Paradigm

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
agavel
Kontaktovat uživatele:

Paradigm

Příspěvek od agavel »

Nazdar hifisti,
máte někdo zkušenosti s reprosoustavami Paradigm? Několikrát jsem už narazil na jejich řadu Signature, která tedy vypadá zvláštně, ale má vcelku zajímavé reference. Samozřejmě se to musí slyšet, ale prozatím by pomohlo, zda jste někdo s touto řadou učinil příjemnou posluchačskou zkušenost.

Web Paradigm Signature

boxer

Re: Paradigm

Příspěvek od boxer »

Já je chodil poslouchat do Hifistore ještě Na Příkopě a na zkoušku jsem měl doma S4.Dle mého názoru jsou to zvukově jedny z nejpovedenějších beden a to nejen v rámci jejich ceny.Jsou rychlé,důrazné,vzdušné.Rock šlapou jak víno.O designu se můžeme dohadovat,jak se do jakého interiéru hodí.Mě se až tak nelíbí,stejně jako Dynaudia s předsazenou deskou s repráky.

Bohužel dříve nedělali řadu S6,která by se mi hodila.S4 jsou 2,5 pásmové stojanovky a S8 byly již příliš velké (nejen velikostí) do běžného obýváku.Vzdálenost středu mezi výškáčem a středobasem = při bězném poslechu by jsi musel sedět na barové stoličce. :)

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

boxer píše:Já je chodil poslouchat do Hifistore ještě Na Příkopě a na zkoušku jsem měl doma S4.Dle mého názoru jsou to zvukově jedny z nejpovedenějších beden a to nejen v rámci jejich ceny.Jsou rychlé,důrazné,vzdušné. Rock šlapou jak víno.
Můžu se zeptat, co jsi k tomu měl zapojené jako krmení? Jestli to dobře chápu, tak jsou to bedny s dobrým rozlišením. Jak to je s rizikem agresivity na výškách? Mě právě celkem zaujaly ty S4. Už to bude větší ozvučnice, basy by to zahrát mělo i vzhledem k recenzím S2. Basreflex je dopředu, což může být plus. Zvažoval jsem je v porovnání s Revely M22, které jsou ale menší.

boxer

Příspěvek od boxer »

S4 i S8 jsem poslouchal na Brystonu a Esotericu.S4 jsme tenkrát zkusili i na Arcamu(už nevím čísla).Doma na Thetě.
Já s výškami problém neměl.Mě se zdají velmi čitelné a čisté.
M22 od Revelu jsou velmi dobré bedny.Takto zpětně se neodvažují rovnou říci,že S4 mají větší zvuk.Jsou ve stejné cenovce.Ve specifikaci u M22 jdou dokonce níže než u S4.Ale takto dle papíru to jistě nelze posuzovat.M22 mají výhodu určité korekce na výškách.Nové S4 mají (a řada celá)nový výškový rerpoduktor z beryllia (ostatně jak je dnes dobrým zvykem u nových modelů i jinde).

Osobně bych je MUSEL slyšet vedle sebe,abych se rozhodl,navíc novou řadu Paradigmů jsem neslyšel.
Stará řada se vyprodává a možná v Hifistore by na ni udělali lepší cenu.Nevím.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Aha, mě se zdálo, že v recenzích někde nebylo o beryliu ani vidu ani slechu. Takže jsou vlastně stejně značené dvě řady. Díky za upozornění. V Hifistore něco vyprodávají, možná to je právě ta starší řada.
Revely i tuhle řadu Paradigmů lidi propojují s už skutečně dobrými přístroji. O něčem to zřejmě svědčí. No, počkáme, jestli se sejdou Kč a pak se uvidí.

boxer

Příspěvek od boxer »

Ano,nová řada S je značena jako Sx.v2

High-Frequency Driver(s)25-mm (1 in) P-Be™ pure-beryllium dome, rear damping chamber with ARB™ aperiodic resonance breakup fins and integrated heatsink, dual super neodymium magnets, die-cast heatsink chassis, ferro-fluid cooled, IMS / SHOCK-MOUNT™

Odpovědět