NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od dadaft »

Dark side of the moon --- Tak první koncák Purifi už na trhu je, NAD C298.
2000 USD
Podle mého oblíbeného Dave Holmese: "In short, C298 is so good that I don’t think you need a more expensive power amp!"
A doporučuje ty ušetřené tisíce doláčků vrazit do beden...
https://www.audioemporium.com/daves-fav ... power-amp/

Takže NAD C 658 + C 298 už jsou v tvém 100t limitu. ;)

Ale já si počkám na modernizaci mé C 368, na network hybrid digital purifi eigentakt DAC amp with Dirac C 668 za 40t. :lol:

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Jj, už jsem to taky zaregistroval.
Po novém roce bych si ho chtěl půjčit a testnout - použít stávající předzesilovač v AVR s Audyssey a napřímo porovnat rozdíl koncových stupňů.
Jsem opravdu zvědavý.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Bylo by zajímavé vědět, proč jsou i v C298 ty Eigentakty tak výkonově uškrcený. Zvláštní je taky schopnost dodat relativně malý výstupní proud 25 A. Podobně výkonná ABčka umí dodat i víc než dvojnásobek...

A jestli za Atlantikem stojí 2000 $, tak u nás to bude tak 60-70 tis. Kč... Viz NAD M33 za 5000 $ vs 150 000 Kč... *headbang*

Zvukově "ultimativní" monobloky pro stereo 2x 620 W @ 8 Ohm za "blbých" 130 tis. Kč se špičkovými parametry a bezprecedentním zvukem by si asi přál každý... Třeba začnu věřit na zázraky :) .

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

PitrsPraha --- Jestli smím hádat, tak těch 25A a 2 x 185W v Dé prostě stačí na cokoliv a kdykoliv a další zvyšování nic nepřináší...
Jak říká Holmes "It is competitive with virtually any amp, at any price."

(třeba Březina řadí do referenční kategorie Kinky Studio EX-M7 s 18A, ale Riha B200 s šílenými 60A ne - asi to zkrátka je za hranicemi slyšitelného a poslechově důležitého)

P.S. Nebylo by lepší použít ty dva konce do biampu, než honit watty do nebes?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

No tak stavět to do světla "čím víc A, tím automaticky lepší zvuk" je přecejen silně zavádějící. Jen mě ten údaj zaujal.

A jestli je u C298 lepší můstek nebo biamp nevím, neslyšel jsem. Ale stejně jako s jakýmkoliv jiným zesilovačem bude záležet na mnoha dalších okolnostech (bedny, místnost, poslechová hlasitost atd.).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

PítrsPraha píše:
30 lis 2020 20:23
A jestli za Atlantikem stojí 2000 $, tak u nás to bude tak 60-70 tis. Kč... Viz NAD M33 za 5000 $ vs 150 000 Kč... *headbang*
Ve Špalíčku 56t.
https://www.studiospalicek.cz/nad/novinka/nad-c298
To je sice pro chudé hifisty jako já pořád dost čistě za koncák, ale obecně to není vůbec špatná cena (míň než 2 průměrné platy), protože je podle všech ohlasů a srovnání řeč o referenčním koncáku kategorie 200k a výš.

Já se, jak už jsem psal, ale hodně těším spíš na nějakou cenově rozumnější obdobu M33. Jeden přístroj, do kterého zapojíš LAN a power kabel a vyvedeš reprokabely do svých regálovek, a tím jsi skončil. *2thumbsup* To je z mého pohledu ideál a věřím, že během pár let se takové all-in-one stroje s purifi v ceně kolem 50t objevovat začnou...
(tipnu si, že NAD bude v tomhle na čele)

sekal

Příspěvek od sekal »

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sekal: Dík za odkaz.
dadaft: Takže jedna otázka je zodpovězena - bi-amp ne, můstkové zapojení v případě potřeby velkého výkonu ano.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Hm, ono je trošku extrémní oboje, na domácí poslech musí stačit jeden C298 až nad hlavu, těch naměřených 260/516W do 8/4ohm (asi 1% THD+N, 1 kHz) prostě stačí na cokoliv v domácích podmínkách, je to Déčko, ten příjemný pocit naprosté kontroly beden bude tak i tak.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dadaft:
Jde o to, že bi-amp vyloženě nedoporučují (viz. tak recenze na kterou dával odkaz sekal), hrozí poškození.
Jinak souhlasím, že pro 99% uživatelů ten výkon s rezervou stačí.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

to Minstrel: Dík za odkaz.

"Its versatility and excellent sound make me question how much longer I might keep my Musical Fidelity Nu Vista 800. While I'm not ready to ditch it just yet, its days could soon be numbered…"

srovnávaný Musical Fidelity Nu Vista 800 - cca. 250000,- Kč

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zajímavý je ten popisovaný efekt, že ihned po zapojení nepříchází žádné WOW!, kdy tě zvuk posadí na zadek, spíše lehoučké zklamání. Ale stačí chvíli poslouchat a člověk tomu zvuku příjde na chuť a naopak mu dělá potíž vrátit se k původnímu zesíku...
Popisuje to i pan Březina u M33.

No, já už novým Déčkům (a NADům) zcela propadl, takže zřejmě nejsem objektivní, ale řekl bych, že je teď NAD opravdu na špici hifi --- má luxusní M33, a parádní dělenec C658+C298 (jehož části obstojí i samostatně). Jak M33, tak dělenec, jsou navíc vlastně 4 v jednom -- je to špičkový zesilovač kategorie 200+ a výborný DAC, streamer a korektor akustiky místnosti. Fakt stačí připojit oblíbené bedny, popř. sacd přehrávač a/nebo gramec.
(a k tomu má dobré C368/C388 v budžetové kategorii)
Proměna téhle firmy je zásadní a nebývalá, přitom ceny zůstávají typicky NADovské...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

NAD na spici hifi ...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

No, bez srovnani s dalsima a na odpovidajici aparature se temhle predstavam snadno podleha...

Jestli to vyjde, mel bych mit na nekolik dni pujceny M33.

Odpovědět