NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Lemon
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD

Příspěvek od Lemon »

Je to sotva pár týdnů, kdys psal, že už nic nehledáš, sestavu máš konečnou a neplánuješ žádné změny.
Přesně.. To tak bývá do té doby než si poslechneš něco lepšího.Nekonečný kolotoč. :lol:
Napřímo a s aspoň trochou snahy o objektivní posuzení rozdílů ve zvuku tedy s ničím. Na to pozor, fanouškovské nadšení a touha po nové věci jsou velkými manipulátory toho, jak mozek zvuk vyhodnocuje.
Také to tak vidím.Nadšení ovlivňuje hodně.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

No nevím, chci výhledově vyměnit hybrid digital NAD za hybrid digital NAD, jen trošičku silnější a trošičku míň zkreslující, a postavit si nové bi-poláry ne z malých uzavřenek s čtvercovým půdorysem a středobasy 10cm (tedy vyloženě efektovek), ale z větších uzavřenek se čtvercovým půdorysem a středobasy 16cm (tedy kvalitních minimonitorů). Ty bedny bych zlepšil už dávno, ale dlouho dlouho nikdo pořádné uzavřené monitory nedělal, aspoň já o nich nevěděl, takže jsem holt musel vzít za vděk efektovkama pro DK. SuperOne jsem objevil až v létě a nebýt dvou neplánovaných výdajů, už je doma mám, ale co, ještě měsíc vydržím...

Jestli výhledové výměně stejného zesáku za silnější model a výměně beden za typově stejné, jen s větším středobasem, říkáte audiophilia nervosa, tak prosím, já se tomu jenom směju.

Taky mi není jasné, proč bych měl chrochtat z Parasoundu, určitě je to skvělý zesák, ale to je třeba CA 840 A (V2) taky a dneska ho seženeš za hubičku.......... problém je, že já ty zesáky musím mít poměrně nevhodně umístěné na tenké desce blízko poslechového místa a všechno s velkým trafem prostě vibruje a tu desku rozeznívá. Nepomůžou ani cerabaly... V tom jsou ty nové NADy ideální, je to zcela mrtvá hmota.
A jak říkám, jejich vášeň pro hudbu je strhující, klavír zní úžasně, a nejenom klavír, nevím, proč bych měl něco dál hledat...

----------------------------------------------------------------------------------------
PítrsPraha píše:
27 úno 2019 09:56
Na to pozor, fanouškovské nadšení a touha po nové věci jsou velkými manipulátory toho, jak mozek zvuk vyhodnocuje.
Díky za dojemnou starost, vážím si toho, když mi někdo věci vysvětlí.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Jestli chceš něco stavět, tak popřemýšlej i o těch Full Range Fostexech, hrají excelentně a stojí pár šušní. Jen je nevýhoda, že vyžadují dost velký objem.
https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ull-range/

Obrázek
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ten Fostex je vhodný do otevřených ozvučnic, já potřebuju uzavřené.
Spíš jsem uvažoval o nějakých koaxiálních inwallech, s těmi by to asi šlo.
Zkrátka ještě nevím. Na hifi jsem zase začal odkládat peníze až v létě - a to jsem musel ještě před vánoci koupit dvě tv - takže teď koupím ty NHTčka, pak C368 a pak se začnu zabývat ještě většími bednami, ne near-fieldy, možná si nejspíš nechám postavit uzavřené třípásmovky, tak třicet litrů, třeba to někdo vezme (Kocour?) ...

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

a proč trváš na uzavřenkách? jako u těch fullrange se nemusíš bát o nějaký problém na basech, spíš budeš muset doplnit subwoofer.

Nevím odkud jseš, ale myslím, že je má doma analogservis.cz

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Myslím, že si nerozumíme -- nebudu stavět normální bedny, těch mám doma dost a minimálně dvoje dobré, ale už mě nezajímají a ani je moc neposlouchám.
Budu stavět wide-stereo bi-poláry, uzavřená ozvučnice je jedna z podmínek, jdu zkrátka naprosto na jisto.
(budu muset asi do budoucna psát "posvěceno Linkwitzem", ať to má větší váhu, přestože ty moje bedniska jsou mnohem dotaženější než ty jeho Watsony SEL :lol: )

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

To sem vůbec nevěděl, že něco takového existuje, znám jenom bipoláry na DK.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
27 úno 2019 18:06
Myslím, že si nerozumíme -- nebudu stavět normální bedny, těch mám doma dost a minimálně dvoje dobré, ale už mě nezajímají a ani je moc neposlouchám.
Budu stavět wide-stereo bi-poláry, uzavřená ozvučnice je jedna z podmínek, jdu zkrátka naprosto na jisto.
(budu muset asi do budoucna psát "posvěceno Linkwitzem", ať to má větší váhu, přestože ty moje bedniska jsou mnohem dotaženější než ty jeho Watsony SEL :lol: )
Ještě jsem si vzpomněl, když máš doma NADy umí asi taky fungovat jako koncáky. NAD teď vydal předek/DAC C 658 s kalibrací místnosti pomocí mikrofonu, už ho mám objednaný, tak poreferuji, jak se liší od C 510. Rozhodně to podle mne ale bude zvukově dál, jak ty integráče.

https://nadelectronics.com/product/c-65 ... aming-dac/

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

http://www.linkwitzlab.com/Watson/watson.htm

Někdy v létě snad světová premiéra mých "watson SEL".

Jo, o tom C658 vím, asi bude dobrej. K tomu 2x C268 a hotovo. 8-)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Plánuješ sonickou destrukci baráku?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Já? :shock:
Já mám své sluchové ústrojí rád, vyznávám tišší poslech, ne koncertní...

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Tak naco dva? Můj subjektivní pocit je, že na koncáku skoro nezáleží, zvuk dělá DAC a předek.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ale jo, stačil by mi i jeden. Chtěl jsem vypadat světově s 300W trvalým na kanál. :lol:
(navíc NADy maj vždy pocitově víc než na papíru)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Souhlas, zesilovač NAD, sen každého metalisty.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Tak C658 se zase o kousek lepší, je tam více výšek a přednes je tedy takový vzdušnější. Pouze mne zklamalo, že sice dostaneš mikrofon, ale kalibrace zatím ve firmwaru vůbec není, takže zatím se nic kalibrovat nedá.

Odpovědět