Noble Audio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
slimy

Re: Noble Audio

Příspěvek od slimy »

Lepsi kabel nerovna se lepsi zvuk!

Lepsi kombinace kabel - komponent rovna se lepsi zvuk.

A rozdily jsou mnohdy ne minimalni, ale propastne!

pulenej
Příspěvky: 207
Registrován: 25 pro 2010 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od pulenej »

slimy píše:Lepsi kabel nerovna se lepsi zvuk!

Lepsi kombinace kabel - komponent rovna se lepsi zvuk.

A rozdily jsou mnohdy ne minimalni, ale propastne!
můj rozum mi radí že hlavně lepší komponent lepší zvuk ...dobrej aparát hraje i s obyčejným levným kabelem ..
horší aparát kabelem nezachráníš .. na kombinace komponent + kabel nevěřím .. placebo je svině ;)
každej dle svých zkušeností , možností , znalostí atd

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 2677
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od kychtax »

Dasta, jednoznacne *palec*
Kdybys ten vincent jeste nahradil necim lepsim, zase se posunes. Zamerne nerikam cim, pak uz je to o laborovani a i preferencich, nehlede na to ze se treba projevi uzke hrdlo jinde, napr reprokabl, apod. A nebude uz ten rozdil tak velky, Jako proti kablu od pc za 50kc.
Slimy *thumbs up*
Propastny ten rozdil taky je (a jeste vetsi), kdyz nekdo vylepsuje sestavu a kvalitu napajeni neresi nebo odklada. Komponenty uz ma super, ale uz se dal neposouva. Pak vymeni kablik, prida filtr a nestaci se divit, co se to deje.. sam jsem si tim prosel.
Od te doby, kdyz jdu do hobbymarketu jdu do oddeleni s metrazemi a koukam na kabliky, ruzne si je prohmatam, zkusim ohnout, prohlidnu v rezu a stravim tam celkove dost casu (vetsinou odchazim, az kdyz prodavac kouka).. Jdu tam vzdycky, vcera jsem si to uvedomil. A taky, ze se tam citim dobre. *klanimse* *offtopic* :lol:

Horizon
Příspěvky: 138
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od Horizon »

pulenej- (můj názor)
1...dobrej aparát hraje i s obyčejným levným kabelem .. - ano i ne,ale většinou ne,zvuk kvalitního aparátu se dá se zadusit špatným výběrem kabelu
2...horší aparát kabelem nezachráníš ... - většinou trochu-nebo jen málo vylepšís zvuk,ale asi se ti nebude chtít dát 5-15 tis za kabel k zesu za 18 tis(cenu dávám jako příklad,taky jsem mohl napsat kabel za 40 tis k zesu za 65 tis)
3 ... na kombinace komponent + kabel nevěřím .. placebo je svině.... - nejde o to věřit-nevěřit,chce to vyzkoušet,ale pokud jsi spokojen,nemáš důvod nic zkoušet,ale ani bys neměl odsuzovat jen podle - můj rozum mi radí,a já na to nevěřím
já jsem třeba zkoušel VDH M..sserver,M...stream a vše co je psané výše mám podobnou zkušenost,jen VDH Mainstream,ani Zephyr (slyšitelně ostřejší na výškách a slyšitelný úbytek basů-ne zpřesnění ale úbytek)jsem před zesilovačem mít nemohl,Zephyr T byl lepší,
-z těch dvou VDH byl u mně lepší Mainsserver a jen k CD(krásné středy a pouštěl basy pěkně hluboko-za cenu mírného zmizení detailů na výškách)
-aparáty hrají,kabelovou výměnou se dá oživit určité pásmo-basy,středy,výšky-čistější vs.mázlý zvuk(to umí Audioquesty)zase tím zachraňuješ poslouchatelnost jiného ostřejšího aparátu...................Určitě tu jde o peníze a zdůvodnit si investici sám před sebou,není to povinnost,je to zábava......

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1282
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od Ramones »

"Nerozumím" jedné věci, proč se řeší káblíky před různými filtracemi, když jejich úkolem je odfiltrovat rušívé vlivy z veřejné el. sítě, to znamená i ty, které by se přenášeli PC káblíkem za 50 Kč ... ?
Pokud mám třeba Pure Power s bateriemi, pak by mělo být úplně jedno s jakým káblíkem je připojen k domácí el. síti.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1250
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA »

lachim píše:kychtax
zaujalo mě, že před filtr NA se jako nejvhodnější jevil napájecí, tlustý VdHull.
obecná vlastnost toho kabelu je, že působí jako jakýsi "tlumící, filtrační" člen v sestavě.
takže bych tipoval, že jste vytvořili jakýsi 2-jitý filtr.
osobně mám zkušenost takovou, že pokud dvh před fitrem zlepší zvuk sestavy tak:
- hraje sestava agresivně (díky jejímu složení) a vdh jí pomůže "utlumením"
nebo
- špatně funguje filtrace a vdh to jakoby dofiltrovává
nebo snad
- je v sestavě nějaký fatální problém/ místnost je samé sklo a sestava na skleněných policích (rychle tzv. cucám teď z prstu)

vyzkoušeli jste nějaký jiný, kvalitní napájecí kabel před ten filtr ?? třeba ten tlustý isotek co máš k zesilovači?
před pavlův filtr by měl být právě např. Isotek 32A ideální. VdH se mi jeví jako spíše nevhodný.
co na to výrobce filtru Pavel R., ?
určitě má vyzkoušené různé kabely. bylo by skvělé, kdyby nám sem mohl napsat svůj názor z praxe.
(pavle, díky předem)
*klanimse*
V tomto případě to bude zřejmě první, případně kombinace s druhou Tebou uvedenou variantou.

Než jsem vyvinul své napájecí kabely tak jsem používal také VD Hull měl jsem je k přístrojům, před filtrací mi vůbec neseděl. Následně jsem je prodal, protože se Zephyry jsem se dostal dál. Nevím snad o nikom kdo by měl před mou filtrací VDH, pokud tyto kabely někdo z mých zákazníků používá, tak případně až za, tedy k některému z přístrojů sestavy.
Osobně používám před filtrací Zethyr T.

Jak píše slimy, je to velmi individuální.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3892
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od PítrsPraha »

Hezký večer, dovolím si taky přispět do vlákna Noble Audio. Začnu poděkováním Honzovi (kychtax) za příjemnou návštěvu, zajímavý pokec, sdílení zkušeností s těmi našimi záhadnými krabičkami a v neposlední řadě za zprostředkování mé první zkušenosti s filtrem NA, který ke mně ochotně přinesl. K tomu přidal tašku kablíků, převážně napájecích (zmíněný VdH Mainsstream, Lapp, Zephyr a Zephyr T).

Sestavu mám zapojenou tak, že zesilovač jde přímo do zdi, přehrávač a sub jdou přes přepěťovku Monster Cable, o které si nedělám vůbec žádné ambice. Zvukově je moje sestava podle mého soudu lehounce na analytické straně od neutrálna. Proto Honza navrhl první zapojení filtru přes VdH. Filtrovali jsme přehrávač a sub. Změna ve zvuku skoková a daleko za hranicí nějakého hádání nebo nejistých dojmů. K detailnosti a analytický přesnosti (v rámci možností mýho řetězce) se přidala barevnost, obrovský klid, zlepšila se mikrodynamika a celková čitelnost hudby. Přínos filtru jednoznačně pozitivní. Výměna VdH za Zephyr posunula zvuk trochu do agresivna. Podle toho, jak jsme každý svoje dojmy komentovali bych řekl, že jsme se dost shodovali.
A já se hodně dozvěděl, Honzovy znalosti a zkušenosti ohledně kabelů se nejen dobře poslouchaly, ale zkoušením potvrdily. Respekt.

VdH je na cestě ke mně, tak do doby něž pořídím Sunrise si s ním budu hrát na různých místech sestavy. Zatím mám zesilovač a přehrávač zapojený přes Vincent Power, sub jede z Lappu 3x2.5.


pulenej:
Není tomu až tak dávno a přizvukoval bych ti. Dokonce jsem stotisícový zesilovač chvíli provozoval s PC šňůrou... Pak jsem pro klid duše koupil aspoň ty Vincenty (power i repro). Po nějakym měsíci hraní přes ně jsem vše zapojil zpátky na tkaničky a rozdíl jak s jiným zesilovačem... Jsem rozhodně spíš kabeloskeptik než kabelonadšenec a snažím se na to dívat i z technické stránky (co znalosti dovolí). Zatím se kloním k názoru, že spíš než kabely obecně dobrý a špatný existujou kabely vhodnější a míň vhodný pro danou sestavu nebo komponent.
Perfektně to popsal kychtax: "nekdo vylepsuje sestavu a kvalitu napajeni neresi nebo odklada. Komponenty uz ma super, ale uz se dal neposouva. Pak vymeni kablik, prida filtr a nestaci se divit, co se to deje.".

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 101
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od mrba »

Filtračná jednotka Sunrise už dokompletovala aj moju stereo zostavu a tak som jej nový šťastný majiteľ :) Vypočul som si už na nej moje najviac napočúvané skladby a s výsledkom som veľmi spokojný. Prejav sa mi zdá čistejší a priestor ešte jasnejší. Či je to len psychoakustika asi už nezistím, kedže jednoduchá a rychlá výmena u mňa nie je možná, ale v mojej dosť zarušenej NN sieti je pre mňa najdôležitejšie, že ja som s doplnením zostavy spokojný a môžem sa venovať nerušenému posluchu obľubenej hudby.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1250
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Testování kabelů

Příspěvek od NA »

U příležitosti testování prototypu nového modelu napájecího kabelu nabízím možnost zapojit se do testovací akce. Kabely přijdou poštou a po několika dnech (do týdne) se posílají dalšímu. S prototypem jsou k dispozici i oba již existující modely Zephyr2 a ZephyrT, takže účast přinese i možnost se seznámit s těmito výrobky. Úkolem je zhodnocení všech 3 kabelů mezi sebou a vůči domácím stávajícím kabelům. Nejlépe na místě kabelu k filtraci či liště, případně na jiné pozici.
Slyšící, kteří umí i popsat vnímané rozdíly mající o toto zájem prosím pište do SZ, hledám ještě tři účastníky.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od sonofstars »

Těším se na zveřejnění výsledků Pavle :)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od sonofstars »

jak to vypadá s testem Pavle? Už máš dostatek testerů?

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1615
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od PavelDosko »

i ja, snad se neukaze ze jsem hlusec :-)

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1250
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA »

Sonofstar, kabely jsou nyní na Slovensku, ještě není akce u konce, neboj budu po skončení informovat.

Pavle nemusíš se obávat, Tvůj popis diferencí jednotlivých kusů se shoduje s mým i s drtivou většinou ostatních. Rozdílné hodnocení jsou spíše v oblasti preferencí toho, co komu více sedí v jeho podmínkách.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1250
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio-Galaxys

Příspěvek od NA »

Pracuju na novém modelu filtrační síťové jednotky, která bude spadat do vyšší kategorie.
Je to luxusní počin k výročí 20ti let založení Noble Audio v roce 1998.
Zatím mohu prozradit, že jednotka bude mít 2+4 zásuvky, všechny pozlacené od FURUTECH, místo čtyř filtračních sekcí u Sunrise v2 bude sekcí pět a budou osazeny proudově ještě více dimenzovanými filtračními obvody, (pro zesilovače to bude 36A oproti 25A u dosavadních modelů) obvody budou obsahovat výhradně prémiové a nákladné kondenzátory RIFA z metalizovaného papíru. Propojení bude předimenzovanými vodiči 2,5mm od JANTZEN AUDIO, postříbřená měď v teflonu. Budou vynechány všechny mechanické spoje, takže i vypínač, vše přímo letováno vysoko vodivým cínem. Jmenovat se bude Galaxys.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 972
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio

Příspěvek od Jiri »

Jaká je cenová hladina "vyšší kategorie" u Noble Audio ?

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host