PIONEER

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

PIONEER

Příspěvek od Zdeny » 25 srp 2008 08:59

Tato značka tu ještě není. Nebo, že bych ji přehlédnul?
Nicméně, je tu někdo, kdo vlastní přístroje z řady Elite v Urushi designu?
Já sám mám 3 kusy - tuner F-91, deck CT-93 a CD přehrávač PD-93.
Obdivuji vnější provedení po stránce dseignu, použitých materiálů a neméně krásný zvuk.
Měl jsem donedávna i zesilovač A-91D, ten jsem prodal z prosotorových důvodů - neměl jsem jej kam dát. Ale byl krásný, těžký (skoro 30kg) a navíc výtečně hrál.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: PIONEER

Příspěvek od agavel » 25 srp 2008 13:03

O starých Pioneerech jsem již hodně slyšel, ale nepamatuju si, jak hrálo to, co jsem slyšel. Je to už dávno. Urushi ve mě často vzhledově rezonuje, ale např. PD-95, to můžu. Je tam už ale spojena ta designová a funkční stránka. Kdyby to nehrálo, jen pro vzhled bych to doma nechtěl.
Z nových kousků mi vyrazily dech jejich DVD přehrávače, jmenovitě DV-656 a DV-989. Toho druhého už tahám do republiky druhý kousek a když se opravdu zadaří, tak se za únosnou cenu dá získat velmi slušně hrající stroj. Ti co mají dobré zobrazovadlo trvrdí, že je to pecka i po obrazové stránce. Já myslím, že naší malé holčičce na večerníčky tahle část přístroje dostačovat bude. Mě zajímá zvuk a ten bych dokázal poslouchat i sám o sobě, i když jsem si na to pořídil DAC.

phexsys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phexsys » 03 zář 2008 15:12

Zdeny: Blahoželam k týmto skvostom. Urushi design od Pioneer-u je v mojom ponimani korunovacia ergonomickeho dizajnu komponentov 90-tych rokov. Sam som sa k tejto triede este nedostal, ale aspon sa casom pokusim upravit dizajn mojej zbierky minimalne lakovanymi bočnicami.
Fascinujú ma tie krásne nalakovane čelné panely a decentny zlatý prúžok pri bočniciach.

Co sa tyka A-91D, naozaj to bol jediny dovod, nemat ho kam umiestnit? ;) Ja to vidim skor na nechutne dobru ponuku.

Momentálne mám zapojené v reťazci: A-656 MkII, F-656 MkII, CT-656 MkII, CT-737 MkII + EX-9000, CT-S810S, PD-7700 a PD-7050.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 04 zář 2008 08:17

Phexsys:
člověče, taky dnes docela lituji, že jsem ho dal pryč. Jenže já mám dvě plnohodnotné sestavy ( v poslechovém minikamrlíku mám právě ty Pinďoury a k nim Bryston 4B-SST a BP25 + DA Special 25) a v obýváku je Teac DV50,. RP1, Pass X150/X2 a Matrix 801mkII. Opravdu jsem ho neměl kam dát, maje již dvě zesilovačová komba. Jinak designově to byl kus nábytku a obzvláště, když jsem ho podrobil servisu (než jsem se do něho dostal, musel jsem povolit 96 šroubků!!). To je konstrukce krabice v krabici, sice sundáš horní dekl, ale pod ním jsou další dílčí kryty obvodů (např. předzes je plně zakrytovamný, DA převodník taktéž, přepínací obvody také a td...) Dostat se k desec koncpových zesilovačů (mj. 3 páry výst. tranz. na kanál, znamenalo oddělat spodek a to bylo maso, protože musel jít dolů i čelní panel:-)
Nechtěl bych se živit opravami tohodle mamuta, naštěstí tyto přístroje patří vůbec k nejspolehlivějším.
DNes bude možná zase na prodej, protože současný majitel pošilhává po dělenci c91a M91a.

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 11 úno 2009 11:26

Tohle jsou moje vysněné přístroje. V současné době není nic jiného, bez ohledu na cenu či stáří, co bych doma viděl raději. Bohužel se to skoro nevyskytuje.
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Sycak dne 11 úno 2009 11:34, celkem upraveno 1 x.

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 11 úno 2009 11:32

Předek váží 27 kg a monobloky každý 47 kg.
Ještě pár obrázků:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 11 úno 2009 12:06

Vypadá to přenádherně...

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 11 úno 2009 12:58

Na audio-markt se vyskytuje pouze předzesilovač C7 (2290€), konec M7 ne, pouze 2x M6(4490€). Ale také nádherné.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 11 úno 2009 13:19

Ty jejich ultra vzácné dělené zesilovače vypadají impozantně. Když jsem je poprvé viděl, tak jsem nechtěl věřit, že je to Pincek. Bohužel ceny byly strašlivé a v těch kategoriích už bylo hodně na výběr. Tak jich je přesně tak málo, jako jiných skvělých strojů. Podle mého ale i mainstream dělá firmu a kde by byl třeba NAD bez svých běžných řad?
Mě osobně překvapily jejich poslední reprosoustavy, které cenově směřují hodně vysoko. Mám ale pocit, že u Pioneeru není zrovna dostatek komponent, na které by se to mělo připojit. Přece jen ty jejich současné stereofonní komponenty jsou lepší forma spotřebního zboží (bráno dle pozitivních reakcí majitelů).

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 13 úno 2009 08:02

Japonský výrobce elektroniky Pioneer následuje své konkurenty Sony a Panasonic a kvůli finančním ztrátám bude propouštět. Firma ve čtvrtek uvedla, že výpověď dostane na deset tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP.
12. 2. 2009 09:26
Zároveň firma uvedla, že přestane vyrábět plazmové televize. Kvůli očekávané ztrátě za uplynulý rok uzavře továrny na výrobu plazmových televizorů ve Spojených státech a Británii a zaměří se místo toho na elektroniku do aut.

Pioneer očekává roční čistou ztrátu kolem 1,4 miliardy dolarů, tedy asi 30,8 miliardy korun. Finanční rok společnosti končí v březnu. Předpokládaná ztráta by měla být největší v historii firmy.

Již od března do prosince loňského roku společnost propustila necelých šest tisíc lidí.

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak » 13 úno 2009 09:19

To je spíš do ekonomické rubriky. Sem patří špičkové hifi a to Pioneer už stejně pár let nevyrábí. Jejich nejlepší CD přehrávač je PD 95 z roku 1992 a zesilovače C7 a M7 přibližně ze stejného období. V pozdější době se firma ani nepokoušela vyrobit něco v této kategorii. Vydali se prostě jiným směrem a pro hifisty jsou zajímaví jen v nižších třídách podobně jako řada jiných výrobců praček, fénů, počítačů, telefonů, ... .

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 13 úno 2009 09:33

bohužel...dříve prestižní audio značky to samý a produkujou leda průměrnou spotřebku (SONY, AKAI, Panasonic...) značka Technics, kdysi synonymum jakosti v zásadě zanikla - redukovala se na gramo analogy (SL-1210 MK2, SL-1200) a podobné fajnšmekerské kousky, rovněž pro DJ

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 13 úno 2009 21:08

Sycak píše:To je spíš do ekonomické rubriky. Sem patří špičkové hifi a to Pioneer už stejně pár let nevyrábí. Jejich nejlepší CD přehrávač je PD 95 z roku 1992 a zesilovače C7 a M7 přibližně ze stejného období. V pozdější době se firma ani nepokoušela vyrobit něco v této kategorii. Vydali se prostě jiným směrem a pro hifisty jsou zajímaví jen v nižších třídách podobně jako řada jiných výrobců praček, fénů, počítačů, telefonů, ... .
A co ty jejich reprosoustavy, co teď poslali do světa? Nevím, jak to hraje, ale cenově to rozhodně spotřebka není. Někde jsem četl pozitivní recenzi na jedny regálovky z této série. V komponentech máš ale vlastně pravdu. I když jejich univerzální přehrávač DV-989 dle mého názoru taky není špatný. Uznávám ale, že rozhodně nepatří k takovým výjimečným zjevům, jako byl PD-95.
Pokud se podívám na snahu zaměřit se na autohifi, kde Pioneer tradičně ke špičce patří, tak mi to připomíná Kenwood. No, třeba pro tyto výrobce bude někdy v budoucnu hifi audio opět zajímavé.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 14 úno 2009 19:42

Těším se, jestli bude někdy příležitost si tyhle kousky z devítkové série poslechnout. Zatím jsem ale mírně skeptický, že se jedná o kategorii highend. Ale při tom, jak mě překvapila DV-989, tak neříkám nikdy. Zase na druhou stranu to stěží bude něco jako PD-95, co? :ugeek:

Odpovědět