NAIM

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: NAIM

Příspěvek od Peer » 20 pro 2008 01:52

Buď tady jsou prodejci, myslím i Slovanet, nebo idioti, kteří lozí do prdele ostatním.
Dzyane, buď v klidu. Nestojí to za to.
A na sprosťárny bych vůbec nereagoval... je to omezenost ale častěji závist...

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 20 pro 2008 08:28

Zdravím všechny příznivce tohoto fora.
Především Palipola po dlouhé době , Peera,M.l. a samozřejmě Dzyana *2thumbsup*

Dzyane , fandím Ti , že si nenecháš na sobě štípat polena ?
Plně souhlasím s výroky výše zmíněnýných osob .

Já to vidím asi takto : manželku , komponenty si už delší dobu nevybírám podle toho , jestli mě ji schválí okolí...kdysi jsem se tím taky řídil , ale né každý snese kritiku toho druhého.Ale nezapomínejme , že žít s komponenty denodenně budeme my a určitě nám nepomůže na dlouho pocit že pan xx a pan xx guru prohlásil , že to hraje tak jak má *taktone*
časem stejně člověk zjistí že každý má jiné uši a každý má tu svou pravdu a tak je to správně!!!Ale proč vnucovat někomu tu svou pravdu?Proč někomu nepřát to , že je spokojený?
Zamysleme se ?Proč je česká povaha taková?
Takže pánové nevím jak Vy ,ale já jsem už dlouhou dobu spokojený s komponenty a repro , které mám a to jen díky tomu , že jsem před 6 lety začal věřit jen svým uším a hodnocení komponentů na foru a z časopisů beru pouze jako vodítko k tomu , abych si to šel poslechnout...Samozřejmě si dávám pozor na akustiku místnosti , různá udělatka kolem , které sehrávají taky svou roli.A je jedno - která je to značka?Kdo mě zná , ví co mám rád a lidé kteří mají o hudbu opravdový zájem a poznal jsem jich už páru , těch si velice vážím a někteří z tohoto fora už také mohli okusit poslech hudby u mě :)

Nevadí mě , když někdo vysloví svůj soud na to , že to hraje tak a tak ,ale dá se to řici slušně a je třeba si uvědomit , že jsou lidé ,kteří s těmito aparáty žijí třeba několik let a jsou plně spokojeni a hlavně mají tu nejcennější zkušenost ,aparát tímto znají nejlépe . protože s ním žijí.na druhé sraně někdy hodnotí člověk který to slyší třeba na výstavě a vlivem špatné prezentace atˇuž místnosti , nebo nízkou řadou komponentů se zvuk každému nebude líbit , ale takto nejde hodnotit celá firma *thumbs down*

Takže závěrem : na světě je spousta kvalitních aparátů a spousta kvalitních uší a proto nemůže být jen jedna pravda pro všechny *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*
S pozdravem Petr
Amarock Studio | Naim Studio

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 20 pro 2008 09:13

pipis píše:Peto, něco mi říká, že je to u tebe doma, tohle vypadá na českou domácnost :-)

Moc pěkné, věřím, že i zvukově, nejvíc mě ale zaujal ten hifistolek, pokud můžeš,
co je to přesně za typ, popř. vlastnosti, zkušenosti? Není to náhodou Quadraspire Q4?
lachim
svensoun

Pánové, ještě jsem zapomněl odpovědět na Váš dotaz ?Bohužel né , foto nejsou z mého pokoje , ale vypadá to u mně podobně , mám jiné repro a stojan Fraim :mrgreen:
Amarock Studio | Naim Studio

BVa

Příspěvek od BVa » 20 pro 2008 09:36

Vážení, všetko je to o zámene pojmov "subjektívna spokojnosť" (čo každému želám) a "objektína kvalita" , ktorá nemá s tým prvým pojmom nič spoločné, bohužiaľ hlavne v tzv "HighEnde"..
Ak hovoríme o technike (čo zosilňovače sú, aj Naim), tak ich úlohou je reprodukovať, nie hrať ako hudobný nástroj... O ich schopnosti toto robiť hovoria merania, nie naše pocity, či sa nám to páči alebo nie.
Že sa niekto cíti dotknutý "sprdnutím" stroja, ktorý má doma a s ktorým spokojne žije, to chápem, ale rovnako pochopte, že žiadny technik a konštruktér, ktorý o tom niečo vie, nebude chváliť podpriemerný a predražený stroj, so zastaranou konštrukciou,ktorá sa vytrvalo s kozmetickými zmenami opakuje ( a vydáva sa to za prednosť, tzv."upgrade" starších modelov *headbang* ),len preto, že to má "značku" a niekto tomá doma.
Že to niekto urobil trochu drsne, je jeho vec,tiež sa mi to nepáči, ale na faktoch to nič nemení.
Je fajn, že si Dzyan "nenechá na sobě štípat polena", ale prečo očakávate, že to bude robiť druhá strana a popre fakty a realitu?
Palipol
Ak áno, musel by mi niekto vysletliť v čom je zlý
V tom, že je tam množstvo vymyslených informácií (to sú všetky tie "zbytočné" čiary v meraniach, rovnako tam budú aj v podstatne väčšom množstve pri reprodukcii hudby), , ktoré v originále nie sú, a naopak je nimi množstvo skutočných informácií zamaskovaných. Nie je to pravda, aj keď to môže byť príjemná lož.
Dzyan
Želám Ti, aby si s tým Naimom spokojne žil, ale neočakávaj, že ti to bude každý chváliť, inak sa budeš stále cítiť zbytočne doknutý a urazený.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 pro 2008 10:16

bva

velice pěkně napsané.
milé a objektivní.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 pro 2008 10:17

Dekuji vam zaposledni prispevky.To o cem pise pan Bva nebudu rozpitvavat to neni treba protoze on je urcite dobry technik a ja jim nejsem vubec .Nevim ktere modely videl ,to by nam mohl rict on sam.O Naimu je znamo ze patri mezi nejlepsi vyrobce cd prehravacu na svete,jejich posledni predzesilovac 552 tez patri mezi absolutni spicku ve sve tride a ze v zesilovacich nepatri mezi nejlepsi na svete je tez znamo.Take je znamo ze hraje vyborne v symbioze jako celek protoze je tak konstrukcne reseny a na tohle jsou zdejsi konstrukteri podle meho kratci to chapat(Duvod,zda se mi ze se zabyvaji vyhradne zesilovaci).Vytrhni z retezce jeden clanek a uz to neni proste ono.Muzu to potvrdit z vlastni zkusenosti protoze jsem toho vyzkousel pomerne dost za tech par let co to vlastnim.Ano Naim je kontroverzni firma,vim o tom .Myslim ze konstruktery stve to ze si lide dokazi vybrat dle vlastnich subjektivnich pocitu a ne podle jejich mereni.Ale to je nase rozhodnuti a tak ho pane Bva respektujte tak jako my respektujeme vas.Muzete nas vyskolit ale ne menit nas vkus. :) Dam priklad .Pozadal jsem pana Dudka aby mne doporucil nekoho kdo ma Dpa zesilovac a kde bych se mohl presvedcit o nadrazenosti Dpa nad ostatnimi znackami.Byl jsem na poslechovce a zaver? Vse hralo v poradku ale hudba mi nedavala to co mi dava Naim a Tannoy!Presto nejdu na forum a nezacnu kricet Dpa je sracka to se neda poslouchat *thumbs down* Necham zit at si kazdy vybere dle sveho gusta. *thumbs up* Nejsme roboti a ne kazdemu vyhovuje presny nebo analyticky zvuk a proto existuje spousta firem a pak uz prichazi na radu nabidka a poptavka a tam se ukazuje co lide chteji a co ne.Je mi jasne ze nektere znacky jsou opravdu regionalni a jsou omezeny financemi na marketing a nebo nemaji dokonce marketing zadny a stavaji se kultovni znackou jako treba DPA.Na druhe strane je pravda ze takovych kultovnich znacek je mnoho a ze hodne z nich se diky obrovske kvalite prosadily tak nebo tak.Lide si to proste nasli a objevili.Dpa se bohuzel takto neprosadilo,jaky je duvod nevim.Ale to je jine tema do jineho vlakna.prosim omluvte mne za me subjektivni postrehy a nenadavejte mi uz.Mel jsem z toho nocni mury. :)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 pro 2008 11:47

dzyan

buď v pohodě.
bva ti to napsal velice pěkně.
užívej to, co tě baví.
každý máme přeci nějaký názor.
každý jsme na nějaké vrstevnici toho audio-kopce :-)

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 20 pro 2008 11:54

lachim píše:dzyan

každý jsme na nějaké vrstevnici toho audio-kopce :-)
Michal, a ked uz si na vrchole toho "audiokopca" a urobis este jeden krok, to uz padas zase dole...:-)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 pro 2008 12:50

Prave jsem si poustel Forccioneho,P.Barber,T Bone Burnett a byl jsem v sedmem nebi.A o tom to je!Mit pozitek z hudby.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 20 pro 2008 12:52

Přesně tak! *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 20 pro 2008 16:15

ách chlapci. musel jsem zamáčknout slzu dojetí. hezky jste to napsali, jen co je pravda...

hele lachime, uvažoval jsi někdy o kariéře diplomata?

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 20 pro 2008 16:22

BVa
Ďakujem, objektívne je to jasné. Svet technika a poslucháča sa asi nepodarí nikdy spojiť, je to škoda. Možno by sme sa dopracovali k spoločnému objektívnemu výsledku, miesto neustálej konfrontácie.
Naim má teda zlé objektívne výsledky a hrá zle. Dobré subjektívne pocity sú len výsledkom manipulácie veci neznalého poslucháča. V rebríčkoch napriek tomu patrí k svetovej špičke a jeho výrobky sú v nej zaradené vedľa značiek, ktoré majú objektívne parametre vynikajúce. Tiež to nemožno ignorovať.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie » 20 pro 2008 21:07

Pánové .Nebudu zde nikoho citovat abych se do toho úplně nezamotal a nezavařil si více než Michal.Jedna pravda byla bezesporu vyřčena.Přestože se zde diskutuje o značce NAIM, řečeno slovy klasika :hudba zde hraje druhé housle.A o tu mi jde především.Nemohu si pomoct,ale někteří kovaní ortodoxní měřiči přicházejí snad o to nejcennější co mi osobně hudba dává.Jsou to úžasné pozitivní emoce.Pokud se nebudeme bavit o vyloženě nefunkční aparatuře, spousta lidí nikdy nedosáhne High -Endových výšin,ale dokáží si svou muziku náležitě vychutnat.Vůbec si totiž nenechají kazit dojem nějakým technickým teoretizováním.Jak říkal Petr5 aparaturu bychom si měli vybírat pro sebe a ne proto abychom se někomu zavděčili .Mimochodem ten příměr s tou manželkou byl úžasný.Každý správný ženáč totiž vyzdvihuje manželčiny kvality,ale to,že zase spálila cukroví si nechá až po desátém pivu. Nenechme si tedy kazit dobrý pocit jak z používané aparatury tak hudbu samotnou.Hudba odjakživa lidi spojovala.V případě aparátů si ovšem už nejsem tak docela jist.Přeji klidné Vánoce všem lidem dobré vůle,všem majitelům NAIMů i Brystonů ,DPA i Accuphase,Tesly i Unitry.Všichni ostatní ,které jsem nejmenoval mi laskavě prominou.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 pro 2008 23:46

dadaft

neuvažoval.
je vidět, že mě neznáš..
já "naim" trochu znám....takže...
ještě jsem vlastně mohl napsat: "tam, kam ty jdeš, od tud já se právě vracím..."
ale přišlo mi to příliš konfrontační.
:-)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 20 pro 2008 23:59

každý jsme na nějaké vrstevnici toho audio-kopce
tam, kam ty jdeš, od tud já se právě vracím...

aha, jsem nedovtipný. takže ty jsi cestovatel. :lol:

Odpovědět