* * * PHILIPS * * * let´s make things better

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: * * * PHILIPS * * * let´s make things better

Příspěvek od petrL » 16 led 2009 13:03

Rika se, ze reminek by nemel byt jako gumicka (elasticky), ale kdyz to funguje, tak to taky zkusim. Zatim mi pomohlo ten mechanismus promazat, ale ne nadlouho. Ja je znam jenom jako transporty. Myslim, ze ten rozdil je dany jinym servem. 304 reaguje pomalu. A take dig. vystup se chova jinak. U 304 neni zadny vystup, dokud se nerozjede "naostro". U 960, stejne jako u modernejsich Philipsu, uz pri hledani stopy kontrolka Lock na prevodniku parkrat blikne.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 led 2009 16:36

ty gumičky jsem dal trochu menší než byl původní řemínek. úplně bez problémů. dávno jsem na to zapomněl.

já tu 304mk2 taky do foroty koupím. nejen kvůli mechaniky. bude to zajímavé. rozhodně neprohloupím, i když podle tvého popisu to na korunovaci nového krále mé poslechovky nevypadá. pro mě je průzračné hraní 960ky srdeční záležitost. čím dýl ji mám, tím nepředstavitelnější je pro mě situace, že bych si musel shánět nějaký jiný player. žádný mě nenapadá. dneska se přímo rochním.
už jsem zjistil, co dělalo neplechu. zesák fa960mk2. on se k těm mým sloupům hodí mnohem víc, než menší bratříček fa860. ale něco s ním je. cestou ke mně utžil pár šrámů. v každém pojmenovatelném směru je lepší, dokáže bedny úplně vymazat. jenže v vcelku a mikrodetailech je rozhozený. nedá se s ním položit do muziky. těžko to popsat. můj první grundig v7000 byl jinak to samé. něco nervozního na výškách. když se mě peši ptal, nedokázal jsem říct, co s tím je. když to celé proměřil, zjistil, že je někde poloviční napětí, než by podle manuálu mělo být...
doufám, že to bude něco podobného. znáš jejich zesáky?

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 17 led 2009 00:03

Dadaft : Jo, poloviční napětí bylo na odporu, kde se měří klidovej proud koncovýho tranzistoru (odvozuje se z napětí)...mohlo by to být to samý

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 17 led 2009 13:26

ne. je to jiné. něco jako zrnění, ale na jiný způsob. když si zrnění představím jako rozsekání na drobounké nespojité kousky, tak tohle je spíš roztřepení spojitého. takové droboulinké úlety. než to začnu podrobněji řešit vyměním nejdřív reprosvorky za pořádné zlacené a přivedu na ně signál z plošňáku dobrým káblíkem. u fa860 jsem to tak udělal a je to dobré. myslím si, že reprosvorky a jejich uchycení jsou největší slabina zesáků téhle řady. pak uvidím...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 17 led 2009 22:31

hm, zesák je v klidu. prostě potřebuju síťovou pračku.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 17 led 2009 23:55

dadaft

Podle toho co vím nějákej vrták předělával tvůj zesák na verzi MK II ale pěkně to podělal a to tak že odešli snad všechny koncový tranzistory a spousta dalších věcí ten zesík dostal pěkně pohulit. A mám obavu jestli by nebylo lepší začít schánět jiný kousek protože podle vážnosti poškození (odešlo snad všechno důležité)
bych mu moc nevěřil.....

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 18 led 2009 07:27

ještě neházím flintu do žita. fa960ka se neshání lehce a pravděpodobnost, že bude na prodej z jiného důvodu, než že je nějak poškozená, není velká. jsem rád že mám tu co mám. pokud máš na mysli nějakou jinou značku, tak problém je v tom, že za ty prachy nic srovnatelného neznám. fa860/960 dokáže předvádět brutálně rozlehlý (obzvlášť předozadní) prostor s jedinečně umístěnými a oddělenými a velmi detailními nástroji, které ale nejsou obklíčené prázdnem. jsou masité a propojené elastickou, euforickou hudbou. tenhle základní charakter tohoto způsobu hraní je pro mě nenahraditelný. stojí nad vším! až pak přichází ke slovu drobnosti. ty příjemné - třeba že basy nejsou rozevláté a kašovité, ale přesto zůstávají měkké a nekopou - tak i ty méně - barva nástrojů a přirozenost lidských hlasů by jistě mohla být o něco lepší. atd. ale hlavně: nejde přece jenom o zesák. jde o celek, kterého je součástí... možná jsem byl jen unavený (rozřepený) já. a když je k tomu špatná konstalace hvězd, rozvodné sítě a povrchů nosičů, může být z maličkosti hora viděná. možná to vyznělo jako bych měl nějaký velký problém. to ne. teď už si musím být jistý, že vím, co dělám, než to udělám...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 19 led 2009 13:00

A co ty reprobedny? Nemaji ve vyhybce elyty? Sice to byl vysoky model, ale i dneska je nekteri "high-endovi" vyrobci cpou do vyhybek...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 19 led 2009 13:14

nedíval jsem se dovnitř. zatím nemám důvod.

tohle je fotka výhybky z regálovek ze stejné série:
Obrázek

příjde mi to jako normální výhybka. nebo ne?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 19 led 2009 13:36

Nevim, neni to poradne videt (ty cerny valecky).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 19 led 2009 13:57

to jsou kondy nichicon. myslím. moc si to nepamatuju. chci je právě na těchle regálovkách vyměnit za nové a nechat přeměřit. jednak jsem zvědav jestli akdyž tak o kolik změnily hodnoty, jednak jestli to bude hrát líp. to bych pak vlezl i do fb825...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 19 led 2009 14:08

ty odpory jsou z cementu nebo z čeho. cívky neznámé, ale vypadají kvalitně. na té destičce je u každé součástky napsaná hodnota, aby nebyly zmatky. dobře napájeno. kabeláž 1,5mm2 - stará dobrá hifina.
co ty odpory a cívky? ty tam můžu nechat ne? jejich parametry se s časem myslím nijak nemění.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 19 led 2009 14:10

nichicon ...tak to asi budou elyty. Sice dobra znacka, ale davat to do vyhybky *headbang* Jestli to jenom trochu pujde (prostor), tak je radsi vymen za MKP, treba. Odpory a civky jsou o.k., lepsi stejne v obchodech typu GES nesezenes.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 19 led 2009 14:34

ok. zkusím to. uvidíme...
myslím, že se s tím tak nemazali. ta bedna je dobře vymyšlená, ale je to běžná sériovka. není očůraná, ale s něčím jako MKP se nezatěžovali. nedělají bedny na věčné časy. od nichiconu brali tuny kondů do elektroniky, tak je prostě vrazili i do beden, bych to viděl...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 19 led 2009 15:26

je mezi nimi nějaký rozdíl nebo je to jedno? nemyslím značku, ale ten typ.
Obrázek Obrázek

Odpovědět