NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od svartenatt »

Poupravím, třída D je snem metalisty. Je to svižné a tím i dynamické. AB zesilovače jsou dobré pro posluchače klasiky a jazzu, myslím.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak takhle se to rozhodne brat neda ;-) :-) .

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ano, pokud vám shoří DAC tak se to brát nedá. Jinak všem ostatním, myslím to všeobecně z principu třídy D.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tos tomu nasadil korunu *headbang* .

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

To jako proč zrovna je nejlepší pro metal zesilovač tř. D ? Já si to nemyslím.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Tak hlavně předpovídat zvuk zesilovače prodle třídy je pitomost.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

Třída D je vhodná na death metal, třída B na black metal. to se všeobecně ví. Černý oplet kabelů je samozřejmostí.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

ZdenekJR píše:
09 bře 2019 10:04
Třída D je vhodná na death metal, třída B na black metal. to se všeobecně ví. Černý oplet kabelů je samozřejmostí.
Třída G na GrindCore. A stříbrný samozhášivý oplet na Rammstein.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Vyblíz píše:
08 bře 2019 17:42
Tak C658 se zase o kousek lepší, je tam více výšek a přednes je tedy takový vzdušnější. Pouze mne zklamalo, že sice dostaneš mikrofon, ale kalibrace zatím ve firmwaru vůbec není, takže zatím se nic kalibrovat nedá.
Tak na stránkách NADu píšou, že to bude zprovozněno pomocí softwarového upgrade.
https://nadelectronics.com/product/c-65 ... aming-dac/
Ale těžko říct kdy. :lol:

Jinak myslím, že je teď nabídka kategorie streamer-dac-amp u NAD Classic hodně dobrá
C368 BluOS2 (2x80W) - 37t
C388 BluOS2 (2x150W) nebo C368 BluOS2/C268 (2x300W) - 57t
C658/C268 (2x80W) - 64t
C658/2xC268 (2x300W) - 84t
.................................................................... to prostě ujde.

Docela se těším, až se někde objeví měření koncáku C268, nemělo by být moc horší než M22, a to znamená fakt nářez za 20t (popř. 2xC268 300w kanál za 40t),,,,,,,,,,,,,,,,,, konkurence bude zelenat závistí...

No, já si snad na Vánoce naježím nový C368 (nebo C388 v záruce z druhé?). Pro mé ucho ideální stroje...

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Hele, já umím udělat relativně velké slevy z MOC, když budeš chtít něco kupovat, tak se ozvi.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Možná jsem to přehnal, ale D zesilovače jsou stále dostupnější a mezi levnými zesilovači mají dobré parametry a následná měření, tam hlavně zrovna NAD. Pro žánry jako metal je vhodné mít dynamický zesilovač, což třída D splňuje. S lampami asi nic v takové kvalitě a ceně není a ani AB třída není vždy vhodná. Ale je to můj názor.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Zrovna na metal jsou podle mne ideální A/B integráče 32/35/375bee to má basy jak kulomet, což je pro metal žádoucí.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nevim, co znamena "basy jako kulomet", ktery ma v reale minimalni basovou slozku (kde by se taky vzala).
Nicmene basy u tehle rady jsou takovy spis kulatejsi, se zvyraznenim kolem 150-100 Hz, spis splyvajici nez dobre rozlisene, diky tomu zakulaceni/zvyrazneni vnaseji do reprodukce svuj stejnozvuk. Nejhlubsi basy postradaji razanci, rozliseni, udernost - fortissimo rana do Gran Casa je spis brouknuti nez delova rana. To same rockove kopaky ekvalizovane na 40-30 Hz nemaji razanci a dynamiku.

Pokud je C375 to nejlepsi, co nekdo slysel, muze dynamika vyssich basu a jejich zdurazneni nezkusenemu uchu pripadat, ze to ma basy jako krava. Rychle to ale omrzi.

Na poslech prevazne rocku/metalu bych vybiral jinde. Nejen kvuli tem nepresvedcivym basum, ale i kvuli nakraplosti stredu a jejich sklonu k ostrosti/agresivite. Pri vyssi hlasitosti to s riznyma kytarama umi pekne tahat za usi.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Ty sis po x letech s NAD koupil nějaký "lepší" zesilovač, tak to musíš v každém příspěvku zmínit. Tak děkujeme, a můžeš zase o dům dále. Navíc já na rozdíl od tvojí domologie mám s metalisty zkušenost a vím, jaký zvuk se jim líbí. Přesně co mají rádi jsou ty "nabroušené kytary" z toho si chčijou do trenek.

Odpovědět