NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD

Příspěvek od Leony5 » 28 dub 2018 23:21

*2thumbsup* Udivuje mě jak jste důvěřiví k tomu jak někdo něco nalepí na net *2thumbsup*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 29 dub 2018 06:15

To vyčetls mezi řádky kterého komentáře?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 29 dub 2018 08:39

No, já už rok žiju s novými hybridy NAD -- nejdřív D3020, teď nastálo C 338 -- a řekl bych, že ty recenze na Céčkovou řadu sedí.
Jsou to fakt povedené zesáky s dobrými měřeními.
To, co je naměřeno, je i slyšet -- stálý výkon bez ohledu na zátěž (tj. rozehraje i impedančně složité bedny, hraje v podstatě až do 0 Ohm), slušný DF >200 (tj. má pod dobrou kontrolou měniče), frekvenčně nezávislé velmi nizké zkreslení a vysoký odstup signál-šum.
Zároveň ale platí i označení, které je použito v několika z těch recenzí - "smooth as silk", tedy hladký jako hedvábí. Ano, ta neuvěřitelně tekutá analogovost tam skutečně je.
Subjektivně --- ten zesák je navíc rytmický a melodický král, má svoje kouzlo, kterému lze propadnout.
((( a doporučuji používat čistě jako analogový zesák, ne jako dac-amp )))

Kvalitu řady M myslím dobře shrnul ve dvou větách merhaut o M 32.

Osobně jsem přesvědčený, že má teď NAD dvě opravdu povedené řady, které uspokojí jak nejnáročnější, tak ty, kteří nemohou nebo nechtějí vydat statisíce. Nejlevnější C 328 stojí 15t - to je prostě NEUVĚŘITELNÁ cena na to, jak hraje...

Chce to ovšem dobré bedny...
---------------------------

Z toho co píšu je jasné, že jsem NADovský nadšenec.
Takže je mě třeba brát s rezervou. :mrgreen:
Nicméně vzhledem k tomu, že jsem nedávno jedny dobré celkem levné bedny slyšel, dovolím si jako zdejší oficiální "Hledač pokladů" jedno malé doporučení -- zajeďte si do Brna na Kotlářskou a nechte si pustit NAD C 338 s uzavřenými trojpásmy NHT C 3 (poslech tak ze dvou metrů, k tomu analogově připojený nějaký high-end přehrávač, co tam mají, ať je zaručená kvalita zdroje).
Dohromady něco málo přes 40t.
Možná budete docela překvapení...
-----------------------------

Huf, končím s příspěvky o železe.
Teď už budu upozorňovat pouze na hudbu...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 dub 2018 09:26

Leony:
Ci projev duvery a k cemu mas na mysli?

Dadaft:
Projevy nadseni jsou fajn a myslim, ze vsichni, kdo uz nejaky ten tvuj prispevek cetli, vedi, jak s tvymi texty nalozit ;-) . Ale ty technicke nesmysly o temer 0 Ohmech ci frekvencni nezavislosti zkresleni.... :-( . Psani o hudbe ti jde mnohem lip ;-) .

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 29 dub 2018 12:34

len ci o hudbe nekeca podobne, len my ti nepozname :)

Karel1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel1 » 29 dub 2018 13:50

dadaft píše:z toho co píšu je jasné, že jsem NADovský nadšenec.
To co mám zrovna doma, z toho jsem vždy nadšený ;)

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 29 dub 2018 19:44

Miero píše:
29 dub 2018 12:34
Dadaftovy příspěvky o hudbě, kterou poslouchá, jsou jedny z mála příspěvků na tomto fóru, které stojí za to číst. *thumbs up*

Jinak se tady vyskytuje přílišné množství blábolů, jako je ten tvůj, Miero. *thumbs down*

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 29 dub 2018 20:14

kludne pridam i nieco uzitocnejsie... mam NAD D 3020 a moja najvacsia vyhrada nie je ani tak k zvuku, ale k dialkovemu ovladaniu, ktore vo vacsine pripadov nereaguje na prve stlacenie, a je treba mackat tlacitko viackrat ... maju vyssie rady NAD to dialkove opravene?

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 29 dub 2018 22:06

Neškrab se s ním naholo.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 dub 2018 22:51

*thumbs up* *hura* *2thumbsup*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 dub 2018 22:54

tujatuja píše:
29 dub 2018 19:44
Miero píše:
29 dub 2018 12:34
Dadaftovy příspěvky o hudbě, kterou poslouchá, jsou jedny z mála příspěvků na tomto fóru, které stojí za to číst. *thumbs up*

Jinak se tady vyskytuje přílišné množství blábolů, jako je ten tvůj, Miero. *thumbs down*
Musím potvrdit *thumbs up* Dadaftovy příspěvky mě posunuly v poslechu do úplně jiné dimenze *thumbs up*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 30 dub 2018 12:58

[quote=dadaft post_id=182153
jedno malé doporučení -- zajeďte si do Brna na Kotlářskou a nechte si pustit NAD C 338 s uzavřenými trojpásmy NHT C 3 (poslech tak ze dvou metrů, k tomu analogově připojený nějaký high-end přehrávač, co tam mají, ať je zaručená kvalita zdroje).

[/quote]

Jasně, jen je třeba vzít v potaz, že i ten high-end přehrávač hraje v takové sestavě roli takže to nebude sestava dohromady za 40tis.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 30 dub 2018 13:00

dadaft píše:
29 dub 2018 08:39
jedno malé doporučení -- zajeďte si do Brna na Kotlářskou a nechte si pustit NAD C 338 s uzavřenými trojpásmy NHT C 3 (poslech tak ze dvou metrů, k tomu analogově připojený nějaký high-end přehrávač, co tam mají, ať je zaručená kvalita zdroje).
Jasně, jen je třeba vzít v potaz, že i ten high-end přehrávač hraje v takové sestavě roli takže to nebude sestava dohromady za 40tis.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 kvě 2018 19:49

.
Tady necelé 2 měsíce stará fanouškovská recenze (bez měření, jen poslech, zato hodně)

https://www.avnirvana.com/threads/nad-c ... view.2482/

Podle mě to Matthew J. Poes vystihl úplně přesně.
V rytmice se tenhle zesák vyžívá, bicí jsou vynikající, basa skvělá, čili parádní rytmicko-basová sekce (groove). A pokud jde o středy a výšky, zde je klíčové slovo "smooth", neboli hladký. Žádná agrese, dobrá barva, není co vytknout.
Z toho vyplývá návykový "easy listening" -- ten zesák se prostě dobře poslouchá.
Přesný je i postřeh o připojení gramofonu --- mimochodem úplně shodný s vyjádřením Radosława Łabanowskiho, jiného recenzenta: připojil svůj oblíbený gramec a za chvíli zapomněl, že ma psát recenzi a poslouchal desku za deskou,,,,,,,,,,,,,,,,,, Poes jich poslechl víc než 50 :shock: , jak píše na AVManii.
A to je myslím ten nejpřesnější popis těchle nových hybridních NADů -- neřeší, hrajou muziku. *hura*

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... 0-nad-c368

Obrázek

(Varování: Tento příspěvek psal NADšenec (C338). Poslouchal přitom album Dre Barnese Wandering Spirit. Hrálo to skvěle.)

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej » 10 kvě 2018 20:21

proč klasické značky nevyrábí klasické konstrukce zesáků ověřené desetiletími ?
protože se šetří na matroši .. a zvýší zisk .. co se ušetří na drahým materiálu okecá se v recenzích :lol:

je to jako s downsizingem motorů --nic to nevydrží a nedá se s tím předjíždět
hraje to dobře dokud člověk neslyší pořádnej AB nebo Ačkovej zesák
tahle nádhera stojí 27 litrů ? dřív se za to dělali slušný zesáky ..dneska by stál 70 tak radši uděláme
nizkonákladovou srágoru pro masy

Odpovědět