Pro-Ject Audio Systems

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pro-Ject Audio Systems

Příspěvek od lidumil » 27 čer 2011 09:57

Chtěl jsem se zeptat jak je velký rozdíl mezi RPM 5.1 a 6.1. Přemýšlím o upgradu gramofonu a do 1.3 se mi moc nechce, šel bych někam výš.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 27 čer 2011 10:14

Rozdíl mezi RPM5.1 a RPM6.1SB je především designový a pak ještě v tom, že RPM6.1SB má zabudovaný Speed Box (řízení motoru).
RPM6.1 se mi vzhledově velmi nelíbí, osobně bych šel do RPM5.1, ale použité technologie jsou velmi podobné a není mezi nimi velký rozdíl

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 27 čer 2011 10:46

Díky za rychlé objasnění a jakou přenosku k nim?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 27 čer 2011 11:23

To bys mi musel říci, jaký máš zbytek aparátu, především jaký phono předzesilovač, kolik do toho chceš investovat atd..

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 27 čer 2011 11:34

Celou aparaturu mám v podpisu :-) Předzesilovač mám v integrovaném zesilovači a recieveru ;) zvlášť ho budu taky teprve pořizovat. Kolik peněz? No spíš aby to bylo kvalitou adekvátní k šasi. Myslel jsem třeba Ortofon 2M Blue-Bronze ?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 27 čer 2011 12:34

Celou aparaturu mám v podpisu :-)
no vidíš !

Myslím, že RPM5.1 může mít přenosku tak od 3 do 12 tis. Kč
Levnější nevyužije kvalit chassis a u dražší to bude naopak

Takže třeba :
Ortofon 2M Blue
Ortofon 2M Bronze
Ortofon 2M Black
Ortofon Rondo Red (ale tohle low out MC, je otázka, zda to, to zabudované phono to umí)
Ortofon MC Vivo Red (taky low out MC)
Ortofon MC Vivo Blue (taky low out MC)
Ortofon MC 3 Turbo (hi out MC)
Sumiko Blue Point No. 2 (hi out MC)
Sumiko Blue Point Special EVO III (hi out MC)

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 27 čer 2011 14:57

Díky za vyčerpávající info. Ta 505 umí jak MM tak low-out MC - PHONO MM 25mV, 50kohms and MC 0.25 mV, 100 ohms - jestli to takhle stačí? S gramofonem jsem skončil někdy v 90 letech, takže mi už ledacos uniklo - co je lepší MM nebo MC a proč? Je to asi na dlouhý výklad, tak spíš jestli nemáš link někam na net.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 27 čer 2011 16:17

lidumil píše:Díky za vyčerpávající info. Ta 505 umí jak MM tak low-out MC - PHONO MM 25mV, 50kohms and MC 0.25 mV, 100 ohms - jestli to takhle stačí? S gramofonem jsem skončil někdy v 90 letech, takže mi už ledacos uniklo - co je lepší MM nebo MC a proč? Je to asi na dlouhý výklad, tak spíš jestli nemáš link někam na net.
Hledat! Naučte se hledat. Analogový Eficak zde založil tři pěkná vlákna o MM, MC HO a MC LO přenoskách. ;)

edit samoT: Doplněn odkaz na MC LO.

Marthy126
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marthy126 » 18 pro 2012 18:48

Dobrý podvečer všem,

rád bych poprosil o názor zasvěcených : RPM 1.3 nebo 5.1

RPM 1.3: Postupný upgrade až na:

akrylový talíř, Ortofon 2M blue, přítlačný puk 200gr, akrylový kryt, cena cca 700eur

http://www.acrylteller.com/epages/es122 ... /113340180

a nebo

RPM 5.1. s 2M red a časem upgrade na akrylový talíř a třeba 2M Bronze? cca 1100eur

http://www.acrylteller.com/epages/es122 ... M%205.1%22

Děkuji moc za rady a názory.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 18 pro 2012 20:37

Opravdu nevim, ale akrylovy talir nebude pro zvuk prinosem, oba ty gramofony maji talir z MDF a to je zvukove asi lepsi.
Z technickeho hlediska je RPM1.3 lepsi gramofon, ale RPM5 ma zase lepsi rameno.

Kdybych do toho měl investovat cca 1200 Euro, tak bych si koupil Superpack 2Xperience Classic s ramenem EVO a vlozkou Ortofon 2M Bronze a je k tomu jeste kabel.

Pokud by to bylo drahe, tak bych sel do 2Xperience Basic s Ortofon MC25 to je pack za 999 Euro, ale to rameno u predchoziho je podstatne lepsi

Marthy126
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marthy126 » 18 pro 2012 21:33

To je situace....žil jsem v představě že akrylový talíř je nutnost u upgradu....jaký je prosím tě rozdíl mezi 9cc a 9cc evolution? stojí to za investici? Nechci u gramce upgradovat ramena, maximálně talíře, přenosky.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 18 pro 2012 22:18

Renown píše:Opravdu nevim, ale akrylovy talir nebude pro zvuk prinosem, oba ty gramofony maji talir z MDF a to je zvukove asi lepsi.
Z technickeho hlediska je RPM1.3 lepsi gramofon, ale RPM5 ma zase lepsi rameno.

Kdybych do toho měl investovat cca 1200 Euro, tak bych si koupil Superpack 2Xperience Classic s ramenem EVO a vlozkou Ortofon 2M Bronze a je k tomu jeste kabel.

Pokud by to bylo drahe, tak bych sel do 2Xperience Basic s Ortofon MC25 to je pack za 999 Euro, ale to rameno u predchoziho je podstatne lepsi
Akryl má krásný design.
Oči poslouchají. :-)

Myslím, že talíř z akrylu bude stejný, nebo lepší než MDF. Je pravda, že to nemám a neumím změřit...

Gramofony jsou dobré oba a myslím že rozdíl ramínek je spíše otázkou, zda je aparát schopný je rozlišit.
U Patmanna na stěně našroubované těžké kamenné polici bude starší ramínko může hrát lépe, než na racku lehčí váhy nové rameno EVO9cc.

Ortofon 2M Bronze nesedí každému. V některých sestavách zní 2M Bronze a Black ostře.
Dekáč Lubin a také já se k 2M Bronze přikloním jen v temněji vyvážených sestavách.

Ortofon MC25 doporučuji. Klidně i na RPM1.3. :mrgreen:

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 19 pro 2012 08:46

U Patmanna na stěně našroubované těžké kamenné polici bude starší ramínko může hrát lépe, než na racku lehčí váhy nové rameno EVO9cc.
tady mi uniká souvislost. Porovnáváš rameno na RPM1.3 versus rameno na RPM5. 1 anebo porovnáváš ramena z těch mých návrhů na koupi tedy rameno 9cc versus EVO9cc ?

Ortofon 2M Bronze nesedí každému. V některých sestavách zní 2M Bronze a Black ostře.
Dekáč Lubin a také já se k 2M Bronze přikloním jen v temněji vyvážených sestavách.
Temněji vyvážená sestava - velice zajímavé, mohl bys to rozvinout ?

Marthy126
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marthy126 » 19 pro 2012 10:07

Díky všem za odovědi! Plánuji přišroubovat na zeď, mám 200 let starý dům, žulové metrové zdi, cihlové klenby a žulová police na zeď je v plánu :D také mne zajímá ta temná sestava, něco jako zvýraznění na středobasech? Nebo při poslechu death :evil: metalu :evil: ?
Pokud mi kvalitní uchycení na zeď ušetří např. desítku, tak to opravdu není problém.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac » 19 pro 2012 14:28

Efičák asi myslí mé laborování s kabely.V raménku mám stříbro VDH,které zvuk krásně projasnilo,ale jakmile jsem propojil stříbro HGA silver lace mezi předzesilovačem a zesilovačem tak to tahalo uši přílišnou ostrostí a jasností.Nyní mám od grama AQ King Cobra a do zesilovače AQ Colorado a jsem spokojený.Pomocí kabelu jsem doladil zvuk ke své spokojenosti.Můj Denon ve spojení s CD Vincent právě hrál tak nějak slaběji ve výškách a právě Silver Lace to dobře vyrovnal.Vím,že kdysi jsem vlastnil starý Technics a ten byl ostrý jako prase a naopak Yamaha tuším 890 ? hrála bez ostrosti a živosti.Právě přenosky na gramu mají největší vliv na výslednou barvu zvuku,jeho jasnost,detaily atd.Již nějaký pátek žiju spokojeně právě s 2M Bronze,kde jsem zvuk právě phonem a kabeláží doladil ke kýženému výsledku.(jen mě štve problematické zkreslení ke konci LP,které se již dlouho snažím odstranit všelijakými nastaveními,které provádím pod lupou)-no pakáreń. To jsem ale odbočil od daného tématu.

Odpovědět