NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od dadaft »

Já vím, že to přesahuje chápání, ale ten systém řeší část problémů, které "klasické" stereo má.
Mám ho už víc než 10 let.

Normální stereo a "normální" bedny mají tři velké základní problémy, jeden popsal Velký Bobo tady: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=690 (samozřejmě to nemá ze své hlavy, to je původně od Blumleina, a zapomíná tam třeba na to, jak signál zpracovává mozek, tj. že ze signálů levého a pravého ucha navíc vytvoří i součtový a rozdílové signály, a teprve z toho všeho vzniká prostorové slyšení, viz taky Syrového Hudební akustika), druhý je ambience místa, kde se nahrávalo, třetí si vygooglujte sami.
Tyhle problémy nejdou vyřešit ŽÁDNÝMI úpravami akustiky ani lepší kvalitou komponentů.
Blumlein byl přesvědčený, že jdou zčásti vyřešit shufflingem, neboli "mícháním". Nejdřív to chtěl udělat elektronikou a studiově, pak pochopil, že to tak nepůjde, a jako možnost viděl přidání dalšího páru beden, pokud bude přidaný správně, ne náhodně. Už ovšem neměl čas se tomu věnovat.
Nicméně se nemýlil. Byl to totiž bez pochyby génius, 149 technických patentů hovoří jasně.
V tomto smyslu se opravdu žádné klasické stereo s dobrým "true" nebo "wide" stereem nemůže měřit. U nových Polk Audio L800 jsou ty popisy poslechových dojmů vždy stejné - v šířce a hloubce scény a v separaci nástrojů tohle přesahuje cokoliv, co jsem doteď slyšel.
A já mám lepší systém, než má Polk. O dost lepší.

Udělaný ze dvou párů NHT SuperOne je zvukově zcela nesrovnatelný se zvukem jednoho páru těchle beden. Zcela nesrovnatelný.
Nicméně je pravda, že by to chtělo, aby byl trojpásmový, z lepších součástek a s lepšími měniči. Pak by opravdu přehrál cokoliv bez ohledu na cenu...

Jak říkám, chápu, že si to neumíte představit a nezlobím se. Taky bych nevěřil.
Navíc jste na všechny ty neduhy klasického sterea už zvyklí...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.14287/

Dlouho jsem čekal, až se ukáže měření toho nového koncáku série Classic C 268 .... myslel jsem, že budou dobrá, a jsou. Stejně dobře měří i C 368 a C 388.

NADu (a hlavně Hypexu) se evidentně podařilo zkrotit všechny donedávna typické vady a znaky třídy D, a jejich nové Classicy měří jako velice solidní A/Bčka.
2x 102W/4ohm (230W peak) nebo 1x 303W/4ohm (477W peak) s nízkým zkreslením za 20 tisíc? Ho hó ...
(A je třeba dodat, že tyhle impulzní zesáky hrají fantasticky rytmicky a jsou absolutně odolné proti bordelu v síti.)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

https://nadelectronics.com/product/m33- ... amplifier/

NAD má novou vlajkovou loď M33

Konec digitálního experimentování, M33 je impulzní megastroj založený na Eigentaktu od Purifi, má BluOS a Dirac.

Jedna z možných konečných, bude to hrát jako z praku .......

Recenze zatím žádné.

Obrázek

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Papirove vypada fantasticky *thumbs up* .
Cena 5000 Eur, coz u nas bude s tradicni "prirazkou" odhadem 150-160 tisic mu ale cestu do poslechovek dost stizi. Konkurence je obrovska. Snad uz nebude mit ty NADi stredy...Plus me osobne nesedi ESS Sabre, ale to je veci osobni preference kazdeho.

Kdyby byla cena polovicni, bude to hodne drava stika v rybnice.... A to pisu jako jeden z poslednich, kteri by meli potrebu kricet o vsem moznem, ze je to drahy....

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Dadafte,doporučoval jsem ti ho už v lednu :D jako novinku z CES 2020 v Las Vegas,podívej se na str. 28

sekal

Příspěvek od sekal »

Recenze už nějaké jsou. Měření bezvadná, leč cena již rel. vysoká (£3999,-).
NAD M33.png

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Recenze na českém Hi-Fi Voice.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Pro mě velký lákadlo, tenhle všeuměl... :)
Nadral reprosoustavy

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Btw, ta cena může být vysoká opravdu jen relativně. Vše nebo skoro vše v jednom, člověk nemusí řešit vzájemné synergie atd. Mně se to opravdu moc líbí.

Čeho bych se trochu bál, je potenciální poruchovost. Vůbec nechci předjímat, ale když vzpomenu na své zkušenosti s aktivními KEF LS50, kolem kterých byl celkem agresivní hype a který jsem chápal jako kauf (a za ty peníze, bych řekl, že v komerční sféře i byl), aby mi v nich ani ne po roce odešel DAC a jak jsem zjistil, nebyl jsem v tom zdaleka sám.

Jasně, aktivní bedny s DACem nejsou to samý, jako all in one systém a KEF není NAD, takže dost možná fakt jen spekuluju a maluju čerta na zeď. Vnitřně si přeju, aby to byl opravdu takovej game changer, jak papírově vypadá.

Každopádně jak píše mistr Březina, tohle je asi opravdu budoucnost nepuristického HiFi a působí to na mě ohromně sympaticky. Rozhodně to chci slyšet, vyzkoušet. Musí bejt zábava už jen si s tím pohrát :)
Nadral reprosoustavy

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tomáš -- njn, nějak jsem to zasklil. Pořádně jsem si ho uvědomil až když jsem hledal měření koncáku C 268, tak mi vyjel v prohlížeči. Recenze tehdy nebyl žádné. Včera se mi zase připomněl, tak jsem to tady dal, jestli jsou nové recenze jsem se nepodíval.
Nicméně cenově je na mě M33 moc, i když bych ho fakt chtěl, vypadá a nejspíš i hraje fantasticky.
Vystačím si s C 368, v nočním tichu na nízkou hlasitost to fakt šlape, moje příští upgrade bude jednak koncák C 268, a pak bedny na míru, základ by měly být uzavřené 3-pásma, 30 litrů objem skříní, 1" + 4" + 8", střeďák a basák tkané kevlarové membrány, výšky kopulka hedvábí, dělička tak 600Hz a 4kHz ........ v kostce.

Pitrs --- Ty nemáš NADy moc rád ;) , ale mluvit u M33 o nějakých fujtajbl "Nadích středech" a pod. je asi dost mimo mísu. :?
Tenhle zesák je váhová kategorie do 500t, a je naopak typicky NADovsky nízko s cenou, klidně mohl stát 2x tolik. V kategorii do 50t vládnou C 388 a C 368+268, do 100t, kam bys ho cenou poslal ty, je výborný M10, který se moc líbí třeba Atkinsonovi:
https://www.stereophile.com/content/nad ... -amplifier

M33 je NADovský návrat do první ligy mezi referenční stroje.
Jeho výhody jsou, že z jakýchkoliv beden dostane maximum, a po skalibrování přes Dirac to bude hrát v každém případě skvěle v mnoha poslechových místnostech. Navíc má podle všeho výtečné basy, což je prostě fajn.
Březina v závěru mluví plamenně a skoro prorocky: "Estetika je trochu svébytná, ale spral to čert – tohle je budoucnost high-endového poslechu a konečně je možné říct, že je to budoucnost budící extatické nadšení. Jděte a M33 zažijte se vším všudy." *sunglases* :lol:
Myslím, že bude mít M33 s cenovkou 5t USD úspěch. D-éček tohohle levelu tam moc není.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

P.S. Herrer --- Toho bych se u Master řady nebál. Má dobrou úroveň. Problematické jsou u NAD z těch nových zesáků D3020, který je malý a nahuštěný a dost se přehřívá, i když na zvuk to nemá vliv, a hlavně preamp C 658, u toho jsou poruchy dost časté (hlavně podle hifistických fór v zahraničí). Ale C 268, 368, 388 a řada Master, tam bude poruchovost minimální. Můj C 368 šlape jako hodinky.
(mimochodem, je to koncepcí, vstupy a funkčností takový o dva levely nižší M33)

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

dadaft: Jasně, já tomu chci věřit a jak říkám, tenhle přístroj se mi líbí tak, že bych ho snad koupil i naslepo, což jsem si slíbil, že už nikdy neudělám a taky, že neudělám :)

Ale co když nebudou... :D
Nadral reprosoustavy

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft:
Prosím čti, co píšu a nepřevyprávěj to do něčeho, co jsem nenapsal. O nějakém fujtajblu jsem nenapsal ani čárku. Faktem ale je, že všechny NADy, které jsem slyšel, mají "svůj" zvuk na středech, který je slyšitelně posunutý od "neutrality". Včetně moderních Dček. Nic víc nic míň jsem tím nemyslel. A jestli je to fujtajbl nebo mňamtajbl, záleží na zbytku sestavy a vkusu každého.

M33 jsem neslyšel, ani ty, proto také nedělám žádné závěry. A neměl bys ani ty.

Pokud to bude zvukově dobré, což by podle Březiny mělo být, pak je to po všech stránkách zajímavý kousek.

A NADy nemám tak moc rád, až jsem s nima strávil mnoho spokojených let... *palec* . Pozorněji číst, méně domýšlet a intertpretovat ;) .
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 25 srp 2020 20:30, celkem upraveno 1 x.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Herrer --- proč naslepo? Vždyť je v článku napsané, kde je ho možné slyšet, takže stačí domluva a zajet na poslech ....
A brzy ho budou mít i jiných hi-fi studiích, bych řekl...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...protože poslech kdekoliv jinde než u sebe na své sestavě a ve své poslechovce je téměř naslepo...

Odpovědět