Parasound

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
britishaudio
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Parasound

Příspěvek od britishaudio » 06 bře 2013 16:07

Nový predzosilňovač Parasound P5 bude k dispozícii v EU koncom júna 2013. MOC nebola ešte potvrdená, ale pravdepodobne sa bude predávať okolo 1,200.- €. Obrázek

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy » 07 bře 2013 15:14

Tyrr píše:Jinak kdybyste někdo sháněl "ultimátní" konce pro multi-kanál, distributor Parasound mi nabízel před pár týdny ex-demo kombinaci A21+A51 za 99.990,- Coz si myslim je super cena, ale ja nato momentalne nemel :)
Hm, tak pokud jsou v dobrém stavu, tak cena hodně zajímavá. By mne zajímalo, jestli by byla A51 v biampu lepší do sterea než A21.

Tyrr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tyrr » 07 bře 2013 16:30

Oggy píše:Hm, tak pokud jsou v dobrém stavu, tak cena hodně zajímavá. By mne zajímalo, jestli by byla A51 v biampu lepší do sterea než A21.
Údajně jsou přístroje jako nové s plnou zárukou, prostě ex-demo, ale jak říkám, ani jsem je neviděl, nabídka proběhla mailem...

Co se týče "kvality" není důvod si myslet, že by A51 hrála ve 2-kanálu jakkoli hůř než A-21, tudíž si myslím že v bi-ampu bude hrát taktéž stejně jako 2xA-21... Rozdíl v parametrech je pouze v tom, že v A-51 bys pro ten bi-amp měl celkem 164 mF, kdežto u 2xA21 to dělá 200mF... Nerozumím tomu natolik, abych to posoudil ve vztahu k výslednému zvuku...

britishaudio
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od britishaudio » 18 dub 2013 10:07

na HighEnd Košice túto sobotu okrem iných značiek bude vystavená aj PARASOUND
Parasound CD1 prehrávač + Parasound P3 predzosilňovač + Parasound A23 výkonový zosilňovač
a reproduktorová zostava
Thiel SCS4

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 19 dub 2013 13:54

Tahle značka bohužel vystoupila z anonymity což je neblahé pro seconhand.

Ale já mám vystaráno, moje HC-800 MkII je na regeneraci a vylepšeníčku dle mého opulentního vkusu - basy jako koncák, středy a výšky jak jednočinný lampáč v áčku. Spojené do známého nedostižného charakteru - BEAT.

Těším se, čekám, vyhlížím každý den doručovatele.
Ošklivé káčátko, pracovně nazvané jako Narval jednorohý, opomíjené a nenápadné s záplavě vintage železa z bazarů, stane se součástí mé osobité říše vjemů.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 15 říj 2013 20:58

Odhlašuji se z klubu Parasound.

Na mne moc přesné bez zkreslení.
Na vině je můj komerční elektronkový vkus a fakt přesné reprosoustavy.

Levný zdroj signálu tomu dává korunu. Vintage Pioneer CDP k takové mašině nestačí.
Připomínalo mi to kamarádův ultra monitorový systém, kdy sem začal slyšet zkreslení gramofonu úhlovou chybou ...
Těžká cesta, cíl je opět v dálce...
:oops:

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 » 27 dub 2014 17:33

Ahojte,
nedavno som pri upratovani objavil starsi predok a koniec tejto znacky. Uplne som nane zabudol, ani uz neviem kedy som ich kupoval :oops:

Jedna sa o modely HCA-800 II a P/HP 750, vedel by mi niekto o nich nieco povedat? Ako su natom s kvalitou? Ma zmysel ich zapajat? Alebo sa skor jedna o nejaky low end?

Tu su niake foto z internetu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 27 dub 2014 18:18

Lake292 píše:Ahojte,
nedavno som pri upratovani objavil starsi predok a koniec tejto znacky. Uplne som nane zabudol, ani uz neviem kedy som ich kupoval :oops:
To mas doma teda pekny binec!!! :mrgreen:
Lake292 píše:Ako su natom s kvalitou? Ma zmysel ich zapajat? Alebo sa skor jedna o nejaky low end
Jako "low end" bych Parasound rozhodne neoznacoval. Jedna se sice o dost stare modely (nekdy kolem 1995 - 98?), ktere v te dobe predstavovaly "cenove vyhodnou" alternativu k jinym "delencum" a diky svemu vykonu a stabilite byly schopne poradit si i s reproduktory jako byly Infinity "Kappa", ktere byly zname take pod nazvem "vrazi zesilovacu".

Jak na tom ty tve kousky budou, co se soucastek tyka, nevim (vsichni starneme :P ), o tom, ze se ale vyplati zapojit je a odzkouset, rozhodne nepochybuji. ;)

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 » 27 dub 2014 18:27

no to bolo sposobene tym, ze to bolo v skrini u rodicov *2thumbsup*

tak to teda zoberiem k sebe nech to mam aj na co zapojit a vykusam ako to hra :) uvidime ako to bude zniet v porovnani s A-777

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 28 dub 2014 06:31

Sem měl dělené Parasoundy doma.
Tvé jsou v prvotřídním stavu, dobře schované. :D
Ty moje byly notně hrané, koncák je dobrý, doporučuju seřídit klidové proudy a kouknout na kondenzátory.
Může zlobit přepínač na monoblok.
JInak je koncák slušný, může udělat službu dobré kvality.

Předzesilovač je slabší, má levné operáky. Přesto je zvuk příjemný, lehce zatažený ale v celém spektru stejně.
Tak to mám raději než nějaký ostrotupý zvuk jiných předzesíků.
Oba kousky se dají používat v pohodě, jen pro jistotu si ho dej seřídit, u mého byly kliďáky povolené do třídy B.
Zvuk byl pod dekou, kontakty pro přepínání reprosvorek byly zaoxidované. Přepínač na monobloky se musel přemostit.
Pár kondenzátorů bylo po životnosti což nevadí, jsou tam ochrany relé. Ty je taky dobré dát nové, ono se to časem opálí tím se udělá zkreslení.

Taky je možné, že to má houby nahráno a zahraješ si spokojeně dlouhá léta bez komplikací.
8-)

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 » 28 dub 2014 20:58

Tak dnes som ich vyskusal a docela ma prekvapili. Vykonu to ma teda statocne a zvuk tiez nie je najhorsi :)

Koniec fungoval bez sebemensich problemov, hodnoty podla servisneho manualu sedeli.
Predok mal 2 vyschnute kondenzatory a nefungovali moc korekcie. Po vymene vsetko vpohode.

No teraz bude dilema ci to predat alebo si ich necham, ale A-777 to urcite nenahradi *2thumbsup*

Vlasto
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Vlasto » 08 pro 2014 09:32

Kombinacia Parasound Halo P5, A23 podla tohoto testu moze byt vyborna volba, za rozumny peniaz, kvalitna reprodukcia:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... a-a23.html

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 08 pro 2014 19:48

Tak má vypadat rozumné hifi na rozdíl od předražených ptákovin *bravo*

Odpovědět