* * * PHILIPS * * * let´s make things better

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Petra44
Kontaktovat uživatele:

Re: * * * PHILIPS * * * let´s make things better

Příspěvek od Petra44 »

Jo to je pravda,jen jsem se dočetla,že má problém s prověšováním laseru.
Ale prý stačí položit na deset minut na bok a vše funguje k naprosté spokojenosti. *thumbs up*

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

dadaft píše:....že jsem na ně jenom zatížený není pravda. nedám na ně dopustit. nosím jejich trička. a celé tohle vlákno razím z obdivu k jejich špičkovým mašinám...
:D
nie jeden z nás je zaťažený na nejakú konkrétnu značku. Ja v tom nikdy nehladám racionálny základ, pretože veľakrát ani žiadny nie je. Sympatia je silne individuálna vec a mne osobne je zanietenosť k niečomu hodne sympatická. Ja som dosť všeobecne známy svojou sympatiou ku autám z koncernu Fiat Group (zvlášť k jednej) a tiež mám na to minimálne milión dôvodov, ktoré ale priaznivci VW Group, BMW alebo MB nikdy nepochopia :D

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Petra 44
to dvdčko Philips HDRW720 nemá nožičky? nebo to jen tak mate? vypadá, jako by leželo přímo na plechu.

s tou 930kou si nelam hlavu: JE to dobré cdčko. a jestli je jak nové ak něco vydrží. zajímalo by mě, jestli je tuněné a jak. ty fotky by mohly být zajímavé...

phexsys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phexsys »

Petra44:
Gratulujem k CD playeru. Pouzivam CD931, po zvukovej stranke vynikajuci prehravac, rychly a bezproblemovy. Cez sviatky som vsak musel repasovat transport - to dadaftove spominane ozubene koliesko z měkčeneho plastu s kratkou zivotnostou. Pravdepodobne si ho dam vyrobit z duralu. Z 10-tich zubov vydrzali iba 3 :?

dadaft: DSC a DSS je ich limitovane mnozstvo.
Podarilo sa mi vsak zohnat regalovky 3-pasmovky FB691 v BR ozvucnici. Zvuk... jednoducho prekvapujúci, hutný plný detailov a priestoru. Opět slusna masívna konstrukcia - ozvucnica zo 14 mm H2 a čelný panel z 25 mm H2. Závesy ako nové.
No a konecne som osadil takmer vsetky komponenty do kopie originalneho racku R900. Trochu som ho vsak rozmerovo a konstrukcne modifikoval. Neskor sa pochvalim fotografiou.

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 »

Re to Dadaft:

Te Philips má nožičky,pokud se tomu dá tak říkat.Takové gumy,ale nerezonuje a tlumí vybrace *thumbs up*

phexsys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phexsys »

DIY Philips R-900
Obrázek
Obrázek
Obrázek
použitý materiál je lakovaná MDF 38 mm

Philips FB 691
Obrázek
Trvalá zaťažiteľnosť 90W, krátkodobá 150 W, impedancia 6 Ohm, citlivosť 88 dB/1W/1 m,
frekvenčný rozsah: 38 - 20 000 Hz, deliace frekvencie 1500 Hz/4500 Hz,
vnútorný objem: 33,6 l, vonkajší 46,1 l, hmotnosť 11,3 kg/ks, rozmery š:285 mm, v:650 mm, h:250 mm,
2x18 cm midrange/woofer, 25 mm polygrid dome tweeter, šrobovacie terminály single wiring

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

musím říct: nádhera. staré dobré hifi v plné parádě. a ten rack k tomu moc sekne.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

tak jsem víc komunikoval s tím borcem, co od něj mám mít to dvdčko. takže to není hdrw720, ale dvdr75. vypadá stejně. je to asi v podstatě jedno...
http://www.dvdplusrw.org/video/manuals/ ... manual.pdf
jenom mě pobavilo toto: přehrává SACD.
v manuálu se ovšem dočtu, že přehrává jen CD vrstvu hybridních cdček. :|

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 »

jo ale zvuk katastrofa.

Mam doma hitachi.Pošlu fotky...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Na dadaftovu zadost sem pisu svoje zdroje CD signalu, protoze jsou take vyhradne Philips: Predvodnik je DIY upraveny TNT 1541 http://www.tnt-audio.com/clinica/tnt1541_e.html Zvukove se od TNT dost lisi. Jako transport se stridaji Philips CD304Mk2 a Philips CD960, aby se udrzely v kondici. 304 ma lepsi zvuk, ale bohuzel dochazi k vypadkum na nekvalitnich CD: napr. Copy protected disk Adiemus: Vocalize z Levnych knih za 49 Kc. Nebo 2CD Abba z Ciny, udajne xrcd, ale nejspis fake, ktere je nicmene zvukove perfektni (jako by to opravdu bylo xrcd), ale evidentne nekvalitne vyrobene. Jinak prehravac nedela rozdily mezi orig. a palenym CD. CD960 prehraje vsechno, reakce na ovladani jsou bleskove, ale zvukove je bliz plastovym Philipsum, zvuk je takovy vzdusnejsi, ale zaroven jakoby mene stabilni. Rozdil mezi koaxialnim a optickym propojenim jsem nepozoroval.

Zajimava nabidka z Nemecka na upraveny 14-bitovy CD100:
http://www.musicconnection.de/v7/index. ... =100&id=14

Kdo umi nemecky, tak si v popisu prehravace muze precist podrobne srovnani puvodniho zvuku a upraveneho vynechanim digit. filtru. Bez filtru je zvuk samozrejme lepsi. Je tam take obrazek laseru, kde je 6 cocek. V novejsich materialech Philips jsou jen 2 cocky. Takze zjednodusovani a setreni zacalo uz u CDM1. Bohuzel prehravace s CDM0 nemaji digitalni vystup.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

petrL
hezké. ale na mě moc složité...
s tou 304mk2 s mě potěšil. dají se dobře sehnat a mě pořád ještě neopustil můj sen spíchnout starý dobrý filipsí transport s DAC7. už jsem to měl domluvené s jedním bastlířem, ale něco mu do toho nakonec vlezlo.

včera mimochodem dorazilo DVDR 75. je to naprosto hrozný šrot. načítá hodinu a když znova zmáčkneš tlačítko v mylném domnění, že se nic neděje, tak zkolabuje. a při otvírání šuplíku vydává neuvěřitelné zvuky. ale ty ostatně vydává pořád. dovnitř jsem se ještě nedíval, ale myslím, že sběrači budou mít zase radost. 960 vypadá proti tomu dvdčku jako tank...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Me zase vcera u 960 zacal zlobit 1 reminek pro zvedani pritlacneho kotouce. Tak zaskocila 304. Jenze kdyz jsem chtel pustit Vocalize, uvedomil jsem si, ze musim pripojit dig. vystup z moderniho CD receiveru Denon. Zvuk sel o tridu dolu... Proc do 960 nedali stejny mechanismus jako do 304? 960 je sice zazitek pozorovat, kdyz je odkryty, ale tim vyhody konci. Nebo proc vyrabeji ty zmrseny CD? Asi koupim jeste 1 304, abych nekdy nezustal uplne bez CDM1 :o

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

petrL píše:Me zase vcera u 960 zacal zlobit 1 reminek pro zvedani pritlacneho kotouce.
tak před čtvrt rokem mi praskl. dvě přiměřené gumičky do vlasů a fičí to jak za mlada...

když si mluvil o té nestabilitě 960 - já to taky tak mám. prozatím to vidím na značnou citlivost na rušení ze sítě. teď ho provizorně používám naprudko z prodlužovačky společně s počítačem a televizí a zesákem atd. ráno jsem poslouchal floydy, všechno bylo vyplé, a bylo to jiné kafe než teď. skvělé nahrávky ještě jdou, ale ty horší jsou najednou mnohem horší. jaký je rozdíl mezi 304mk2 a 960?

Odpovědět