NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od PítrsPraha »

Jen pro zajimavost, kde, na jakem zbytku sestavy a jakym konkretnim zpusobem jsi ty zesilovace porovnaval?
Nebo zas jen okobias?

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
23 bře 2019 09:33
předzes bez analogových vstupů + bláto že je lepší než nový C 388? no nevím...

Jak si přišel na bláto? Ten koncák je super. Navíc ti nikdo nebrání vrazit mezi ten DAC a konec libovolný předzesilovač.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Vybliz - no když ten C510 použiješ jen jako DAC a ještě budeš přidávat předzes, už jsi cenově zase jinde.

Ale dobře, beru zpět, C275 jsem opravdu neslyšel, jen jsem parafrázoval pány Pítrse a Brystona, kteří NADům ze starší C série nemůžou přijít na jméno a basy jsou podle nich špatné.
Já osobně bych si už zkrátka nekoupil nic s obrovským trafem, které mi třepe celou policí, C 388 jsem slyšel a hraje opravdu super, takže moje volba je jasná v tomto pomyslném souboji.
A taky nejsem ten, který by něco měl z čištění skladů...

Zpět k novým NADům série Classic a Master.
Zajímavé je, že ten nový plně digitální integráč M 32 má opravdu katastrofální separaci kanálů, odstup S/Š a hodnotu DF (a podle poláků je i THD+N pro malé výkony hrůza) --- a to nejen ve srovnání s novou řadou Classic ( C 328, 368 a 388 ), ale celkově.
Přesto ho Atkinson testoval osobně (a on osobně testuje pouze špičku), pochvaluje si barvu nástrojů, a říká, že je M 32 jasně lepší než 2,5x dražší Luxman L509X a dokonce snad čistější a zábavnější než 7x dražší monobloky Lamm Industries M1.2 Reference.

Holt cesty audiofilů jsou nevyzpytatelné...

M 32
https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwa ... -m50-2-m32
https://www.stereophile.com/content/nad ... asurements

C 388
https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... 6-nad-c388

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Nechci nejak hnidopisit, ale nevzpominam si, se bych kdy napsal, ze C275 ma spatne basy.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tak první ohlasy na room-correction Dirac Live, který má zabudovaný nový streamer/dac/preamp C 658 (i když zatím nefunkční)
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=556
Jde nejen o frekvenční korekci, ale také o impulsní, a výsledky jsou podle všeho špičkové.
Takže už to funguje, co ještě firma zřejmě řeší, je ochrana před zkopírováním a krádeží.
Zdá se, že kombinace C 658 + C 268 bude opravdu velký mazec...............

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Je to pěknej vojeb. jsou dvě verze, ta základní je zdarma a je k prdu. Ta lepší stojí asi 200 USD. Koupit si za desítky tisíc komponent a ještě pak připlácet za software je fakt vojeb.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Můj názor na Nad je známý, vzhled a ten prodává, je nic moc. I když zvuk je možná vynikající , ten vzhled je pořád pračka nebo lednička. A to ještě pořádně zanedbaná.

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

Vida! A mně přijde jako jeden zdaleka nejlepších (nejčistších). Na rozdíl např. od MBL a podobných. Každý má jiné chutě/vkus.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Vzhled je v pohodě, horší je, že u komponentu za 30 tisíc flánkou plastový čelní panel.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

ted sem na to koukal a je to z hliníku, ale u těch integráčů mi připadal plastový, ale už je doma nemám.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mně se ty nové NADy Classic zdály nejdřív vzhledově hrozné, ale změnil jsem názor a nyní souhlas s ZdenekJR -- úžasný, čistý, nadčasový superdesign.
*klanimse*
:lol:

A říkat o nich, že jsou cenový "vojeb", mi zrovna u NADu příjde dost divné, i přes dvě stě dolarový doplatek...
Znám tedy jiné šampiony v disciplíně hovno za astronomickou cenu.

Tady zase jedna nadšená recenze z poslední doby na nejslabší C 328 od zkušeného hifisty, který má doma super vybavení a slyšel už nejeden zesák
http://www.theabsolutesound.com/article ... cd-player/

Jo jo, na podzim jsem koupil PC na streaming, na Vánoce TV, před týdnem bedny a už se těším na nový zesák někdy v létě, který by měl sestavu korunovat. Jo jo, bude to NAD C 368. 8-)

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

C 368 dobrá volba za ty prachy:

Witam. Na początku byłem nastawiony sceptycznie do tego wzmacniacza (chodziło o zasilacz impulsowy) ale po przemyśleniu tematu zdecydowałem się na zakup .
(przecież kiedyś też nie mieliśmy laptopów komórek a teraz życie bez nich było by o wiele trudniejsze).
Do tej pory używałem Teac AH 500 + Celestion F28 były teraz są Linn Keilidh ale po 13 latach zdecydowałem się na zmianę.
Grało dobrze tak myślałem do chwili kiedy w salonie podłączyłem moje Linn-y do NAD C368 i tu SZOK !!!! (był już wygrzany).
Usłyszałem co potrafią przekazać moje kolumny.
Gra bardzo precyzyjnie ,dynamicznie wręcz DOSKONALE !!!
Dzięki temu niepozornemu "klockowi" na nowo odkrywam piękno przekazu muzyki w każdym paśmie i przy nawet bardzo cichym odsłuchu,przed zakupem oczywiście nie omieszkałem poczytać w necie opinii o tym wzmacniaczu i w całej rozciągłości zgadzam się z pochlebnymi opiniami dla NAD C368.
Poszedłem za ciosem i zamówiłem MDC BluOS i to był strzał w 10, może nie jest tani ale w porównaniu z tym ile dostajemy muzyki oraz wygody obsługi to WARTO wydać te pieniądze !!! NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

No teda, takový zesák za 699 éček, to je mazec.
Za takovou cenu jsi ještě nedávno dostal nejobyčejnější ABčko typu CA A 650.
Ti správní hifisti to ale stejně nekoupí, vždyť je to tikitál a ještě vypadá jako lednička natřená na černo.............

Jestli půjdou slevy takhle dál, možná koupím i C 388. :)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
28 bře 2019 09:32
Mně se ty nové NADy Classic zdály nejdřív vzhledově hrozné, ale změnil jsem názor a nyní souhlas s ZdenekJR -- úžasný, čistý, nadčasový superdesign.
*klanimse*
:lol:
Ty jsi to vůbec nepochopil. Já jsem velkou část svého života strávil ve službách a proto jsem velmi proti praktikám typu, že ty přijdeš do hifi studia a platíš za poslech.

Tohle u NADu je to samé, prostě ať tedy ten komponent stojí o 5 tisíc více, ale ať tady na mě nezkouší nějaké doplatky. Když jsi někde na rautu a řekněš, že chceš čaj, ač tam není volně dostupný, taky ti ho uvařím a dám. Ne že budu říkat, ale to není v ceně, tady dalších 50 korun prosím.

A to už se vůbec nebavím o tom, že NAD se tou kalibrací vychloubal na produkových stránkách a před cca 14 dny, když už sem ho měl doma tahle informace záhadně zmizela.

Odpovědět