NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od dadaft »

Tady nová recenze Martina z f-sportu na streamer/DAC/předzesák NAD C 658 + dva koncáky C 268 v můstkovém zapojení (300W)
(je ovšem ostuda si nepohlídat nadpis)

http://www.luxusnihifi.cz/nad-c-658/nad-c-658.php

Recenze je v podstatě velmi stručná -- hraje to skvěle :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ještě další zatím neuvedené recenze na skvělý C 388, tentokrát z Norska a Dánska

https://www.stereopluss.no/?id=6033676&cat=355425

https://lydogbillede.dk/test/hi-fi/nad-c388/

V souhrnu je to vlastně pořád to samé, takže to shrnu a dál už recenze dávat nebudu:

------- nedají se k němu přidat přívlastky jako "zakulacující, srdečný, proteplený" zvuk, ani opačný protipól, tedy "chladný" či "pitvající" nebo "odhalující" zvuk, u C 388 tyhle charakteristiky nedávají žádný smysl -- je neutrální a univerzální; jeho zvuk je otevřený, svobodný, uvolněný, hladký a spojitý ve všech pásmech (smooth as silk), ale zároveň mimořádně dynamický; prostor a ambience nejsou gigantické, zato skvěle uspořádané, je detailní, ale detail agresivně nevyčnívá, je zakomponovaný do celku
------- skvělý bas
------- skvělá kontrola beden, bezedný výkon a hlasité hraní bez stresu
------- výborná měření a parametry
------- a v neposlední řadě: hudba je s ním plná života a emocí (podle mě to nejlepší na tomhle zesáku (spolu s cenou))

Howgh.

Obrázek
NAD C 388

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Ale jinak vzhledově nic moc. A to vzhled je u některých aparátů na prvním místě. A určitě potenciometr je z plastu.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
26 dub 2019 18:10
Ještě další zatím neuvedené recenze na skvělý C 388, tentokrát z Norska a Dánska

https://www.stereopluss.no/?id=6033676&cat=355425

https://lydogbillede.dk/test/hi-fi/nad-c388/

V souhrnu je to vlastně pořád to samé, takže to shrnu a dál už recenze dávat nebudu:

------- nedají se k němu přidat přívlastky jako "zakulacující, srdečný, proteplený" zvuk, ani opačný protipól, tedy "chladný" či "pitvající" nebo "odhalující" zvuk, u C 388 tyhle charakteristiky nedávají žádný smysl -- je neutrální a univerzální; jeho zvuk je otevřený, svobodný, uvolněný, hladký a spojitý ve všech pásmech (smooth as silk), ale zároveň mimořádně dynamický; prostor a ambience nejsou gigantické, zato skvěle uspořádané, je detailní, ale detail agresivně nevyčnívá, je zakomponovaný do celku
------- skvělý bas
------- skvělá kontrola beden, bezedný výkon a hlasité hraní bez stresu
------- výborná měření a parametry
------- a v neposlední řadě: hudba je s ním plná života a emocí (podle mě to nejlepší na tomhle zesáku (spolu s cenou))

Howgh.

NAD nikdy nebyl, není a nebude neutrální. V porovnání s Primare to je jasné každému, kdo má uši.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jo, je plný emocí, ale to neznamená, že barví...

Ale asi vím, jak to myslíš.

Každý si může vybrat, já mezi NADem a Primare jasně volím NAD. Někdo jiný třeba Primare.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ještě jsem zapomněl:
daliborr píše:
26 dub 2019 18:28
Ale jinak vzhledově nic moc. A to vzhled je u některých aparátů na prvním místě. A určitě potenciometr je z plastu.
Mám ho teď na chvíli půjčený, takže můžu říct, že z plastu je nejen ovladač hlasitosti, ale celý přední panel je plastový - sice kvalitní plast, ale plast. Je mi jasné, že hifi je hlavně o designu (brát vážně ty, co slyší materiál pojistek, odmítám), v tomhle ohledu je tedy nová řada Classic od NADu skutečně humus bigus...
Navíc ten zesák je lehoučký, čili nedůvěryhodný.......... prostě plastový tikitál, který vypadá jako mikrovlnka přetřená na šedočerno.
(na druhou stranu ten displej v reálu vypadá líp, než se mi z obrázků zdálo...)

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

NAD nikdy příliš neoplýval krásou, tím spíše se můžeme utěšovat tím, že věškeré vynaložené peníze jsou utráceny za to, co se odehrává uvnitř.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
27 dub 2019 12:11
Jo, je plný emocí, ale to neznamená, že barví...

Ale asi vím, jak to myslíš.

Každý si může vybrat, já mezi NADem a Primare jasně volím NAD. Někdo jiný třeba Primare.
Já volím taky NAD, ale primare je neutrálnější.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

tombas píše:
27 dub 2019 15:05
NAD nikdy příliš neoplýval krásou, tím spíše se můžeme utěšovat tím, že věškeré vynaložené peníze jsou utráceny za to, co se odehrává uvnitř.
ano je to asi tak když pomyslím na to že propůjčili obchodní logo - značku babrákům z Litovle (NAD5120)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

dadaft,
on je to třída D,viď, jak hraje v porovnání s klasickým zesilovačem třídy ab a to ve stejné cenové hladině?
Já jen, že testy prokázaly, že ten déčkový zesilovač nesahá klasice ani po kotníky a můj subjektivní postřeh z poslechu to potvrzuje, zatím mají co dohánět, ale nějakou budoucnost to mít může, to zas ano.
Jak to vnímáš Ty, když ho máš doma a naposlouchaný?

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

nová recenze Martina z f-sportu

Jestli je to ten kulturistickej Martin, co vedl tehdejší hififórum (nevím, zda to bylo už f.cosi), tak tomu bych nevěřil ani pozdrav.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Chvála MDC modulům NAD

A to konkrétně těmto dvěma:

Obrázek
https://nadelectronics.com/product/mdc-bluos-2i/
Obrázek
https://nadelectronics.com/product/mdc-hdm-2-hdmi/

Krátká recenze zesilovače NAD C 368 vybaveného uvedenými 2 MDC moduly BluOS 2i a HDM-2.
https://nadelectronics.com/product/c-36 ... amplifier/

Ke zvuku a poslechovým zážitkům řeknu stručně pár slov na konci, už toho byla řečena spousta.

Raději se budu mnohem blíž věnovat funkčním výhodám dvou zmiňovaných MDC modulů v praxi, protože mně osobně tyhle výhody absolutně nadchly. Bez nadsázky. A zas tak často se o nich v recenzích nemluví.

Nejdřív velice stručně k systému -- v prvé řadě stereo, jak hudba, tak video. V tom trochu staromódní. Na druhou stranu jsem velmi okouzlen možnostmi streamování hudby a streaming musí být dobrý.
Plus klasická možnost přehrávat jak audio i video disky až do hi-res rozlišení.
A chci mít k systému připojenou kabelovou TV.
A taky PC a gramofon.

A tohle všechno skloubit je s C 368 s MDC moduly úplná hračka.

streaming ----- horní MDC modul,,,,,,,,,,, prostě k C 368 připojím LAN kabel a jsem přímo na síti. Všechny funkce streamingu od příjmu dat až po analogový výstup na reprosvorkách kontroluje streamer-dac-amp, nicméně ovládám to dálkově přes bluetooth pohodlně počítačem s jeho výhodou velkého monitoru a skvělého software přehrávače.

kabelovka, audio-video transport, PC ----- dolní MDC modul,,,,,,,,,,, co si budem povídat, HDMI je nejlepší.
A přes ty tři HDMI vstupy k C 368 připojím vše, co potřebuji -- BR/DVD/SACD/CD/FLAC/MP3 audio-video přehrávač Oppo, set-top-box a PC.
Nejvyšší možné rozlišení je 4K pro video a 24/192 pro audio.

Najednou to všechno začalo dávat smysl a bylo nádherně jednoduché, přehledné a funkční.

C 368 byl srdcem systému. K jeho streameru byl internet připokený LAN kabelem. Dále byly přes HDMI kabely připojeny multikombajn Oppo, kabelovka a PC. Gramec přes analogový phono vstup. Žádné další signální kabely dovnitř nevedly.

IN: 1x LAN, 3x HDMI, 1x analog phono. Tečka.

A ven vedou jen dva výstupy -- reprosvorky a výstup do TV. Víc nic.

OUT: 2x reprokabel, 1x HDMI. Druhá tečka.

Pro nás minimalisty čistá nirvána moderního digitálního věku s přihlédnutím k osvědčeným retroprvkům (stereo a gramec)

Pokud jde o zvuk i parametry viz tahle recenze a měření
https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... 0-nad-c368
Podle mě zcela vyčerpávající popis, není co dodat.

Osobní douška -- C 368 s MDC moduly BluOS a HDM-2 budou příštím přírůstkem do mého systému a zapojím to přesně podle popisu výše. Definitivní rozhodnutí. Opravdu mimořádně povedený systém od NAD, pro mou minimalistickou povahu učiněný ráj.
Takže to klidně berte s rezervou jako slova skalního fandy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Obrázek

NAD C 368 s BluOS, ale bez HDM-2. *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Každý hifista ví, že základ je, aby si k sobě navzájem "sedly" všechny prvky systému.
Jedním z nejdůležitějších vztahů je zesilovač - bedny.
Tady se dá mnoho získat i ztratit. Někdy si samy o sobě velmi kvalitní zesáky a bedny vzájemně nesednou. A naopak se dá při vhodném výběru i z řekněme střední třídy "vykouzlit" perfektně sladěný systém, který hraje jako z praku.

Hledání těchto "magických" spojení věnuje pravověrný hifista podstatnou část svého života. :lol: :lol: :lol:

Dave Holmes v roce 1977 založil v Milwaukee, bohatém městě na břehu Michganského jezera asi 100 km na sever od Chicaga, firmu zabývající se prodejem hi-fi techniky - State Emporium.
Dnes skvěle prosperují a sídlí v hyper-luxusní čtvrti Brown Deer na severním předměstí Milwaukee. V dosahu 1 km od firemního sídla 4 golfová hřiště a hotely Sheraton a Marriott. *palec*
Nabídka jejich produktů je přirozeně dost americká
http://www.audioemporium.com/products/

A tento Dave Holmes má poměrně jasné názory na některé kombinace zesilovač - bedny.
Řeknete si --- jasně, bude chválit svoje zboží, co jiného asi...
Na druhou stranu - ten člověk nechválí úplně všechno, co má v nabídce, a také už léta má přístup k mnoha hi-fi produktům všech tříd a není to tedy žádný tlachal, který neví, o čem mluví.

Takže pokud za tímhle chlápkem zajdete s 5.000 USD v ruce a řeknete mu, že za ty peníze chcete skvěle hrající zesák a bedny, a na doplňující otázku odpovíte, že to důležité ve zvuku je prostor, prostor a zase prostor, reálně znějící nástroje reálné velikosti, ne žádné minimonitorové pimprlové divadlo, něco většího než můžou dát JAKÉKOLIV boxové bedny, nejen pidibudky, že to důležité je pořádný VELKÝ zvuk,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, tak vám doporučí:

NAD C 388 + Magnepan MG-1.7i
http://www.audioemporium.com/daves-fave ... an-mg-1-7/

Nebo dokonce ještě levnější variantu NAD C 368 + Magnepan MG – .7
http://www.audioemporium.com/daves-faves-magnepan-mg-7/

Tolik Dave Holmes.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

dadaft
Hele nebyl si poslední dobou poslouchat i někde jinde než u sebe doma? Mě překvapuje jak si objevil, že i low cost AudioQuest je úplně jinde než tvůj DIY smaltovaný drát a teď dokonce napíšeš "že to důležité ve zvuku je prostor, prostor a zase prostor, reálně znějící nástroje reálné velikosti, ne žádné minimonitorové pimprlové divadlo, něco většího než můžou dát JAKÉKOLIV boxové bedny, nejen pidibudky, že to důležité je pořádný VELKÝ zvuk,,,," což mi u tebe jako zarytého zastánce minimonitorů a nearfield poslechu také zarazilo.
Myslím to vážně, opravdu sis byl někde poslechnout nějakou vyladěnou sestavu a ovlivnilo to tvé letité přesvědčení? Ono právě jedno odpoledne při poslechu kvalitně sladěného aparátu je mnohem přínosnější něž měsíce čtení webových diskusí.
Jsem opravdu zvědavý na tvůj další "HIFI vývoj" a držím palce.

Odpovědět