NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od daliborr »

Jiri to trefil přesně, dadaft je domácí hig endista. Od klávesnice jde napsat vše, ale návštěva ukáže jak se to má. :shock:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jiri

Poslední dobou jsem slyšel dva aparáty na pozvání. Jeden gramofon Pro-ject, NAD C 388 a sloupy Canton, druhý Oppo 205D, NAD C 368 a Dynaudio Contour 20.
Asi před rokem Cambridge Audio 851A plus Xavian Jolly.
Ale máš pravdu, že většinou poslouchám doma. A opravdu hodně.
Pokud jde o Audioquest, nechápu o čem mluvíš.
To s tím "prostorem" jsi taky nějak nepochopil, v textu je to myšleno jako požadavek hypotetického kupujícího na Dave Holmese............ to, že zvuk Magnepanů přesahuje zvuk jakýchkoliv boxových beden, to tvrdí on.
Celkově si myslím, že je tvůj příspěvek blábol mimo souvislost s tím, k jakým bednám sedne NAD C 368.

A poslech?
Všechno bude...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

P.S. Pokud jde o můj hi-fi vývoj, bude opravdu velmi jednoduchý -- mám objednaný NAD C 368 a tím ten hi-fi vývoj zase na pěkně dlouho skončil a budu jenom poslouchat...................

A když jsem se díval na tvé vybavení - zase bych nad smaltovaným drátem tak neohrnoval nos, být tebou...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft píše:mám objednaný NAD C 368 a tím ten hi-fi vývoj zase na pěkně dlouho skončil a budu jenom poslouchat.......
Od koho jen jsem já tuhle větu tady na fóru vždy s časovým rozpětím několika málo měsíců jenom četl, už mnohokrát.... :-D :-D :-D.
dadaft píše:A když jsem se díval na tvé vybavení - zase bych nad smaltovaným drátem tak neohrnoval nos, být tebou
Můžeš rozvést, co touhle větou konkrétně myslíš?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

P.P.S. Ale s tím domácím highendistou je to pravda a hrdě se k tomu hlásím --- objektivně mám málo basů, ale pro moje ucho ten systém už pár let hraje skvěle, fakt mě baví poslouchat muziku.....
(viz vlákno Klasická hudba)

Ale zpátky k tématu:

On ten Dave Holmes je zajímavý týpek -- já mu samozřejmě fandím díky tomu, že nás pár věcí na dálku spojuje - oba posloucháme klasiku, oba zvuk klavíru považujeme za dost určující pro hodnocení sestavy, oba bereme nové NADy Classic (hybrid digital) za skvělé zesilovače.

Ale i nezaujatýma očima ----------- je to člověk s jasnými názory na věc (např. na vliv filtrace sítě apod.), a díky tomu, že to není jen planý domací highendový teoretik od klávesnice, ale i majitel prosperujícího amerického hi-fi studia, jsou jeho názory i zajímavé.

Tady pro pobavení a pro zkušenost s komplexním pohledem jistého Dave Holmese na hi-fi jeho manifest "Simple Approach To A Great Music System!", jak a z čeho postavit skvěle hrající systém za rozumný peníz:

http://www.audioemporium.com/latest/Build_2.pdf

Pro rockery:
McIntosh MA-252 a Klipschorn

Pro jazzmany a klasikáře:
NAD C 368/268 + GoldenEar Triton Reference
NAD C 368/268 + Magnepan MG 3.7i

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

PítrsPraha píše:
13 črc 2019 14:12
dadaft píše:mám objednaný NAD C 368 a tím ten hi-fi vývoj zase na pěkně dlouho skončil a budu jenom poslouchat.......
Od koho jen jsem já tuhle větu tady na fóru vždy s časovým rozpětím několika málo měsíců jenom četl, už mnohokrát.... :-D :-D :-D.
dadaft píše:A když jsem se díval na tvé vybavení - zase bych nad smaltovaným drátem tak neohrnoval nos, být tebou
Můžeš rozvést, co touhle větou konkrétně myslíš?
ad1 - nemyslím, že bys to sledoval tak podrobně, abys pochopil, že se mýlíš --- pokud jde o zesilovač, příštích řekněme 10 let to u mě bude NAD C 368.

ad2 - jestli se nepletu, ty kabely od Srolla, to je všechno smaltovaný drát, ne?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dadafte, ty mluvíš o svém zbožném přání neměnit zesilovač dalších 10 let. Já mluvím o realitě tvých x výměn komponent každých pár měsíců. Vždy se slovy "teď už budu jen poslouchat..." ;) . Nevím o nikom, kdo by měnil aparát tak často jako ty a kdo by se zároveň tak skálopevně sám utvrzovat, že tentokrát je to doopravdy naposled :-).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Vždyť ty mě vůbec neznáš Pítrsi a z toho, že jsem v poslední době něco měnil a zkoušel soudíš, že POŘÁD něco zkouším a měním.
Ve skutečnosti jsem měl dlouhá a dlouhá léta Philips CD960 a k němu dlouho Philips FA860 a pak ještě dýl Grundig V7000. Mnoho let spokojenost se zvukem.
Jenže čas nezastavíš.
Teď to bude zase roky stream + NAD C 368.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

A mimochodem i kdyby mě nějaké choutky chytaly, ten NAD je umožňuje uspokojit -- jednak je tam modulární koncepce, jednak se k C 368 dá dokoupit koncák C 268, jak to v tom manifestu Holmes doporučuje, a pak jsou to dva mnobloky v můstkovém zapojení s výkonem 2x 300W/8ohm trvale a 2x 560W/4ohm dynamicky. Nejsou bedny, které by takový zesák nepostavil do latě...
:lol:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft píše:
13 črc 2019 15:47
Vždyť ty mě vůbec neznáš Pítrsi a z toho, že jsem v poslední době něco měnil a zkoušel soudíš, že POŘÁD něco zkouším a měním.
Za ty roky, co sem chodím, je to u tebe opravdu jeden komponent za druhým. Je to samozřejmě každého věc a každého cesta, proti tomu nic. Vždy obrovské nadšení (nad kterým většina zkušenějších jen kroutí hlavou) a pak zatracení. Naposledy viz minimonitory - v jednu chvíli hrály bedýnky za 10 tis. lépe než jakékoliv jiné na Zemi dostupné (heh) a nyní? Jen pimprlové divadlo.

A tak je to u tebe se vším... Nyní adoruješ nejobyčejněší kabely AQ. Za pár měsíců si půjčíš nějaké opravdu dobré kabely a základní řada AQ bude další pimprlové divadlo....

Prostě jedno veliké sebeklamající divadlo.

A k těm NADům - výkon NE rovná se kvalitní zvuk. Pro digitální NADy to platí dvojnásob. Jsou velmi ok ve své cenovce. Dej vedle nich zesilovač 2x dražší, který je velmi ok ve SVÉ cenovce a NADy se jdou klouzat.

A prosím o odkaz na oficiální zdroj, který uvádí, že kabely Sroll jsou ze smaltovaného drátu.

Hezkou neděli.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...když tu padly ty Magnepany, tady je měření Magnepanů LRS.....

zdenek 333
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenek 333 »

No to je docela děs.

Fous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fous »

Ahoj,
slyšeli jste je někdy nebo o nich jenom čtete na webu ? Jako u všeho, měření je jedna věc a poslech druhá.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Velke Magnepany su jedny z najlepsie hrajucich repro ake som kedy pocul, len su fakt velke.
Celkovo merania planarnych repro vyzeraju vzdy velmi divne.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

PítrsPraha píše:
21 črc 2019 21:10
...když tu padly ty Magnepany, tady je měření Magnepanů LRS.....
zdenek 333 píše:
21 črc 2019 22:29
No to je docela děs.
... nechápem prečo sa niekto akurát tu potrebuje navážať do magnetostatov ... a navyše niekto, kto je v problematike reprosústav a akustiky úplný nýmand

Odpovědět