NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
zdenek 333
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD

Příspěvek od zdenek 333 »

Koho tím myslíš namyšlenej bacile?
Má to hrozný měření? Má. Tak co plkáš.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Bacile, popiš, kde se ve větě "tady je měření Magnepanů LRS" nachází ono navážení se? Aneb, když nemáš co napsat, pomůže výmysl. Je sice vedro, ale na až takový ;) .

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... dokonca dvaja nýmandi sa chytili :lol:

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

ad kozo*** Bacil. Dacani jako ty, zmrvili Prahu! (a bejvávalo to kdysi dávno celkem příjemné město a žil tu celkem vysoký počet inteligentních lidí).

zdenek 333
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenek 333 »

Bacile, nýmand jsi ty a vždy si byl. Plácáš jak senilní stařena a ještě se tomu směješ. Blbe.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Recenze na nový BluOS streamer-dac-amp s Dirac Live NAD M10
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 17-nad-m10

Zdá se, že jde o typický NAD, který se vyznačuje tím, co Dave Holmes označuje jako "mellow", čili ve zvuku je jistá měkkost, což několikrát zdůrazňuje i Březina.
Někteří to nemusí, jiní milují.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Ode dneška mám doma na testování C658 (díky Danovi z AV center). Zajímá mne hlavně funkce DiracLive. Rovněž to bude moje první seznámení s BluOS. Kdyby byl někdo z Prahy a okolí a chtěl to vidět/slyšet přímo zapojené na aktivní ATC40, prosím SZ. Zatím jsem ve fázi nastavování, kdyby i tak někoho něco zajímalo, dejte vědět. Kalibrovat budu během týdne.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Nepotkali jsme se tam náhodou kolem třetí odpoledne? :)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

streamer-amp NAD C 368 BluOS 2i

Pár poznámek po půlročním soužití s tímhle 100W mazlíkem.
V prvé řadě je to skutečně dobře postavený zesilovač s nízkým zkreslením.
Měření mluví jasně - https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... 0-nad-c368
A je to i slyšet - velmi neutrální zvuk s přirozenou barvou nástrojů.
Tři věci, které na nových NADech Classic serie oceňuji:
-- agilnost, živost, dynamika -- třeba klavír zní fantasticky.
-- analogová tekutost a spojitost zvuku --jestli se C 368 v něčem podobá lampám, tak ne v barvě, ale právě v téhle "tekutosti" zvuku.
-- basy -- basy mají impulzní zesáky prostě skvělé, jsou zároveň výborně kontrolované i měkoučké a poddajné, těžko se to popisuje, ale je to dost návykové...

Samostatná kapitola je možnost dokoupení MDC karty s BluOS streamerem - to je prostě bomba a ze skvělého zesáku se to celé poyšuje na kompaktní moderní hi-fi systém.
Streamery přímo v zesilovačích teď začínají být populární a já se nedivím -- mají je Hegel, streamovat umí i nový Marantz PM7000N.

Za mě s C 368 BluOs plná spokojenost. Hraje skvěle.

Jen mi vrtá hlavou ten dokup koncáku C 268, který by z něj udělal nekompromisní mašinu 2x300W/8ohm. Uvidím...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft píše:Pár poznámek po půlročním soužití s tímhle 100W mazlíkem.
NAD začal vyrábět 100W verzi modelu C368?
dadaft píše:Jen mi vrtá hlavou ten dokup koncáku C 268, který by z něj udělal nekompromisní mašinu 2x300W/8ohm.
2x300 W / 8 Ohm za nějakých 40 tis. Kč je bezpochyby *thumbs up*, navíc v celkem slušné zvukové kvalitě (v rámci své cenové kategorie). Srovnání s jakýmkoliv slušným zasilovačem byť jen dvojnásobné ceny, natož s opravdu nekompromisníma zesilovačema, ale ukáže na silné zvukové kompromisy těhle levných NADů. Nicméně ve svý cenový kategorii jsou to hodně slušný stroječky, byť pořád s typickým NAD medově patlavým nádechem.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Oni u NADů s tím výkone trochu klamou tělem.
Na každý pád jak ten spínaný zdroj, tak ten koncák od Hypexu v C 368, jsou 100W/ch/8ohm
To měření to potvrzuje.
A s tím dodatkovým koncákem C 268 to tedy bude mít 2x 200W, ne 2x 300W, jak uvádí materiály NAD.

Pokud jde o nekomproisní stroje, nechám je jiným, mě patlavý nádech stačí...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft píše:To měření to potvrzuje.
Ono záleží, jaký výkon. Pokud jde o nějaký teoretický (=aby číslo bylo co největší), pak měření potvrzuje výkon 2x105 W / 8 Ohm pro limitaci (1% THD+N) při jednoduchém signálu 1 kHz. To je ale takové umělé nafukování, které nemá nic společného s reálným provozem, Pro reálný provoz, tedy "rated" THD+N a signál 20 Hz-20 kHz je to výrobcem správně deklarovaných 80 W.

To je mi na NADu sympatický, že se nesnaží hloupě manipulovat fakta a reálně 80W zesilovač nevydává za 100W (jak to dělají mnozí jiní výrobci).
dadaft píše:A s tím dodatkovým koncákem C 268 to tedy bude mít 2x 200W, ne 2x 300W, jak uvádí materiály NAD.
2x300 W, pokud budou oba v můstku. Viz právě ty materiály NADu :-).

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Zakladny koncak s podobnym (resp. mozno i lepsim) zvukom by siel i poskladat z modulov od Hypexu:

Bud takto po komponentoch:
- https://www.diyclassd.com/audio-amplifiers/ (napr. 2x UcD400HG po 130 EUR)
- https://www.diyclassd.com/power-supplies/ (+ 2x SMPS400A400 po 90 EUR)
= celkom 440 EUR + nejaku skatulu kable a konektory

Alebo rovno hotovy zosilnovac pre aktivnu bednu, len to dat do nejakej, hoc aj drevenej, skatule:
- 1 kanal 250W za 230EUR - https://www.diyclassd.com/product/fusionamp-fa251/155
- 1 kanal 500W za 330EUR - https://www.diyclassd.com/product/fusionamp-fa501/158

Poznamka: Ceny bez DPH.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Za stejné peníze co je ten NAD je ted v akci https://www.excelia-hifi.cz/cambridge-a ... 0/1192.php
Umožňuje také připojení bluetooth adaptéru BT 100 pro přímé streamování v aptX kvalitě z vašeho smartphonu či tabletu.
Zvukově je na tom o dost lépe...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Lemon -- na čem jsi srovnával?

Odpovědět