NHT

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

NHT

Příspěvek od dadaft » 27 bře 2018 16:16

Tak jsem zjistil, že zde nemá vlákno firma

NHT
https://www.nhthifi.com/

Firma sídlí v San Francisku.

Její specialitou je, že se soustředí výhradně na bedny s uzavřenou ozvučnicí, což je dneska naprostý unikát.

Mám uzavřené bedny rád, celkem se divím, že jsem to zjistil až nedávno.
Žádné NHT jsem zatím neslyšel, ale doufám, že nějaké v dohledné době uslyším.
Z jejich produkce mě zaujaly:

Obrázek
C 3
Mnoho let jejich nejprodávanější model, nyní mírně upgradeovaný.
V malé panelákové poslechovce to může být ideální řešení.

-------------------------------------------------

Obrázek
SuperOne 2.1
Zajímavý malý klasický dvojpásmový monitor. Ne pro každého.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NHT

Příspěvek od dadaft » 29 bře 2018 08:39

Recenze předchůdce C-3 Classic Three na Stereophile:

https://www.stereophile.com/standloudsp ... index.html

Poslouchal Robert J. Reina a měřil John Atkinson.

Oba dva jsou bez přehánění nadšení.

Zdá se, že dobré regálovky u NHT postavit umí,,,,,,,,,,,,,,,,,,

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 01 dub 2018 18:59

A tady recenze a měření nových C-3:

https://hometheaterhifi.com/reviews/spe ... er-review/

Ne že bych všem těm měřením rozumněl, ale podle autora jsou ve shodě s Atkinsonem skvělé, dokonce ještě o něco lepší než starší model Classic Three (přímé srovnání).
Vypadá to na extrémně "rovnou" bednu s vysoce neutrálním zvukem bez zabarvení, vynikající barvou akustických nástrojů, s rychlým dynamickým zvukem a dobrým zobrazením "prostoru".
V podstatě ideál.

Vždycky je dobré, když má výrobek vynikající reference o zvuku a zároveň velice dobré měření (třeba zesák Parasound Halo).
Takže když čtu, jak skvělé z těchle beden zní housle, flétna, piáno, buben, činel, že sborový zpěv je rozlišený a úchvatný, a že kvalitní jazz je z těch beden zážitek
A ZÁROVEŇ
od lidí, kteří vědí co dělají, že jsou měření skvělá,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, zpozorním.

Už dlouho mě žádné bedny tolik nezaujaly jako regálovky od téhle na regálovky zaměřené firmy.

"NHT is best known for our bookshelf speakers."

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 02 dub 2018 11:31

Bez poslechu a srovnání s jinými repro je jakékoliv hodnocení jen teoretickou dojmologií, nicméně si kladu otázku, jestli je průběh frekvenční odezvy se zjevně zdůrazněnými středy a hlavně velkým vlnobitím pod 500 Hz opravdu tím ideálem, jak by to mělo správně vypadat. Mám za to, že ne.

Graf in-room měření má tvar jako hora Říp. Z vlastní zkušenosti mi zněly nejlíp bedny, který in-room měří tak, že výsledná křivka je "přímka" lehce skloněná dolů směrem k výškám. Poznámky recenzenta o nutnosti subu zde mají své opodstatnění.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 02 dub 2018 11:47

Vypadá to jako slušný satelit pro pásmo od středů výš, s lehce přisoleným nejvyšším výškovým třpytem. Ovšem se ztrátou 12dB na 40Hz je to rovná bedna asi tak jako můj kluk prezident :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 02 dub 2018 11:56

Furt je to malá bednička. Na druhou stranu je lepší nesnažit se basy nahánět za každou cenu a utnout je dostatečně včas (zde -3 dB na 65 Hz) než se snažit tlačit to dolů, ale mít z toho bláto. I když ten průběh pod 300 Hz je zde stejně dost nic moc.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 02 dub 2018 14:01

Ha!!! Já to věděl!!!
Konečně byli ti podvodníci Atkinson ze Stereophile a Haider ze Secrets of Home Theater and High Fidelity odhaleni!
Lháři jedni prolhaní.
Tak oni si dovolili o měřeních NHT C3 nebo staršího NHT Classic Three prohlásit, že jsou "superb" (excelentní, skvostný), "exceptional" (výjimečný, mimořádný) nebo dokonce "spectacular" (překládat netřeba). Sebranka zřejmě podplacená.
Pche.
Takové prolhané kecy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ještě že byli rychle odhaleni bdělými odborníky tohoto fóra.
Děkujeme.

((( Když jsem srovnal výsledky měření na Stereophile s několika náhodně vybranými regálovkami podobné velikosti, tak se v pohodě drží v druhém sledu.
První a nad všemi je TAD Micro Evolution One (12.500 USD).
Druhý sled je třeba Sonus Faber Guarneri Tradition (15.900 USD), Aerial Acoustic 5T (3.800 USD) nebo Sony SS-NA5 ES (6.000 USD), skvělé bedny všechno. A sem měřením spadá i NHT C3 (1.000 USD).
Třetí sled, zase o něco horší měření, teď už (prý) i se slyšitelnými artefakty, tvoří třeba Bowers Wilkins 805 D3 (6.000 USD) nebo Wilson Benesch Square One Series 2 (3.800 USD).
Ale to je samozřejmě zcela bezvýznamná blbost. )))

Znova říkám lidi -- zaplať pánbůh, že byli lháři Atkinson a Haider odhaleni.

Jenže někteří, třeba takoví, kteří v životě neslyšeli neutrálně hrající bednu, si stejně nedají říct. Lůzři a podobní zkrátka budou i tak špekulovat kde si poslechnout tyhle příšerné bedny........... dobře jim tak.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 02 dub 2018 14:12

heureka ! fyzika prekonana

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 02 dub 2018 14:21

Dadaft, netreba se tady zase rozepisovat. Vsichni maji pravdu, jen je potreba znat trochu kontext. Ty mereni NHT jsou skutecne velmi dobre, neukazuji zadny vylozeny problem (az na ty vlnky kolem 200Hz, ale to tezko rict). Jenze kdo trochu rozumi mereni, tak vidi na polarni mape, ze mezi 2-5kHz je skutecne vice energie. Kdyz pridam basy, ktere asi nepujdou nijak hluboko a ani jejich objem nebude znatelny, tak cela charakteristika vzrusta. Takze to celkove muze spis pusobit jako zvukove svetlejsi, pro nekoho ukricena, bedna.

Proti mereni jinych beden je toto celkem radost pohledet, zvlast za ty penize. Takze chapu, ze clovek zvykly na ty hruzy, vidi toto jako vyborne mereni, coz celkem je, jen charakter zvuku nemusi vyhovovat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 02 dub 2018 16:00

Tedy nechci se hádat, vím že bednám rozumíš, ale ten horizontální polární graf snad mluví o vyzařování směrem od osy, tj. jak moc či málo jsou ty bedny směrové, ne? Ten graf říká, že C3 jsou poměrně směrové na výškách, ale od 7kHz níž hrajou dost doširoka. Plus minus 30° od osy dokonce hrajou skoro stejně jako v ose na všech frekvencích.

Pokud jde o basy, já osobně se v posledních 30Hz nijak moc nevyžívám, víc mě zajímá těch zbylých 19950.
Uzavřené regálovky znám, vím co čekat, basy bývají pocitově dobré...

Já ty bedny nikomu nenutím, ať si každý poslouchá co chce.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 02 dub 2018 16:26

myslel jsem, zes je teda aspon slysel a ono asi ne.

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 02 dub 2018 16:46

Jde o to, ze na 1kHz se svazek zuzuje, bedna je vice smerovejsi, a kolem 2kHz a dal se opet rozsiruje. Neni to vubec tak spatne, jak by to mohlo byt. Stacilo by tu oblast na grafu smerovych charakteristik jakoby promacknout o decibel dva dolu. Tim padem se na osove charakteristice vytvori v danem pasmu mirny propad. Toto je duvod, proc simulovani ciste na zaklade osovych mereni, nestaci.
Vyskac vypada podle smerovani jako standartni 1" kalota.
Bohuzel ty smerovky maji pouze do 45 stupnu, a u polarniho grafu si nejsem jisty. Ono vse pekne vynikne, kdyz se ukaze cely kvadrant.
dadaft píše:
02 dub 2018 16:00
Tedy nechci se hádat, vím že bednám rozumíš, ale ten horizontální polární graf snad mluví o vyzařování směrem od osy, tj. jak moc či málo jsou ty bedny směrové, ne? Ten graf říká, že C3 jsou poměrně směrové na výškách, ale od 7kHz níž hrajou dost doširoka. Plus minus 30° od osy dokonce hrajou skoro stejně jako v ose na všech frekvencích.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 02 dub 2018 18:46

Já zádné zúžení mezi 1 a 2 kHz tedy nevidím, ale jak říkám, ne úplně tenhle polární graf chápu.

Pokud jde o ty basy, všiml bych si, že si ani Haider, ani Reina, ani Březina vlastně na jejich nedostatek nestěžovali. Všichni naznačili, že velké bedny nebo suby jdou hloub.......... ale doopravdy si nikdo vyloženě nestěžoval a každý řekl, že pocitově ty bedny hrajou na basech líp, než by takhle malá bedna měla, a že je navíc ten bas nějak zvláštně rychlý a "utažený", takže je vlastně svým způsobem dobrý a dobře se poslouchá, i když ho není tolik. A že prý je to u uzavřené ozvučnice nečekané.
To jediné jsem tedy opravdu nepochopil.
Nevím jak moc mají autoři recenzí naposlouchané uzavřené bedny, dneska už je skoro nikdo doma nemá. Já poslouchám uzavřené bedny celý život a ony mají vždycky zábavné basy.

Ale o to nejde. Je to 15 litrová uzavřená trojpásmová regálovka pro ty, kteří to dokážou ocenit. 35 Hz v plné palbě neumí a nikdy umět nebude.
To přece není tak složité.
--------------------------------------------------

Jo, neslyšel. Papírové předpoklady pro skvělý zvuk mají podle mě ovšem skvělé, i když jiní myslí opak. Snad bude příležitost. Třeba vyrazím na Kotlářskou,,,,,,,,,,,,,
(navíc mě asi ještě víc zajímají ty SuperOne)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 02 dub 2018 22:03

dadafte, ale to všechno proto, že bedýnky chválí v rámci třídy, rozměru, koncepce a celkově v rámci toho, co můžou zvládnout a zahrát. Ale není to pro ně svatý grál a dvě tyhle krabičky pro nikoho z nich nejsou vrcholem ozvučení, samotné tak jak jsou, i v hale o stovce metrech čtverečných, prostě tak, jak to prezentuješ ty. Nic ve zlém, nadšení je fajn, ale mělo by mít své limity a je třeba to posoudit v kontextu a umět uznat, že jen někde, nějak a v kombinaci s něčím může daný komponent excelovat. Jestliže některá z podmínek padne, začne to pak silně pokulhávat. Pokud jde o mě, nechtěl bych to ve svém obýváku postavit na stojany, připojit ke své sestavě a doufat, že mě to uspokojí. Už teď a odtud vím, že bych si naběhl na velké zklamání...

Odpovědět