Phono předzesilovač GTP-1

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
bohus
Kontaktovat uživatele:

Phono předzesilovač GTP-1

Příspěvek od bohus »

Můj názor na phono předzesilovač Genie Turntable GTP-1.
Jak mnozí víte, používám integrovaný zesilovač Audionet Sam V2 jako předzesilovač a před několika měsíci jsem si do něj zakoupil i desku phono předzesilovače od Audionetu a mám naposloucháno.
Dostalo se mi možnosti odzkoušet i novoučký výše uvedený předzesilovač a po pár hodinách poslechu můžu konstatovat ve srovnání s Audionetem :
- velmi vydařený výrobek, výšky a středy si naprosto nezadají s předzes. v Samovi, mnohdy se mi zdá muzika plnější.
- zatím trošililinečku méně výrazné na basech, ale předpokládám, že se vše změní po delším provozu, podotýkám však, že kdo neslyšel basy na Samovi, tak nemůže mít námitky.
Za sebe dávám 1-. *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

vitek
Kontaktovat uživatele:

Re: Phono předzesilovač GTP-1

Příspěvek od vitek »

Bohušu a zkoušel už jsi od Audionetu PAM V2 s EPS? Je to trošku jiné než ten přídavný modul do SAMa....GTP-1 neznám, ale už bych neměnil.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to vitek:
Audionet PAM V2 vypadá dost dobře... *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

bohus píše:Můj názor na phono předzesilovač Genie Turntable GTP-1.
Jak mnozí víte, používám integrovaný zesilovač Audionet Sam V2 jako předzesilovač a před několika měsíci jsem si do něj zakoupil i desku phono předzesilovače od Audionetu a mám naposloucháno.
Dostalo se mi možnosti odzkoušet i novoučký výše uvedený předzesilovač a po pár hodinách poslechu můžu konstatovat ve srovnání s Audionetem :
- velmi vydařený výrobek, výšky a středy si naprosto nezadají s předzes. v Samovi, mnohdy se mi zdá muzika plnější.
- zatím trošililinečku méně výrazné na basech, ale předpokládám, že se vše změní po delším provozu, podotýkám však, že kdo neslyšel basy na Samovi, tak nemůže mít námitky.
Za sebe dávám 1-. *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
Poslední model karty phono, do Audionet SAM V2, má na svůj zvuk, vynikající cenu.
Za touto výhodnou koupí je jeden háček. Cena jejího "držáku". :lol:

http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=1787

Jasně, když už je SAM, karta je velmi výhodná.
Právě poslouchám Simon and Garfunkel, Bridge Ower Troubled Water s Ortofon Valencií a GTP upraveném na 100 Ohm.
Příboj hudby, prorážející nedokonalost levné sestavy již vlastním.
Za 10t., mám podobný zvuk, jaký umí Densen B-400+, CD player, za 65t.
Na velmi drahé rozlišené sestavě přítele Zbyňka, se charakter GTP a CD velmi přiblížil.
Osobně bych vyzdvihl spojitost a lahodný projev gongových činelů u analogu GTP.
Záleží na kvalitě nahrávky, elektrifikovaný jazz Wayne Shouter dopadl nerozhodně.
Obrázek
Akustický jazz klavírního tria, vyšel dynamikou více na CD, celkovým dojmem na analog.
Obrázek
GTP je přizpůsobené na moji přenosku. S doporučenou zátěží, by s Rondo Bronze prošlo více detailů a dynamiky.
GTP se mi líbí, umí a hraje. Moc pěkně.
Cecilia, od Simon a Garfunkel, VELIKÉ!
Já si snad půjčím i nějakého Dylana, něco na tom musí být, jen jsem ho ještě neslyšel "doopravdy".
Jak říká Peer, je to o kabelech. Densen mi hraje nejlépe se Straithwire, který dosud neochvějně propojoval CD.
Tam je ho škoda. HrrrrAje to!!!!
Přijde Patmann, napíše Vám, že nekecám!
Veliké, líbivé, Akzentované. Gramofon hraje JINAK, než CD!
Stojí to za tu práci a peníze?
Ano.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Efičáku,
srovnávám, jak uvádíš, s tím co mám možnost srovnat. Audionet je skvělý a
to tvrdím všude, jen mě ten předzes překvapil a to dost.
To bylo vše co jsem chtěl říct, je prostě hodně dobrý.
Ale je to můj názor a mé uši.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Efičák nekecá :D
Bohužel nemám moc zkušeností,slyšel jsem zatím jen pár preampů,takže nemůžu srovnávat,zvuk se mi ale opravdu moc líbil,ani se mi nechtělo domů,Vlasta Redl seděl před námi a hezky nám zpíval *thumbs up*

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Já si nemyslím, že Efičák kecá.
Naopak, potvrdil mou zkušenost, že GTP-1 je velmi dobrý phono předzes.
Samozřejmě má pravdu v tom, že pokud chcete jen phono předzes (v mém případě phono desku), tak ten "držák" je k tomu cenově neúměrný.

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

Taky jsem měl možnost poslechnout GTP-1 a rozhodně stojí za to při uvažování o koupi nového preampu o něm pamatovat. Mám naštěstí nomentálně
tři různé phonopre... proto jsem z kola ven, zatím :D

Odpovědět