NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od PítrsPraha »

Je to celé na vodě.

Konkrétní otázka: čím přesně (dle měření za shodných podmínek) NAD C388 "samozřejmě překonává" třeba MF M8-700?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

OK, to MF jsem do seznamu asi dávat neměl, to tebou zmiňované je tuším koncák (a asi bude stát neskutečný ranec), srovnával jsem integráče.
MF obecně mívají vysoký výkon a špatné THD+N.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Reagoval jsem na slova "samozřejmě překonává...cokoliv od MF".

Chybí fakta, u MF i u dalších.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Fajn, odebírám MF ze seznamu, hlavně když se nebudu muset bavit o komplexní dynamické zátěži zesilovače při reprodukci reálné hudby.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A k cemu jinemu jsou audio zesilovace urceny :-) ?

Chapu tvou snahu srovnat desitky tebou uvedenych modelu, ale aby to melo nenulovou vypovidaci hodnotu, muselo by pro vsechny zesilovace existovat komplet mereni podle shodne metodiky. Takhle je to jen dojmologie.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Tam je taky problém, že není uplně NAD jako NAD. Taková C510, hraje o dvě třídy lépe, než integráč C375, a to celkem s libovolným koncákem.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Na audio.com.pl mají stejné podmínky měření pro všechny zesilovače. Mnohé drahé mají bídné výsledky proti levnějším.
Kde je ten nepoměr je otázka.
Ale tady se zase hloupě spekulovat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Pítrs -- to už raději o emocích při poslechu, které hudba přináší............ a tam je C388, když mu dáš šanci, extratřída.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Soude podle toho, jak hraje slabsi bratricek triosmosmicky, by to urcite mohl byt fajn zesilovac - proti tomu nic.

S jakymi zesilovaci jsi ho poslouchal/porovnaval, zes dosel k tomuhle zaveru? Na jake sestave a jakym zpusobem? Nevim proc, ale mel jsem za to, zes ho neslysel.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
26 úno 2019 18:47
Pítrs -- to už raději o emocích při poslechu, které hudba přináší............ a tam je C388, když mu dáš šanci, extratřída.
Mně tedy hudba přináší stejné emoce, ať jí hraju z boxu marshall nebo hifi soustavy za půl milionu, asi sem divnej.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

S Canton Chrono 519DC a gramcem Pro-ject, nedávno jsem např. slyšel CA 851A s Xavian Jolly a Denon PMA-??? (vysoký model) s NHT C-3...... ale hlavně už dost dlouho doma poslouchám C338 a D3020, což jsou sice o dost slabší zesy než C388 ve všech směrech, ale základní charakter je stejný - a mám je nesmírně rád.
Jde o to, že ony mají na první poslech jako by míň detailu, ale jak říká Kisel z audio.com.pl, ten detail není "utopený", ale "vnořený" do celku hudby, nevyčnívá, je součástí, líp se to asi říct nedá... když ho po prvním úleku nevypneš, ale dáš mu čas, zjistíš, že je to tak nějak správně, těžko to popsat, každopádně když pak pustíš jiné zesáky, najednou na tebe křičí milion detailů, ale hudba se nějak rozlámala na kousky a ty je musíš lepit.................
A když posloucháš dýl, zjistíš také, že je hudba nesmírně zábavná a plná emocí (a píše se o tom v podstatě v každé recenzi C368/C388)

Každopádně já si buď C388 nebo spíš C368 pořídím, až přijde čas --- takže je vlastně v pořádku brát všechny mé příspěvky o nové řadě Classic Hybrid Digital jako příspěvky fanouška.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Jak sem myslím, už někde psal, jestli máš rád neutrální zvuk, vyzkoušel Primare, proti němu je ještě NAD pořád relativně dost vykrmený.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Například, když srovnáváš různé bedny a máš NAD, tak slyšíš pořád NAD, když zapojíš Primare, tak slyšíš výhradně bedny, jako by tam ten zesilovač ani nebyl.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Jo a já, když poslouchám, tak si raději ale taky zapojím NAD, přecijen mám raději, když ten zvuk má větší drive i na úkor neutrality. Ale pro srovnávání beden bych si vybral Primare. To omezení úprav je nahovno, pak vypadám, jak d...l, že tu mám 3 příspěvky o jedné větě.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft píše:
26 úno 2019 20:03
S Canton Chrono 519DC a gramcem Pro-ject, nedávno jsem např. slyšel CA 851A s Xavian Jolly a Denon PMA-??? (vysoký model) s NHT C-3
Napřímo a s aspoň trochou snahy o objektivní posuzení rozdílů ve zvuku tedy s ničím. Na to pozor, fanouškovské nadšení a touha po nové věci jsou velkými manipulátory toho, jak mozek zvuk vyhodnocuje.
dadaft píše:
26 úno 2019 20:03
Každopádně já si buď C388 nebo spíš C368 pořídím, až přijde čas.
Audiophilia Nervosa je sfiňa, což :-)? Je to sotva pár týdnů, kdys psal, že už nic nehledáš, sestavu máš konečnou a neplánuješ žádné změny.

Jinak souhlas s tou neagresivitou zvuku nových NADů a zábavností / emocionalitou jejich zvuku. Oproti předchozím z řady C326, C356, C375 je to posun k lepšímu, zvlášť na basech, byť je tam pořád ta medová lepenina. Na můj vkus je toho ale až moc, prostě zřetelné zabarvení, které ulpívá na jakékoliv hudbě a vytváří takový stejnozvuk - ne nepříjemný, ale všudypřítomný. Ale proti gustu žádný dišputát *palec* .
Škoda, žes nevyzkoušel, co jsem ti nabízel ;-), to by sis teprv chrochtal.

Odpovědět