Shan

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Kocmeister » 25 led 2019 09:45

Jistě, že to není o množství výšek. Čistě subjektivně vzato jsou třeba repro (lépe ale říci celá sestava, protože nikdy nehraje jen repro nebo výškáč sám o sobě) hrající sice hodně, ale "tlustých výšek", které sotva někomu přijdou agresivní. Jiné hrají jako tenké agresivní žiletky, pak známe třeba klasické lowendové "pára a dráty", které také není příjemné poslouchat.
kabelguru.cz

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 25 led 2019 11:02

Každý z měničů má v určitých frekvencích různou porci akustického výkonu a od toho je konstruktér a jím vytvořená výhybka pro kompenzaci zvuku do jednoho harmonického celku. Zvuky, které při poslechu dělají "ostrost" se nacházejí na pomezí vyšších středů a nižších výšek. Pokud jich mají repro trochu víc, je to jasně slyšet. Jednomu to vyhovuje víc a druhému zase méně. Jenže pokud se sejdou takové repro a ještě mají reprodukovat nahrávku, která má na tomtéž kmitočtu přebytek také, je toho najednou moc, řeže to do uší a poslouchá se to fakt blbě, člověk by to nejradši vypnul. Uchu vadí i rezonance, protože je to určité zvonění a prudký nárůst akustického výkonu, v určitém úzkém frekvenčním rozmezí. Samozřejmě, že se laboruje s různými vzácnými kovy jako např. titan nebo berylium, aby bylo docíleno co nejmenší deformace tvaru kaloty při pohybu, co nejlehčího materiálu se kterým motor musí pohybovat a tudíž co nejmenšího zkreslení.

Ale rozhodně to není žádná nadpozemská esoterická věda o bájných výškách, jejich ostrost nebo jemnost dělá výhradně akustický výkon a jeho rozložení skrze frekvenční pásmo.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 25 led 2019 11:33

Ale rozhodně to není žádná nadpozemská esoterická věda o bájných výškách
No to neni a nikdo krome tebe tohle nenapsal.
jejich ostrost nebo jemnost dělá výhradně akustický výkon a jeho rozložení skrze frekvenční pásmo.
To je zajimave tvrzeni, ktere ale s realitou nema nic spolecneho. Ale bylo by to hezke a pro konstruktery uzasne zjednodusujici.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 25 led 2019 12:40

Dasta píše:
24 led 2019 19:25
Vyblíz,
já jsem ta AQ poslouchal dvakrát v prodejně AQ v Karlíně ve spojení s vlajkovou lodí od Arcamu, zdroj signálu byl gramofon Xtension 10. Poslouchal jsem asi dvě hodiny a reprodukce se mně naopak jevila nezáživná, přichcíplá.Dával jsem to tenkrát za vinu zesilovači.

Tak gramofon vyhladí skoro cokoli, chcete to tvrdej zdroj signálu, když člověk srovnává bedny..
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

Odpovědět