NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od lechos »

to je pomůcka audiofila k nezaplacení, mám zn.Lenco antistatic carbon fibre brush ještě z dob Tuzexů (!) stále stejný 35 let...pračku nemám a nepoužil nikdy
Přílohy
brush.jpg

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Konečně mám slušné monitory a dnes jsem byl poslechem tak nadšený, že mám chuť na pár slov o NAD C 368.

O zesilovačích s tak nízkým zkreslením se někdy říká, že hrají ploše, nešťavnatě a nudně.
C 368 má opravdu mizivé zkreslení, tyhle soudy o něm ovšem v žádném případě neplatí.
V čem je fakt dobrý:
-- jak bylo řečeno velmi věrný zvuk, čistý, nezkreslený, s dobrou barvou nástrojů (a mluvíme o akustických nástrojích).
-- basy s dokonalou kontrolou jaké umí dát jen impulzní zesáky - myslím, že s větším basáky bych je docenil ještě víc.
-- možnost rozšířit o streamovací platformu a multiroom BluOS.

a teď tři věci, které na něm miluji:
-- dynamika je prostě explozivní, když má přijít špička, nezaváhá, klavír jako superdynamický nástroj zní bez přehánění fantasticky.
-- timing jak mikro (tranzienty), tak makro (groove), je prostě strhující. Hudba šlape neuvěřitelně, tohle je největší síla C 368.
-- odolnost proti rušení ze sítě - tohle až tak se zvukem nesouvisí, nicméně do stejné lišty s C 368 klidně můžete zapojit PC, mikrovlnku a varnou konvici, a s ním to absolutně nic neudělá. Třeba v paneláku se tohle nesmírně hodí.

Jde o hi-fi stroj par excellence.
A já jsem se svým železem NAD C 368 + Pro-Ject Debut Carbon DC maximálně spokojený.
Tohle je vyřešeno a tak už mě asi uvidíte jen ve vláknech o klasické hudbě. :lol:
Hi-fi zdar.

Obrázek

Minstrel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minstrel »

no na klasickou hudbu super

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft roku 2020 píše:A já jsem se svým železem NAD C 368 + Pro-Ject Debut Carbon DC maximálně spokojený.
Tohle je vyřešeno
dadaft roku 2009 píše:sestavu jsem ladil 3 roky. nyní absolutní spokojenost.
noaid dadaftovi roku 2009 píše:Dalo by se to možná shrnout i takto:
Mám celkem nezatlumenou místnost s dlouhým dozvukem a mnoha odrazy, tak musím mít bedny co nejdál od všech zdí, aby se to příliš neprojevilo. Zároveň ty odrazy do zvuku přidávají i trochu zdánlivého prostoru k tomu, co je nahráno na cd. Bedny mám umístěné dokonale už několik měsíců, ale ještě s tím pořád experimentuji a to "dokonalé" je z nějakého důvodu pořád jinak, včera 2.5 m od zdi, dnes 3.4m, to ještě musím doladit. Příští týden oznámím další "definitivní" stav. Od teď (února,března,dubna,května,června) už bude jen hudba.

Třeba neustále neopakovat dokola, jak je u tebe vše dokonalé a že máš přesný recept jak na to, když to skoro každý den měníš. Že ti to hraje lépe než předtím, to ti klidně věřím. Že je to "konečná" a best of the best, to ne. Těch už bylo hodně.
Proč to sem kopíruji?
Přišlo mi zajímavé, že i po 11 letech mám z dadaftových příspěvků nachlup shodný dojem, jaký měl před více než dekádou noaid...

K hodnocení NADu 368: nevím, kolik lidí tady v reále slyšelo tvé NHT v původních (nezbastlených) ozvučnicích. Já ano a za prvé musím smeknout před tvou fantazií (nebo sebeklamem) ohledně popisu jejich zvuku... A za druhé, jsou to jediný bedny téhle úplně nejzákladnější kategorie, které jsem měl doma, proto nemůžu zodpovědně napsat, jak si stojí mezi bednama za 10 tisícovek. Co ale vím jistě, že díky (v absolutním měřítku) obrovitánské míře, jakou degradují zvuk, jeho tonalitu, barevnost, rozlišení, dynamiku, prostorovost... ze svého NADu slyšíš tak 20 % jeho potenciálu. Pasáž o basech z beden, které basy jednoduše nehrají..... no comment. A to jsem je poslouchal na sestavě, která basy zprostředkuje nesrovnatelně pevnější, prokreslenější, dynamičtejší, hlubší než co umí integráč za pětadvacet.

Nemám nic proti tomu, že si svou sestavu užíváš. Ale jinak viz noaid před 11 lety.... Vem to realisticky. Když používáš absolutně superlativistická slova pro sestavu s fakt blbě hrajícíma bedýnkama bez basáků za desítku v akusticky ostřesném prostoru, jaká slova by měl používat někdo se sestavou střední třídy (30-50 tis. za komponent) v akusticky solidním prostoru? A jaká člověk se zvukově state of the art komponenty ve špičkové na míru dělané akustice?

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

@dadaft 👍! Děláš to po svém, ale dobře.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pitrsi... Tebe to smirovani prispevku fakt tak bavi???
Me uz to pripada jako diagnoza, posedlost...

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Kupte si poriadny gramec a zacnu sa diat veci

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ramones:
Hezky sis to vykonstruoval :) .

Roky tady čtu / čteme od dadafta na chlup stejný texty. Jen se mění různý low end komponenty, který ale vždy u dadafta jako jediného na Zemi, cituji "přehrají cokoliv bez ohledu na cenu".
Tak mě zajímalo, jak to měl v minulosti. Oba citáty z roku 2009 jsou z první strany dadaftova osobního vlákna tady na fóru. A bouchlo mě do očí, jak noaidova slova sedí na jakýkoliv okamžik za těch 11 let...

"Posedlá diagnóza šmírování" tedy ve skutečnosti trvala 3 kliknutí a celkem asi 5 vteřin času.... :-). Jak neslýchaná doslova obsedantní posedlost *2thumbsup* :lol: . Asi se nesmí číst příspěvky starší, než určíš. Nevěděl jsem. Snad mi to promineš *klanimse* .

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Vždyť má Pítrs pravdu. Možná by stačilo, kdyby dadaft všechny ty absolutní přívlastky doplnil dodatkem "oproti xxx, co jsem měl minule". Tímhle tempem se už od explozivní dynamiky moc navyšovat nedá, to by došla slovní zásoba i Pepíčkovi Jungmannů. A že nějaký komponenty, který budou ještě lepší, než božský NAD, asi přeci jen budou :-)

Jinak samozřejmě skvělý, že dadafta hudba a zvuk tak baví a pořád naplňuje takovým nadšením. A píše opravdu tak poutavě, že si ani moc nedovedu představit, že by to od něho byla pruda. Jestli ale je a takhle si nás všechny roky vodí, smekám ještě hlouběji *bravo*

Kam se hrabe copywriGHter Vyblíz :-)
Nadral reprosoustavy

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pitrsi, ja ti to promijim.... budiž tedy, žij 😁

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Děkuji, vážím si toho *2thumbsup* .

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Každý z Vás má rád své komponenty, sestavy, a vychvaluje si jak mu to doma hraje, nikdo tu dle popisu nemá sestavu snů za x mega. Dadaft nedělá nic jiného než všichni zde, raduje se z toho co má. U některých členů tu panuje velký snobizmus a to samé by mohlo padnout na jejich hlavy od lidí kteří ty top sestavy za těch x mega doma opravdu mají. Mějte rozum lidi.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Upřímně jsem si nevšiml nikoho jiného, kdo by o komponentu za "deset" (nebo dvacet, třicet, stošedesát) opakovaně tvrdil, že zvukově rozseká cokoliv jiného bez ohledu na cenu. Přímo či nepřímo.

Kdo další konkrétně to dělá?

Možná je "nevýhodou", že jsem ty NHT opravdu měl doma a tudíž jsem slyšel, jak moc špatný jsou ve srovnání s mýma více než slušnýma bednama za 140 tis. (ve své kategorii), natož jak by se "skvěly" vedle opravdu top beden typu Vivid Giya apod., který jsou zase o vesmír jinde než moje Revely...

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

Kdyby jenom snobismus, ale i ublížení bonzactvi, viz kauza fakan.

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

Ublížený. Ten češtin...

Odpovědět