NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od Herrer »

dadaft: Myslel jsem to přesně tak, jak píše Pítrs. V odkaze na to studio, kde ho p. Březina recenzoval, je uveden skladem 1 kus, tak bych se nerad dostal pod nějaký tlak. Recenze působí nebývale oslavně i na poměry Hifi-Voice, takže vůbec nepochybuju, že to bude skvělý kousek, ale hned uvádět cenové kategorie, ve kterých je M33 referencí, jak jsi to udělal, je předčasné. Reference jako all in one podobné cenové kategorie? Reference mezi zesiky za 150 obecně? Moc rád tě čtu, ale sám jistě uznáš, že ses dost možná ukvapil a promluvilo za Tebe hlavně fandovství, což je samozřejmě v pořádku a vlastně i sympatický. Pokud ne, pak NAD vytvořil zázrak, ale na ty já až tak moc nevěřím ;-)

Pítrs: Jak to je s těmi NADovskými středy? Já NAD nikdy neslyšel a čistě ze čtených dojmů o jeho zvukové signatuře (muzikálnost, neúnavnost, důraz na bas), cítím, že by mi mohl sedět, ale zároveň vím, jak daleko od poslechové reality může tohle kusé hodnocení být. Lákají mě tam všechny ty možnosti a hlavně ta korekce místnosti je úplně super fíčura. Na druhou stranu, mám zkušenosti s různými filtry, resamplingem a vždycky mě tyhle digitální zásahy do signálu nakonec začaly rušit víc, než různé hrby a propady, co mi dělá místnost sama. Netvrdím, že room correction, v tomhle případě prý úžasný Dirac není pecka, ale chtěl bych s tím nejdřív chvíli žít, protože první dojem se aspoň u mě často ukázal jako zavádějící a nakonec jsem se vracel k původnímu nastavení se signaturou zesiku a beden :-)

Důležitý je pro mě i fakt, že p. Březina nedělal test u sebe, ale ve studiu prodejce, na bednách, které běžně k testování nepoužívá, což sice neudělal ani zdaleka poprvé, ale zároveň to není jeho běžná praxe. Počítám, že tam s NADem nestrávil týden života a mohl být i přes své zkušenosti ovlivněn prvním dojmem z krabičky, která umí všechno a ještě k tomu výborně hraje.

Jak říkám, moc si přeju, aby to byla taková pecka, protože mnohým z nás, by pak vyřešila nejeden problém ;-)
Nadral reprosoustavy

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Na mě všechny NADy, které jsem buď vlastnil nebo dobře slyšel (třída AB i D), měly zdůrazněný vyšší bas, zakulacený, měkký, medově zabarvený. Zní to hodně pohodářsky a věřím, že spoustě lidí to může vyhovovat. AB zřetelně více než D, ale "ten" zvuk je tam furt.
Středy se spíš průměrným rozlišením, lehce nakřáplý, lehce do tepla. A zase u AB znatelně více než u D.

Zvlášť u těch D je to spíš nuance, ale stálě jasně slyšitelná (na adekvátním nebo spíš předimenzovaném řetězci). To by podle mě u stroje za 150k nemělo být, tam bych čekal mnohem dospělejší projev. Což by tak mělo podle Březiny být.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Pítrs: Dospělejší projev znamená, že jako míň do zábavnosti a víc neutrálně? Mně popis zvuku NADů zní podobně, jak já vnímám lampy, ale to je asi blbost, protože mi tam zas nesedí ty nakřáplý středy, na kterých lampy naopak dost často staví.

Mně třeba naprosto nadchnul Kocmeisterův Hegel H390(?), který měl být podle recenzí signaturou spíš nenápadný. Podobná cenová kategorie.

Holt to chce slyšet.
Nadral reprosoustavy

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Dadaft
Stejné nadšení jaky ty jsem prožíval před 10lety, když jsem si pořídil Lyngdorf TDA2200 (all-in-one s "D" class zesilovačem, integrovaným DAC a "Roomperfect" korekcí akustiky). Říkal jsem si jaký je to vizionářsky koncipovaný stroj, který nemá konkurenci.
Po roce jsem se ho zbavil...
Uslyšíme, jak moc se to zvukově posunulo po 10ti letech (mimochodem i Peter Lyngdorf je jeden ze členů PURIFI týmu, který ten modul EIGENTAKT designovali).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Herrer ---- Jsem teď momentálně spokojený majitel dvou monitorových sestav, a u obou mi zesiluje NAD (D3020 a C 368), takže ano, jsem NADšenec. :D
Ale takový novodobý NADšenec, ty starší NADy od BEE neznám.
Do té kategorie do 500t (přesněji 200-500t), ho řadí sám Březina. v článku 2 x říká, že výrazně překračuje svou cenovou kategorii, a doslova "že budete zírat" :shock: :shock: :shock: :lol: , a do třetice to stvrzuje i v diskusi pod článkem, kde uvádí, že zvukově je M33 prostě jinde, než třeba hybridní M12+M22 nebo čistě digitální M32. Na combo M1+M22 recenzi psal a hodnocení je, že má kvalitu své kategorie 100-200t. Testováno na svém materiálu v Hi-Fi Voice.
A myslím, že se najdou hifisti, kteří už něčím prošli, a mají doma M12+M22 ke své spokojenosti.
Do té vyšší kategorie 200-500t ho kvalitativně, i když přímo nevyřčeně, zkrátka řadí sám Březina.

A já si trofnu tipnout, že tenhle NAD M33 hodně prorazí a jak ve světě, tak u nás pár NADšenců přibude. Em třicet trojkařů. :lol:
Má k tomu předpoklady:
BluOS je perfektně fungující multiroom a streamer v jednom, vyhrál třeba posluchačskou soutěž právě na Hi-Fi Voice.
Dirac Live zatím moc rozšířený není, ale ti co ho zkusili ho fakt mají pořád zapojený a mluví celkem se stejným nadšením, jako recenze.
Na každý pád, ta kalibrace se dá prostě vypnout.
A pak zůstane čistě D-éčkový impulsní zesilovač. A ten Eigentakt od Purifi má fakt brutální parametry a mělo by to být Putzeyovo mistrovské dílo.... ....... A zdá se, že to je Déčko s hodně vysokým levelem, Březina na to měl celý den a bylo tam i něco k porovnání ..............
.......................... Jo jo, tipnu si, že se M33 bude prodávat dobře. NAD má nového Krále. M33

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Dadaft
Ten PURIFI Eigentakt je volně prodejný modul "D" class zesilovače a velmi brzo ho budou používat všichni montéři "D" class modulových zesilovačů, kteří budou nabízet papírově skvěle měřící zesilovače za pár korun. Jako například zde:
https://www.nordacoustics.co.uk/product ... mplifier-1

Jsem si jistý, že kvalitní výrobce AB zesilovačů to stále ještě neohrozí.
Problém to může být pro ty malovýrobce AB zesilovačů, u kterých zákazníci nakupují bez poslechu, pouze podle vynikajících měření na papíře.

sekal

Příspěvek od sekal »

Problém to může být i pro ty malovýrobce zesilovačů, kteří, ač žádají za své produkty neskutečné částky, nezveřejňují mnohdy ani základní tech. parametry přístroje (o měřeních ani nemluvě). Racionálně uvažující zákazník takové "zvyklosti" jen těžko akceptuje..

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Tak tady máme další recenzi a taky nějaké obrázky.
https://www.lbtechreviews.com/test/hi-fi/nad-m33

Vnitřkem typické Déčko --- nahoře špičkový spínaný zdroj, které u NADů vyrábí pro celý koncern, vlevo dole řídící jednotka (stream, preamp, Dirac, HDMI, D/A, HybridDigital atd.), kterou si NAD taky nechává v plné režii, vpravo dole za reprosvorkama dva analogové koncáky Purifi Eigentakt.

V recenzi se píše, že plná verze Dirac Live je za doplatek 99 USD, jestli je to pravda, tak samozřejmě doplatit. Taky bych dokoupil MDC modul s HDMI konektory, aby se stal z M33 i A/V stereo receiver s rozlišením 4K.
Tyhle stroje se začínají vracet, jako se jak jsem nedávno četl, vrací lidi k TV a stereu, bez multikanálu. Jejich procento se teď prý ustálilo na 60%............ popravdě taky mám placatou TV a stereo, ne DK.

Obrázek

Podle mě je docela blbost nejet si ho poslechnout, i kdyby byl v ČR jen jeden. Podle popisu to má být opravdu vysoká liga, takže by ji měl prokázat v Lepším Zvuku jak na Sonus faber, tak na Fyne Audio, které tam taky vidím.
A mělo by to být fakt jasné, jakou má třídu.
Pak by mělo smysl začít přemýšlet, jak ho dostat na pokusný poslech domů, ne stahovat kalhoty hodinu před brodem.

Herrer - možná že ho ani nechceš slyšet, i když se tváříš, že jo...

Obrázek
Vzhled je taky zajímavý.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

dadaft: Slyšet ho chci, ale nijak na to nespěchám. Počkám si, až se na trhu zabydlí a pak se uvidí, co dál. Rozhodně nemám 150K na to, abych někde pod tlakem zvažoval jestli ano nebo ne. Pokud to bude hit, tak je určitě jen otázkou času, než se mezi lidmi rozšíří a pak se třeba může začít objevovat na bazarech a tak. Kupoval jsem vždycky radši použitý, léty prověřený věci a zatím se mi tenhle přístup vyplácel, tak to nechci kvůli pár nadšeným recenzím najednou měnit. Jen to chce trpělivost. Pořád mi selskej rozum velí, že za tyhle peníze bych z bazaru složil sestavu, která by byla minimálně srovnatelná. Pokud se teda s nezačal svět točit opačným směrem. Podobně agresivně vstoupil na trh třeba nedávný Cambridge Audio Edge A a už se na bazarech taky objevuje ;-)
Nadral reprosoustavy

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jiri píše:
26 srp 2020 10:43
Dadaft
Ten PURIFI Eigentakt je volně prodejný modul "D" class zesilovače a velmi brzo ho budou používat všichni montéři "D" class modulových zesilovačů, kteří budou nabízet papírově skvěle měřící zesilovače za pár korun. Jako například zde:
https://www.nordacoustics.co.uk/product ... mplifier-1

Jsem si jistý, že kvalitní výrobce AB zesilovačů to stále ještě neohrozí.
Problém to může být pro ty malovýrobce AB zesilovačů, u kterých zákazníci nakupují bez poslechu, pouze podle vynikajících měření na papíře.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... fier.7984/
Tady v téhle recenzi a měření toho koncáku Purifi Eigentakt Amirm píše, že jako první Déčkový koncák co kdy měřil, se Eigentakt chová jako skutečné regulérní špičkové tranzistorové ABčko.
Ani pan Březina se v recenzi jediným slovem nezmínil o žádném Déčkovém nebo digitálním nebo jakémkoliv jiném zabarvení zvuku.
Myslím, že objektivně je tohle první Déčko, které se s ABčky směle měřit může.
A parametry má fantastické.
Navíc má tu typicky Déčkovou kvalitu na basech a to, co je v Březinově recenzi shrnuto ve větě: "Technologie Eigentakt – soudě minimálně dle dostupných měření, ale i na základě poslechu M33 – má také výkon nezávislý na reprodukované frekvenci a také vysokou odolnost ke všem druhům zkreslení a rušení."
A tenhle "výkon nezávislý na reprodukované frekvenci" je právě jedno z kouzel Déček a je to ta skvělá vlastnost, že z každých beden dostane maximum.
A absolutní netečnost k rušení rozhodně taky boduje.
Takže je možná i o něco lepší, než ABčka. (???)

A ano, koupíš si Purifi Eigentakt a spínaný zdroj od Hypexu, sletuješ to v dřevěné krabici dohromady, a máš špičkové koncáky za pár kaček, tak to prostě dneska je.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

To stejné se svého času tvrdilo i o nCore modulech od Hypexu....

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

A tenhle "výkon nezávislý na reprodukované frekvenci" je právě jedno z kouzel Déček
To dokáže každý "normálny" zosilňovač, hovorí sa tomu "výkonová šírka pásma"..Bežne je to od jednotiek Hz do 50-100kHz.
koupíš si Purifi Eigentakt a spínaný zdroj od Hypexu,..za pár kaček
Za cca 1000EUR..
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tak recenzi na nový NAD M33 už mají hotovou i ve Stereophile, vyjde v říjnu.
Viz diskuse
https://www.stereophile.com/content/len ... -amplifier

Atkinson se v ní vyjádřil ve smyslu, že pokecat s Putzeysem o zesilovačích je vždycky zážitek.
Víc ani on, ani Kal Rubinson, který zřejmě dělal poslechovou část testu, nechtěli prozradit.
Ale něco mi říká, že ta recenze bude taky dost nadšená...

Jestli ten Dirac Live fakt funguje jak se nese, že funguje, bude M33 nový hit. Úplně učebnicový příklad --- stereo v běžných domácích podmínkách, v ČR dejme tomu v paneláku, nízké stropy, odrazivé stěny, akusticky hodně špatné, každý kdo to zažil ví, o co jednodušší je být hifista v rodinném domě 40m2 a 3,5 metru vysoko strop................ a teď do toho přineseš stroj jako M33, který tu místnost dokáže vyzmizíkovat a skutečně to začne: "Je úžasné, jak detailní reprodukce je, jak snadno srozumitelné a návykově „správná“, všechno má své ukázněné místo, každý tón je ve správné pozici, čase, tvaru a síle, což působí tak normálně, tak přirozeně, tak nemechanicky a přitom tak technicky brilantně, že nestačíte zírat a M33 je rozhodně výrazně před očekáváními.", jak výsledek popisuje Březina. A to vše dokonce i na velice nízké hlasitosti.
Nic nebude mít šanci...
A tahle sestava může být s WMA-III, se Sonus faber Sonetto III, nebo s ještě vyšší ligou, a bude to tak jako tak hrát jako z praku.

Jsem fakt hodně zvědav, co v Stereophile.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

A tahle sestava může být s WMA-III, se Sonus faber Sonetto III, nebo s ještě vyšší ligou, a bude to tak jako tak hrát jako z praku.

Ja bych spíše napsal že to bude hrát jako s prdele. Ale proti gustu. Hlavně ten WMA by byl poslední hřebík do rakve.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

stroj jako M33, který tu místnost dokáže vyzmizíkovat
dadaft,chápem tvoje nadšenie, ale zázraky nečakaj.. S odrazmi to nič neurobí, len skoriguje módy miestnosti, nerovnosti v kmitočtovej charakteristike, v časovej oblasti to neurobí nič. Podobne ako RoomEQ, Mathaudio a iné. Možno jednoduchšie nastavovanie pre laickú obsluhu, lepšia "automatizácia" ale fyziku to neprečurá.. Výhodou je, že je to "all in one".
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět