NAIM

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: NAIM

Příspěvek od Zappadaddy »

Jeste dodatek,myslim si ze Naim je takova znacka ktera je v Cechach nedocenena.Je to asi spatnym marketingem,mozna i vzhledem,cenou atd.Stejne si myslim ze tu delam vice prace nez distributor Naimu pan Kalina,ktery je za to placeny.Jestli to pane Kalino ctete tak se polepsete :)
A srdcovka to urcite je,muzika mne pri jeho mposlechu bavi a to nemuzu rici o kazde sestave. 8-)

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Rád bych se krátce vrátil k CD 555.Nevím jestli se už s ním někdo z Vás od té doby setkal,ale v úvodu tohoto vlákna padl dotaz zda má HDCD dekodér.Mohu zodpovědně říci,že ano, má.Tohleto monstrum jsem slyšel bohužel v sestavě s jiným zesilovačem i poměrně malými repro ATC SCM 40.Myslím si ,že celý ten řetězec měl sestupnou tendenci ,ale rozhodně to mělo úžasný potenciál.Mít co nejlepší zdroj primárního signálu je zřejmě dost zásadní věc.Takhle jsem si Wish You were here už dlouho nevychutnal.Celé album velice omládlo.Všechno mi to připadalo křišťálově čisté a průzračné s obrovským prostorem.Místnost byla akusticky upravena a repro dostatečně vzdáleny od čelní i bočních zdí.
Zavěrem mohu přislíbit,že pokud mi to jen trošku vyjde a podaří se návštěva u mého NAIM guru, podám detailnější info o zázraku jménem CD555,který je už více jak měsíc připojen do odpovídající sestavy včetně dostatečně dimenzovaných repro.
No a úplně poslední novinka,kterou jsem dnes obdžel je zpráva,že nový integráč pro pokročilé záčátečníky NAIT XS bude v prodeji u nás v únoru 2009 a cena by se měla pohybovat pod hranicí 40 tisíc. *hura*

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie na HDCD dekoder jsem se ptal já, ale od té doby jsi první kdo na to zná odpověď.
Díky *klanimse*

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 »

Marku Levinsone , taky potvrzuji , že cd 555 má samozřejmě HDCD, omlouvám se *klanimse* že jsem neodpověděl dříve , jako držitel kacířských přístrojů Naim :D
Amarock Studio | Naim Studio

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Jirie tak to je bomba.CD555 to kazdy mit nebude.Jsem rad ze jsi nasel svyho Naim guru protoze to je dost dulezite jelikoz jejich rady jsou docela slozite.Moc rad bych to take slysel.V jednani je poslech Cd555 ale bohuzel s nejakym jinym predzesilovacem a aktivnimi repro Pass Rushmore za skoro milion tedy ne komplet naim retezec coz beru jako minus.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 »

Něco pro mě a Michala :Obrázek

a taky něco pro Marka L. :D :) :)
Obrázek

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 »

Tak druhý pokus , aby z toho M.l. něco měl :mrgreen:

Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Petře, tak tohle to, přesně tohle to bych moc rád slyšel!
Foto nádhera *palec*, hned mi poskočilo srdíčko. Dík *klanimse*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

petr 5

nádherná sestava. krásně "sestavené".
to je někdo známý nebo je to "namlsačka" z netu?
nikdy jsem neslyšel focal + naim.
moc by mě to zvukově zajímalo.

boxer

Příspěvek od boxer »

nikdy jsem neslyšel focal + naim.

Focal zkresluje jak prase (viz hodnocení mnoha přispěvatelů na Slovanetu),Naim kreslí jak Lada v nejlepších letech (viz hodnocení mnoha přispěvatelů na Slovanetu),takže výsledný zvuk

= velká barevná malířská paleta 100 honů vzdálená realitě. *bravo*

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

Boxere:
neber si to tak. Focal já moc neznám, ale pokud se opíráš i u Naimu o hlášky typu " jedna paní povídala ", tak je to dost smutné. Není to pravda. Měl jsem minulý týden možnost Naim / různé sestavy / poslouchat v HAAGU a překvapilo mě to. Mohu říci, že se mě zvuk Naim líbí. Hrálo to se vším, co připojili. AVALON N.P 1.0, AVALON EIDOLON DIAMOND, HARBETH MONITOR 40.1 a ještě SPENDOR S100.
Atkinson v sekci měření zkreslení u Naim zesilovače Supernait píše toto: .........In many ways, the Naim Supernait offers excellent measured performance. .—John Atkinson.
Nemyslím si, že zkreslení mezi 0,05-0,02% je nějaký velký průser. Co je faktem je to, že je Naim drahý jako prase a zvukový ekvivalent lze najít za třetinovou cenu. Lampy však zkreslují více.
Výkonově podobný integráč Audio Research VSi55 ........1kHz total harmonic distortion typically 1% at 50 watts, below .05% at 1 watt.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

boxer píše:nikdy jsem neslyšel focal + naim.

Focal zkresluje jak prase (viz hodnocení mnoha přispěvatelů na Slovanetu),Naim kreslí jak Lada v nejlepších letech (viz hodnocení mnoha přispěvatelů na Slovanetu),takže výsledný zvuk

= velká barevná malířská paleta 100 honů vzdálená realitě. *bravo*
Boxere, není to tak dávno co jsem od Tebe četl, že jsi milovníkem zvuku Focalů *thumbs up*.
Takže teď Tě vůbec nechápu :idea:.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Svensound, Mark Levinson - ide o cistu ironiu od Boxera :mrgreen:

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

Pokud je to ironie, tak dávám bod!! *thumbs up* Jo, od počítače to člověk někdy nepozná....... *headbang*

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

to PETR5:
pěkné fotky. Česká, nečeská domácnost, to je fuk. Já bych ten stolek v prostoru před soustavami v každém případě lehce upravil sekerou a poslal do krbu! :lol: / nebo při poslechu alespoň odšoupnul.....

Odpovědět