PIONEER

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: PIONEER

Příspěvek od ivanb_cko »

fox píše:Zajímavé by mohlo být porovnání s Pioneer SPEC.
kombinací k otestování by byla určitě řada - osobně by mě moc zajímalo srovnání Luxmanu L-530 s L-550 a děleným C-02+M-02 a k tomu pak přidat Pioneer-y SA-9900, SPEC atd.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

V průběhu 10 dnů poslouchání "nového pincka" hudby s PC přes DAC jsem zjistil, že v některých žánrech ztrácí proti Luxmanu! První moment, kdy jsem to zjistil, byla Metallica album Reload - najednou byla muzika trochu prázdná a plochá. Zkoušel jsem celou řadu dalších alb všeho možného a zjistil, že Pioneer SA-9900 je slabý v rockové hudbě a složitých sekvenci jazzu + na mé současné sestavě se mu nechce odpouštět méně kvalitní hudební nahrávky (ať už mastering, tak kvalitu hudebního souboru)

Obrázek
Omlouvám se za fotku - ten kompektní foťák co mám v šupleti je horší než iPhone 5! A to má mít rozlišení a vůbec všechno mnohem lepší - musím se ho zbavit...

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Originál vs Čína - zkušenosti a srovnání

Příspěvek od lechos »

Ha...pán je všeznalec...všechno viděl, slyšel, všechno zná, dobrý. CS901 za ty nemožné peníze byly z fabriky odrbané dost, to uznávám, ale jsme nějací technici. Nové výhybky na míru, vytlumení vnitřku a...ekvalizér. Hrajou jak řemen.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

lechos píše:Ha...pán je všeznalec...všechno viděl, slyšel, všechno zná, dobrý. CS901 za ty nemožné peníze byly z fabriky odrbané dost, to uznávám, ale jsme nějací technici. Nové výhybky na míru, vytlumení vnitřku a...ekvalizér. Hrajou jak řemen.
Lechosi, ja to nemyslel nijak osobne, vseznalec nejsem, ale vlastnil jsem nekolik let model "CS 780" a ten byl 901 zvukove velmi podobny... :) Ani ekvalizer s tim zvukem nedokazal nic udelat, jen ho jeste vic zprznil! Temhle budkam nepomuze ani kabel ani nic jineho. :cry:

Pioneer proste OPRAVDU dobre bedny delat neumel, v te ktere cenove kategorii ho prehralo kde co....(Je ale i docela mozne, ze ty jejich bedny byly ladeny pro japonsky trh a evropanum se ten zvuk prilis nezamlouval. ;) )

Konec hlaseni... 8-)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ááále, dyť je to folklór a nezávazná debata...Pionýr měl dobré zesíky, SA7800, SA8500 a další, kazet decky série CT... a CD playery řady PD...jo a bedýnky CS603 s točítkem korekci středy-výšky, LED indikaci power...a potom HPM60 tuším. Jenomže v době pořízení CS901 léta páně 1993 nic moc výběr nebyl, leda Videoton z Elektry (opajc Akai) Unitra Tonsil z nedalekého Polska (Altus) a Technics z Tuzexu SB-M...další hrůza. Ještě tak JVC a Sony G5 na inzerát.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel »

Někdo znalí, kdo by mi řekl, který z nich ?
Pioneer A-777, A757MK2, 8 řada ?...
Jde mi hlavně o kvalitu použitých komponent, zpracování a parametry... :-)) a hlavně o kvalitu reprodukce :-))

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Mám velmi podobný A-656 MK2, trochu nižšího výkonu, 23 let...jediné co zlobí a odchází jsou potencáky volume, tone a otočné přepínače vstupů. Robustní odolný aparát kupovany na kila.
Phono pre-amp nadprůměrně dobrý, mělké korekce treble-bass +-8 dB, dotáhnu připojeným ekvalizérem. Musí se dopasovat vhodné repro boxy poáč CS-901 stejné značky se nepovedly.

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 »

idealne kombo M90/C90 :)

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel »

laku, jak ti hraje ten tvuj....? Mas k nemu nejake vytky...pripadne co servis ? :)

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 »

Nakolko som ho kupil nefunkcny, tak servis v pohode. Schemy su dobre dostupne :) Potenciometre som pri ozivovani namazal a uz takmer rok idu bez problemov, ale pocitam stym ze sa v buducnosti ozvu. Nie je to uplne idealne vyriesene ale nic tragicke.

Ja som snim nadmieru spokojny. Splna vsetko co potrebujem, zvuk mi vyhovuje. Len ako je zvykom... kolko to vydrzi nez budem spekulovat nad niecim novym *2thumbsup*
Inak rozdiel medzi 757/777 je minimalny, konstruckne su velmi podobne, rozdiel je snad len vo vykone a designe. 858/878 som nazivo nevidel, ale ich ceny sa pohybovali na moj vkus az moc vysoko. To uz by som uvazoval radsej nad nejakym urushi.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel »

Mno já právě mám doma 607Rko, což není žádná hitparáda, ale budu okolo vánoc řešit něco novějšího, nebo lepšího a v kategorii do 2hand do 10.000,- je to snad jediná rozumná volba, když nechci čínu.... :-)ale kvalitu...

Lake292
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lake292 »

ja mam doma este A-550R, A-447 a A-400, no ked ich porovnam voci A-777 to je uplne ina liga.

Ci uz spracovanie, citlivost potenciometrov, priestor vysledneho zvuku... idealne keby si mozes pozicat a porovnat s aktualnym ale teda ja som bol velmi prekvapeny ked som ho pocul po prvykrat hrat.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel »

To bohužel nemám...snad se, ale někdo na podzim najde.... :-)

p3k
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od p3k »

Ahoj A-777 můžu doporučit. To co píše Lake292 potkalo i mne a můžu potvrdit, že jsem byl taky velmi překvapen tím jeho zvukem. Výkonově má takovou rezervu, že si myslím při běžném použávání ji ani nevyužiješ, proto bych asi 858 viděl jako zbytečnou investici, tedy za předpokladu, že jej nechceš používat pro ozvuční sálu ;) .

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

I've started new series on Youtube for all Pioneers fans.
Every video contains a bit of talking about the product and short demo.
Your comments are welcome.

Obrázek
http://audiotweak.net/2014/11/15/pionee ... view-demo/

Obrázek
http://audiotweak.net/2014/11/09/pionee ... view-demo/

Obrázek
http://audiotweak.net/2014/11/04/pionee ... view-demo/

Obrázek
http://audiotweak.net/2014/06/10/pionee ... storation/

Odpovědět