NUFORCE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NUFORCE

Příspěvek od Ramones » 09 pro 2010 22:56

...já také neumím měřit, poslouchám ušima (odstávajícíma, lépe slyší)...ale měl jsem možnost hrát současně s Nuforce ref SE v 2 a klasikou od Vincenta 226 mkII více, než rok a myslíte si, že jsem padlý na hlavu a jen pro pocit si nechám zesilovače z druhé ruky za 2500 E, když by to "stejné" nabídl integráč za 1000 E :?: ....nemyslíte a je to o.k., protože, jak "zesiluje" SE v 2, nemá v dostupných cenových hladinách opravdu konkurenci a proto šel i Vincent dále do světa, kde udělá kousek radosti jiným...prozatím Nuforce neznalým ;)

BVa

Příspěvek od BVa » 10 pro 2010 07:03

Ako to vidím ja: .
Vidíte to špatne, tak ako to chcete vidieť... Použite translátor, zmysel je úplne iný. A navyše to nie sú moje slová, pod tým citovaným textom je aj meno, že?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 08:03

Ramones píše:já také neumím měřit, poslouchám ušima (odstávajícíma, lépe slyší)...
ha.
jestli si náhodou netrefil hřebík na hlavičku.

(leták nejmenované highendové firmy)
z naší obchodí nabídky:
pokud vám mužsky odstávají uši, kupte digitál - do smrti budete šťastní.
majitelům elegantně přiléhavých boltců doporučujeme lampové zesilovače.
a pro běžně tvarované ušiska? jedině tranzistor!
:lol: *sunglases* ;)

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 10 pro 2010 08:06

dadaft píše:konstruktéři jsou solí fóra. buďme rádi, že tady jsou.
co (asi nejen) mně vadí je jejich fixace na zkreslení. já to chápu, míra zkreslení je v jejich oboru momentálně nezpochybnitelným měřítkem a bez měřítek by se civilizace zhroutila, ale co nechápu je jejich nutkavé upřednostňování analýzy před syntézou. konstruktéři furt měří nějaké hranaté signály a přespolní rychlosti, ale když přijde "běžný" posluchač a řekne: chci tranzistorový zesilovač, který má barvy nástrojů jako lampáč, tak prohlásí, že to nejde...
jak nejde kurvadrát?
"Fixace na zkreslení" je jen tvé další nepochopení, plynoucí jednak z neznalosti problematiky a jednak z toho, že nevíš, co se měří. A, jelikož jsi nikdy žádný celý řetězec (třeba u mě), neslyšel, pak se divím, že právě ty, který zastupuješ množinu argumentující svými pocitovými dojmy, si troufáš se ke zvuku, který jsi nikdy neslyšel, jakkoliv vyjadřovat :D

A dále - vůbec nejde o to, aby "nám" někdo něco "věřil" :D

Shylock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shylock » 10 pro 2010 08:12

.... ale aby to od "nás" koupil :!:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 08:34

PMA
nesnažím se dokázat, že to chápu. nesnažím se ukázat že vím, co je špatně. mám pocity...
dadaft včera večer píše:mám pocit...
atd.
možná si vzpomeneš, jak jsem ti kdysi psal o svých POCITECH z Dispre2: že je až MOC neutrální.
když jsem proti němu postavil Grundig SXV6000 lidské hlasy při chorálu získaly větší plnost, rozložitost, věrnost, jestli chceš.
jediné, co teď musím, je zřejmě uznat, že mám šrotový aparát, jsem hluchý a kecám.

tož do toho: mám šrotový aparát, jsem hluchý a kecám.

nerozumím tomu, máš pravdu. jen píšu pocity. je to pořád dokola.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 08:41

Ramones píše:měl jsem možnost hrát současně s Nuforce ref SE v 2 a klasikou od Vincenta 226 mkII více, než rok a myslíte si, že jsem padlý na hlavu a jen pro pocit si nechám zesilovače z druhé ruky za 2500 E, když by to "stejné" nabídl integráč za 1000 E
je něco, co měla 226ka lepšího než ref SE mk2?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 08:53

PMA
na druhou stranu, teď mám bedny, které na výměnu reprokabelu reagují neskutečně, je to jako úder kladivem do hlavy. slepý test je naprostá brnkačka.
a třeba takový densen b-300 se na nich nedá poslouchat - rozvařený blivajs, lokalizace je katastrofa.
možná by ocenily velice přesný zesilovač...

jenže se mi do toho momentálně nechce vrážet prachy. znáš to: je to složité...

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 10 pro 2010 09:44

BVa píše:
Ako to vidím ja: .
Vidíte to špatne, tak ako to chcete vidieť... Použite translátor, zmysel je úplne iný. A navyše to nie sú moje slová, pod tým citovaným textom je aj meno, že?
Ale no tak. Sú to Vaše myšlienky, nech už sa pod to podpíše ktokoľvek a podstatu to nemení nech to čítate zpredu či zo odzadu. Či aj vo firme ste v názore nie celkom jednotní?
Už ste do toho NuForce písal? Možno by Vám odpísali to isté, že ste to zle pochopil. Samozrejme, Vy si stojíte za svojimi myšlienkami a prístrojmi. A oni tiež.
A ak si myslíte, že sa ich prístroje predávajú ako high-end len na základe ich marketingových blábolov, tak si to myslite naďalej. Mňa môžte dať za exemplárny príklad.
Kašlime na to, keď niečo zo zásady odmietate, niet dohody.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 10 pro 2010 10:57

je něco, co měla 226ka lepšího než ref SE mk2?

byla hezčí, měla plno knoflíků a hlavně...výstup na sluchátka.
Ovšem zvukově...prostě, když zapneš poprvé nebo po delší době NF...němý úžas *thumbs up*
Proto jsem je neprodal i když nemají ty knoflíky :)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 11:17

no já 226ku taky měl a vzpomínám na něj v dobrém. s elektronkamaa tesla hrál dost dobře...

pokud jde o digitál, není to můj šálek kávy, ale co se mi na nich hooodně líbilo (měl jsem dva půjčené, ale ne NF) je ten pocit, že jsou bedny absolutně pod kontrolou. já vím že konstruktéři to označí za zdánlivé, ale to je mi jedno. mám 7 nebo kolik párů beden (míval jsem víc *fnuk* ) a ten "pocit" se dostavil vždy...

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 10 pro 2010 11:25

Víš, já tady neprosazuju digitál, je jedno, jak funguje, když to má takový zvuk...a za to, že se jmenuje Nuforce, opravdu nemůžu :D

BVa

Příspěvek od BVa » 10 pro 2010 11:49

2 palipol
Ale no tak, ;) , Vy viete, že podstata je úplne iná, ako ste to interpretoval, ale nechajme to, lebo budem obvinený z reklamy ..
A do NuForce písať nemusím, stačí si pozrieť na ich stránke časť popisu funkcie ich koncov
it produces an amplified audio signal obtained with a reconstruction filter, without the bandwidth limitation
, kde časť jednej vety pred čiarkou principiálne vylučuje tu druhú časť za čiarkou. Na propagáciu používajú klamstvo,to je jediné čo zo zásady odmietam, nie PWM konce, svoje miesto majú. Ak toto nevidíte, tak debata naozaj nemá zmysel. Nejde vôbec o to, či sa zvuk niekomu páči alebo nie, to je výsostne jeho vec.
2 dadaft
ten "pocit" se dostavil vždy..
Výkon...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 11:58

BVa
jeden z nich měl podle výrobce 30W - jó jo, skutečný trhač asfaltu...

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 10 pro 2010 15:17

to BVa: Debata naozaj nemá zmysel. Práve to počúvam a tak si predstavujem, keby ste tu sedel, nevedel čo hrá (zosilňuje) a vyjadril sa ako obyčajný poslucháč, či sa Vám to páči.
Lenže Vy nepotrebujete nikam chodiť. K životu Vám stačí internet, obľúbený Google a Vaša pravda.
Inak výkon je to posledné, čo by som u týchto monoblokov chválil. Má to iné, zaujímavejšie prednosti. Tie som spomínal predčasom, ale čo to budem opakovať, keď Vám to nič nehovorí.

Odpovědět