnovýškách mluvit mohl, u C388 už se mi to zdálo OK.
Nicméně už jsem na ten zvuk "digitálů" zvyklý (ve skutečnosti to jsou analogové zesáky, nebo přesněji impulzně-analogové), takže kdo ví. V recenzích se u různých autorů o nových NADech (C368 a C388) pokud jde o středy a výšky shodně dočteš, že jsou "hladké" (smooth as silk je opravdu častý obrat) a připadá mi to příhodné a trefné. Moje zkušenost je taková, že když jsem ho zapojil do systému, byla to hrůza, strašně nevýrazný nudný zvuk........ ale nechal jsem to tak a když jsem po čase zkoušel zpátky ABčka, to byla teprve ta správná hrůza - neutralita zmizela, zesilovač, který jakoby nebyl, byl najednou zpátky a každý měl svůj zvuk...... honem a rychle jsem pádil zpět k "digitálu".
Navíc ta kontrola basů tomu dodává fakt šmrnc, muzika šlape jako divá a dobrý groove je dobrý groove, to je bez debat.
Taky asi pomáhá, že tyhle stroje jsou imunní vůči bordelu v síti, hraje to vždycky stejně.
Labanowski v tom testu a měřeních říká, že posledních pár let je velký progres a já s ním souhlasím.
Když se třeba podíváš na Benchmarky, ty už zkreslují v tisícinách procenta a můžeš k nim připojit libovolné bedny, protože hrajou skoro do nulové zátěže - ano, to je budoucnost.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Problém je, že spousta lidí tvrdí, že mají neutrální zvuk spotřebka typu NAD, Denon, Marantz apod. Podle mně by sis měl na týden půjčit domu nějaký dělenec Primare, abys pochopil o čem je opravdová neutralita.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Na staších NADoch som fungoval dosť dlho, boli dobré za tú cenu a vo svojej dobe,
ale určite to nie sú neutrálne zosilňovače.
Tie nové digitálne NADy som už počul, ale nepresvedčilo ma to. V cene okolo 1000 Eur by som doporučil skôr
ARCAM HDA SA20 s integrovaným DAC prevodníkom SABRE ESS9038. ARCAM je neutrálnejší než ten NAD,
s príjemnými výškami bez straty prekreslenia a celkovo vyváženým prejavom. Brat ho pred pár dňami kúpil,
včera som si ho bol vypočuť, páči sa mi, ako to hrá za tú cenu.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Tak NAD byl vždycky svým charakterem spíše "lampový", kdyžto Arcamy byly takové decentní, už od dob nějaké A85, ostatně na stereophile to píšou taky
https://www.stereophile.com/integrateda ... index.html
Conclusion
The Arcam DiVA A85 is an exceptionally musical performer: tight, quick, and tuneful; firm, revealing, and polite...if perhaps too polite for some thrill-seekers. It reminded me of a slightly drier version of the Linn Classik, though it didn't have the latter's low-end pop and high-end bite. The A85 represents a very resolved, laid-back, modern style of solid-state sound.

Like the NAD C370, nothing about this amp suggests vacuum tubes, but a more refined way of thinking about solid-state's speed, focus, and clarity in the upper and lower frequency extremes. Its mids were coolly rendered but highly resolved; some veteran solid-state fans might yearn for more crystalline high frequencies, but the A85 had a very linear frequency response from top to bottom. Some might find it wanting in terms of midrange tone and emphasis, but others will celebrate its smooth, evenhanded quality. Those who want more pop, passion, personality, and point of view in their electronics will likely not gravitate toward the A85, but I bet it'll tease the sweet teeth of folks who listen to a lot of vocals.

Read more at https://www.stereophile.com/content/arc ... ouBqexZ.99

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Na té "lampovosti" něco bude, v několika recenzích na C368 se to taky vyskytlo,,,,,,,,,,,, mne C388 zkrátka velmi oslovil (a ostatně už dva roky nebo kolik poslouchám jejich levnější bratříčky) ----- hlavní jsou ty emoce v muzice, které najdeš v každé recenzi zmíněné (třeba ten Labanowski na audio.com.pl při srovnání s Denonem PMA-1600NE a Hegelem H90 ".... o ile odbiera on trochę subtelności i precyzji, to dodaje znacznie więcej emocji....."), a které nemůžu než potvrdit. Já si takových zesilovačů nesmírně cením, protože takových moc není a pro mě osobně jsou to ty nejlepší - a je jedno jak vypadají a jaké mají parametry.

Ale je třeba jim dát šanci, na první poslech kupodivu zní dost nevýrazně a nudně...

"Overall, the C 368’s phono stage was exceedingly quiet, much quieter than the records played on it. It seemed to have a good amount of detail and focus, allowing all the notes to come through clearly. Dynamic passages never seemed congested. Tonally it was very clean and smooth (not warm, not bright). There was good synergy between my vinyl rig and the C 368, which was a nice plus. As should seem like a theme by now, it was easy to become so lost in the music that I found myself grabbing crate after crate of my records to hear how they would sound on the C 368. At one point I had completely stopped critically listening (and taking notes) and was just enjoying my time listening to these records. In total, I listened to more than 50 albums, but was lost in the music after just the first few. At one point my wife looked up at me with a big smile and said, “You’re having a good time, aren’t you?” It was so true."
Ano, přesně tohle po zesáku chci.

htpc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htpc »

NAD mal vzdy velmi dobry pomer cena vykon no mnoho hifistov ich opomina kôli vzhladu ale niekde sa muselo setrit.Kto chce spickovy stroj v kazdom ohlade siahne po Master serii tu sa nesetrilo v nicom.Perfektna mechanika,obvodove riesenie a samozrejme parametre (osobne skusenosti).

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Na doplnění k Master sérii: mám M12 - digitální předzesilovač s BluOS kartou - takže DAC, streamer dohromady, a hraje to dost dobře. Byl jsem si to porovnat ve studiu s hodně chváleným Moon 390 (RRP 141 tisíc Kč) a bylo to skoro na stejné úrovni, možná jen o chloupek méně plnotučné.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Sem to asi blbě pochopil, myslím že tam píšou, že NAD ani ARCAM lampový charakter nemají, ale že NAD je výraznější.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

S NADy jsem žil docela dost let (dlouho C320, chvíli C356, dlouho C375) s několika různými bednama od malých regálovek po středně velké sloupy. Celkově v jedné větě: výšky jemné, příjemné, neagresivní, detail průměrný; středy nakřáplé a díky tomu trochu agresivní a trochu do medova zabarvené; basy kulatě znějící, splývavé, zdůrazněný vyšší bas a v podstatě chybějící hluboký bas, který když už se objeví, je bláto.

V C375 to kazil hlavně předzes, konec byl na tu cenu velmi dobrý.

Nové "digitály" mají basy mnohem lepší a zvlášť u těch levnějších je poměr ceny a zvuku dobrý. Řekl bych lepší než u dřívějších "analogů".

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jak jsem zmiňoval výš, má NAD C388 velmi dobré parametry a měření.
Tak jsem trochu srovnával, JAK moc dobré ty parametry jsou ve srovnání s jinými zesilovači ve stejné kategorii, tj. aspoň 120W/ch/8ohm a aspoň 200W/ch/4ohm. A výsledky jsou pro nový NAD docela lichotivé.

NAD C388 https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... 6-nad-c388
bude díky své konstrukci do sítě i do reprokabelů pouštět nějaké to VF rušení, nicméně při srovnání důležitých parametrů (odstup s/š, dynamika, činitel tlumení, přenosové pásmo, zkreslení harmonické a THD+N), je zcela srovnatelný s tak skvělými stroji jako
2x dražší Hegel H160 https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwa ... cdp2a-h160
3x dražší Luxman L-507u https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... man-l-507u
4x dražší Accuphase E-370 https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... hase-e-370
a překonává mašinky jako
Exposure 3010S2D, Gryphon Atilla, Krell S-300i, Rotel RA-1572, Denon PMA-1600NE, Yamaha A-S1100 nebo Cambridge Audio 851A.
(a samozřejmě cokoliv a v jakékoliv ceně od firem jako Densen, Lyngdorf, Leben, Pioneer, Copland, Vincent nebo Musical Fidelity)
To ujde.
Posledním soudcem je samozřejmě ucho každého hifisty,
ale pokud je pro vás objektivně nízké zkreslení základní parametr a uchem vybíráte až mezi takovými stroji, je NAD C388 jedna z velmi dobrých možností.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Co to vidí oko mé? Ten Nad prekonává vse od Lebenu,Lyngdorfu i Coplandu? Inu,je vidět,že odvážnému štěstí přeje :roll:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft:

No, moc nevím, co jsi svým srovnávacím příspěvkem chtěl říci. Graf výkonu a THD o zvuku jako takovém neřeknou prakticky nic. Říkají, jak se zesilovač chová za daných statických podmínek měření. To má s komplexní dynamickou zátěží zesilovače při reprodukci reálné hudby společného jen málo, rep. něco to vypovídá, ale naprosto nedostatečně.

Je to jako bys chtěl srovnávat nějakou kategorii aut a hodnotil je podle maximální změřené rychlosti a třeba hluku uvnitř kabiny. Něco to řekne, ale je to jen malinkatý fragment, ze kterého nelze dělat vypovídající závěr o celku a všech jeho vlastnostech.

Píšeš, že tenhle NAD je lepší než cokoliv od Densen, Lyngdorf, Leben, Pioneer, Copland, Vincent nebo Musical Fidelity a že překonává Exposure 3010S2D, Gryphon Atilla, Krell S-300i, Rotel RA-1572, Denon PMA-1600NE, Yamaha A-S1100 nebo Cambridge Audio 851A.

Z jakých konkrétních faktů (tedy ve tvém případě měření) vycházíš, když o C388 máš jen ta dvě velmi nedostatečná měření?
Opravdu máš komplexní měření všech výrobků Densen, Lyngdorf, Leben, Pioneer, Copland, Vincent nebo Musical Fidelity?

Dělá to na mě dojem, že se opět nerozlišují dojmy/přání a fakta.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

To je otázka na techniky jako BVa a PMA. Pokud v základním měření je levnější zesilovač lepší, tak jaké měření by mělo audio.com.pl ukazovat, aby byly jasné přednosti dražších zesilovačů?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

sekal - jo, ten Creek je taky špička, u těch BVA jsou ty hodnoty jen např. pro vybrané frekvence, ale zdají se mi až neuvěřitelně nízké...

Bazi36 - bavíme se v uvedených kategoriích, tj. odstup s/š, dynamika, činitel tlumení, přenosové pásmo, zkreslení harmonické a THD+N, takže např. lampáče nemají samozřejmě se svým zkreslením v jednotkách % šanci, Lyngdorf toho zase tak moc nedělá, Denseny jsou známé patlače atd.

Hluk v kabině je důležitý.

Odpovědět