NAIM

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Svensound
Kontaktovat uživatele:

Re: NAIM

Příspěvek od Svensound »

Něco pro Vás,
milovníky Naimu.
http://www.tomtomaudio.com/
Je to největší dealer na starém kontinentě.
http://www.tomtomaudio.com/

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Ahoj Petre,moc si cenim ze jsi pridal prispevek do tohoto vlakna 8-)
Pekny fotky,vidim ze i ta skvostna sestava s B&W pouziva repro kabel NACA5.Co ty na to.Zapomnel jsem jaky repro kabel pouzivas ty?Rad vzpominam na skvely poslechovy zazitek nejnovejsi rady s tvymi DA.
Tady je moje nove sestaveni.Dal jsem dopredu aparat hlavne kvuli repro kabelazi(delka cesty repro/amp 7m).Coz u Naim kabelu by vubec nevadilo ale ja pouzival kabely Rega a to mi nakonec nevyhovovalo.Znovu jsem do systemu zaradil tedy Naca5 ktere jsou pouze 3.5m dlouhe a proto jsem to musel nahustit takhle dopredu.Puvodne jsem chtel mit kolem beden co nejvice prostoru ale bohuzel tento zamer musel ustoupit tomu klasickemu,aparat ve predu mezi reprobednami.
Jinak dekuju za skvele typy na blues hlavne McClain ten je uzasny.[img][img=http://www.eimg.cz/show.php?id=3267&thumb=][/img]

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Kdyz jsem se ptal na Naim foru jake bedny by doporucili do velke mistnosti tak z nekolik rad byly stejne bedynky Zu presence o kterych jsem nikdy neslysel ale ketere jsou ale velmi velmi zajimave!Dokonce v recenzi je jedno srovnani z Xavian XN360 co se tyce porovnani uzavrene a otevreneho designu kde XN360 byly tim slabsim.Pouzivaji aktivni digitalni sub uvnitr samotneho reproduktoru!!!!
Obrázek
A zde ukazka dig sub
Obrázek

A odkaz na velmi zajimavou recenzi ktera je dost obtizna co do prekladu tykze i ja jsem ji proste nerozumel.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Tohle je uplne mimo ale prest to sem patri.Jde o vasen a takObrázek

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Hmm to je dost drahá přenoska a potřebuje velký přítlak aby dobře hrála. :mrgreen:

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Líbí se mi ty dvě závaží na vyvážení tohohle raménka.Pěkné.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 »

Ahoj Michale *thumbs up* , díky za kompliment.
K reprokabelu NACA 5 : taky jsem ho měl a zjistil jsem že za ty peníze je výborný ale k sestavám které máme my se sluší a patří bohužel jiné typy.Protože mám Dynaudio , používám zvukově laděný reprokabel od dovozce Transcorect ,ale taktéž je výborný Ocos , to už je otázka preferencí.Jinak NACA 5 je konstrukčně dimenzován a doporučován min. v délce 3x 3,5 m , ideál tak 2x 6m ?Vím že ve světě používá NACA 5 spousta hifistů a mají sestavy přes mega.Tento kabel se totiž chová dost syrově a dokud není aparát sladěný - nehraje to.Vím že v současné době v NAIMU vyvíjejí náhradu , takže se oplatí určitě počkat.Je to jeden s posledních komponentů jejich produktové řady ,který ještě neaktualizovali.Naposledy to byly signálový kabel- Hi-line v ceně 15 000 kč - obrovský zvukový přínos , používán už 1 rok, nyní jsou v oběhu silové kabeky POWERLINE ,brzo je vyzkouším .
Při nejbližší cestě do Praglu se za tebou zastavím a uděláme poslechový test , co říkáš? Zatím čau *palec*
Amarock Studio | Naim Studio

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Moc dekuju za popis.Poprve slysim o techto firmach co doporucujes,to jsi vycetl na Naim foru nebo ti to doporucil Kalina?A co ty signalove kabely Hi-line,ty jsi kupoval u Kaliny?A posledni otazka co je tim mysleno ze repro kabel Transcorect je zvukove sladeny?
Co se tyce NACA5 tak jsem zjistil dost velke zlepseni oproti kabelu od Rega ktery mi kdysi daroval Naim dealer ze Seattlu protoze nemeli dostatecne dlouhy bi-wire kabel.Bohuzel moje NACA5 jsou pouze 3.5m dlouhe.U tech Transcorect nemusi byt kabely tak dlouhe?
No a samozrejme se zastav,zajimal by mne tvuj pohled na vysledny zvuk teto sestavy ukoncene TD12 tedy uplne jiny konstrukcni design nez mas ty.Tel 724537600

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

lachim píše:zbynek

všechny komponenty naim hrají výrazně lépe při připojení externích zdrojů.
měl jsem doma cd5, cdx2.....a bez těch jejich flatcapů, supercapů to vůbec nemá smysl poslouchat.
cena je ovšem značná.
např. phono preamp superline stojí 2500 eur. sám o sobě.
aby hrál, tak jak má, musíš připojit externí zdroj supercap za 4800 eur a tyhle 2 krabice propojit kabelem za dalších 300 eur.
jinak vlastně nemá smyls ten phono preamp kupovat :)

Jenom dodatek.Ten kdo Naim sestavu ma uz nemusi externi zdroj kupovat .

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

boxer píše:Dzyan

Ani já tě nechci o ničem přesvědčovat.Jen jsem konstatoval to,co je vlastně známo.Přeji každému,co jeho jest.Někomu se líbí to,onomu ono.
Hlavně,pokud je ten který dotyčný spokojen.
Ovšem,pokud by se měl kdokoli (což není tento příklad) bít v prsa,že tato značka hraje přesně a má super výsledky měření (teď neberu aboslutně nejvyšší TOP= neznám a ještě jsem je neslyšel a ani neviděl jejich měření),tak mu nebudu věřit.

kde si lide neprejou aby ten druhy byl spokojeny se svoji aparuturou a kde se nerespektuje vkus cloveka pokud neni jako jeho vlastni.

Přeji a respektuji. *bravo*
Tvoje prispevky na tema Naim jsou nevhodne a nic nerikajici pokud jsi to neslysel. *taktone* Od toho je tu Slovanet. *sunglases*Jinak nic ve zlym,vim ze mas jmeno Boxer a fotku zelezneho boxera jako takove metaforicke znazorneni tveho ja ve virtualnim svete.Beru to tak ze chces zboxovat prispevek ktery se ti nelibi. :lol: Jsem rad ze nejses vedle mne to bych mohl taky jednu dostat!

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Zbynek: Prosim te cetl jsem tvuj prispevek o te prezentaci naim v Mnichove a zajimal by mne jestli by sim mohl rozvest trochu tvoji vetu: "Jestli první mi přišel "je tam všeho přehršel", tak ve druhém případě všeho bylo ještě více."Jak to myslis ze tam bylo neco vic detailu nez melo nebo to neco pridavalo nebo jak jsi to myslel?Jinak se mi libily tvoje vyroky zvuk je barokni a opuletne barokni.jak se to rekne v cizim jazyce? :lol:

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

No dost nic neriajicich prispevku.Vice by vam jiste o Naimu mohl rict clovek ktery ma penize a urcite neni iteligencne zaostaly presto do Naimu vrazil neskutecne prachy,viz foto.Podle nekterych to musi byt blbec ale ja mu zavidim,chtel bych to taky ale to bych musel prodat dum i s pizzerii. :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Opravdu krásné, líbí se mi ty jejich racky "Frame". Myslím, že by mohly konkurovat Pagodám od Finite elemente, co? To asi ne, ale jsou dost dobré. Jen je u nich problém, že mají nízké rozpětí polic.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

mark levinson:tady je odpoved
Obrázek
Obrázek

Odpovědět